Monday, 4 November 2013

Greyhound Box Draw For The Meadows – Monday, 4 November 2013

Race No. 1Rsn Winners Program Final (gobis)7:07 PM (VIC time)
Maiden Final event over 525 metres at The meadows Of $8,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1MIDNIGHT MANEUVA (NSW)[M]45242NBTJ Britton (Anakie)
2RUSTY ROGERS [5]5222130.49(4)R Britton (Lara)
3RALPHY CINEL (NSW)[5]3225130.58(6)M Crowe (Myrniong)
4ALLEN ZENTAX (NSW)[M]2NBTA Dailly (Anakie)
5QUICKER THAN AL [M]2NBTA Hanson (Marong)
6DI’VOIRE BELLE [M]32262NBTP Akathiotis (Reservoir)
7ALLEN ODIN (NSW)[5]4432130.37(8)S Collins (Lara)
8ALLEN ERYK (NSW)[5]130.02(6)A Dailly (Anakie)
9QUIVER BALE (NSW)[M]Res.4453NBTP Hunt (Lara)
10PROVEN SAL [M]Res.43433NBTJ Borg (Maryborough)
Race No. 2Craigieburn Sporting Club Ht17:24 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1RISK OF DAMAGE [5]11842NBTG Debono (Lang Lang)
2SQUALL BALE (NSW)[5]24836FSHS Collins (Lara)
3FANCY AMIGO (NSW)[5]7762230.14(1)D Mcdonald (Devon Meadows)
4LACHLAN LOADED (NSW)[5]75624NBTJ Hunt (Avalon)
5IONA TOKYO (NSW)[5]5212130.14(1)R Britton (Lara)
6PROVEN STREAK [5]21285FSHG George (Beulah)
7AGENT ACE (NSW)[5]4451730.74(2)K Pitt (Devon Meadows)
8VAPOURASH [5]4311830.02(7)W Vassallo (Devon Meadows)
9ROYAL TONE [5]Res.4514830.37(4)J Hunt (Avalon)
10DYNA EXPORT (NSW)[5]Res.3837630.86(7)S Collins (Lara)
Race No. 3Broadmeadows Sporting Club Ht27:48 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1KEYBOW (NSW)[5]21116FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
2SALEGREYS POWER [5]1312130.36(3)C Johannsen (Devon Meadows)
3ZAMBORA LOVER (NSW)[5]4382130.33(7)K Pitt (Devon Meadows)
4LUKEY DEEZ [5]3563330.16(6)M Carter (Violet Town)
5BEACH WARY [5]8355129.92(1)J Hunt (Avalon)
6ZAMBORA MAGIC (NSW)[5]3133230.20(7)R Britton (Lara)
7WRONG IMPRESSION [5]11641FSHI Garland (Longlea)
8LEKTRA RADIANT [5]3561230.26(6)A Dailly (Anakie)
9DYNA EXPORT (NSW)[5]Res.3837630.86(7)S Collins (Lara)
10ALLEN EMMETT (NSW)[5]Res.7564730.33(4)S Collins (Lara)
Race No. 4Broadmeadows Leisure Centre8:05 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 725 metres at The meadows Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA WERRIBEE (NSW)[4]1315142.60(1)S Collins (Lara)
2SHE’S PURRING (NSW)[4]5264743.24(7)C Russell (Kyabram)
3BREAK O’DAY [5]1165542.91(1)M Wintle (Reservoir)
4NEW TIBUR [4]2616842.85(8)R Britton (Lara)
5MIMICKING (NSW)[5]3421342.76(1)R Britton (Lara)
6NEWFIRE ROSIE [5]84432NBTP Goold (Monbulk)
7PEDRO’S VINEYARD [5]54573FSTDM Chilcott (Heathcote)
8ROBUSTO [5]75554NBTM Chilcott (Heathcote)
Race No. 5Remondis Ht38:26 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1STEVE ALLEN (NSW)[5]34264NBTA Dailly (Anakie)
2LUCA BRAZZI [5]4355230.08(3)R Britton (Lara)
3HEZA LOONY (NSW)[5]28241NBTW Vassallo (Devon Meadows)
4GINO KEEPING (NSW)[5]1451730.35(4)D Dean (Nyora)
5CRACKER JACK LIL [5]2363330.07(4)P Hunt (Lara)
6ROCKADORE [5]4215130.24(4)A Lauterboom (Tooradin)
7COSMIC STATION (NSW)[5]3174530.21(2)D Brown (Lara)
8MEL ALLEN (NSW)[5]4535430.31(3)M Delbridge (Balliang)
9ROYAL TONE [5]Res.4514830.37(4)J Hunt (Avalon)
10PADDEN BALE (NSW)[5]Res.5563630.47(3)S Collins (Lara)
Race No. 6Rsn Silver Bullet (gobis)8:57 PM (VIC time)
S/E Group 3 event over 525 metres at The meadows Of $45,650 Prizemoney.
1st: $25,000 2nd: $7,150 3rd: $3,500 GOBIS: $10,000.

No.NameFormBestTrainer

1PETER ROCKET [2]1127229.95(4)K Hellmuth (Pearcedale)
2IMRY BALE (NSW)[1]6117629.83(2)J Hunt (Avalon)
3DARK WARRIOR [3]2114130.02(8)D Mcdonald (Devon Meadows)
4GOLD TOWN [4]111F229.92(1)P Hunt (Lara)
5BUCKLE UP MASON (TAS)[2]1121129.76(2)J Hunt (Avalon)
6IONA SEVEN (NSW)[4]1114530.31(1)R Britton (Lara)
7FARMOR LAS VEGAS (QLD)[3]1512430.08(7)R Britton (Lara)
8DESALLE BALE (NSW)[1]1721229.88(6)J Hunt (Avalon)
9RIDE THE RAILS (NSW)[3]Res.1237529.92(3)D Brown (Lara)
10ELUSIVE SAGE [3]Res.3524430.21(2)J Delaroche (Cranbourne North)
Race No. 7Roejen Services Ht49:25 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1OMAR GEE (NSW)[5]3746629.76(2)M Carter (Violet Town)
2DUB ME IN [5]6165130.14(2)J Hunt (Avalon)
3DYNA PERSEUS (NSW)[5]55111NBTM Delbridge (Balliang)
4WHATTA JOKE [5]5225830.11(5)D Dean (Nyora)
5PROVEN LOOPER (SA)[5]51325NBTW Vassallo (Devon Meadows)
6PAW LICKING (NSW)[5]1151330.03(2)K Greenough (Pearcedale)
7KID MAXIMUS [5]6312530.29(4)P Akathiotis (Reservoir)
8DOLCE VITA [5]2316530.17(3)P Triaca (Redcastle)
9DYNA EXPORT (NSW)[5]Res.3837630.86(7)S Collins (Lara)
10ALLEN EMMETT (NSW)[5]Res.7564730.33(4)S Collins (Lara)
Race No. 8Hume Cup Final (gobis)9:54 PM (VIC time)
S/E Group 1 event over 600 metres at The meadows Of $118,000 Prizemoney.
1st: $75,000 2nd: $22,000 3rd: $11,000 GOBIS: $10,000.

No.NameFormBestTrainer

1ALPE D’HUEZ [4]1532134.61(1)K Bravo (Lovely Banks)
2EASTON BALE (NSW)[4]3232134.67(3)A Dailly (Anakie)
3PROVEN IMPALA [1]2115234.23(2)J Borg (Maryborough)
4LEKTRA GREY [4]6241134.41(6)A Dailly (Anakie)
5DYNA WILLOW (NSW)[4]1122134.69(1)S Collins (Lara)
6BOOKKEEPER (NSW)[1]1221134.06(8)G Dainton (Cosgrove South)
7HALA BELLE [4]1314234.44(1)J Borg (Maryborough)
8BORN ALI [2]5211134.35(8)R Britton (Lara)
9ESPECIALLY [5]Res.45162NBTP Knott (Carnegie)
10EVIE’S ENTITY [5]Res.26112NBTL Smith (Devon Meadows)
Race No. 9Merrifield10:27 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 525 metres at The meadows Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA HAPPY [5]1124330.48(8)A Dailly (Anakie)
2EMPIRE ALLEN (NSW)[4]2263130.37(3)A Dailly (Anakie)
3NOTHING MUCH [4]3125130.11(2)D Murray (Napoleons)
4JORDAN ALLEN (NSW)[4]8442230.23(3)A Dailly (Anakie)
5ALLEN HODNEY (NSW)[5]46421NBTP Hunt (Lara)
6TEE BRADY (QLD)[4]351F229.91(1)T Tzouvelis (Ormeau)
7DYNA SUZIE (NSW)[4]2685330.24(3)S Collins (Lara)
8CEE RONALDO [4]2533430.17(3)G Campbell (Peechelba)
9DYNA DEEKSEY (NSW)[5]Res.3181130.19(7)A Dailly (Anakie)
10DYNA BETH (NSW)[5]Res.5341430.20(4)A Dailly (Anakie)
Race No. 10Oracle Cms Ht510:43 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1PRINCE DE GALLES [5]32417NBTC Johannsen (Devon Meadows)
2BAR NO BLUE [5]16454FSHG Barnsley (Carrum Downs)
3YOUNG GUNNER (NSW)[5]21627NBTR Britton (Lara)
4COBRA BALE (NSW)[5]15721FSHJ Hunt (Avalon)
5WHODAT KNOCKIN’ [5]3234130.20(7)S Bonaccurso (Mount Mercer)
6ROY GALO [5]3777429.80(8)S Ralph (Tooradin)
7KRAKEN LASS [5]5252530.12(7)K Eyles (Murchison)
8MYSTIC FANCY (NSW)[5]1615630.69(5)D Dean (Nyora)
9ROYAL TONE [5]Res.4514830.37(4)J Hunt (Avalon)
10PADDEN BALE (NSW)[5]Res.5563630.47(3)S Collins (Lara)