Saturday, 11 October 2014

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday, 11 October 2014

Race No. 1Www.tab.com.au7:15 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1EARL BALE (NSW)[5]12231FSHA Dailly (Anakie)
2AFRICAN STORM [5]48157NBTA Langton (Anakie)
3DR. TAYLOR [5]53556NBTJ Gill (Darriman)
4SAM TOOCAN [5]14737NBTA Dailly (Anakie)
5SOUL MAKER [5]7368TNBTA Britton (Lara)
6LISTER BALE (NSW)[5]1324FSHM Delbridge (Balliang)
7DR. CINNAMON [5]24184FSHW Mcmahon (Darriman)
8PROVEN BOLT [5]13545NBTW Vassallo (Devon Meadows)
9BONJOUR BONSOIR (NSW)[5]Res.7471NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
Race No. 2Jye’s Last Hurrah7:38 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1TINA TWO [5]28877NBTM Davis (Altona Green)
2JAYNEY BALE (NSW)[5]31513NBTA Dailly (Anakie)
3IMA SCREW LOOSE [5]72211FSHC Capuano (Anakie)
4POCKET KINGS [5]54115NBTR Galea (Brookfield)
5DR. TIMOTHY [5]45334NBTJ Mcmahon (Darriman)
6LAURIE’S CHANCE [5]41422NBTR Britton (Lara)
7MR. GENETIC (QLD)[5]83614NBTC Davis (Altona Green)
8SATSUKI BALE (NSW)[5]12485NBTA Dailly (Anakie)
9BONJOUR BONSOIR (NSW)[5]Res.7471NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
Race No. 3Happy Birthday Brendan8:00 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1OUSAI BALE (NSW)[5]73181NBTA Dailly (Anakie)
2RAPID INCLINE [5]24876NBTR Tartaglia (Newcomb)
3LONESOME NITRO [5]F3311NBTA Dailly (Anakie)
4HESTIA BALE (NSW)[5]54113NBTM Delbridge (Balliang)
5RENSTAR [5]14283NBTL Delbridge (Balliang)
6SISCO FIASCO [5]25363NBTT Galea (Brookfield)
7CREAMY SODA [5]42111FSHL Cockerell (Buckley)
8SURF JESTER (QLD)[5]87715NBTJ Gill (Darriman)
9BONJOUR BONSOIR (NSW)[5]Res.7471NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
Race No. 4Le Pine Funerals8:22 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1SOHO RHYTHM [5]4422330.43(5)A Hyde (Lara)
2WHITE WALKER [5]7645730.33(2)T Reid (Yuroke)
3HIGHBURY (NSW)[5]5344130.18(2)R Britton (Lara)
4LEKTRA BRAVE [5]7742F30.23(6)A Dailly (Anakie)
5UPSET BOY [5]13322NBTJ Hunt (Lara)
6DYNA ZOD (NSW)[5]6274530.22(1)A Dailly (Anakie)
7SAAHD [5]62332NBTG Ennis (Sandhurst)
8ALLEN GRAVION (NSW)[5]1836130.35(4)M Delbridge (Balliang)
9BONJOUR BONSOIR (NSW)[5]Res.7471NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
Race No. 5Hume Cup Heats Oct. 25th Final8:38 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 600 metres at The meadows Of $10,285 Prizemoney.
1st: $7,200 2nd: $2,060 3rd: $1,025.

No.NameFormBestTrainer

1SCENIC SHOT (NSW)[5]61131NBTM Mallia-magri (Avalon)
2DEWANA LASS [5]45413FSTDB Dewan (Edithvale)
3LOU TODD [5]87123NBTD Pell (Toolleen)
4MOOT POINT (NSW)[5]2F112NBTM Carter (Violet Town)
5BATMANDU [5]31241NBTG Scott-smith (Pakenham South)
6RUN ANGEL RUN (NSW)[5]4F624NBTJ Galea (Brookfield)
7ELIZA BLANCHE (QLD)[5]31111FSTDD Mcdonald (Devon Meadows)
8ROCKIN’ JOSIE [5]5122F34.88(2)V Borg (Hoppers Crossing)
9ALLEN GUNDAM (NSW)[5]Res.56634FSTDT Womann (Lara)
10ATHOS [5]Res.45135NBTR Gray (Pyalong)
Race No. 6Maurice Blackburn Lawyers8:57 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 725 metres at The meadows Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1SIR GAZZA [5]7847F43.53(1)R Britton (Lara)
2OSCAR DE LARGO [5]3656543.01(2)R Henness (Heathcote)
3VALERIA BALE (NSW)[5]64431FSTDD Coleman (Lara)
4LADY TOY [5]22342NBTN Gost (Little River)
5ECHELONIC ACTION [5]12223NBTD Coleman (Lara)
6LOOBY LU [5]76124NBTJ Borg (Maryborough)
7STARC (NSW)[5]61275NBTA Dailly (Anakie)
8SHALL SHE ROCK [4]5411242.38(7)D Crawford (Pearcedale)
Race No. 7Geotechnical Laboratories Ht19:20 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1GOOD ODDS DEMON (NSW)[5]61111NBTS Whitney (Brighton)
2ALLEN FIRESTORM (NSW)[5]36822FSTDA Dailly (Anakie)
3SIGN OF SNOW [5]3321534.58(2)A Langton (Anakie)
4ROCK DOMINATION (WA)[5]2254334.72(1)J Hunt (Lara)
5MASSIVE MERV (NSW)[5]52743FSHH Mcadam (Diamond Creek)
6STRANGE WISH (NSW)[5]7227634.95(6)D Saunders (Somerville)
7DARBAIN DASHER [5]1355734.88(5)R Conway (Bunyip)
8DYNA GELDOF (NSW)[5]23837NBTS Collins (Lara)
9GREYWINDS BUTCH (NSW)[5]Res.5544734.42(3)T Womann (Lara)
10ACOLA EBONY (NSW)[5]Res.74277NBTT Noy (New Gisborne)
Race No. 8Macro Meats9:40 PM (VIC time)
Grade 4 event over 525 metres at The meadows Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1ENNIS BALE (NSW)[4]3267730.11(8)J Hunt (Lara)
2POLLY BALE (NSW)[4]2133130.01(4)A Dailly (Anakie)
3ELITE DEVIL (QLD)[4]6263430.17(4)M Mallia-magri (Avalon)
4DR. RAHOUAL [4]8164130.37(2)J Mcmahon (Darriman)
5ALLEN ICARUS (NSW)[4]6217230.28(4)S Collins (Lara)
6GO MOBO [4]1135330.24(2)D Coleman (Lara)
7COME ON FANTASY [4]3725130.08(5)J Borg (Maryborough)
8GRAND LEGACY [4]3182130.17(5)P Dapiran (Northwood)
Race No. 9Geotechnical Laboratories Ht29:58 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1WENT WOOSHKA (NZ)[5]4865534.80(1)T Womann (Lara)
2ZIPPING JOE (NSW)[5]3163334.65(8)D Mcdonald (Devon Meadows)
3KAYO MARCIARNO [5]35641NBTG Neocleous (Yinnar South)
4ATHOS [5]45135NBTR Gray (Pyalong)
5REBELATION [5]6638834.64(7)J Magri (Avalon)
6TICK BALE (NSW)[5]75376NBTJ Hunt (Lara)
7ACOLA ROSEBUD (NSW)[5]8435534.77(1)T Noy (New Gisborne)
8ZIPPING BART (NSW)[5]11516NBTP Dapiran (Northwood)
9GREYWINDS BUTCH (NSW)[5]Res.5544734.42(3)T Womann (Lara)
10ACOLA EBONY (NSW)[5]Res.74277NBTT Noy (New Gisborne)
Race No. 10Rsn – Racing & Sport10:20 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN ZENTAX (NSW)[5]4562230.03(4)A Dailly (Anakie)
2DR. PAULIE [5]7368730.12(3)L Delbridge (Balliang)
3SAPPORO (NZ)[5]6744829.82(4)T Womann (Lara)
4ALLEN GIZMO (NSW)[5]7534630.20(6)A Dailly (Anakie)
5PETER’S PICK (QLD)[5]31265FSHJ Thompson (Pearcedale)
6SENOR SOCKS (SA)[5]23356FSHR Britton (Lara)
7BILLY BUZZARD (NSW)[5]32773NBTW Vassallo (Devon Meadows)
8BOOKKEEPER (NSW)[5]1188429.97(8)G Dainton (Cosgrove)
9BONJOUR BONSOIR (NSW)[5]Res.7471NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
Race No. 11Geotechnical Laboratories Ht310:42 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK VEIL [5]25866NBTR Britton (Lara)
2HEAPS OF ABILITY [5]2534634.47(4)C Schlensog (Anakie)
3TWEAK [5]1267534.68(5)T O’donovan (Devon Meadows)
4THOR BALE (NSW)[5]1226434.93(2)S Collins (Lara)
5GOLD AFFAIR TWO [5]2256434.78(1)M Hanke (Miepoll)
6DEADLY BOY [5]64112FSTDS Mckenna (Napoleons)
7BLUE MAYHEM [5]54675FSTDC Davis (Altona Green)
8RUMBLING RICK (TAS)[5]32466FSTDD Mcdonald (Devon Meadows)
9GREYWINDS BUTCH (NSW)[5]Res.5544734.42(3)T Womann (Lara)
10ACOLA EBONY (NSW)[5]Res.74277NBTT Noy (New Gisborne)