Saturday 20th October 2012

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday 20th October 2012

Race No. 1Www.tab.com.au07:14PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $726,930 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720,500.

No.NameFormBestTrainer

1SPECTRUM36218NBTS J Elsum (Camperdown)
2VESNA’S EXPRESS3583130.02J Barbara (Pascoe Vale)
3TEDDY TOOL1773430.33S N Fisher (Lara)
4EXPLOSIVE MILNE75364NBTG S J Ennis (Sandhurst)
5CHUCKIE CHEESE15267NBTM Chilcott (Heathcote)
6WALKING STREET3331530.43K Lloyd (Anakie)
7CHEEKY ALOUETTE64364NBTG R Edwards (Broadford)
8FIZZLE BALE4521230.42G J Bate (Lara)
9STYLISH STEPH87787NBTD Dean (Nyora)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Topcat Video07:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $726,930 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720,500.

No.NameFormBestTrainer

1JOSHUA3127430.30R W Mccullagh (Lara)
2FLASHING WISH31424NBTD M Pulis (Moe South)
3MISS MARKWELL15117NBTT Womann (Lara)
4PAPER CHASER1142630.40M K Lloyd (Anakie)
5FIERY4524830.19C J Bahen (Yuroke)
6TAXI SONO QUI5133430.38J R Britton (Anakie)
7SURON UNDERCOVER23242NBTR Stevens (Athlone)
8ZAMBORA BLUEBOY72413NBTR J Britton (Lara)
9STYLISH STEPH87787NBTD Dean (Nyora)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Samir Younes The Buck07:58PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $726,930 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720,500.

No.NameFormBestTrainer

1FULLY ADVANCED6158630.18R W Mccullagh (Lara)
2ALL INN BRADY2148630.21T Duncan (Harston)
3VEE ATE MATE554F530.14E Gemci (Pearcedale)
4KEEP ME COVERED37513NBTH L Collins (Lara)
5NAPTHINE BALE6451130.05G J Bate (Lara)
6PAUA OF DARKNESS13214FSHK G Greenough (Pearcedale)
7JORDY PORDY4152230.21J R Britton (Anakie)
8CRONOS BALE7636130.04A L Dailly (Anakie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Rsn Final08:20PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 525 Metres at The meadows Of $898,550 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890,500.

No.NameFormBestTrainer

1GINO KEEPING2272130.35D Dean (Nyora)
2CURT CONNORS1841630.20R J Britton (Lara)
3WHIRL MACHINE7764131.10D Stevenson (Reservoir)
4JACKIE BALE1271430.26G J Bate (Lara)
5VAGABOND DIAMOND8251830.07D L Mowat (Tuerong)
6KASUMI ROSE1121130.29R J Britton (Lara)
7FAT WALLET1525130.28R J Winter (Denison)
8WHATTA JOKE4551330.19D R Dean (Nyora)
9ARIZONA PEARL23421NBTG J Bate (Lara)
10PENGUIN TORI3242230.27G J D Brett (Werribee)
Race No. 5Macro Meats08:37PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 725 Metres at The meadows Of $767,340 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760,500.

No.NameFormBestTrainer

1MICKIE GEE25416FSTDD Crisafi (Officer)
2KUUSOU RUMBA53664NBTJ R Britton (Anakie)
3DOUBLE JEOPARDYF331242.73J R Britton (Anakie)
4VIPER VENOM27885FSTDA B Mcnamara (Mount Wallace)
5SIR RUSS35172FSTDG W Hopes (Reservoir)
6DESTINI BAMBINI22133NBTE N Rinaldi (Lethbridge)
7SISCO HEROF1711FSTDJ Jarkis (Lang Lang)
8BIZARRE BARBIE4412142.67A J Jackson (Pearcedale)
9CALICO PRINCESS86777NBTJ W Johnson (Reservoir)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Maurice Blackburn Lawyers Fnl Gobis08:58PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 600 Metres at The meadows Of $17,518,400 Prizemoney.
1st: $12,000 2nd: $3,500 3rd: $17,502,900.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINI WARRIOR32F62NBTE N Rinaldi (Lethbridge)
2CLASSIQUE GARCON7333134.51P E Giles (Moe)
3EMOTION PRINCESS2438235.14J A Sharp (Lara)
4WENT WOOSHKA3513134.80T Womann (Lara)
5KATIE MERRY1134134.42K M Bravo (Lovely Banks)
6REPRIEVED12552NBTG R Edwards (Broadford)
7FRANKLIN HERO5674134.94A L Dailly (Anakie)
8SAMANTHA DEE4622234.96M Chilcott (Heathcote)
9KARANJI41883NBTA Langton (Anakie)
10JET BLAST2352334.86M T Carter (Violet Town)
Race No. 7Sky Racing09:22PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at The meadows Of $767,340 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760,500.

No.NameFormBestTrainer

1ELLEN BALE8547534.73A L Dailly (Anakie)
2JETHRO12343FSTDK G Greenough (Pearcedale)
3CLOAK OF GOLD7344334.63E N Rinaldi (Lethbridge)
4MEPUNGA GEORDIE18321FSTDJ R Britton (Anakie)
5JET BLAST2352334.86M T Carter (Violet Town)
6DREAM RATTLER5441334.99E N Rinaldi (Lethbridge)
7PROVEN CUE3366635.22P J Mccoll (Kooroocheang)
8DON’S FANTASY5222234.72N Vincent (Lal Lal)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Hudson Pacific09:45PM (VICtime)
Free For All event over 525 Metres at The meadows Of $898,550 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890,500.

No.NameFormBestTrainer

1SPUD REGIS1111130.04A L Dailly (Anakie)
2STREET DANGER4676430.49T Womann (Lara)
3BARDOT BALE1662230.26S J Collins (Lara)
4JET LANE3614130.38M T Carter (Violet Town)
5IMRY BALE1643230.08G J Bate (Lara)
6DARLIN BALE8581730.32S J Collins (Lara)
7SODA BOY2361130.09P E Giles (Moe)
8ALANA BALE1834430.42S J Collins (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Awm Electrical10:05PM (VICtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The meadows Of $726,930 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720,500.

No.NameFormBestTrainer

1SILLY SARA32553FSHE Lieshout (Drouin West)
2LANGI BALE11411FSTDG J Bate (Lara)
3SPITFIRE SMOKEY5284335.25S L Quinlan (Rushworth)
4WHY NOT LIZZIE4267434.75W T Gray (Wendouree)
5MACCABOY42125FSTDM Tabb (Lara)
6ODDBALL14882FSHE Lieshout (Drouin West)
7DUDE RANCHER85247NBTE N Rinaldi (Lethbridge)
8LADY GREY41162NBTD M Pulis (Moe South)
9ROCKEN TESS34831NBTA M Rocke (Broadford)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Geotechnical Laboratories10:25PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $726,930 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720,500.

No.NameFormBestTrainer

1POTSY’S BOY8525130.55G R Edwards (Broadford)
2TRIGG POINT8237530.51J M Karamatic (Lara)
3WHERE’S RUBY58362NBTP A Abela (Point Cook)
4WHERE’S BETTY6452330.40P J Mccoll (Kooroocheang)
5ARIZONA PEARL23421NBTG J Bate (Lara)
6ROBERT ANTHONY14413NBTS N Fisher (Lara)
7BINDI WAVES5718730.43D Dean (Nyora)
8LEKTRA CANDY1887630.65H L Collins (Lara)
9STYLISH STEPH87787NBTD Dean (Nyora)
10WOODGREEN PETER88368FSHP Cullie (Rushworth)
Race No. 11Supermanatstud.com10:45PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $726,930 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720,500.

No.NameFormBestTrainer

1POP HAND58355NBTD R Dean (Nyora)
2CRY BABY JEFF12111FSHC A Treherne (Seabrook)
3BLACK FATALI18257NBTJ M Karamatic (Lara)
4OSTENTATIOUS16152NBTI R Garland (Bendigo)
5DOOGIE HOWSER21317NBTP G Carmichael (Elliminyt)
6BURCOV CAVIAR37481NBTD J Fisher (Lara)
7PENGUIN TORI3242230.27G J D Brett (Werribee)
8VICTA BALE26F22NBTS J Collins (Lara)
9STYLISH STEPH87787NBTD Dean (Nyora)
10WOODGREEN PETER88368FSHP Cullie (Rushworth)
Race No. 12Lepine Funerals11:02PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $726,930 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720,500.

No.NameFormBestTrainer

1INSPECTOR LYNLEY56454NBTT Womann (Lara)
2BATMAN1512130.70M Tabb (Lara)
3SEE ME SALUTE211FSHJ M Karamatic (Lara)
4GISBORNE MAGIC3132530.20R J Britton (Lara)
5CLINICAL FINISH13632NBTA Galea (Sunshine North)
6LEKTRA GREYTF22630.50A L Dailly (Anakie)
7REDKAN ROADIE32374FSHS L Quinlan (Rushworth)
8LAVERNE LEE72224NBTR J Neocleous (Hazelwood North)
9WOODGREEN PETER88368FSHP Cullie (Rushworth)
10STYLISH STEPH87787NBTD Dean (Nyora)