Saturday, 13 September 2014

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday, 13 September 2014

Race No. 1Tab Early Quaddie (handicap)7:17 PM (VIC time)
Handicap event over 725 metres at The meadows Of $10,285 Prizemoney.
1st: $7,200 2nd: $2,060 3rd: $1,025.

No.NameFormBestTrainer

1BEKS -8m [3]1223142.76(3)P Bouchier (Dennington)
2INFINITE WISH -9m [4]6556342.60(3)A Langton (Anakie)
3SHALL SHE ROCK -9m [4]2211542.38(7)D Crawford (Pearcedale)
4AREJAY SMOKEY -9m [4]5134242.92(4)B Iredale (Pearcedale)
5BIG KAT -10m [5]T1358NBTC Schlensog (Anakie)
6SHOT TO BITS -10m [5]21111FSTDP Ryder (Corio)
7CAN CAN HURRICAN -10m (NSW)[5]34321NBTP Bouchier (Dennington)
8SIR GAZZA -10m [5]6678443.53(1)R Britton (Lara)
9MADDIE GARI -10m [5]Res.66184FSTDO Fraser (Devon Meadows)
Race No. 2Tc Mikadog Final7:35 PM (VIC time)
Maiden Final event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1LOCHINVAR COBRA [M]74FSHK Greenough (Pearcedale)
2BOMBER TITLE [M]62323FSTDF Strangio (Avondale Heights)
3STETSON QUAMBY (NSW)[M]43526FSTDP Dundon (Finley)
4WHISTLER BALE (NSW)[5]53261FSTDM Delbridge (Balliang)
5SOUL DANCER [5]21FSHB Briffa (Coolaroo)
6COUTA MODEL (NSW)[M]763FSHJ Magri (Avalon)
7ARCHI BALE (NSW)[M]33324FSHM Delbridge (Balliang)
8SCRATCHY [M]54344FSTDP Gabriel (Toolern Vale)
9KOKO CABANA [M]Res.62335NBTJ Higgins (Linton)
10GREYSYND TURBO [M]Res.72235FSTDM Chilcott (Heathcote)
Race No. 3Horse Webster Tribute7:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1MISS TRON [5]13182NBTS Fisher (Lara)
2VANGER BALE (NSW)[5]21433NBTT Womann (Lara)
3SOUL MAKER [5]54736NBTR Britton (Lara)
4WAYFARER [5]21632NBTD Brennan (Ross Creek)
5PROVEN BOLT [5]22261NBTW Vassallo (Devon Meadows)
6ULLA ALLEN (NSW)[5]34626NBTS Collins (Lara)
7JINGELLIC (NSW)[5]62523NBTM Fox (Laverton)
8LONESOME JOZZA [5]12630.47(1)A Dailly (Anakie)
9POCKET KINGS [5]Res.2871NBTR Galea (Brookfield)
10SONIC DASH [5]Res.5415NBTA Langton (Anakie)
Race No. 4Shepparton To The Meadows Final8:19 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE TARTAN [5]31242FSHM Mason (Finley)
2SCENIC SHOT (NSW)[5]33161NBTM Mallia-magri (Avalon)
3MIDNIGHT MAID (NSW)[5]14632FSHR Massina (Golden Square)
4CREATIVE CHANT [5]23262FSHJ Mcclelland (Jindera)
5CETTE FOR SPEED [5]75132NBTR Massina (Golden Square)
6PUNK PIRATE [5]1431130.34(3)M Mallia-magri (Avalon)
7THOR BALE (NSW)[5]1532130.48(2)S Collins (Lara)
8MINORITY (TAS)[5]14241NBTG Campbell (Peechelba)
9JAKE ROB [5]Res.1F863FSTDR Whybrow (Chiltern)
10ALLEN GRUNDY (NSW)[5]Res.13463FSHJ Hunt (Avalon)
Race No. 5Maurice Blackburn Lawyers8:38 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1WHATTA JOKE [5]5223530.11(5)D Dean (Nyora)
2DELLO BALE (NSW)[5]1F23430.33(7)J Hunt (Avalon)
3TWEAK [5]3651229.90(5)T O’donovan (Devon Meadows)
4SKY FIGHTER (NSW)[5]3233130.04(4)I Dann (Whitelaw)
5DYNA YENITE (NSW)[5]7312330.17(3)J Hunt (Avalon)
6GAUDI [5]23187NBTD Brennan (Ross Creek)
7FRANK FURTER [5]4814730.14(1)C Schlensog (Anakie)
8ZIPPING SNOOPY (NSW)[5]4711530.11(2)P Dapiran (Northwood)
9POCKET KINGS [5]Res.2871NBTR Galea (Brookfield)
10LIONESS LULU [5]Res.15664NBTC Hayes (Mill Park)
Race No. 6Le Pine Funerals8:57 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 525 metres at The meadows Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA MOSS [5]1685730.13(7)J Britton (Anakie)
2ELITE DEVIL (QLD)[4]1433630.17(4)M Mallia-magri (Avalon)
3SWEET DIVA [4]1826630.38(5)M Lloyd (Anakie)
4DYNA NICO (NSW)[4]5843130.15(1)A Dailly (Anakie)
5WHAT FOR (NSW)[5]4436FNBTD Fisher (Lara)
6LEKTRA LETHAL [4]3421530.41(2)D Fisher (Lara)
7ALLEN DEED (NSW)[4]2151229.85(2)A Dailly (Anakie)
8BILLY HIGGS [4]1776629.94(5)D Fisher (Lara)
9SONIC DASH [5]Res.5415NBTA Langton (Anakie)
10LIONESS LULU [5]Res.15664NBTC Hayes (Mill Park)
Race No. 7Rsn – Racing & Sport9:22 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 600 metres at The meadows Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1BUSTINO [5]65263FSTDG Sneyders (Nilma North)
2SMART MAXWELL [5]43122NBTR Camilleri (Lara)
3ECHELONIC ACTION [4]6521134.52(3)R Camilleri (Lara)
4DESTINI GOLD [5]6653734.67(5)E Rinaldi (Lethbridge)
5OXLEY MAJOR (NSW)[5]5538734.63(1)R Britton (Lara)
6DESTINI DUCATI [5]2173835.23(7)J Rinaldi (Lethbridge)
7GROOVE GIRL [5]71213NBTL Delbridge (Balliang)
8DYNAMIC PUNCH [5]84868NBTR Tartaglia (Newcomb)
Race No. 8Macro Meats (gobis)9:42 PM (VIC time)
Free For All event over 525 metres at The meadows Of $11,340 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890 GOBIS: $2,400.

No.NameFormBestTrainer

1PEPPER FOZZ [3]6185130.44(3)B Fothergill (Numurkah)
2SISCO GOOD [4]4655130.11(5)R Galea (Brookfield)
3NOCKABOUT AUSSIE [3]1511329.83(2)P Akathiotis (Reservoir)
4OLLIE BALE (NSW)[3]2725129.84(3)A Dailly (Anakie)
5BUCKLE UP MASON (TAS)[1]4223329.74(3)J Hunt (Avalon)
6CAMPASPE WILL [2]5311629.72(8)N Walls (Melton)
7MARCUS JOE [1]7221529.66(3)B Moloney (Marcus Hill)
8TOP SECRET [4]1112330.11(2)K Bravo (Lovely Banks)
Race No. 9Sky Racing10:05 PM (VIC time)
Grade 5 event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1WHITE HEART [5]85741FSHD Pell (Toolleen)
2ZIPPING SPIKE (NSW)[5]31611FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
3FUZZY BUZZY [5]36572NBTN Perkins (Romsey)
4AMLIN GIRL [5]4173634.73(2)A Terry (Cranbourne South)
5NODDY HOLDER (NSW)[5]54144NBTS Dervish (Stanhope)
6PENANCE ALLEN (NSW)[5]12765FSHJ Hunt (Avalon)
7BLACK KADEN [5]85652NBTP Kelly (Longwarry North)
8MATLIN’S TORNADO [5]55451FSHP Repici (Hampton Park)
Race No. 10Tabrewards.com.au10:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1AWESOME FEAR [5]7121530.50(4)G Moss (Craigieburn)
2VIRAL BALE (NSW)[5]6258430.77(3)S Collins (Lara)
3MY TURANZA [5]27553NBTD Fisher (Lara)
4POLLY BALE (NSW)[5]4174130.32(4)A Dailly (Anakie)
5RUN ANGEL RUN (NSW)[5]1714F30.12(5)P Bartolo (Little River)
6RAPID INCLINE [5]14137NBTR Tartaglia (Newcomb)
7TEKKI MINX [5]11416NBTD Crawford (Pearcedale)
8SANTA’S SPECIAL (NSW)[5]67124FSHE Lloyd (Anakie)
9POCKET KINGS [5]Res.2871NBTR Galea (Brookfield)
10SONIC DASH [5]Res.5415NBTA Langton (Anakie)
Race No. 11Topcat Video10:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1BREMER [5]12374NBTD Mcdonald (Devon Meadows)
2MOONHAZE (WA)[5]34623NBTD Fisher (Lara)
3ELITE FAZE [5]63121NBTE Lloyd (Anakie)
4DYNA FANCY (NSW)[5]2474330.16(5)A Dailly (Anakie)
5FEIKUAI MOLLY [5]84243NBTP Tabone (Nambrok)
6MUMMA HOOK [5]65331FSHR Neocleous (Hazelwood North)
7HEKATE BELLE [5]11156NBTK Bravo (Lovely Banks)
8RADINKA BALE (NSW)[5]5224230.31(6)S Collins (Lara)
9SONIC DASH [5]Res.5415NBTA Langton (Anakie)
10LIONESS LULU [5]Res.15664NBTC Hayes (Mill Park)