Saturday 11th June 2011

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday 11th June 2011

Race No. 1 @ Stud Ht107:15PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 525 Metres at Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1TANIA TWO SHOES6112130.48A Stewart (Melton)
2BOGGY SPITFIRE21266NBTR Tartaglia (Newcomb)
3DYNA BROWNLOW2785730.45A L Dailly (Anakie)
4PROFICIENT21738NBTD N Mcdonald ()
5ROXY’S FLAME52576NBTG Robinson (Violet Town)
6SHIRAZ COLOUR31633NBTN King (Pearcedale)
7SPECIAL COLOUR3465630.46J F Reynolds (Pearcedale)
8STANFORD BALE3281429.99G J Bate (Lara)
9TWO EYE CEE31336FSHJ A Selleck (Tooradin)
10FLINDOSY BALE7248630.46S J Collins (Lara)
Race No. 2Cosmic Chief @ Stud Ht207:35PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1LEVER FOOTPRINT1611430.39J L Stewart (Melton)
2SELECT BREAKER3357730.35T Womann (Lara)
3LARA’S ROCK5732230.11J P Psaila (Little River)
4GAELIC BALE3183530.27A L Dailly (Anakie)
5ELMIRA BALE1114330.34M A Delbridge (Balliang)
6KEEP ME COVERED74168NBTH L Collins (Lara)
7CREWSAN JAY JAY72322NBTE C Dowsey (Traralgon)
8RYBENBROOK11113FSHJ Thompson (Pearcedale)
9LOLLY JANE42567FSHK R Chalker (Pearcedale)
10PEDRO’S MOBILE38847NBTG W Connell (Harston)
Race No. 3Cosmic Chief @ Stud Ht307:55PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK DODGE15461NBTK M Virtue (Lang Lang)
2TESLA21124NBTG M Rounds (Tooradin)
3JUSTIN BALE8563630.58S J Collins (Lara)
4ARVO’S JOSIE26222NBTM A Delbridge (Balliang)
55766430.46M J Stephens (Yuroke)
6STOKED5322630.09E Gemci (Pearcedale)
724711NBTV P Awramenko (Waurn Ponds)
8LEKTRA ANGEL4615330.66A L Dailly (Anakie)
9LUKE’S MEDAL5785830.18A L Dailly (Anakie)
10TWO EYE CEE31336FSHJ A Selleck (Tooradin)
Race No. 4Benny Connell’s Bucks08:15PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at The meadows Of $6,630 Prizemoney.
1st: $4,640 2nd: $1,325 3rd: $665.

No.NameFormBestTrainer

1SHINY SUDOKU25366NBTE R Vigor (Anakie)
2SERENE PASSION73275NBTH L Collins (Lara)
3SHAIANE BALE4671334.62G J Bate (Lara)
4AMANDA BALE3654434.88A L Dailly (Anakie)
5SELECT OCTANE73457FSTDR D Conway (Bunyip)
6ELUSIVE LOMAR85723NBTN J Mcmenamin (Thurgoona)
7COOL CHECKOUT4332534.80R J Britton (Lara)
8EMO APPEAL1163434.70R J Britton (Lara)
Race No. 5Cosmic Chief @ Stud Ht408:38PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1BRECKENRIDGE2113230.12J L Frusher (Lara)
2SHREDDED CHEESE1254630.03G R George (Beulah)
3ARAZI18811FSHA Langton (Anakie)
4BEAVER BAY71122NBTB R Burns (Werribee)
5MAMIE BALE1386130.40A L Dailly (Anakie)
6CLOVALLEY BOONE5122330.55G W Connell (Harston)
7BOWL ALONG23263NBTG J Bate (Lara)
8MOVEMBER MAC43315NBTL C Johnson ()
9FREDDY FLATHEAD5346630.34R D Brook (Elliminyt)
10DYNA HARMONY5446330.47S J Collins (Lara)
Race No. 6Cosmic Chief @ Stud Ht508:57PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1ALLOWANCE11131FSHG W Selkrig (Devon Meadows)
2LEKTRA BOB52822NBTA L Dailly (Anakie)
3DYNA SHAYLA53325NBTA L Dailly (Anakie)
4ED PACINO1476430.07R C Bartolo (Avalon)
5MAGIC DASHER4312730.20T Womann (Lara)
6PURE SHOW6271230.18J P Psaila (Little River)
7ALLEN EDDIE6124830.32G J Bate (Lara)
8PLANKTON113130.46J Galea (Tarneit)
9DYNA HARMONY5446330.47S J Collins (Lara)
10FREDDY FLATHEAD5346630.34R D Brook (Elliminyt)
Race No. 7Cosmic Chief @ Stud Ht609:20PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1HORNBLOWER1344330.94J A Selleck (Tooradin)
23F211FSHG W Selkrig (Devon Meadows)
3SIR PEDRO3484230.35G W Connell (Harston)
4DYNA BARB15T7630.24A L Dailly (Anakie)
5TRAMIGO33343NBTL Delbridge (Balliang)
6DYNA DEARY6725130.07G J Bate (Lara)
7BUDDY ROX1633730.31C J Bahen (Yuroke)
8PROVEN MAYHEM11413NBTJ Thompson (Pearcedale)
9FLINDOSY BALE7248630.46S J Collins (Lara)
10LEKTRA JOHNSON32267NBTA L Dailly (Anakie)
Race No. 809:42PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 525 Metres at The meadows Of $7,800 Prizemoney.
1st: $5,460 2nd: $1,560 3rd: $780.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN QUE TEE2132329.99J Thompson (Pearcedale)
2SNOW CRISP4425230.16G R George (Beulah)
3DYNA VIV7224230.22A L Dailly (Anakie)
4HAFREN BALE1554430.06A L Dailly (Anakie)
5FENNEL BALE6121330.06A L Dailly (Anakie)
6WHITE KNUCKLES4187529.93D N Mcdonald (Cranbourne)
7SYMMETRY5113130.07R J Britton (Lara)
8KID CUDI1624F29.96A L Dailly (Anakie)
9MISS STACKHOUSE7113830.18A Langton (Anakie)
10LIMBURG GOLD6245330.47C Reivers (Darley)
Race No. 9Cosmic Chief @ Stud Ht710:05PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1APACHE PASS65213FSHJ L Connor (Rosedale)
2PINUP LASS6713730.06M J Pirani (Boronia)
3RAWILLER5T55330.41J A Sharp (Lara)
4YOWYEH74313NBTA Langton (Anakie)
5MANUEL BALE6614829.97A L Dailly (Anakie)
6KILRUSH8148629.99E D Whelan (Ascot Vale)
7KARINGAL TOTE62314FSHK R Chalker (Pearcedale)
8EURICO BALE3411130.00M A Delbridge (Balliang)
9CROWIE LOMAR6488830.28N J Mcmenamin (Thurgoona)
10GRACIA BALE61F46NBTS J Collins (Lara)
Race No. 10Cosmic Chief @ Stud Ht810:27PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1GAME HUNTER2552530.12S O Mills (Tooradin)
2KUUSOU RUMBA16211NBTJ R Britton (Anakie)
3MARIA BALE1643730.43S J Collins (Lara)
4MYSTERIOUS LOLA1145430.69S B Toner (Garfield)
5WHITE GREASE21214NBTC J Dalton (Coldstream)
6RYKER BALE4124330.23A L Dailly (Anakie)
7EASY PEASY63131NBTD N Mcdonald (Cranbourne)
8GRANDATE22443NBTK Quinn (Cundare)
9PEDRO’S MOBILE38847NBTG W Connell (Harston)
10LEKTRA JOHNSON32267NBTA L Dailly (Anakie)
Race No. 11Radio Sport 10:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1QUESTA BALE4337630.12S J Collins (Lara)
2BIG STUD45512FSHR C Dunne (St Albans)
3DIAZ BEAUTY6522330.49T Womann (Lara)
4CLOVALLEY WES8546130.77G W Connell (Harston)
5BEES KNEES73436FSHJ A Selleck (Tooradin)
64745530.28T Womann (Lara)
7BUNDY BALE7268730.30S J Collins (Lara)
8FIRESIDE LITE74455NBTL R Sturgess (Smythesdale)
9LUKE’S MEDAL5785830.18A L Dailly (Anakie)
10CROWIE LOMAR6488830.28N J Mcmenamin (Thurgoona)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments