Wednesday 9th January 2013

Greyhound Box Draw For The Meadows – Wednesday 9th January 2013

Race No. 1Maurice Blackburn Lawyers12:04PM (VICtime)
Maiden event over 525 Metres at Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1FULL OF BUBBLES76433FSHB J Wells (Romsey)
2COLLEGE TREATFSHW Wrout (Scarsdale)
3FUZZY BALE25432NBTG J Bate (Lara)
4LUCIFER’S FURYFSHP A Love (Strathfieldsaye)
5*** VACANT BOX ***
6TIME AND TIDE537FSHG J Bate (Lara)
7AMBER TOUCH74NBTG Kantzidis (Bundoora)
8MISS FIRED55FSHJ Carr (Devon Meadows)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 212:22PM (VICtime)
Maiden event over 525 Metres at The meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SCALA ALLEN56NBTG J Bate (Lara)
2HOT MILLIONS38FSHT Womann (Lara)
3CROSS CUT5237NBTG J Bate (Lara)
4LADY CARRINGBUSH26323FSHR Clark (Toolleen)
5SHE’S GOT TALENT65FSHJ Carr (Devon Meadows)
6STETSON TINYFSHP T Dundon (Finley)
7AN THAT25FSHD Murray (Napoleons)
8FRANK’S FLYER22328FSHI Robinson (Avoca)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Hudson Pacific (1-4 Wins) Ht112:42PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FLAMING SHIRAZ65666NBTR Henness (Heathcote)
2ACE KING63533NBTS Divers (Tamleugh)
3KENT BALE2421230.50G J Bate (Lara)
4THUNDER PATH4738TFSHJ Carr (Devon Meadows)
5MISS OBSESSION25354NBTT Womann (Lara)
6AGENT REX7743330.07B M Dapiran (Seymour)
7KOOPER BUFF16765NBTG W Connell (Harston)
8KALINA ALLEN4125130.14S J Collins (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4 (1-4 Wins) Ht212:57PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WHO TOLD BLACKIE118230.48R J Britton (Lara)
2BILL BAILLIE16432NBTA W George (Darraweit Guim)
3LITTLE ODESSA65163NBTD A Jones (Devon Meadows)
4KIANNA PRINCESS23442NBTJ Barbara (Pascoe Vale)
5BLOWIN’ SMOKE46642FSHD M Pulis (Moe South)
6NIKKI CEE32588NBTG W Connell (Harston)
7ALLEN YATES16717NBTG J Bate (Lara)
8OSCAR SHIRAZ56223NBTF Carbone (Inglewood)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Geotechnical Laboratories01:14PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DIN’S ECHO6225230.39M J Pirani (Boronia)
2NORTHERN GUNNA3743430.55J W Reddoch ()
3ZIPPING DAMO13115NBTP Dapiran (Seymour)
4BATTINA BALE5424530.25G J Bate (Lara)
5DALE BALE3151530.18G J Bate (Lara)
6MAJOR MCCHEESE67744NBTB I Hiscock (Long Gully)
7STETSON JIMMY1735730.48P T Dundon (Finley)
8ELITE PERFORMER31113NBTA J Armstrong (Huntly)
9MIDNIGHT 27477NBTL G Mitchell (Teesdale)
10TRUE TO GOD2865730.93T Womann (Lara)
Race No. 6Downtown Cleaning01:31PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 600 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WHIRL MACHINE6724635.20M R Collyer (Coburg East)
2ONYA JACK2638335.02B J Stephens (Tooborac)
3CAWBOURNE ASTRID54573NBTR J Britton (Lara)
4UNCLE JED5311235.24G Kantzidis (Bundoora)
5PRINCE VAPOUR55167FSHF Carbone (Inglewood)
6VESNA’S EXPRESS52762NBTJ Barbara (Pascoe Vale)
7WHAT AN EFFORT43121NBTD P Davis (Melton West)
8AZARENKA54637NBTM J Edwards (Broadford)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Rsn- Racing & Sport (1-4 Wins) Ht301:49PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1QUANDO BALE17742NBTS J Collins (Lara)
2LAVERNE LEE65413NBTR J Neocleous (Hazelwood )
3PEDRO’S DAISY17654NBTJ W Reddoch (Healesville)
4BING GORDYN22F62NBTD J Pell (Toolleen)
5ALL INN JESS42777NBTW L Connell (Harston)
6MR. PAPAGIORGIO3F388NBTT D Iwanyk (Devon Meadows)
7BORN ON LAVA1114330.08R J Britton (Lara)
8BRONTE’S GIFT37212NBTK M Bravo (Lovely Banks)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Ajs Corporation (1-4 Wins) Ht402:06PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MOTIVATOR MISSY1642430.89T D Iwanyk (Devon Meadows)
2ALLEN EMILIO5443130.98G J Bate (Lara)
3REGAL GLADIATOR35133NBTA Spiteri (St Albans)
4BORN LIGHTNING3547630.47R J Britton (Lara)
5RODILLO BRONZE317FSHA Barbara (Ballan)
6PADDEN BALE2836230.51S J Collins (Lara)
7COSMIC BLACK1F51T30.32J P Psaila (Little River)
8CLOVALLEY WES4345530.77G W Connell (Harston)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Scotty’s Meats (1-4 Wins) Ht502:24PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OLD FELLA1624130.52R J Britton (Lara)
2STAR GIRL33873NBTT Womann (Lara)
3CAROL BEER82231NBTB Pell (Toolleen)
4QUICK VISION7545630.72W L Connell (Harston)
5EMPIRE MISS3362630.36J Barbara (Pascoe Vale)
6ELUSIVE SAGE35211NBTJ Delaroche ( North)
7CLINICAL FINISH6857430.45A Galea (Sunshine North)
8MR. BOHANNAN28336NBTT D Iwanyk (Devon Meadows)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Topcat Video (1-4 Wins) Ht602:41PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SAND SLIDE22154NBTD Murray (Napoleons)
2HASTY TRANSIT81548NBTM J Edwards (Broadford)
3GOLD SIENNA1235230.43C Gauci (Sunshine North)
4FIVE HAMMERS43616FSHR Henness (Heathcote)
5MY TUNES5114530.25H L Collins (Lara)
6FELI ALLEN2411130.75G J Bate (Lara)
7SEEBOHM3826130.57L A Grimmond (Trawalla)
8OXLEY MAJOR142330.38R J Britton (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Le Pine Funerals (1-4 Wins) Ht702:59PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FLAMING DIVA17338NBTR Henness (Heathcote)
2TAIT BALE41325NBTS J Collins (Lara)
3HEAVENLY PATH62545NBTJ Carr (Devon Meadows)
4NOOSA TIGER51248NBTD J Fisher (Lara)
5TWEAK8514729.89T O’Donovan (Lara)
6JAMO CONNECTION8331630.75W L Connell (Harston)
7INSPECTOR LYNLEY26575NBTT Womann (Lara)
8SKINNY VINNIE22113NBTR J Britton (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Nationwide Seafood (1-4 Wins) Ht803:16PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IMANI BALEF475430.45S J Collins (Lara)
2ACE POWER1415330.25S A Holmes (Blind Bight)
3PAH LEEZE44425NBTK M Pitt (Devon Meadows)
4KYAH DANE37815NBTR K Stack (Lara)
5JEMIMA ALLEN8387530.48G J Bate (Lara)
6JERICHO JACK84284NBTA L Clayton (Little River)
7ZORKO54613FSHJ P Psaila (Little River)
8SUPER IMPERIOR62154NBTH Theodorakopoulos (Elphinstone)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments