Saturday, 11 January 2014

Greyhound Box Draw For – Saturday, 11 January 2014

Race No. 1Fealy’s Bux7:13 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1ALL SKY GIRL [5]81245NBTS Hopkins (Junction Village)
2STEALTHY DANCER [5]23412NBTK Scott (Koo Wee Rup)
3TRULY LOYAL [5]57153NBTD Fisher (Lara)
4MIDNIGHT MANEUVA ()[5]22547NBTB Kinder (Girgarre)
5SUSHI BALE (NSW)[5]35475NBTS Collins (Lara)
6FRANCESCO (NZ)[5]3F17430.50(3)T Womann (Lara)
7MISS HOT VEGAS [5]41243NBTT Womann (Lara)
8WHY NOT HEATHER [5]42115NBTW Gray (Wendouree)
9YELENA BALE (NSW)[5]Res.6716230.61(1)A Dailly (Anakie)
10SENOR SLAMMA [5]Res.78873FSHJ Chilcott (Heathcote)
Race No. 2Macca’s Last Hurrah7:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1MIDNIGHT RUMOUR (NSW)[5]2171730.53(7)B Kinder (Girgarre)
2EL ROSCOE [5]6263530.54(2)M Karamatic (Lara)
3SPREADING RUMORS [5]4184530.04(4)J Maple (Little River)
4ALLEN ODIN (NSW)[5]3353330.37(8)S Collins (Lara)
5STUTTER [5]11658NBTS Fisher (Lara)
6MOONHAZE ()[5]15425NBTD Fisher (Lara)
7VENENO (WA)[5]37731NBTD Fisher (Lara)
8ALLEN NEMO (NSW)[5]4811230.52(7)S Collins (Lara)
9LA DUKE [5]Res.364F4NBTA Lawson (Mirboo North)
10SENOR SLAMMA [5]Res.78873FSHJ Chilcott (Heathcote)
Race No. 3Pete’s Bux7:57 PM (VIC time)
Grade 5 event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1ERAPTOR [5]17751FSTDJ Cottrell (Langwarrin)
2BORIS SENT ME [5]41F25NBTJ Shaw (Anakie)
3ECHELONIC ACTION [5]24123NBTL Jones (Woodend)
4FAMILY INTEREST [5]77432FSHR Tartaglia (Newcomb)
5SISCO RAGE [5]T4631NBTJ Galea (Lara)
6IRON FERRARI [5]16287FSTDM Chilcott (Heathcote)
7MAHOGANY SPIRIT [5]2121234.82(1)B Haintz (Brown Hill)
8YOUNG GUNNER (NSW)[5]68465NBTR Britton (Lara)
9CANDLE WISH [5]Res.48443NBTJ Maple (Little River)
10PEDRO’S VINEYARD [5]Res.3256635.25(6)M Chilcott (Heathcote)
Race No. 4Sky Racing Final8:20 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 725 metres at The meadows Of $10,285 Prizemoney.
1st: $7,200 2nd: $2,060 3rd: $1,025.

No.NameFormBestTrainer

1DARBAIN DASHER [5]18526NBTR Conway (Bunyip)
2ROBUSTO [5]24336NBTM Chilcott (Heathcote)
3SHOE LACES LADY (NSW)[5]12314NBTL Green (Blue Knob)
4LITES AND SIRENS [5]4233143.56(8)B Divirgilio (Devon Meadows)
5ROCKIN’ JOSIE [5]2221443.58(6)V Borg (Hoppers Crossing)
6OZZY BALE (NSW)[5]11542NBTP Hunt (Lara)
7JEMIMA ALLEN (NSW)[5]41625NBTJ Hunt (Avalon)
8SWANSEA SANDS [5]41333NBTL Hughes (Longford)
9CRYMELON SUNRISE (NSW)[5]Res.34453NBTI Bibby (Warracknabeal)
10GIFT OF TIME (NSW)[5]Res.75645NBTK Walker (Henty)
Race No. 5Hudson Pacific8:40 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 525 metres at The meadows Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1TIC TAC THOMAS (TAS)[4]1134830.13(4)J Britton (Anakie)
2ROCK DOMINATION (WA)[5]5141530.44(5)J Briffa (Lara)
3FLYING BALE (NSW)[4]6653130.58(2)A Dailly (Anakie)
4COSMIC WISE (WA)[4]2217730.09(1)J Britton (Anakie)
5TAM’S WISH [5]27417NBTM Chilcott (Heathcote)
6SHE’S OUR CHLOE (WA)[4]6868330.28(4)R Britton (Lara)
7HE WENT OFF [4]6386530.45(3)I Vigor (Anakie)
8EYE SMITH [4]8126430.29(1)J Hunt (Avalon)
9CUSSLER [5]Res.4433731.21(8)S Hopkins (Junction Village)
10WHY NOT MAGGIE [5]Res.56656NBTW Gray (Wendouree)
Race No. 6Tab Rewards Final (gobis)8:58 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 600 metres at The meadows Of $19,650 Prizemoney.
1st: $12,000 2nd: $3,500 3rd: $1,750 : $2,400.

No.NameFormBestTrainer

1LETHAL THREE (NSW)[5]12652NBTK Bravo (Lovely Banks)
2HAILSTORM BILLY (NSW)[4]2133134.47(4)A Langton (Anakie)
3MY BRO FABIO (NSW)[4]4425134.41(6)B Ennis (Lara)
4IMMY ROSE [5]2387234.41(1)N Rooney (Lara)
5SMART MAXWELL [5]81312NBTL Jones (Woodend)
6MEPUNGA FEARON [5]32252NBTJ Britton (Anakie)
7LIARA ALLEN (NSW)[4]4114134.60(7)S Collins (Lara)
8CLASSY HAZE (QLD)[4]4111134.51(8)J Thompson (Pearcedale)
9MAHOGANY SPIRIT [5]Res.2121234.82(1)B Haintz (Brown Hill)
10MECHATRONIC [5]Res.47143NBTL Jones (Woodend)
Race No. 7Ajs Corporation9:20 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN ERYK (NSW)[5]1585230.02(6)A Dailly (Anakie)
2WISE PEEJAY (WA)[5]6233330.16(1)J Britton (Anakie)
3RED HOT MILLIONS [5]7578130.35(1)T Womann (Lara)
4COLLIN BALE (NSW)[5]3717829.99(2)A Dailly (Anakie)
5KEEP CALM [5]15313NBTP Anderton (Devon Meadows)
6ORTHIA BALE (NSW)[5]7734430.30(5)J Hunt (Avalon)
7RINOA BALE (NSW)[5]21378NBTJ Hunt (Avalon)
8DYNA DEEKSEY (NSW)[5]5732730.19(7)A Dailly (Anakie)
9CUSSLER [5]Res.4433731.21(8)S Hopkins (Junction Village)
10WHY NOT MAGGIE [5]Res.56656NBTW Gray (Wendouree)
Race No. 8Maurice Blackburn Lawyers9:38 PM (VIC time)
Free For All event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1FADILA BALE (NSW)[3]5368630.11(1)A Dailly (Anakie)
2NOBLE BALE (NSW)[3]5434530.00(4)J Hunt (Avalon)
3DAINTREE EMPEROR [4]4121F29.82(2)L Gorman (Tanjil South)
4CAIRNLEA ELLIE [4]3511330.20(5)R Britton (Lara)
5CRAWF’S BREAD [1]7312230.03(1)D Crawford (Pearcedale)
6MARCUS JOE [3]1281629.66(3)B Moloney (Marcus Hill)
7DYNA SUZIE (NSW)[4]7573230.24(3)S Collins (Lara)
8ALLEN TEEBONE (NSW)[4]6853830.09(4)J Hunt (Avalon)
Race No. 9Macro Meats9:57 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 600 metres at The meadows Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1MADDISON DEE [5]17526NBTM Chilcott (Heathcote)
2GALLOPING ROCKY [4]3616834.76(2)R Conway (Bunyip)
3DESTINI GOLD [5]1626634.93(2)E Rinaldi (Lethbridge)
4CZAR (NSW)[5]3417534.70(8)R Britton (Lara)
5MECHATRONIC [5]47143NBTL Jones (Woodend)
6OZZIE BULLET (WA)[5]73612FSTDJ Britton (Anakie)
7BLACK DEAUVILLE [5]2263334.93(6)L Gorman (Tanjil South)
8NEW TIBUR [5]6543634.69(8)R Britton (Lara)
9WHY NOT MAGGIE [5]Res.56656NBTW Gray (Wendouree)
10HANIFY’S RULER (NSW)[5]Res.85662FSHG Jose (Catani)
Race No. 10Rsn – Racing & Sport10:20 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1TICK BALE (NSW)[5]2863430.08(3)J Hunt (Avalon)
2PURE GRAND SENOR [5]17417FSHL Gorman (Tanjil South)
3SQUALL BALE (NSW)[5]33464NBTS Collins (Lara)
4LADY GOLDENPAW [5]11523NBTR Britton (Lara)
5ALLEN ZENTAX (NSW)[5]2182330.03(4)A Dailly (Anakie)
6SELECT MACKA [5]14522FSHK Bailey ()
7KALAMAZOO [5]15172FSHD Fisher (Lara)
8LUNAR TOM [5]41616NBTA Dailly (Anakie)
9LA DUKE [5]Res.364F4NBTA Lawson (Mirboo North)
10YELENA BALE (NSW)[5]Res.6716230.61(1)A Dailly (Anakie)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments