Saturday 26th February 2011

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday 26th February 2011

Race No. 1Mtd Australian Cup Ht107:15PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $14,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500.

No.NameFormTrainer

1PROVEN CHEVY21825W A Vassallo (Devon Meadows)
2GRETA BALE17121G J Bate (Lara)
3WHITE KNUCKLES14352D N Mcdonald (Cranbourne)
4INDY MAN26728R J Britton (Lara)
5ARSONIST52141H L Collins (Lara)
6HELLA GOOD42253G J Bate (Lara)
7DRILL BIT21617R Henness (Heathcote)
8DELAWNEY STREET42221P E Giles (Moe)
9SON OF LORIAN85146J L Mccallum (Craigieburn)
10IMA HOLOGRAM42275J Thompson (Pearcedale)
Race No. 2Mtd Australian Cup Ht207:38PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $14,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500.

No.NameFormTrainer

1ST. PIERRE11416D M Cannan (Mangalore)
2BUDDY ROX64133C J Bahen (Yuroke)
3RUMBLE MISSILE31263D N Mcdonald (Cranbourne)
4COME ON LUANN62141J Borg (Maryborough)
5BIRTHDAY BOY14232S J Elsum (Camperdown)
6RADLEY BALE13111G J Bate (Lara)
7COSMIC PLANET24512D J Brown (Lara)
8MARBRO MAN12522K G Greenough (Pearcedale)
9ALETA ALLEN41354G J Bate (Lara)
10WHERE’S TURNER36715P E Giles (Moe)
Race No. 3Macro Meats Super Stayers Ht108:00PM (VICtime)
Special Event Heat event over 725 Metres at The meadows Of $7,800 Prizemoney.
1st: $5,460 2nd: $1,560 3rd: $780.

No.NameFormTrainer

1AMUS51335P J O’Reilly (Yamanto)
2DASHING CORSAIR81217D M Lennon (Churchable)
3SLICK LEE21635K T Pedrana (Cranebrook)
4PINK BANDANNA72381K G Greenough (Pearcedale)
5PILLOW TORQUE11136T D Iwanyk (Devon Meadows)
6BEWARE52275G J Bate (Lara)
7TIME TO SPEED38342J Galea (Tarneit)
8ALLEN SHAUL36845A L Dailly (Anakie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Mtd Australian Cup Ht308:22PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $14,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500.

No.NameFormTrainer

1SILENT GUARDIAN61132D N Mcdonald (Cranbourne)
2FENNEL BALE61166A L Dailly (Anakie)
3MID LEVELS34131P E Giles (Moe)
4UP AND AWAY32233G J Bate (Lara)
5ED PACINO24612R C Bartolo (Avalon)
6RED LESTA32262G J Bate (Lara)
7REV LIMITER35387T Womann (Lara)
8KILRUSH14342E D Whelan (Ascot Vale)
9UNLOCK THE CODE14123B Kinder (Girgarre)
10PURE STEALTH223F6R D Conway (Bunyip)
Race No. 5Mtd Australian Cup Ht408:38PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $14,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500.

No.NameFormTrainer

1APACHE LEAP35122S Divers (Werribee)
2LEPRECHAUN CHLOE11F15R C Bartolo (Avalon)
3BOLERO BALE71745G J Bate (Lara)
4KALDEN ATHENA12626T D Iwanyk (Devon Meadows)
5ENRY WALT14237G S J Ennis (Sandhurst)
6RUMBLE BLITZ32243D N Mcdonald (Cranbourne)
7SMOKE HOME12322L M Gorman (Newborough)
8BLACK VIKING11P14P Galea (St Albans)
9DARYA BALE42164G J Bate (Lara)
10GOLD RUSH MAX434T6P Reinders (Gruyere)
Race No. 6Mtd Australian Cup Ht508:57PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $14,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500.

No.NameFormTrainer

1SALVADOR BALE64833G J Bate (Lara)
2NO JUSTICE17124P E Giles (Moe)
3ISO OCTANE43555D N Mcdonald (Cranbourne)
4SYMMETRY14311R J Britton (Lara)
5GALBA JACK35257J R Maple (Little River)
6ALLEN HERTZ15123G J Bate (Lara)
7REALLY ELITE51121M Fearnley (Yinnar)
8MALTA15211J S Ennis (Lara)
9SERENE PASSION31383H L Collins (Lara)
10GARIS GARIS38775T Womann (Lara)
Race No. 7Macro Meats Super Stayers Ht209:20PM (VICtime)
Special Event Heat event over 725 Metres at The meadows Of $7,800 Prizemoney.
1st: $5,460 2nd: $1,560 3rd: $780.

No.NameFormTrainer

1SPARKLYN SURF13712C A Treherne (Seabrook)
2SO SEDUCTIVE11123K G Greenough (Pearcedale)
3AMANDA BALE24672A L Dailly (Anakie)
4LEO WABBIT61142D B Curtain (Drouin)
5LADY ARKO11572D N Mcdonald (Cranbourne)
6SAND BURNER81162J S Ennis (Lara)
7CASCADA STAR41111P Jovanovic (Lewiston)
8JARVIS BALE64247G J Bate (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Mtd Australian Cup Ht609:40PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $14,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500.

No.NameFormTrainer

1PROVEN JETTT1142M T Carter (Violet Town)
2LEPRECHAUN DAISY42421K M Bravo (Lovely Banks)
3THECLA BALE51542G J Bate (Lara)
4FULL NOISE14256P E Giles (Moe)
5COSMIC COOPER45532D J Brown (Lara)
6BANGER HARVEY12514M B Stringer (Brighton)
7STRONG INTENTION52131J S Ennis (Lara)
8PERFECT FANCY12212D N Mcdonald (Cranbourne)
9SHAIANE BALE55144G J Bate (Lara)
10KENYON BALE26415G J Bate (Lara)
Race No. 9Mtd Australian Cup Ht709:57PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $14,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500.

No.NameFormTrainer

1KING STYLE16358D N Mcdonald (Cranbourne)
2HUTMAKER22111R J Britton (Lara)
3BRAMLEY42316T D Iwanyk (Devon Meadows)
4HAYDER BALE34116G J Bate (Lara)
5DARRANGE26157C Mclennan (Airport West)
6DARK DUO15718R W Harnas (Lewiston)
7TONNELI BALE21344G J Bate (Lara)
8HIGH EARNER18111K G Greenough (Pearcedale)
9TOTAL REBELLION34724C R Haas (Tynong)
10OROTON PRINCE38275P E Giles (Moe)
Race No. 10Mtd Australian Cup Ht810:20PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $14,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500.

No.NameFormTrainer

1OCTANE SHOW32676D N Mcdonald (Cranbourne)
2DAINTREE PALACE34522L M Gorman (Newborough)
3YO GABBA GABBA12312R Henness (Heathcote)
4ALLEN ELROY44611G J Bate (Lara)
5STANFORD BALE15112G J Bate (Lara)
6STEPPING STONE51511M J Stephens (Yuroke)
7ZENITH13636J S Ennis (Lara)
8FINBAR MCCOOL22721C J Bahen (Yuroke)
9SISCO DIAMOND22434H L Collins (Lara)
10MAGIC DASHER73675T Womann (Lara)
Race No. 11Macro Meats Super Stayers Ht310:42PM (VICtime)
Special Event Heat event over 725 Metres at The meadows Of $7,800 Prizemoney.
1st: $5,460 2nd: $1,560 3rd: $780.

No.NameFormTrainer

1LIMBURG GEM26631P G Reivers (Lara)
2BOBBY BOUCHEAU31164A J Jackson (Pearcedale)
3MAMIE BALE31113A L Dailly (Anakie)
4JEAN JEANNIE15431A Langton (Anakie)
5BLUE LORIAN24211P R Whye (Narellan)
6THAT’S TWITCHY42323C S Lazari (Redbank Plains)
7ALLEN ZANDER21535A L Dailly (Anakie)
8STACK ‘EM FLAT31213G J Bate (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***