Wednesday, 13 November 2013

Greyhound Box Draw For The Meadows – Wednesday, 13 November 2013

Race No. 1Topcat Video Ht112:14 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 525 metres at The meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RUGER BALE (NSW)[M]74653NBTS Collins (Lara)
2RED NED FOZZ [M]2FSHB Fothergill (Numurkah)
3FLASH WILSON [M]38FSHT Womann (Lara)
4LEKTRA ELITE [M]32FSHA Dailly (Anakie)
5QUICKER THAN AL [M]25NBTA Hanson (Marong)
6DON JULIO [M]357NBTL Ketelaar (Yuroke)
7LEAD INTO DEMISE [M]4FSHR Clark (Toolleen)
8WHY NOT HEATHER [M]3275NBTW Gray (Wendouree)
9RUSTY LEE (NZ)[M]Res.FSHT Womann (Lara)
10KUKLINSKI [M]Res.57855NBTP Mccoll (Kooroocheang)
Race No. 2Sky Racing Ht212:29 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 525 metres at The meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN DEED (NSW)[M]5NBTA Dailly (Anakie)
2JOHN FOZZ [M]46FSHB Fothergill (Numurkah)
3MEPUNGA AZTEC [M]46323FSHJ Britton (Anakie)
4ARVO’S ALANA [M]67775NBTG Arvanitis (Nyora)
5ALLEN JANGO (NSW)[M]836FSHS Collins (Lara)
6LOLLY POP LOLA [M]44336NBTJ Johnson (Reservoir)
7OUR ARANDT [M]4325NBTM Zammit (Exford)
8VELOSO (NZ)[M]3NBTT Womann (Lara)
9RUSTY LEE (NZ)[M]Res.FSHT Womann (Lara)
10TERRORIZER [M]Res.FSHA Dailly (Anakie)
Race No. 3Rsn- Racing & Sport Ht312:49 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 525 metres at The meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN ZENTAX (NSW)[M]22NBTA Dailly (Anakie)
2DI’VOIRE BELLE [M]22624NBTP Akathiotis (Reservoir)
3ARABELLA ROSE [M]42226NBTL Kraemer (Cranbourne South)
4FRANCESCO (NZ)[M]8NBTT Womann (Lara)
5MOONSHINE WHIPPY (NSW)[M]82335NBTR Britton (Lara)
6SPEEDIE RIOLI [M]26FSHP Kelly (Longwarry)
7PROVEN SAL [M]43433NBTJ Borg (Maryborough)
8SMOULDERING DOLL [M]FSHD Murray (Napoleons)
9LUNAR TOM [M]Res.FSHA Dailly (Anakie)
10SUSHI BALE (NSW)[M]Res.6274NBTS Collins (Lara)
Race No. 4Downtown Cleaning Ht41:04 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 525 metres at The meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1TRIPLE FIGURE [M]24735NBTP Mccoll (Kooroocheang)
2MENACE BALE (NSW)[M]TFSHS Collins (Lara)
3KNOCK THE TOP [M]36743NBTP Mccoll (Kooroocheang)
4DOZER MAN [M]FSHJ Reddoch (Healesville)
5NUBIAN PRINCESS [M]6837FSHT Womann (Lara)
6DYNA KAYLA (NSW)[M]4NBTA Dailly (Anakie)
7LEKTRA STROKE [M]35FSHA Dailly (Anakie)
8LEADING EDGE (NSW)[M]7512NBTB Ennis (Lara)
9ARVO’S WISEGUY [M]Res.77847NBTG Arvanitis (Nyora)
10DA HUMMIN’ BIRD [M]Res.387FSHT Womann (Lara)
Race No. 5Like Grvictoria On Facebook1:24 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 525 metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KOOPER’S CROWN [5]8648830.57(4)W Connell (Harston)
2DYNA QUILTON (NSW)[5]65548NBTM Delbridge (Balliang)
3INSIGNIA MISS [5]7245130.43(7)R Wilkinson (Pyalong)
4CHAMPAGNE SHOT [5]14535NBTK Gorman (Tanjil South)
5PERFECT ROY [5]6441130.46(1)M Edwards (Broadford)
6GOLD BULLION [5]43187NBTL Kraemer (Cranbourne South)
7MISTER SUNRAYSIA [5]44342NBTP Clark (Wangaratta)
8UNO SPRITE [5]41673NBTT Fiddian (Wyndham Vale)
9LET ME BE [5]Res.76274NBTK Eyles (Murchison)
10MR. CHAUVINIST (NSW)[5]Res.3784730.47(2)P Formosa (Lalor)
Race No. 6Hudson Pacific1:39 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 600 metres at The meadows Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1CRACKERJACK BABE [5]12552FSTDJ Hunt (Avalon)
2BLACK JACA [5]2341834.79(8)B Lock (Eaglehawk)
3BORN LIGHTNING [5]44275NBTR Britton (Lara)
4BELLA’S GIRL [5]7737335.02(4)G Edwards (Broadford)
5LEDARO DASH [5]41825FSTDC Callaway (Cranbourne East)
6SHINY SUDOKU [5]4432334.71(1)E Vigor (Anakie)
7JAVAICA [5]5673334.85(1)A Lauterboom (Tooradin)
8SISCO RAGE [5]53513FSTDJ Galea (Lara)
9DYNA EXPORT (NSW)[5]Res.83765NBTS Collins (Lara)
10PROCEED (NSW)[5]Res.58367NBTF Hand (Seymour)
Race No. 7Watch Grvextra On Youtube1:59 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 525 metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MIDNIGHT SCANDAL (NSW)[5]13377NBTJ Britton (Anakie)
2SUAREZ [5]44327NBTJ Reddoch (Healesville)
3MOOT HILL LEADER [5]63T7430.40(8)G Jolly (Officer)
4KRAKEN CASSY [5]12582NBTK Eyles (Murchison)
5KANE ALLEN (NSW)[5]34F4130.71(3)J Hunt (Avalon)
6BO HOUDINI [5]5434430.68(4)D Dawson (Preston)
7PAINTED MISS [5]3362630.56(5)T Womann (Lara)
8SPRITE LEE (NSW)[5]61445NBTC Burton (Euroa)
9MR. BOOM BOOM [5]Res.36565NBTS Ralph (Tooradin)
10SPA LISION [5]Res.28287NBTJ Mccoll (Daylesford)
Race No. 8Le Pine Funerals2:14 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 525 metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MEL ALLEN (NSW)[5]3543630.31(3)M Delbridge (Balliang)
2DYNA SANDY (NSW)[5]5671430.19(2)M Delbridge (Balliang)
3ROCKADORE [5]2151730.24(4)A Lauterboom (Tooradin)
4FLYING TWIST [5]2351630.11(1)A Dailly (Anakie)
5BILL BAILLIE [5]3257230.58(6)A George (Darraweit Guim)
6ALLEN NATE (NSW)[5]5767630.06(2)M Delbridge (Balliang)
7SOLAR STORM [5]23454NBTM Delbridge (Balliang)
8SOOKY SUZIE [5]7431730.29(3)R Britton (Lara)
9PADDEN BALE (NSW)[5]Res.5636630.47(3)S Collins (Lara)
10GRAND GRANGE [5]Res.2387530.37(2)I Vigor (Anakie)
Race No. 9Maurice Blackburn Lawyers2:34 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 600 metres at The meadows Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1SUNRAYSIA SAM [5]54386NBTP Clark (Wangaratta)
2BLACK KADEN [5]26376FSTDP Kelly (Longwarry)
3BALLY ROCKET (SA)[5]43251NBTJ Sharp (Lara)
4MEPUNGA TIARA [5]34216FSHJ Britton (Anakie)
5BORIS SENT ME [5]14148FSHJ Shaw (Anakie)
6STORMING QUARTZ [5]6713535.40(2)J Mccallum (Craigieburn)
7THOR BALE (NSW)[5]62862FSTDS Collins (Lara)
8NOT WHITE [5]3177434.93(4)B Lock (Eaglehawk)
9MR. BOOM BOOM [5]Res.36565NBTS Ralph (Tooradin)
10OUR JORDAN [5]Res.56258NBTL Slattery (Heathcote)
Race No. 10Follow @grv_news On Twitter2:49 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 525 metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RAPIDDORE [5]36764NBTS Ralph (Tooradin)
2BORN TO MOLLY [5]64412NBTJ Fothergill (Numurkah)
3LACE OUT [5]4543330.58(7)J Formosa (Heathcote)
4MASTER LACHLAN [5]15865FSHL Kraemer (Cranbourne South)
5GOOD OLD OSCAR (NSW)[5]62111NBTP Cusack (Broadmeadows)
6MAXIMUM HEIGHT [5]35126NBTC Grenfell (Beveridge)
7JAMO CONNECTION [5]8456230.76(5)W Connell (Harston)
8DYNA EXPORT (NSW)[5]8376530.86(7)S Collins (Lara)
9FAR TOO MANY (NSW)[5]Res.45655FSHM Delbridge (Balliang)
10HASTY TRANSIT [5]Res.68388NBTR Dunne (St Albans)
Race No. 11Ajs Corporation3:09 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 525 metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WAIT TIL DARK [5]3142FNBTJ Hunt (Avalon)
2KAKIHARA [5]18652NBTJ Britton (Anakie)
3MR. COSMIC (NSW)[5]37463NBTL Franklin (Willaura)
4SISCO COMET [5]F3236FSHJ Galea (Lara)
5BILLY HIGGS [5]15111FSHD Fisher (Lara)
6WHIZ KID [5]67243NBTL Franklin (Willaura)
7GEMSTAR (NSW)[5]317330.29(5)A Dailly (Anakie)
8MISS HOT VEGAS [5]64247NBTT Womann (Lara)
9DESTINY STONE [5]Res.55664NBTG Jolly (Officer)
10SIXTEEN CANDLES [5]Res.76548NBTL Slattery (Heathcote)