Saturday, 1 November 2014

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday, 1 November 2014

Race No. 1Greensborough Mational Seniors Ht17:13 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1RUSTY PUZZLE [5]3161FSHG O’keefe (Neerim Junction)
2PITA MILO [5]21517NBTR Winter (Denison)
3POLISHED STEEL (NSW)[5]7112230.36(3)A Craven (Wangaratta)
4MAHALO [5]35421NBTC Hayes (Mill Park)
5VEE FOR VEGAS [5]7F323NBTS Neocleous (Yinnar South)
6ARISTOTLE BALE (NSW)[5]47621FSHJ Hunt (Lara)
7BOUNTY (QLD)[5]13NBTT Womann (Lara)
8DYNA ZERG (NSW)[5]22537NBTS Collins (Lara)
9SURVIVOR SAL [5]Res.75645NBTT Cortese (Hampton Park)
10THUNDER FLAME [5]Res.62813FSHH Collins (Lara)
Race No. 2Sjc Buck Carnival Ht27:35 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1LADY DEEDEE [5]34224NBTK Leek (Devon Meadows)
2BLACK SUPERMAN [5]51426FSHR Britton (Lara)
3IN THIS WAY (NSW)[5]34225NBTM Macdonald-johnson (Ferntree Gully)
4TANTRUM TOMMY [5]22433NBTA Dailly (Anakie)
5TANGIBLE [5]55515FSHV Borg (Hoppers Crossing)
6UNTHER BALE (NSW)[5]43172FSHM Delbridge (Balliang)
7FEIKUAI ZACK [5]42241NBTA Inger (Nambrok)
8QUARREL BALE (NSW)[5]17121NBTS Collins (Lara)
9SURVIVOR SAL [5]Res.75645NBTT Cortese (Hampton Park)
10THUNDER FLAME [5]Res.62813FSHH Collins (Lara)
Race No. 3Don Chendo At Stud (bitches) Ht18:00 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING COLLETE (NSW)[5]111FSHA Dailly (Anakie)
2JAUNTY BALE (NSW)[5]2475230.56(7)S Collins (Lara)
3HOT WHIRL [5]3255129.99(6)J Sharp (Lara)
4TRICKY ROSE (NSW)[5]26122FSHB Dapiran (Northwood)
5KERRIGAN BALE (NSW)[5]5141230.17(1)A Dailly (Anakie)
6WATTLE GROVE (NSW)[5]21333FSTDD Geall (Lara)
7GALLOPING ROCKY [5]23423NBTR Conway (Bunyip)
8GO GINGER GO (QLD)[5]56673FSHG Selkrig (Devon Meadows)
9SURVIVOR SAL [5]Res.75645NBTT Cortese (Hampton Park)
Race No. 4Bendigo To Meadows (bitches) Final8:20 PM (VIC time)
S/E Final event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1WAYFARER [5]54252NBTD Brennan (Ross Creek)
2SPA CHEANG [5]8242130.63(1)J Mccoll (Daylesford)
3CRAFTY MAISY [5]47182NBTC Russell (Kyabram)
4SUGAR LIPS [5]32831NBTS Barker (Elphinstone)
5WATCH MY PATH (NSW)[5]25132NBTC Treherne (Lara)
6SMILEY SAM [5]41231NBTG Hansen (Daisy Hill)
7DYNA MALAISE (NSW)[5]72131NBTJ Hunt (Lara)
8CRACKERJACK BABE [5]61111NBTM Gibbons (Lara)
9COLLEGE QUEEN [5]Res.18542NBTM Chilcott (Heathcote)
10TRICKY ROSE (NSW)[5]Res.26122FSHB Dapiran (Northwood)
Race No. 5Le Pine Funerals Final8:40 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1UDON BALE (NSW)[5]2362230.70(1)T Womann (Lara)
2QUASI BALE (NSW)[5]34111FSHM Delbridge (Balliang)
3BALYANG GRINDER [5]13541FSHJ Maple (Little River)
4DIVA’S SHADOW [5]82111FSHJ Britton (Anakie)
5BILLY BUZZARD (NSW)[5]73842NBTW Vassallo (Devon Meadows)
6DYNA CHASER (NSW)[5]1216130.47(7)S Collins (Lara)
7PERAGON FALCON [5]4112FSHJ Arthur (Lancaster)
8FLEETWOOD ZAC [5]31711NBTA Langton (Anakie)
9SAGE BALE (NSW)[5]Res.3426230.53(4)M Delbridge (Balliang)
10BLACK SUPERMAN [5]Res.51426FSHR Britton (Lara)
Race No. 6Rsn – Racing & Sport8:58 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 725 metres at The meadows Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1BLINKER’S ON [5]32111FSTDB Ennis (Lara)
2BIG KAT [5]63213NBTC Schlensog (Anakie)
3DOUBLE RINSE (NSW)[5]43524NBTA Dailly (Anakie)
4ZIPPING JOE (NSW)[5]3265543.00(4)D Mcdonald (Devon Meadows)
5BEKS [4]2325242.76(3)P Bouchier (Dennington)
6COULTA ROCK [5]F3412FSTDD Curtain (Longwarry)
7MYSTIC TWIST [5]11737NBTM Cauchi (St Leonards)
8OSCAR DE LARGO [4]6521442.92(4)R Henness (Heathcote)
9DU PLESSIS (NSW)[5]Res.76417FSTDA Dailly (Anakie)
10PIFFIN’ YONNIES (NSW)[5]Res.15877FSTDL Delbridge (Balliang)
Race No. 7Hume Cup Final Monday 3/119:20 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 600 metres at The meadows Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1GO MOBO [5]3533435.12(3)D Coleman (Lara)
2SEE HIM FIRST [4]6512634.53(6)M Mallia-magri (Avalon)
3AGENT JACK [5]81651FSHD Hay (Maffra)
4ZIPPING BART (NSW)[5]16243NBTP Dapiran (Northwood)
5DYNA ORION (NSW)[4]4351334.81(4)A Dailly (Anakie)
6BAZZA’S GIFT [5]8565134.70(2)N Bell (Point Lonsdale)
7ECHELONIC ACTION [4]3147534.52(3)D Coleman (Lara)
8LEAD INTO DEMISE [4]2115234.53(7)R Clark (Toolleen)
9SERASH BALE (NSW)[5]Res.84633FSTDJ Hunt (Lara)
10BLACK VEIL [5]Res.63536NBTR Britton (Lara)
Race No. 8Macro Meats9:38 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1BREMER [4]3144630.57(8)D Mcdonald (Devon Meadows)
2HIGHBURY (NSW)[4]4131730.16(1)R Britton (Lara)
3SPRING LEAF (NSW)[3]4444530.01(3)A Dailly (Anakie)
4GORHAM BALE (NSW)[4]3F11430.07(4)S Collins (Lara)
5DYNA OSTRANDER (NSW)[3]7333329.94(7)J Hunt (Lara)
6FLAME BALE (NSW)[4]1745530.60(2)A Dailly (Anakie)
7HUMPHREY BALE (NSW)[3]4744129.96(8)A Dailly (Anakie)
8ALLEN ERYK (NSW)[3]31P7430.01(2)A Dailly (Anakie)
9MAXIMUM LIL [4]Res.1135830.35(4)A Dailly (Anakie)
10CRACKERJACK DAK [4]Res.1382629.94(4)A Dailly (Anakie)
Race No. 9Don Chendo At Stud (bitches) Ht29:57 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1BIANCA BALE (NSW)[5]8325130.64(4)S Collins (Lara)
2ROCKIN’ JOSIE [5]F4846FSTDV Borg (Hoppers Crossing)
3COLLEGE QUEEN [5]18542NBTM Chilcott (Heathcote)
4BLONDE OASIS [5]1444430.23(1)B Dapiran (Northwood)
5BUNGA BUNGA [5]84216NBTJ Greenough (Pearcedale)
6GEMSTAR (NSW)[5]1335630.13(8)A Dailly (Anakie)
7JULIE BALE (NSW)[5]6163330.37(6)S Collins (Lara)
8POBBLEBONK [5]35425NBTI Cockerell (Buckley)
9SURVIVOR SAL [5]Res.75645NBTT Cortese (Hampton Park)
Race No. 10Ajs Corporation Ht310:20 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1ROGUE RAIDER [5]11825FSHD Selleck (Tooradin)
2OVER LIMIT (NSW)[5]13511FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
3BENDIS BALE (NSW)[5]3862730.25(1)J Hunt (Lara)
4PETER PETTIGREW [5]56724NBTL Cockerell (Buckley)
5BOOLITE BRUISER [5]51665NBTJ Thomson (Boolite)
6MERMAID MILLIE [5]72157FSHR Britton (Lara)
7CAUSTIC BALE (NSW)[5]21424FSHS Collins (Lara)
8DENZEL [5]18111FSHB Toner (Giffard West)
9SURVIVOR SAL [5]Res.75645NBTT Cortese (Hampton Park)
10THUNDER FLAME [5]Res.62813FSHH Collins (Lara)
Race No. 11Hudson Pacific Ht410:42 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA OUTLAW [5]25636NBTA Dailly (Anakie)
2SAGE BALE (NSW)[5]3426230.53(4)M Delbridge (Balliang)
3HOGGANAUGHT [5]1462630.52(5)D Pattinson (Pearcedale)
4LAGOON MYTYE (NSW)[5]72257NBTT Reid (Yuroke)
5LOVES IT [5]43252NBTG Orr (Newborough)
6VICTORIA PLEDGE [5]22343NBTR Comensoli (Wangaratta)
7CLASSY BOY [5]6334330.48(4)J Thorpe (Arthurs Creek)
8MAGNETO BALE (NSW)[5]7765630.37(8)S Collins (Lara)
9SURVIVOR SAL [5]Res.75645NBTT Cortese (Hampton Park)
10THUNDER FLAME [5]Res.62813FSHH Collins (Lara)