Wednesday 8th September 2010

Greyhound Box Draw For – Wednesday 8th September 2010

Race No. 1Barnawartha Produce Store03:43PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1GOLD PLEDGE62454T Comensoli (Wangaratta)
2ALYRY72B Ender (St Albans)
3CREEDENCE56L C Christopherson (Wunghnu)
4ABSOLUTE BOND57228N R Tait (Wangaratta)
5CHI ANNA75237K Brooks (Bringalbert)
6ALICE ALICE33362K Brooks (Bringalbert)
7AUSSIE DIVOIRE63P Akathiotis (Reservoir)
8PASCHAL MOON53764L C Christopherson (Wunghnu)
9ZINGARA GIRL87257B Ender (St Albans)
10LYN’S GEMMA25374L M Griffin (Sailors Gully)
Race No. 2Cool Champions04:05PM (VICtime)
Maiden T3 event over 450 Metres at Shepparton Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1WHEN MY BABY66844G A Howarth ()
2FLYING DINGO56677S Trim (Devon Meadows)
3WHITE DRAGON46535K J Eyles (Murchison)
4CHELSEA GAIL78487J W Taylor (Chelsea Heights)
5CRYING TEXAN6652T R C Saliba (Melton West)
6ELGRANDO FORCE45335D L Jarvis (Westmeadows)
7MARATHON STAR52C P Hubbard (Newstead)
8NIKITA SUNRISE72227T B Smart (Mooroopna)
9REBEL INSTINCT78758K J Eyles (Murchison)
10CHO SOI54683K Brooks (Bringalbert)
Race No. 3 Solutions04:23PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1MYALLA REGEA84446D Lyons (Sunshine)
2DOUBLE JUMP68531W J Mcneil (Donvale)
3LITTLE LUCASF5313A J Kiley (Shepparton)
4DEB’S GIRL87868J A Capuano (Pyalong)
5IMA GANGSTER37845J M Mcclelland (Jindera)
6MIA TOP MODEL21664G W Selkrig (Devon Meadows)
7THREADISTAN21445J W Reddoch ()
8MR. STREET WISE36336K J Eyles (Murchison)
9HARRY GRONDO21753B A Lord (Jindera)
10AGGIE MALTA73634G E Smith (Tumblong)
Race No. 4Anstice Quality Racing Meat04:45PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1BUNNY THUNDER47447N R Tait (Wangaratta)
2SURF TOKENF1355S Trim (Devon Meadows)
3CASH AND CARRY51465G W Selkrig (Devon Meadows)
4ZEALOUS46668J W Reddoch (Healesville)
5SUNLIT JOE67257C J Capuano (Heathcote)
6YAMAROO FLYER64437R E Gilmore (Arcadia)
7HOTLINE LASS43747B Ender (St Albans)
8ST. LEONARDS JET4341P R Lambert (Melton)
9SKIPPED BAIL5521FA Norris (Wangaratta)
10JONATHON77835K Bentley (Costerfield)
Race No. 5Thommo’s Custom Trailers05:03PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1CLOVALLEY BOONE64256G W Connell (Harston)
2KEEN CONTENDER24573H A Wetzels (Seymour)
3TASH22512D B Moore (Kialla)
4SHIRAZ POINT16728A J Hitchcock (Tennyson)
5LORD CHIVAS13825T Vantaarling (Tallygaroopna)
6THYME FOR SPIN88416G L Long (Neilborough)
7GET SQUARE21774C J Elliot (Lancefield)
8INSTRUCTED STAR3172TG W Selkrig (Devon Meadows)
9PUFFED UP BILLY54145A Galea (Sunshine )
10CHARLES ROB61127W N Robertson (Barnawartha)
Race No. 6Neatline Homes05:25PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1BOMBER BART82485S Vantaarling (Tallygaroopna)
2BLACK VANADIUM36652H A Wetzels (Seymour)
3PUMPKIN EYES35574W L Connell (Harston)
4NEW PLEDGE861T Comensoli (Wangaratta)
5BOOMA GO GO86838G Couldridge (Newstead)
6MAGICAL OPENING48844P R Trim (Devon Meadows)
7BOOTMAKER27812G R Hayward (Shepparton)
8MOO1284FM K Groom (Longwood)
9NINJA WARRIOR67637N R Tait (Wangaratta)
10TAT SURPRISE45351R L Durward (Tatura)
Race No. 7Jade Media Photography05:46PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1RAPID KIM83866W L Bocquet (Mullengandra)
2MRS. SWEENY84416P R Lambert (Melton)
3GUNBAR CREEK48452T D Harvey (Murchison)
4RUN KOOKIE RUN261F8A Galea (Sunshine North)
5SHIRAZ CREEK46114K M Repia (Long Gully)
6OUTLOOKF4782J H Arthur (Lancaster)
7MISS FURIOUS72764H A Wetzels (Seymour)
8BAD REPUTATION2618A S Garratt (Heathmont)
9ONYA JACK4213FB J Stephens (Tooborac)
10HOONSTAR18877T Scott (Romsey)
Race No. 8Quest Apartments06:10PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1TYPHOON MAHTE64561D G Blake (Bringalbert)
2TAKE THYME17336G L Long (Neilborough)
3STETSON AZUL63864W L Bocquet (Mullengandra)
4JAIMANDY LENNY66775P P Donohue (Lurg Upper)
5CARRAZZO28556Y Andrews ( North)
6FAIRY PARK33587T Scott (Romsey)
7EVENT HORIZON41311K A Walker (Henty)
8KERGUNYAH KID65851W P Leitch (Kergunyah)
9CARLOMAN41W L Connell (Harston)
10SWAHILIAN41786Z L Lowien (Taylors Hill)
Race No. 9Safety Services06:32PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1DARK OMEN4153G Lemin (Axedale)
2NEWSTEAD BILLY84316S L Thomas (Sandon)
3DIAL TRIPLE ZERO82822B Ender (St Albans)
4TWO TOES27724L F Strauss (Maiden Gully)
5SHIRDON LAURYN25275D M Mcdonald (Shepparton East)
6PRIESTESS13675D J Woodstock (Killawarra)
7ROYAL DRILL73743G P Rigg (Girgarre)
8EXTREME TRUST75218P Little (Yarrawonga)
9RAPH STAR75533A Galea (Sunshine North)
10FUTURE RAVEN75317B A Lord (Jindera)
Race No. 10Sureway Employment & Training06:47PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1LIGHT OF REX52381B Groom (Longwood)
2METROPOLIS86554S B Lees (Seddon)
3PHIL’S PHANTOM32522B Ender (St Albans)
4RICEY44122B J Stephens (Tooborac)
5DIMAGGIO41123P J Frost (Heathcote)
6MY GYPSY61626L M Griffin (Sailors Gully)
7SIX CLUBS54F45B I Hiscock (Long Gully)
8RED ROYAL34846N R Tait (Wangaratta)
9GUMBOOT ANNIE18215R E Gilmore (Arcadia)
10SLIPAWAY JACKO61D G Blake (Bringalbert)
Race No. 11Silver Eagle Outfitters07:07PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1GO TO KENYA56331T Duncan (Harston)
2SEVENTH CADET53436D F Brodtman (Sunshine West)
3PANTHEON15236D M Walker (Henty)
4BLACK RAIDER51675J M Mcclelland (Jindera)
5DEALER’S CHOICE21786L Forte (Campbellfield)
6XMAN45657T D Harvey (Murchison)
7KAY BEE24281G Lemin (Axedale)
8RED SKY DELIGHT18428F H Martin (Murtoa)
9LONG TAN61276M Canavan (Lara)
10COVERT OPERATION25386A F Martin (Murtoa)
Race No. 12Shepparton Retravision07:24PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1DEAD SET LEGEND76644M Height (Yarragon)
2BULL BAR QUEEN72125B W Knight (Shepparton)
3JIMMY ELITE52482L J Condon (Rockbank)
4SILICONE BOB63525K Brooks (Bringalbert)
5LIGHTNING LIAM63516R C Menz (The Rock)
6VOCAL EXIT43147K M Repia (Long Gully)
7ENORMOUS FIX4188D J Woodstock (Killawarra)
8ALL INN TOMMY18731T Duncan (Harston)
9KATIE RACOON34716A J Armstrong (Huntly)
10STYLISH RUBY14534R E Gilmore (Arcadia)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments