Saturday 14th March 2009


Race 1 supermanatstud.com
Grade 5 525 Metres 07:17PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 62518 BOB’S DUN ROAMIN FSH L H Bottom
2 54378 MEGGSY BALE 30.35 S J Collins
3 15134 POLINELLI NBT W R Bickerton
4 55P55 COOL BOY DECKLYN NBT E F Caruana
5 43854 BOOMA WALLY NBT G Couldridge
6 13134 PUNCHBOWL TRENT FSTD D W Knocker
7 87874 WISH OVER FSH E F Caruana
8 14341 INFURIATION NBT M T Carter
9 38758 ZOE STUART Res. NBT T A Jones
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 2 RON NESTOR MEMORIAL HT5
Grade 5 Heat 525 Metres 07:38PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 34113 KALIMNA CHANCE NBT A T Reid
2 46655 DAZZLER BALE 30.70 A L Dailly
3 35778 TRIP AND FALL 30.44 R J Britton
4 54113 PHOENIX NIGHT NBT B M Beesley
5 61246 PADDY WAP FSH K Bailey
6 21822 SHEOAK WOODS 30.01 T P Reid
7 32414 GALLANTRY BALE FSH S J Collins
8 33134 PURE SARAJI FSH S W Bruce
9 43854 BOOMA WALLY Res. NBT G Couldridge
10 87874 WISH OVER Res. FSH E F Caruana

Race 3 www.themeadows.org.au
Grade 5 600 Metres 07:55PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 45185 QUEUE RAID FSTD W A Vassallo
2 24841 LOYAL TIGER NBT F Toth
3 55227 MONSTER PRINCE NBT R J Britton
4 55135 KARA’S COURAGE FSTD K J Hunt
5 21717 STEP OUT 34.81 C J Bahen
6 12133 NATALIE RASS 34.72 G Jose
7 22781 NITRANE NBT R J Britton
8 64621 PRINTER DELIGHT NBT P J Clark
9 37251 SKILLS Res. NBT C S Siekman
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 4 RON NESTOR MEMORIAL HT6
Grade 5 Heat 525 Metres 08:15PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 11453 MAGNUS BALE NBT A L Dailly
2 512T6 CIVIC ASSET NBT P J Wishart
3 11786 ZANE’S BOY FSH J Westerlo
4 61132 REMO DUKE 30.43 B A Baxter
5 22522 JOIN THE QUEUE NBT B A Bravo
6 31116 OUR WILBUR NBT P E Giles
7 44517 TOOWOOMBA BANKER FSH S A Holmes
8 52687 BOOMA BLISTER NBT G Couldridge
9 77776 OH SO COOL Res. 30.15 H L Collins
10 55P55 COOL BOY DECKLYN Res. NBT E F Caruana

Race 5 KRACKERS BUCKS CUP
Mixed 4/5 525 Metres 08:35PM
$4240-1210-605 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 77776 OH SO COOL 30.15 H L Collins
2 56226 TOTAL MADNESS 30.13 S J Collins
3 76257 ROYAL NELSON 30.04 B K Mills
4 86752 HELIO BALE 30.38 S J Collins
5 21233 GARNER 30.44 B R Parker
6 51542 SISCO CRUISE 30.22 J Galea
7 23345 CHARLIE SANNETTE 30.37 W A Vassallo
8 11118 ELITE LUKE 30.17 J Galea
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 6 ESSENDON TRAM DEPOT
Mixed 4/5 600 Metres 08:57PM
$4240-1210-605 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 77411 BLATISHA BALE FSTD A L Dailly
2 31712 MAKE THE MAGIC NBT C M Jones
3 26524 PHIL’S MATE 34.76 P Dickson
4 83734 BLACK RULER NBT R J Britton
5 63172 LADY MOSCATO FSTD J Thompson
6 43718 AUSTIN BALE FSTD K Hunt
7 48461 BEWARE FSTD G J Bate
8 37113 BORDAIN 34.58 M E Wintle
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 OLIVIA’S HENS NIGHT
Mixed 4/5 725 Metres 09:20PM
$4240-1210-605 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 32162 HUGHES BALE 42.91 A L Dailly
2 11121 SITTING BEAR FSTD R J Britton
3 66185 QAYYIM BALE 42.69 A L Dailly
4 14441 IMA DRIFTER 43.33 W A Vassallo
5 652P8 FREDERICK LEIGH NBT A Teagle
6 85752 CALE CRANE 42.89 C Russell
7 72841 SPLAT NBT D Murray
8 36445 KIPPY KYA 42.92 J P Psaila
9 23657 KULU TITAN Res. NBT R J Britton
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 8 COPA DEL FRANK DERBIN
Free For All 525 Metres 09:42PM
$4985-1425-710 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 23341 SHAWTAY 30.04 A L Dailly
2 11112 EL GALO 29.75 J Thompson
3 65233 PHOENIX SHIRAZ 29.90 C M Jones
4 85423 CYCLONE NED 30.12 K J Lunson
5 12122 MOPAR BALE 29.98 A L Dailly
6 18816 DIN’S SON 29.91 K D Leek
7 31173 ROWDY 29.94 S B Lees
8 64262 SUPER JOE COOL 29.99 A T Reid
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 RON NESTOR MEMORIAL HT7
Grade 5 Heat 525 Metres 10:05PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 61441 IONA SHANTI NBT S M Combridge
2 21852 CINDY FITZ NBT R J Giles
3 75463 HELD FOR RANSOM NBT R C Dunne
4 43521 UNO MIDNIGHT 30.43 J Westerlo
5 45453 TUBBY’S BOY 30.51 K J Lunson
6 82633 PRAHN BALE 30.31 A L Dailly
7 61671 ENZO BALE FSH A L Dailly
8 72345 ONE WHEEL 30.41 R J Britton
9 42447 EXTREME TIDE Res. FSTD D A Jones
10 46836 HAVING FUN Res. NBT E F Caruana

Race 10 JEROME O’BRIEN
Grade 5 525 Metres 10:27PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 42447 EXTREME TIDE FSTD D A Jones
2 46455 WAKE UP WABBIT 30.48 C R Cooper
3 48557 MODERN HALO 30.24 M P Mugavin-Brown
4 72427 KIOWA BEE NBT A J Britton
5 61561 BLUE MALT FSH M F Bourke
6 41351 MIRELLA BALE NBT G J Bate
7 46836 HAVING FUN NBT E F Caruana
8 11575 MYSTERY CREEK FSH L H Bottom
9 38758 ZOE STUART Res. NBT T A Jones
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 11 RON NESTOR MEMORIAL HT8
Grade 5 Heat 525 Metres 10:50PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 12852 ABSOLUTELY OSCA 30.33 M Clay
2 23511 PANDER STRUCK 30.74 C Johnson
3 28186 DISCO FASHION NBT Y Andrews
4 71213 HOLY THUNDER FSTD B M Beesley
5 18725 NELLY BALE NBT A L Dailly
6 2318 CRANITA 30.28 E F Caruana
7 41312 ALIDA BALE NBT S J Collins
8 13211 SANGAKKARA 30.49 D L Warburton
9 48557 MODERN HALO Res. 30.24 M P Mugavin-Brown
10 54378 MEGGSY BALE Res. 30.35 S J Collins