Saturday, 16 November 2013

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday, 16 November 2013

Race No. 1Airport West Eagles7:13 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA ARMAGH [5]23151NBTJ Britton (Anakie)
2KID MAXIMUS [5]1253230.29(4)P Akathiotis (Reservoir)
3RISK OF DAMAGE [5]18422NBTG Debono (Lang Lang)
4NOCKABOUT AUSSIE [5]21723NBTP Akathiotis (Reservoir)
5GALAHAD [5]5521F30.43(2)T Womann (Lara)
6INSIDE EDGE (NSW)[5]11172NBTD Curtain (Longwarry)
7WISE PEEJAY (WA)[5]1512230.16(1)J Britton (Anakie)
8CAROL BEER [5]5122630.02(4)B Pell (Toolleen)
9DYNA VANK (NSW)[5]Res.3524130.28(4)J Hunt (Avalon)
10DYNA PAUL (NSW)[5]Res.7316730.41(3)A Dailly (Anakie)
Race No. 2Mandy’s Bucks Night7:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1FANCY INVADER (NSW)[5]6122630.25(3)D Mcdonald (Devon Meadows)
2EYE SMITH [5]1211430.29(1)J Hunt (Avalon)
3ZIPPING MAKKA (NSW)[5]5411130.23(6)J Delaroche (Cranbourne North)
4FORT ALLEN (NSW)[5]11146NBTA Dailly (Anakie)
5ALLEN MONKEY (NSW)[5]25323NBTS Collins (Lara)
6KRAKEN AID [5]3462130.34(8)D Mcdonald (Shepparton East)
7LEKTRA HAPPY [5]4342530.48(8)A Dailly (Anakie)
8MECHATRONIC [5]3172230.00(3)L Jones (Woodend)
9BLUE TO BITS (NSW)[5]Res.31173NBTS Taylor (Keilor East)
10WHY NOT DONNA [5]Res.23117FSHG Carter (Devon Meadows)
Race No. 3Profile Fabrics7:57 PM (VIC time)
Grade 5 event over 725 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1PARIS SPARKS [5]15838FSTDD Pulis (Moe South)
2NEWFIRE ROSIE [5]44324NBTP Goold (Monbulk)
3SWANSEA SANDS [5]76225NBTL Hughes (Longford)
4BUXTON MISS [5]74515FSTDJ Karamatic (Lara)
5REX BEST [5]62152FSTDD Jones (Devon Meadows)
6FLAMING SHIRAZ [5]43685FSTDP Ellis (Heathcote)
7BREAK O’DAY [5]1655242.91(1)M Wintle (Reservoir)
8SLIPAWAY MAVIS [5]35761NBTE Sladdin (Sebastopol)
Race No. 4Topcat Video Final8:20 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 600 metres at The meadows Of $10,285 Prizemoney.
1st: $7,200 2nd: $2,060 3rd: $1,025.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA YORK (NSW)[5]3285134.83(2)S Collins (Lara)
2FIVE AM RISER [5]4243134.89(1)S Bruce (Warrnambool)
3FANCIFUL MOMENTS (QLD)[5]2343234.84(7)M Briganti (Tuerong)
4DARBAIN DASHER [5]6434134.88(5)R Conway (Bunyip)
5AN THAT (TAS)[5]61112NBTR Campbell (Mangalore)
6FREDDY’S SMILE (NSW)[5]44742NBTM Carter (Violet Town)
7STYLISH SHAZZ [5]3626134.88(4)J Formosa (Heathcote)
8BRODUS CLAY [5]3311135.15(4)T O’donovan (Devon Meadows)
9GET AROUND HIM [5]Res.1266235.05(2)D Hirst (Pearcedale)
10BESANCION [5]Res.4411234.73(5)P Clark (Wangaratta)
Race No. 5Le Pine Funerals8:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 600 metres at The meadows Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1ROCK DOMINATION (WA)[5]1654134.76(6)J Briffa (Lara)
2LUKEY DEEZ [4]3341334.65(3)M Carter (Violet Town)
3BING GORDYN [5]25718NBTD Pell (Toolleen)
4ZOENAH’S ENTITY [4]6161734.54(6)T Allen (Darnum)
5STETSON DONNA [5]36476NBTP Dundon (Finley)
6AL MORAN [5]14621FSTDR Mcrae (Junction Village)
7JEMIMA ALLEN (NSW)[4]5788334.60(1)J Hunt (Avalon)
8HAILSTORM BILLY (NSW)[5]53254NBTA Langton (Anakie)
9GET AROUND HIM [5]Res.1266235.05(2)D Hirst (Pearcedale)
10WHY NOT MAGGIE [5]Res.46344NBTW Gray (Wendouree)
Race No. 6Downtown Cleaning8:57 PM (VIC time)
Grade 4 event over 525 metres at The meadows Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1SOHO RHYTHM [4]6336130.43(5)A Britton (Lara)
2BLACK AND COOL [4]5866529.86(5)P Burley (Wattle Glen)
3IONA TOKYO (NSW)[4]1215130.14(1)R Britton (Lara)
4FLYING BALE (NSW)[4]1657830.58(2)A Dailly (Anakie)
5MISS MARKWELL [4]6471430.44(3)T Womann (Lara)
6OLLIE BALE (NSW)[4]7216430.21(3)A Dailly (Anakie)
7WE ARE GEELONG [4]2121330.21(3)M Karamatic (Lara)
8JIMMY LANE [4]3835230.05(7)M Carter (Violet Town)
Race No. 7Maurice Blackburn Lawyers9:20 PM (VIC time)
Grade 4 event over 525 metres at The meadows Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1KARISE’S VOICE [4]4325730.34(1)J Galea (Brookfield)
2PROCEED (NSW)[4]5836730.23(3)F Hand (Seymour)
3HALLELUJAH HENRY [4]4531530.13(4)D Mcdonald (Devon Meadows)
4NOTHING MUCH [4]5176430.11(2)D Murray (Napoleons)
5LEKTRA BIANCA [4]6441230.37(7)A Dailly (Anakie)
6ALLEN HODNEY (NSW)[4]4213130.10(8)J Hunt (Avalon)
7MICKY MAMBO [4]2736530.30(6)W Rudd (Cranbourne)
8MYSTIC FANCY (NSW)[4]5661830.42(8)D Dean (Nyora)
Race No. 8Macro Meats9:38 PM (VIC time)
Free For All event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN MAKOTO (NSW)[1]1638129.78(4)M Delbridge (Balliang)
2RIDE THE RAILS (NSW)[3]3753229.92(3)D Brown (Lara)
3CRAWF’S BREAD [3]1111730.03(1)D Crawford (Pearcedale)
4MEPUNGA GEORDIE [3]5156130.39(4)J Britton (Anakie)
5CRUZ KELTON [3]7387730.07(2)S Toner (Garfield)
6OSBOURNE BALE (NSW)[4]4752230.23(6)A Dailly (Anakie)
7ALLEN TEEBONE (NSW)[3]7143430.09(4)J Hunt (Avalon)
8BLUE GIANT [3]463F130.18(4)P Akathiotis (Reservoir)
Race No. 9Ajs Corporation9:57 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 525 metres at The meadows Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1QUELL BALE (NSW)[4]5257130.53(3)S Collins (Lara)
2ALLEN GIZMO (NSW)[4]3741430.24(6)A Dailly (Anakie)
3PUNCH IT [4]1238130.32(2)J Collins (Lara)
4JOSHUA BALE (NSW)[5]3444730.14(1)M Delbridge (Balliang)
5LEKTRA RADIANT [5]6127730.26(6)A Dailly (Anakie)
6LAURA ALLEN (NSW)[5]6443330.20(6)S Collins (Lara)
7LIARA ALLEN (NSW)[4]3332630.09(2)S Collins (Lara)
8FROSTY JAY JAY (QLD)[5]11666FSHK Greenough (Pearcedale)
9OMAR GEE (NSW)[5]Res.4664829.76(2)M Carter (Violet Town)
10QUINTELLA [5]Res.8413F30.29(4)R Lesueur (Sunshine South)
Race No. 10Sky Racing10:20 PM (VIC time)
Grade 5 event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1STAR RASHAD [5]2618234.99(3)C Capuano (Broadford)
2GREYWINDS BUTCH (NSW)[5]6541734.42(3)T Womann (Lara)
3SPIRIT BOUND [5]42335FSTDA Bahen (Yuroke)
4RECKLESS CHARM [5]53283NBTB Pulis (Moe South)
5BLACK VEIL [5]53127NBTR Britton (Lara)
6DYNA SUZIE (NSW)[5]5348534.82(7)S Collins (Lara)
7YOUNG GUNNER (NSW)[5]62772NBTR Britton (Lara)
8BESANCION [5]4411234.73(5)P Clark (Wangaratta)
9BOSS [5]Res.44643NBTP Bouchier (Dennington)
10STORMING QUARTZ [5]Res.6713535.40(2)J Mccallum (Craigieburn)
Race No. 11Hudson Pacific10:40 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1ARCHIE GUMBALLS [5]16552NBTD Burnett (Marcus Hill)
2TWEAK [5]2228429.90(5)T O’donovan (Devon Meadows)
3HEZA LOONY (NSW)[5]41722NBTW Vassallo (Devon Meadows)
4FANCY AMIGO (NSW)[5]6223430.14(1)D Mcdonald (Devon Meadows)
5DR. PAULIE [5]7277330.12(3)L Delbridge (Balliang)
6STEVE ALLEN (NSW)[5]26446NBTA Dailly (Anakie)
7COSMIC STATION (NSW)[5]7451330.21(2)D Brown (Lara)
8WHATTA JOKE [5]8325630.11(5)D Dean (Nyora)
9DYNA FULCRUM (NSW)[5]Res.75151FSHJ Hunt (Avalon)
10GINO KEEPING (NSW)[5]Res.5175530.35(4)D Dean (Nyora)