Saturday, 26 December 2015

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday, 26 December 2015

Race No. 1Www.tab.com.au (handicap)7:13 PM (VIC time)
Handicap event over 725 metres at The meadows Of $10,285 Prizemoney.
1st: $7,200 2nd: $2,060 3rd: $1,025.

No.NameFormBestTrainer

1SHANLYN LUCY -8m [3]6321142.55(4)A Lauterboom (Tooradin)
2BEKS -9m [4]6426242.38(3)P Bouchier (Dennington)
3RYNO’S RAIDER -10m (NSW)[5]12155NBTT O’donovan (Devon Meadows)
4KILKEE FLEX -10m (NSW)[5]18865FSTDP Dapiran (Northwood)
5LINCO BALE -10m (NSW)[5]2233343.11(7)M Delbridge (Balliang)
6ZIPPING EASTWOOD -10m (NSW)[5]71647NBTM Delbridge (Balliang)
7CHUCKA BONE -10m [5]55573FSTDS Ryan (Devon Meadows)
8ZIPPING GEOFF -10m (NSW)[5]33323NBTM Delbridge (Balliang)
Race No. 2Rsn – Racing & Sport (1-4 Wins) Ht17:38 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINI WILDFIRE [6]361F830.18(4)E Rinaldi (Lethbridge)
2ASTON CRUZ [4]5461730.38(2)P Abela (Parwan)
3DR. KLAAS [5]52541NBTJ Gill (Darriman)
4FAB HARRIET (QLD)[5]86121NBTL Hellmuth (Pearcedale)
5SNAKEBITE BALE (NSW)[5]1211529.81(7)A Dailly (Anakie)
6WINCE ALLEN (NSW)[5]2487630.38(8)M Delbridge (Balliang)
7PEGGY DOOLEY [5]22351NBTA Langton (Anakie)
8JAYCEE PLUMB [7]1232NBTJ Borg (Maryborough)
9BLUE BLITZ [7]Res.42130.42(8)A Inglis (Myers Flat)
10ZIPPING LAURA (NSW)[7]Res.7734330.61(1)S Ralph (Tooradin)
Race No. 3Sky Racing (1-4 Wins) Ht27:58 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1EISENHOWER [5]1114NBTW Jacobson (Malabaine)
2LYKA ALLEN (NSW)[6]13232NBTS Collins (Lara)
3ZIPPING KANE (NSW)[5]2132530.12(4)C Jones (Rosedale)
4REDHOT PURSUIT [7]21627FSHJ Borg (Maryborough)
5FIREBOMB [5]61628NBTL Delbridge (Balliang)
6CALL ME GEE [5]32724NBTR Britton (Lara)
7GEE JOON [7]2412430.43(8)J Britton (Anakie)
8DYNA MADDIE (NSW)[6]2612129.99(1)A Dailly (Anakie)
9ROLL ‘EM SHARKY [5]Res.82477NBTT Noy (New Gisborne)
10DR. LUCIOUS [7]Res.25412FSHJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 4Rainwise Damsels Dash Ht18:20 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1ZOE [5]46345NBTD Fisher (Lara)
2FANTASTIC SKYE (NSW)[5]11121FSHK Greenough (Pearcedale)
3GREYSYND EMMA [5]8333530.07(3)M Chilcott (Heathcote)
4ROLL ‘EM MISSY [5]34532NBTT Noy (New Gisborne)
5PENANCE ALLEN (NSW)[5]11312NBTR Camilleri (Lara)
6IYLISS BALE (NSW)[5]3521630.32(5)H Collins (Lara)
7GAMILLA GO GIRL [5]2252330.22(2)V Karabitsakos (Pearcedale)
8ASTON DAWN [5]26158NBTS Fisher (Lara)
9PENELOPES CRUZN [5]Res.4F234NBTH Collins (Lara)
10DINA BALE (NSW)[5]Res.7243130.16(8)S Collins (Lara)
Race No. 5Ajs Corporation Silver Chief S/f18:37 PM (VIC time)
S/E Semi Final event over 525 metres at The meadows Of $14,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500.

No.NameFormBestTrainer

1IGOR KARKAROFF [3]1416130.04(3)I Cockerell (Buckley)
2HUSH NOW (NSW)[4]1113329.91(2)B Bravo (Lovely Banks)
3AEROPLANE BOB [5]11113NBTJ Thompson (Pearcedale)
4MY SILVER CHISEL [4]1112230.08(5)D Burnett (Little River)
5DYNA JUGGLER (NSW)[5]4321130.10(3)A Dailly (Anakie)
6MYSTERY RIDE [5]2363129.77(2)C Bahen (Yuroke)
7EATON BALE (NSW)[4]7884229.96(7)A Dailly (Anakie)
8ZIGSTAR (QLD)[5]5351230.26(6)J Magri (Avalon)
9ALLEN MEMBO (NSW)[4]Res.7543330.09(1)R Britton (Lara)
10DIEGO BALE (NSW)[3]Res.7312429.98(4)A Dailly (Anakie)
Race No. 6Hudson Pacific8:58 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1TRAIL BLAZING [4]5551530.10(1)T Womann (Lara)
2CRACKERJACK BURN [4]6517330.21(1)A Dailly (Anakie)
3BENTA BALE (NSW)[4]3752130.04(8)A Dailly (Anakie)
4TOMMY BRISLANE [4]1413530.11(4)S White (Buln Buln East)
5GREYSYND CHIEF [4]5212730.02(4)M Chilcott (Heathcote)
6COLLECT [3]1111129.98(7)T Anlezark (Rochester)
7COME AT ME [4]4312430.27(3)M Chilcott (Heathcote)
8IVY BALE (NSW)[4]5124129.77(8)A Dailly (Anakie)
9LUNAR ECLIPSE [4]Res.8831729.57(5)C Bahen (Yuroke)
Race No. 7Ajs Corporation Silver Chief S/f29:20 PM (VIC time)
S/E Semi Final event over 525 metres at The meadows Of $14,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500.

No.NameFormBestTrainer

1TYWIN BALE (NSW)[4]4351130.23(7)S Collins (Lara)
2ALLEN TERMINATOR (NSW)[5]11112NBTM Delbridge (Balliang)
3MEPUNGA JOFFA [5]1175330.16(3)J Britton (Anakie)
4MIDWINTER [5]23312NBTA Stewart (Melton)
5PERCY’S LAD [3]6158330.31(4)B Bravo (Lovely Banks)
6TWIST OF THUNDER (NSW)[5]12813NBTA Langton (Anakie)
7INVICTUS RAPID [4]2351129.84(7)J Thompson (Pearcedale)
8IT’S CLASSIFIED (WA)[4]8111129.90(1)T Murray (Lewiston)
9ZIPPING CHUBBZ (NSW)[5]Res.8113430.41(3)J Ennis (Lara)
10LETRON JAMES (NSW)[5]Res.1514430.23(2)A Dailly (Anakie)
Race No. 8Ajs Corporation Silver Chief S/f39:40 PM (VIC time)
S/E Semi Final event over 525 metres at The meadows Of $14,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500.

No.NameFormBestTrainer

1WHITE BANDIT (NSW)[2]3241130.02(2)L Delbridge (Balliang)
2MARLEY BALE (NSW)[4]5451129.83(1)A Dailly (Anakie)
3HARLON [3]2621129.93(4)M Fearnley (Yinnar)
4SLICK ICE [5]53113NBTA Stewart (Melton)
5ALLEN MARKY (NSW)[5]2232230.20(4)M Delbridge (Balliang)
6ANTI DENTITE (QLD)[5]31112NBTS Rolph (Bunya)
7ASTON EBERT (SA)[5]3232230.42(1)J Thompson (Pearcedale)
8TAKE THE CROWN (NSW)[5]13273NBTJ Thompson (Pearcedale)
9WORM BURNER (SA)[5]Res.31114NBTC Butcher (Meningie)
10PONTING’S NAIL [5]Res.8443430.32(8)J Sharp (Lara)
Race No. 9Ajs Corporation Silver Chief S/f49:57 PM (VIC time)
S/E Semi Final event over 525 metres at The meadows Of $14,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500.

No.NameFormBestTrainer

1CUTTING EDGE [4]1512129.74(7)G Collins (Wattle Flat)
2MOREIRA [4]6261229.87(2)J Thompson (Pearcedale)
3KIOWA JONES [5]11412NBTC Constantinou (Devon Meadows)
4DYNA JONAH (NSW)[4]1815330.19(7)A Dailly (Anakie)
5HE’S SO GOOD [4]1661330.18(6)K Greenough (Pearcedale)
6DUFF BALE (NSW)[5]55442NBTH Collins (Lara)
7ERNEST BALE (NSW)[4]4354129.89(2)S Collins (Lara)
8AMERICAN MONSTER [4]2111330.33(7)A Paraskevas (Cranbourne South)
9ALLEN LOTTERY (NSW)[5]Res.1135429.97(5)M Delbridge (Balliang)
10ABSOLUTE POWER [5]Res.55524NBTJ Thompson (Pearcedale)
Race No. 10Tab Rewards (1-4 Wins) Ht310:20 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1GREYSYND HAWK [7]5351NBTM Chilcott (Heathcote)
2MEPUNGA FAME [6]14531FSHJ Britton (Anakie)
3PARAPHERNALIA [7]21630.27(3)J Guy (Horsham)
4WISE MAPLE (WA)[4]1371830.29(2)C Dew (Anakie)
5ALLEN WHIRLY (NSW)[5]1F265FSHM Delbridge (Balliang)
6DR. TORETTO [6]14213FSHJ Gill (Darriman)
7BLOWN AWAY [5]54315NBTT Mitchell (Lara)
8KENNY FLASH [5]16516NBTT Murray (Lewiston)
9ALLEN ZHARA (NSW)[7]Res.3415530.45(3)A Dailly (Anakie)
10MALEUNE [6]Res.25212FSHC Jones (Rosedale)
Race No. 11Rainwise Damsels Dash Ht210:42 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1MISSISSIPPI GIRL (NSW)[5]3142130.35(5)T Womann (Lara)
2SHE’S A LOOPER (SA)[5]11617FSHC Butcher (Meningie)
3JUNNER BALE (NSW)[5]42347NBTH Collins (Lara)
4COSMIC OWL [5]1551529.95(7)J Britton (Anakie)
5TAP OUT ROSE (NSW)[5]84132NBTR Britton (Lara)
6FIZZY BALE (NSW)[5]1115130.25(1)S Collins (Lara)
7DALIYA BALE (NSW)[5]4148330.07(4)R Camilleri (Lara)
8LADY TORAH [5]12643NBTJ Psaila (Little River)
9DYNA SHINKO (NSW)[5]Res.2884730.14(2)H Collins (Lara)
10ZIPPING ALLEY (NSW)[5]Res.11661FSHG Mcmillan (Nambrok)
Race No. 12Downtown Cleaning (no City Wins) Final11:05 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1LOVE CAPERS [5]26263NBTJ Stemmer (Bangholme)
2SHAKE ‘EM [5]35112NBTD Pattinson (Pearcedale)
3STRAIGHT AWAY [5]64552NBTT Mitchell (Lara)
4ELBOW ROOM [5]5343130.29(6)I Bibby (Warracknabeal)
5BOUNTY (QLD)[5]6231230.36(2)T Womann (Lara)
6COMPELLING (NSW)[5]7212130.21(3)P Presutto (Devon Meadows)
7CRUCIFY [5]3542130.51(2)T Collins (Pearcedale)
8ANDELVEN [5]51613NBTA Sacco (Invermay Park)
9WINFIELD SAMMY [5]Res.5723430.26(2)C Grenfell (Avalon)
10DUFF BALE (NSW)[5]Res.55442NBTH Collins (Lara)