Saturday, 3 October 2015

Greyhound Box Draw For – Saturday, 3 October 2015

Race No. 1Www.tab.com.au (handicap)7:18 PM (VIC time)
Handicap event over 725 metres at The meadows Of $10,285 Prizemoney.
1st: $7,200 2nd: $2,060 3rd: $1,025.

No.NameFormBestTrainer

1BEKS -8m [3]1221442.38(3)P Bouchier (Dennington)
2MONTOEY -10m (NSW)[5]31157FSTDM Marshall (Pentland Hills)
3 -10m (QLD)[5]1116542.94(5)A Jackson (Pearcedale)
4MADEMOISELLE SOX -10m [5]21616FSTDN Vincent (Lal Lal)
5CALLUM’S MUM -10m (NSW)[5]5517642.39(6)R Drew (Dennington)
6 ROSE -10m (NSW)[5]31383NBTE Lieshout (Drouin West)
7GANGNAM STYLE -10m [5]11477FSTDC Capuano (Anakie)
8ULTIMATE JACK -10m [5]71243NBTK Bentley (Yarrawonga)
9MAJOR CRUSH -10m [5]Res.F3625NBTB Hodgson (Smythesdale)
Race No. 2Natt Armstrong’s Bux7:35 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1 [7]1430.26(4)J Thompson (Pearcedale)
2ASTON FORCE [6]3735130.43(2)W Vassallo (Devon Meadows)
3AEROPLANE KATIE [7]6130.65(2)I Garland (Longlea)
4ROLANDA HOOCH [6]44113NBTL Cockerell (Buckley)
5POLIJUICE POTION [6]84324NBTL Cockerell (Buckley)
6DAISY BALE (NSW)[7]313F2NBTR Coleman (Lara)
7JAYCO BALE (NSW)[6]1432430.75(3)R Britton (Lara)
8ASTON EBERT ()[7]31230.42(1)J Thompson (Pearcedale)
9DYNA JONAH (NSW)[6]Res.1127530.19(7)A Dailly (Anakie)
10ISALA BALE (NSW)[6]Res.1312530.43(3)T Womann (Lara)
Race No. 3Welcome Mgra Members Final7:58 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1TYCOON DIAMOND [5]66226NBTP Hartley (Boronia)
2BANJO BEWDY (NSW)[5]5311130.07(8)K Virtue (Tooradin)
3DR. DON [5]263F130.19(1)W Mcmahon (Darriman)
4QUAKER BALE (NSW)[5]6151229.97(2)R Camilleri (Lara)
5DR. LEONARDO [5]17125NBTJ Mcmahon (Darriman)
6BEARVILLE AZZA (TAS)[4]1132130.13(6)R Britton (Lara)
7VANGER BALE (NSW)[5]4387230.62(2)T Womann (Lara)
8LISTER BALE (NSW)[5]33324NBTR Camilleri (Lara)
9INFINITE SENOR [5]Res.42333NBTJ Ward (Lake Goldsmith)
10MACALISTER SAM [5]Res.32473NBTL Hughes (Longford)
Race No. 4 To Meadows Final8:20 PM (VIC time)
S/E Final event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1PERAGON FALCON [5]6641229.99(3)J Arthur (Lancaster)
2NUNYA TRON [5]53151FSHS Barker (Elphinstone)
3NO DIGGITY (NSW)[4]2143130.30(7)G Jose (Catani)
4OUR ZAYNEY NASH [4]4562130.20(4)K Bravo (Lovely Banks)
5LADY TORAH [5]26322NBTN Gost (Little River)
6BLACK VELCRO [5]43641NBTG Rigg (Girgarre)
7ROWDY RONDA [5]1356130.06(5)K Hellmuth (Pearcedale)
8YOUNG HENRY [4]5771130.44(2)N Gost (Little River)
9SILVERTOP (NSW)[5]Res.671F2NBTJ Magri (Avalon)
10KRAKEN SOUPY [5]Res.1164230.04(2)K Eyles (Murchison)
Race No. 5Hudson Pacific8:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 525 metres at The meadows Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA OUTLAW [5]1638530.12(8)A Dailly (Anakie)
2CRACKERJACK MAX [5]3363230.05(5)A Dailly (Anakie)
3KID MAXIMUS [5]3272530.23(5)P Akathiotis (Reservoir)
4LETRON JAMES (NSW)[4]8114130.23(2)A Dailly (Anakie)
5ALLEN ICARUS (NSW)[5]4563530.28(4)S Collins (Lara)
6FLEETWOOD ZAC [5]1633430.38(8)A Langton (Anakie)
7HERCULES BALE (NSW)[5]8145530.09(4)S Collins (Lara)
8RIVERGUM DRIVE (NSW)[5]31511NBTK Greenough (Pearcedale)
9DR. BRANDON [5]Res.73764NBTJ Gill (Darriman)
10DR. RAHOUAL [5]Res.4576730.37(2)J Mcmahon (Darriman)
Race No. 6Topcat Video8:58 PM (VIC time)
Grade 4 event over 525 metres at The meadows Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1BENZO BALE (NSW)[4]7361330.12(1)A Dailly (Anakie)
2WAHLBERG (NSW)[4]1416230.21(5)G Shingles (Eden Park)
3EYES ADORABLE (NSW)[4]6673130.21(3)C Capuano (Anakie)
4DEWANA HITMAN [4]1852330.39(3)M Dewan (Carrum Downs)
5IKAKU BALE (NSW)[4]4312529.60(1)A Dailly (Anakie)
6REPAYMENTS (NSW)[4]2727829.85(3)B Ennis (Lara)
7EBERT BALE (NSW)[4]2441130.03(8)A Dailly (Anakie)
8LE LUCA [4]2245330.28(1)J Formosa (Heathcote)
Race No. 7 Heats Oct. 249:20 PM (VIC time)
Grade 5 event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1ULLA (NSW)[5]55134FSHE Lieshout (Drouin West)
2ROCKA HULA BABY [5]41162NBTK Bravo (Lovely Banks)
3BLUE GIANT [5]5723334.53(8)P Akathiotis (Reservoir)
4PUNK STAR LASS [5]47182NBTJ Magri (Avalon)
5DR. DES [5]67556FSTDJ Mcmahon (Darriman)
6MEPUNGA LEDGER [5]42868NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
7COSMIC OWL [5]71654NBTJ Britton (Anakie)
8LITTLE GINNY [5]52622FSTDL Johnson (Yarpturk)
Race No. 8Home Of 9 Group 1’s9:45 PM (VIC time)
Free For All event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA YEMEN (NSW)[2]2337829.87(5)A Dailly (Anakie)
2IMA FAIRYTALE [4]5755130.11(4)H Collins (Lara)
3XTREME KNOCKA [4]1115729.80(3)J Thompson (Pearcedale)
4BERZERK [3]3532129.96(5)J Thompson (Pearcedale)
5ARISTOTLE BALE (NSW)[2]4116229.84(8)A Dailly (Anakie)
6EMRYS [2]2213329.93(2)M Briganti (Tuerong)
7BOWL ‘EM OUT (NSW)[3]6443829.97(3)J Thompson (Pearcedale)
8SHARED BONUS [3]8135330.27(6)J Britton (Anakie)
Race No. 910:09 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1NILA BALE (NSW)[5]51114FSHA Dailly (Anakie)
2EATON BALE (NSW)[5]8657729.96(7)A Dailly (Anakie)
3ALLEN MEMBO (NSW)[5]1765230.73(7)R Britton (Lara)
4SCUNITZA SPEED [5]1734630.61(3)T Galea (Brookfield)
5CADENCE BALE (NSW)[5]6634530.04(1)S Collins (Lara)
6BOTH SIDES NOW (NSW)[5]34114NBTA Langton (Anakie)
7COSMIC LOLA [5]43118NBTC Treherne (Lara)
8GLASS ROOF [5]51421FSHJ Britton (Anakie)
9DR. BRANDON [5]Res.73764NBTJ Gill (Darriman)
10LADY SILVER [5]Res.6547530.51(7)J Psaila (Little River)
Race No. 10Downtown Cleaning10:29 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1DIEGO BALE (NSW)[5]7545130.16(5)A Dailly (Anakie)
2DYNA KEITARO (NSW)[5]2444530.10(5)T Womann (Lara)
3MEMPHIS JOOKIN’ [5]F711430.18(3)J Borg (Maryborough)
4ZEPPELIN BALE (NSW)[5]1486329.95(2)R Camilleri (Lara)
5KRAKEN SOUPY [5]1164230.04(2)K Eyles (Murchison)
6KENJU BALE (NSW)[5]2513530.11(1)A Dailly (Anakie)
7SPRING GRACE (NSW)[5]5287129.88(7)A Dailly (Anakie)
8CRACKERJACK BURN [5]7674730.21(1)A Dailly (Anakie)
9DR. BRANDON [5]Res.73764NBTJ Gill (Darriman)
10DR. RAHOUAL [5]Res.4576730.37(2)J Mcmahon (Darriman)
Race No. 11 Here Oct. 2410:50 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1BENTA BALE (NSW)[5]6162830.04(8)A Dailly (Anakie)
2SHIRDON CONNORAE [5]16281NBTK Chivell (Sunbury)
3LIAM [5]11133FSHG Mitchell (Sunbury)
4IMMORTAL BEAR [5]23234NBTA Chapple (Exford)
5TIGGERLONG KATUT (NSW)[5]7446230.15(2)T Reid (Yuroke)
6AXIS BALE (NSW)[5]77523NBTA Dailly (Anakie)
7GUNMETAL REBEL [5]3352230.08(3)J Formosa (Heathcote)
8ZIPPING MEG (NSW)[5]61261NBTB Ennis (Lara)
9LADY SILVER [5]Res.6547530.51(7)J Psaila (Little River)
10DR. RAHOUAL [5]Res.4576730.37(2)J Mcmahon (Darriman)
Race No. 12Ajs Corporation11:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1DR. PETER [5]67486NBTJ Gill (Darriman)
2GLITTERBUG [5]8346430.26(1)A Dailly (Anakie)
3STRAW HAT LUFFY (NSW)[5]52218NBTH Collins (Lara)
4SOME TRICKS [5]54113NBTC Abela (Bacchus Marsh)
5COUSIN COSMO [5]2726331.00(8)C Treherne (Lara)
6HELGA BALE (NSW)[5]4265830.40(3)A Dailly (Anakie)
7SIR BRIDGBORN [5]3336130.40(3)D Curtain (Longwarry)
8BLUE REVOLVER (NSW)[5]55561FSHW Vassallo (Devon Meadows)
9DR. BRANDON [5]Res.73764NBTJ Gill (Darriman)
10LADY SILVER [5]Res.6547530.51(7)J Psaila (Little River)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments