Saturday 12th January 2013

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday 12th January 2013

Race No. 1Maurice Blackburn Lawyers07:13PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at Of $726,930 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720,500.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA STACY13515NBTJ E Mcdowall (Nullawarre)
2DAINTREE DYNASTY13534NBTG A Joske (Jeeralang Junction)
3SOUTHWOOD PADDYT6325NBTC V Kelly ()
4DISCO DAVE72111FSHA L Dailly (Anakie)
5SELECT JOSS12135NBTK (Stratford)
6NOOSA TIGER51248NBTD J Fisher (Lara)
7PARIS SPARKS44875NBTD M Pulis (Moe South)
8EYE SEE YOU45331NBTP A Mullen ( West)
9WHY NOT ALBERT71868NBTW T Gray (Wendouree)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Hudson Pacific07:35PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $726,930 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720,500.

No.NameFormBestTrainer

1TAX WRITE OFF23351FSHK M Houlahan (Grantville)
2WHERE’S BETTY3773830.31P J Mccoll (Kooroocheang)
3ALYSE ALLEN4571630.52A L Dailly (Anakie)
4MIDNIGHT STRIKE74772NBTL G Mitchell (Teesdale)
5LONG SIGH48658FSHK A Walker (Henty)
6ROBERT ANTHONY5565530.92S N Fisher (Lara)
7YOSHIMITSU4745130.32S Bonaccurso (Mount Mercer)
8VICTA BALE2253330.73S J Collins (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Rsn- Racing & Sport07:58PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $726,930 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720,500.

No.NameFormBestTrainer

1DUNGEY BALE3125530.45G J Bate (Lara)
2DYNA BERNT2872330.15G J Bate (Lara)
3FAST RED3137130.23S A Holmes (Blind Bight)
4ABRASIVE MANNER8634530.38S N Fisher (Lara)
5DEDE BALE5618330.27A L Dailly (Anakie)
6DYNA FILBERT3424330.20G J Bate (Lara)
7DIDDA JOE54534NBTD J Williams (Bannockburn)
8LINDEN KING28867FSHA Ferguson (Briagolong)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Ajs Corporation08:20PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $726,930 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720,500.

No.NameFormBestTrainer

1BATHILDA BAGSHOT8622330.26I L Cockerell (Buckley)
2BARDOT BALE7721830.26S J Collins (Lara)
3JIMMY TWO HATS8122830.38E L Lloyd (Anakie)
4DYNA ALINA4767330.24G J Bate (Lara)
5BATTINA BALE2453430.25G J Bate (Lara)
6PRINCE HOLYFIELD8564629.93D J Fisher (Lara)
7SECRET SENSE11616NBTK A Walker (Henty)
8ALLEN CEASARF647130.06G J Bate (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 508:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $726,930 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720,500.

No.NameFormBestTrainer

1CZAR22122NBTR J Britton (Lara)
2CAKES AND PIES15112FSHR D Ball (Prenzlau)
3WENT WOOSHKA7482330.20T Womann (Lara)
4CRONOS BALE3775430.04A L Dailly (Anakie)
5WITCH’S POTION1818530.13S A Holmes (Blind Bight)
6FLIP BALE2864130.08G J Bate (Lara)
7LINDEN MAGPIE85341FSHJ E Norden (Stratford)
8ALANA BALE8846630.42S J Collins (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6 Final ()08:58PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 600 Metres at The meadows Of $17,518,400 Prizemoney.
1st: $12,000 2nd: $3,500 3rd: $17,502,900.

No.NameFormBestTrainer

1BORN ALI71253NBTR J Britton (Lara)
2LAGOON CROCKETT8124134.47T P Reid (Yuroke)
3TOKEN SPINNER2T36434.79T O’Donovan (Lara)
4SIR GAZZA1123335.29R J Britton (Lara)
5BEYOND BROOKLYN57512NBTA Ferguson (Briagolong)
6DON’S FANTASY1111434.72N Vincent (Lal Lal)
7CASEY JONES1433134.78C Mercieca (St Albans)
8IT’S A 42212NBTW A Vassallo (Devon Meadows)
9PRINCE ELITE51215NBTL M Wyatt ( Qld)
10BO APACHE1275534.81D Geall (Lara)
Race No. 7Geotechnical Laboratories09:17PM (VICtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The meadows Of $726,930 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720,500.

No.NameFormBestTrainer

1METZ MAGIC42414FSHR D Ball (Prenzlau)
2RONALD WEASLEY13223NBTI L Cockerell (Buckley)
3LEKTRA CRUISER63813FSTDA L Dailly (Anakie)
4MIMICKING52335NBTR J Britton (Lara)
5TEDDY TOOL5821534.85S N Fisher (Lara)
6WHY NOT LINDSAY6811434.67W T Gray (Wendouree)
7KILTANON SKYE24343NBTM M Whelan (Penshurst)
8FIRE UP NATE6435735.20L A Hughes (Longford)
9MY LUCKY FORTUNE65657NBTL Repici (Hampton Park)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Topcat Video09:35PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 525 Metres at The meadows Of $898,550 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890,500.

No.NameFormBestTrainer

1FERRARI BALE6235730.08G J Bate (Lara)
2GULA BALE2118230.23S J Collins (Lara)
3GISBORNE MAGIC3242530.20R J Britton (Lara)
4BARBARA BALE2157830.22S J Collins (Lara)
5LAURA ALLEN7247530.20S J Collins (Lara)
6NAPTHINE BALE1218229.88G J Bate (Lara)
7FIERY1621230.02C J Bahen (Yuroke)
8NIKITA’S ELITE1327129.93L Cockerell (Buckley)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Scotty’s Meats09:58PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $726,930 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720,500.

No.NameFormBestTrainer

1GIFT OF TIME41334FSTDK A Walker (Henty)
2BUTTERWORTH BALE7463430.39A L Dailly (Anakie)
3BETRAYER42131FSHR T Mchugh (Pakenham)
4MEPUNGA STRETCH46121FSHJ E Mcdowall (Nullawarre)
5PADDEN BALE8362230.51S J Collins (Lara)
6BLACK ASSEGAI52534FSHD M Pulis (Moe South)
7TWEAK8514729.89T O’Donovan (Lara)
8INSPECTOR LYNLEY65753NBTT Womann (Lara)
9WHY NOT ALBERT71868NBTW T Gray (Wendouree)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Nationwide Seafood10:20PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $726,930 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720,500.

No.NameFormBestTrainer

1WARRANTY62757FSTDP A Smith (Pascoe Vale South)
2ROCKVEL15213NBTE M Sykes (Beaconsfield Upper)
3MISS DECEPTION7537430.36G Johnson ()
4LOMU67432NBTA L Dailly (Anakie)
5DYNA GEMMA47123NBTG J Bate (Lara)
6AL FORTY THREE221F1FSHS G Dalton (Coldstream)
7SKINNY VINNIE22113NBTR J Britton (Lara)
8MISS OBSESSION53544NBTT Womann (Lara)
9WHY NOT ALBERT71868NBTW T Gray (Wendouree)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Le Pine Funerals10:42PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $726,930 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720,500.

No.NameFormBestTrainer

1CORNELIUS FUDGE13255FSHL Cockerell (Buckley)
2STAR GIRL87355NBTT Womann (Lara)
3POPPA SLAZ16284NBTC W Mizzi (Cranbourne)
4REGAL GLADIATOR51334NBTA Spiteri (St Albans)
5DYNA ISHAAN7411NBTG J Bate (Lara)
6SHEZA SPITFIRE1413FSHD J Williams (Bannockburn)
7OLD FELLA6241130.36R J Britton (Lara)
8ALLEN ROGAN73473NBTS J Collins (Lara)
9WHY NOT ALBERT71868NBTW T Gray (Wendouree)
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments