Saturday 21st August 2010

Greyhound Box Draw For – Saturday 21st August 2010

Race No. 1Www.tab.com.au Ht107:13PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 600 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1WADELOCK TIGER16115M J Clohesy (Stratford)
2PHILBY42456R J Britton (Lara)
3DYNA JAYDEN21677G J Bate (Lara)
4MR. MERLIN72113D Stevenson (Reservoir)
5SO SEDUCTIVE32541K G Greenough (Pearcedale)
6ADALITA12514C ( J Rose (Epping)
7COMMON INTEREST21431S S Gittus (Brighton)
8FLUSHED81375W A Vassallo (Devon Meadows)
9VELVETEEN BALE63541S J Collins (Lake Goldsmith)
10BLACK VIKING73573P Galea (St Albans)
Race No. 2Topcat Video Ht207:38PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 600 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1TRIPTYCH23155K ( C Creed (Mount Egerton)
2SURFING BOY52313P E Giles (Moe)
3BEE GEE MAC35451D A Beasley (Footscray West)
4AUTUMN BLING16234J Westerlo (Clyde)
5SOUL CALIBUR55212R J Britton (Lara)
6KIALDU GRACE62175A P Bullock (Exeter)
7DECEMBRIST16274R J Douglas (Heathcote)
8MIDNIGHT LAMP14511R Clark (Toolleen)
9CAMO’S PIRATE77523B M Rogers (Coleraine)
10I’VE GOT CRAFT37547A D Marum (Lara)
Race No. 3Sport 927 Ht307:57PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 600 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1CHATTER CHIC25178N L Mcrae (Clyde)
2STANHILL JAMES62725A J Mcdonald ()
3SEDUCTABLE46113T B Harris (Seymour)
4IDELLE BALE17434S J Collins (Lake Goldsmith)
5OUR TOYMAN25516J P Psaila (Little River)
6ANOTHER INNINGS74747J R Britton (Anakie)
7COOL CHECKOUT31711R J Britton (Lara)
8CARA BALE42241A L Dailly (Anakie)
9HELLYEAH GEOFF34227A P Bullock (Exeter)
10CRUISING PAT47763K Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 4Meadows Conference Centre08:15PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1LEPRECHAUN DAISY23848R C Bartolo (Avalon)
2FANTASY PHOENIX23323A L Dailly (Anakie)
3CHARLIE CHA CHA31473R C Bartolo (Avalon)
4WHERE’S HANNIBAL51113I D Bindley (Wonthaggi)
5BLUERAY GIRL14451K M Virtue (Lang Lang)
6ALLEN ULRICK85743A L Dailly (Anakie)
7FREDDIE BALE25132A L Dailly (Anakie)
8MANUEL BALE22646A L Dailly (Anakie)
9LIVIO BALE66275A L Dailly (Anakie)
10CHIEF BAMBURY31321G J Bate (Lara)
Race No. 5Awm Electrical Ht408:35PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 600 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1ROBERT ANDREW15112R J Britton (Lara)
2FREHLEYS COMET36133R D Conway (Bunyip)
3STORM FURY34253J Westerlo (Clyde)
4COOL WABBIT12132R J Britton (Lara)
5CHLOE ALLEN15817S J Collins (Lake Goldsmith)
6PURE CREAM31361A J Williams (Bushfield)
7MISS GLORY36122S S Gittus (Brighton)
8GREYWINDS DODGE12417T Womann (Lara)
9INJECT THE VENOM67435J A Thorpe (Arthurs Creek)
10NAPALM BALE5828FA L Dailly (Anakie)
Race No. 6Dyson’s Social Club08:57PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 525 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1KINKA BALE31234G J Bate (Lara)
2BLACK IMPOSER74516A L Dailly (Anakie)
3HAYDER BALE34162G J Bate (Lara)
4RYKER BALE52418A L Dailly (Anakie)
5RED LESTA11464G J Bate (Lara)
6SHANLYN SAMMY66137W A Vassallo (Devon Meadows)
7ASHLEIGH ELLA32272D Ferremi ()
8MOPAR BALE44644A L Dailly (Anakie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Pitstop Mowers Ht509:20PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 600 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1BEES WAX84733R J Britton (Lara)
2MALTA76316P Galea (St Albans)
3SHINTARO SAMURAI22615R Clark (Toolleen)
4LIMBURG GEM44343J R Britton (Anakie)
5DELCORN BOY44216G F Hughes (Wendouree)
6WADELOCK SAL21546M J Clohesy (Stratford)
7DRUMS AND ROSES15311S Chignell (Rosedale)
8POSH DI28212A P Bullock (Exeter)
9JETHRO BODINE85178B Divirgilio (Devon Meadows)
10ZOEY BALE45767A L Dailly (Anakie)
Race No. 8Don’t Carly09:42PM (VICtime)
Free For All event over 525 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1ALLEN CHANG57338A L Dailly (Anakie)
2GALBA JACK48276J R Maple (Little River)
3DYNA OBELIA35751A L Dailly (Anakie)
4AZZAN BALE65535G J Bate (Lara)
5WHITE ARROW11652C E Abbott (Edenhope)
6OLIVER ALLEN33356S J Collins (Lake Goldsmith)
7OCTANE SHOW11717D N Mcdonald (Cranbourne)
8REV LIMITER14528T Womann (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Mtd Ht610:05PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 600 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1JERSEY BALE61474G J Bate (Lara)
2SILENT GUARDIAN13352D N Mcdonald (Cranbourne)
3CARLINFORD STEWY15333R D Conway (Bunyip)
4LANSVALE FLASH1412R J Britton (Lara)
5COOL BAY87166A Mooney (Diamond Creek)
6STETSON LILY41551R J Britton (Lara)
7REIMBURST62164I D Hinchcliffe (Diamond Creek)
8BUDDY ROSE57353J Chignell (Rosedale)
9JOIN THE QUEUE33547K R Ward (Mount Moriac)
10SOULJA SNAP73464T D Harvey (Murchison)
Race No. 10Frontline Protective Services10:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1MAGIC PENSKI32322P E Giles (Moe)
2ZIEBELL44143Y Andrews (Cranbourne )
3HAMEL73344G Watts (Lara)
4BUNDY BALE36176S J Collins (Lake Goldsmith)
5FLINT BALE27511G J Bate (Lara)
6PENSKI ILLUSION35224T Womann (Lara)
7POSH EMMA52741A P Bullock (Exeter)
8ACTIVITY34124D N Mcdonald (Cranbourne)
9KILTY LAD12816K M Bravo (Lovely Banks)
10SALVADOR BALE13312G J Bate (Lara)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments