Saturday, 10 January 2015

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday, 10 January 2015

Race No. 1The Jean Jones Stake7:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1PYROMANIA [5]6332130.27(4)L Delbridge (Balliang)
2GUNNADOO BLADE (NSW)[5]43135FSHD Coleman (Lara)
3LINCO BALE (NSW)[5]5123FSHM Delbridge (Balliang)
4HAKATA BALE (NSW)[5]17653NBTA Dailly (Anakie)
5TALPA FLEX (NSW)[5]27431FSHM Bannerman (Reefton)
6DEMOLITION GUY [5]25573NBTM Bowerman (Raglan)
7HULA [5]7F61FSHJ Borg (Maryborough)
8RUBY DUTCHESS (NZ)[5]53817NBTB Jones (Lara)
9GAZER BALE (NSW)[5]Res.2164430.47(1)A Dailly (Anakie)
10WANT THAT RABBIT [5]Res.83786NBTK Kubik (Epping)
Race No. 2Www.tab.com.au7:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1QUARTERBACK [5]12112FSHW Vassallo (Devon Meadows)
2BRONCO DE JURER [5]56435NBTP Bartlett (Bamawm)
3DYNA BRAINIAC (NSW)[5]22215NBTA Dailly (Anakie)
4SPRING GRACE (NSW)[5]2162530.20(3)A Dailly (Anakie)
5DANNY DARKO (NSW)[5]22533NBTA Craven (Wangaratta)
6FORTUNA ALLEN (NSW)[5]76551NBTM Bannerman (Reefton)
7CINCINNATI LEE (SA)[5]8812230.54(3)A Sultana (Maddingley)
8UNO SHELLEY (NZ)[5]46283NBTJ Palma (Lara)
9GAZER BALE (NSW)[5]Res.2164430.47(1)A Dailly (Anakie)
10WANT THAT RABBIT [5]Res.83786NBTK Kubik (Epping)
Race No. 3Sky Racing7:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 725 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1SISCO FIASCO [5]87726FSTDT Galea (Brookfield)
2RAIN STREAM (QLD)[5]32382FSHR Britton (Lara)
3SMART MAXWELL [5]54277NBTD Coleman (Lara)
4ACOLA EBONY (NSW)[5]55344FSTDT Noy (New Gisborne)
5SETSUNA BALE (NSW)[5]66412NBTD Coleman (Lara)
6CAMBRIDGE PRINCE [5]12154FSHA Langton (Anakie)
7BERRY BLITZ [5]55252FSTDA Langton (Anakie)
8ACOLA ROSEBUD (NSW)[5]57671NBTT Noy (New Gisborne)
Race No. 4Topcat Video8:20 PM (VIC time)
Grade 5 event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1TRIP TO CAIRNS [5]3733134.84(7)B Panetta (Melton West)
2NESTOR BALE (NSW)[5]31578FSHM Bannerman (Reefton)
3SISCO WAKE [5]52544NBTD Galea (Lara)
4DIXIE LANE [5]8127834.73(3)B Galea (Melton South)
5VERNON BALE (NSW)[5]13172NBTM Delbridge (Balliang)
6CHRICHTON BALE (NSW)[5]48255NBTM Delbridge (Balliang)
7BLACK CHASE (QLD)[5]85653FSHJ Gill (Darriman)
8KOKODA MOSS (NSW)[5]2812435.45(2)R Britton (Lara)
9MAGENTA MOON [5]Res.55846NBTA Langton (Anakie)
Race No. 5Rsn – Racing & Sport8:37 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 725 metres at The meadows Of $10,285 Prizemoney.
1st: $7,200 2nd: $2,060 3rd: $1,025.

No.NameFormBestTrainer

1LITES AND SIRENS [5]7414343.56(8)R Divirgilio (Devon Meadows)
2MADAME BLACK [5]42832NBTM Trapani (Greenvale)
3BECCI LEONE [5]64152NBTM Chilcott (Heathcote)
4ALLEN GUNDAM (NSW)[5]62563NBTT Womann (Lara)
5OPEC BALE (NSW)[5]1211142.54(4)M Delbridge (Balliang)
6REAP THE BENEFIT [5]23325NBTM Chilcott (Heathcote)
7EVIE JANE [5]6786142.72(2)A Dailly (Anakie)
8ROETHLISBERGER (NSW)[5]2721642.83(7)A Dailly (Anakie)
9MANILA EXPRESS [5]Res.31637NBTC Abbott (Edenhope)
10SOUL DANCER [5]Res.71144NBTB Briffa (Coolaroo)
Race No. 6Vale Charles Bates Snr. Final (gobis)8:58 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 600 metres at The meadows Of $19,650 Prizemoney.
1st: $12,000 2nd: $3,500 3rd: $1,750 GOBIS: $2,400.

No.NameFormBestTrainer

1GO JETTA GO [5]61252NBTJ Thompson (Pearcedale)
2RIDE THE RAILS (NSW)[4]1123134.20(6)K Bravo (Lovely Banks)
3RUMERO REASON (NSW)[4]3328134.48(3)A Dailly (Anakie)
4WHERE’S THE SURF [5]43342NBTD Mcdonald (Devon Meadows)
5MACCA’S SWAY [5]86443NBTJ Borg (Maryborough)
6JOSEE [5]8581334.88(5)L Hellmuth (Pearcedale)
7WAYMORE’S BLUES [4]4511134.65(5)K Bravo (Lovely Banks)
8LILLYCETTE (NSW)[5]1113235.23(1)E Medhurst (Mangalore)
9TICK BALE (NSW)[5]Res.53533NBTJ Hunt (Lara)
10HALF WAY THERE (QLD)[5]Res.22134NBTK Height (Toora)
Race No. 7Hudson Pacific9:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1ZELL BALE (NSW)[5]3784629.99(3)S Collins (Lara)
2WIND WHISTLER [5]15332NBTA Langton (Anakie)
3BAZZA’S GIFT [5]8372630.10(6)N Bell (Point Lonsdale)
4QUARREL BALE (NSW)[5]2542230.21(8)S Collins (Lara)
5HE ISN’T REALLY [5]41653NBTC Schlensog (Anakie)
6TOP SECRET [5]8475330.11(2)K Bravo (Lovely Banks)
7TWEAK [5]2344729.90(5)T O’donovan (Devon Meadows)
8SKINNY VINNIE [5]5754330.02(2)R Britton (Lara)
9DYNA INCA (NSW)[5]Res.6233830.43(5)T Womann (Lara)
10MAY IT BE [5]Res.63315NBTA Langton (Anakie)
Race No. 8Macro Meats9:40 PM (VIC time)
Free For All event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA HAWK [4]4223430.13(6)I Cockerell (Buckley)
2QUANTUM BALE (NSW)[4]5157130.09(2)T Womann (Lara)
3PELOTON BALE (NSW)[4]5633229.83(4)J Hunt (Lara)
4AGILITY [4]8231330.39(2)M Delbridge (Balliang)
6DELI ALLEN (NSW)[4]6162530.24(7)S Collins (Lara)
7BLURRED LINES [4]8718330.13(3)K Bravo (Lovely Banks)
8MARCUS JOE [1]4171729.66(3)B Moloney (Marcus Hill)
Race No. 9Le Pine Funerals9:58 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 600 metres at The meadows Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1ABBEY’S HAND [5]2664535.32(5)R Britton (Lara)
2OAKVALE FLYER (SA)[5]44545FSTDJ Britton (Anakie)
3DARBAIN DASHER [5]5746534.88(5)D Chiu (Doncaster)
4MECHATRONIC [5]11614NBTD Coleman (Lara)
5SKYFIRE [4]6346634.81(4)S Drummond (Heathcote)
6PETER PETTIGREW [5]33416NBTL Cockerell (Buckley)
7DYNA FULCRUM (NSW)[5]44353NBTJ Hunt (Lara)
8CORNELIUS FUDGE [4]6118534.82(4)L Cockerell (Buckley)
9MAGENTA MOON [5]Res.55846NBTA Langton (Anakie)
Race No. 10Ajs Corporation10:20 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN ICARUS (NSW)[5]2532330.28(4)S Collins (Lara)
2CRACKERJACK ROSE [5]2441730.14(2)A Dailly (Anakie)
3USAINE (NSW)[5]76141FSHM Bannerman (Reefton)
4JOSHUA BALE (NSW)[5]6362430.14(1)M Bannerman (Reefton)
5ZEPPELIN BALE (NSW)[5]2168130.29(4)J Hunt (Lara)
6DR. DES [5]3573430.22(4)W Mcmahon (Darriman)
7BEKIM HATRICK [5]2245730.52(7)C Schlensog (Anakie)
8ALEX’S ENTITY [5]11114FSHK Greenough (Pearcedale)
9DYNA INCA (NSW)[5]Res.6233830.43(5)T Womann (Lara)
10MAGNETO BALE (NSW)[5]Res.3415830.25(8)S Collins (Lara)
Race No. 11Downtown Cleaning10:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1STYLISH BAROQUE (NSW)[5]2552330.37(2)R Britton (Lara)
2SHILLING FLEX (NSW)[5]22276FSHS Bannerman (Reefton)
3IMA SCREW LOOSE [5]8863830.30(3)C Capuano (Anakie)
4SAGE BALE (NSW)[5]2447730.53(4)M Delbridge (Balliang)
5POLLY BALE (NSW)[5]3618630.01(4)A Dailly (Anakie)
6FLEETWOOD JAY [5]2337630.36(2)A Langton (Anakie)
7JAGMAN [5]11163FSHC Johannsen (Devon Meadows)
8FEARLESS JOHN [5]2644330.40(2)J Hunt (Lara)
9DYNA INCA (NSW)[5]Res.6233830.43(5)T Womann (Lara)
10MAGNETO BALE (NSW)[5]Res.3415830.25(8)S Collins (Lara)
Race No. 12Tab Rewards11:00 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1BE TWO BOMBER (NSW)[5]55112FSHS Fisher (Lara)
2SHOSHONE STAR (NSW)[5]27811FSHD Fisher (Lara)
3BLISTERING BOB [5]43552NBTJ Karamatic (Lara)
4POLLOS HERMANOS [5]1F31230.39(6)M Shaw (Yarrawonga)
5ULLA ALLEN (NSW)[5]1863530.23(4)S Collins (Lara)
6REIKO BALE (NSW)[5]6212330.26(2)T Womann (Lara)
7FOURTH CHOICE [5]5718830.15(4)N Wynd (Lismore)
8RASHAD REASON (NSW)[5]5322830.39(8)A Dailly (Anakie)
9GAZER BALE (NSW)[5]Res.2164430.47(1)A Dailly (Anakie)
10MAY IT BE [5]Res.63315NBTA Langton (Anakie)