Saturday, 30 May 2015

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday, 30 May 2015

Race No. 1Topcat Video Final7:18 PM (VIC time)
Maiden Final event over 525 metres at Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1CRISIS BALE (NSW)[M]2NBTA Dailly (Anakie)
2EBERT BALE (NSW)[7]130.16(2)A Dailly (Anakie)
3 (NSW)[7]130.39(7)A Dailly (Anakie)
4NISSAN BALE (NSW)[M]3NBTA Dailly (Anakie)
5DIEGO BALE (NSW)[7]130.61(1)A Dailly (Anakie)
6PERRIER BALE (NSW)[M]2NBTA Dailly (Anakie)
7STEELVISION [M]23343NBTT Jacques (Strathfieldsaye)
8DEADLY PACE [M]2NBTR Henness (Heathcote)
9ROGERNATOR [M]Res.3NBTA Dailly (Anakie)
10BANKER BALE (NSW)[M]Res.4NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 2Waranga Constructions7:40 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1DETROIT TIGER (NSW)[7]1244NBTM Carter (Kialla)
2MR. STEALER [7]41FSHS Drummond (Heathcote)
3ZIPPING EXPRESS (NSW)[6]12615FSHP Dapiran (Northwood)
4 [6]7532130.24(4)M Fearnley (Yinnar)
5MISTY SANNETTE (NSW)[7]2122FFSHK Greenough (Pearcedale)
6IYLISS BALE (NSW)[7]3372330.32(5)H Collins (Lara)
7GO GO TREETMENT [6]5F213NBTJ Karamatic (Lara)
8IT’S A PLANE [7]32134FSHW Vassallo (Devon Meadows)
9MANDER LARK [7]Res.24122NBTS Barker (Elphinstone)
10FLAMING ELECTRA [7]Res.36122NBTJ Britton (Anakie)
Race No. 3Ajs Corporation (vic Bred)7:57 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1NORTHERN BLUES [5]62121NBTP Glover (Numurkah)
2MEPUNGA ROSIE [5]11751FSHJ Britton (Anakie)
3BROTHER LEO [5]13362NBTG Neocleous (Yinnar South)
4OUR ZAYNEY NASH [5]35831FSHK Bravo (Lovely Banks)
5GREYSYND PHANTOM [5]4F552NBTM Chilcott (Heathcote)
6BEL AIR SPICE [5]2116130.33(4)P Smith (Pascoe Vale South)
7CARLY JAY [5]75787FSHT Jones (Devon Meadows)
8NIFTY NEVEELK [5]46127NBTR Kleeven (Denison)
9NORK [5]Res.27227NBTJ Shaw (Anakie)
Race No. 4Hudson Pacific (vic Bred)8:17 PM (VIC time)
Grade 5 event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1WHY NOT WAYNE [5]3633434.77(3)J Hardy (Darley)
2BRONCO DE JURER [5]73441NBTP Bartlett (Bamawm)
3CLAREMORRIS [5]21877FSTDS Kyriacopoulos (Narre Warren South)
4DIME [5]55418FSTDD Moore (Kialla)
5ANDY JAY [5]31454FSHT Jones (Devon Meadows)
6VOLKSJAGER BLUE [5]65737NBTP Ryder (Corio)
7LAKERVILLE [5]12536NBTJ Thompson (Pearcedale)
8ENCHANTED BLING [5]1733134.63(7)R Divirgilio (Devon Meadows)
9PAT THE BAKER [5]Res.F7786NBTD Jones (Devon Meadows)
Race No. 5Www.tab.com.au8:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN ICARUS (NSW)[5]4353430.28(4)S Collins (Lara)
2AXIS BALE (NSW)[5]71516NBTN Davis (Lara)
3GALAHAD [5]5452130.12(2)T Womann (Lara)
4DYNA BRAINIAC (NSW)[5]7626730.02(1)A Dailly (Anakie)
5ZEPPELIN BALE (NSW)[5]5517829.95(2)N Davis (Lara)
6CRACKERJACK MAX [5]2731730.05(5)A Dailly (Anakie)
7LEAD INTO DEMISE [5]2215730.24(2)R Clark (Toolleen)
8DYNA CHASER (NSW)[5]6375230.12(8)S Collins (Lara)
9NORK [5]Res.27227NBTJ Shaw (Anakie)
10ZABIMARU BALE (NSW)[5]Res.3686130.29(4)A Dailly (Anakie)
Race No. 6 Final8:58 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 600 metres at The meadows Of $17,250 Prizemoney.
1st: $12,000 2nd: $3,500 3rd: $1,750.

No.NameFormBestTrainer

1EMRYS [4]1868134.50(2)M Briganti (Tuerong)
2PRIDE OF EGYPT (NSW)[5]13243NBTG Jose (Catani)
3STARC (NSW)[5]3543334.64(2)A Dailly (Anakie)
4MIDNIGHT [5]13162NBTM Carter (Kialla)
5HUMMING BIRDHILL (NSW)[4]7327134.62(2)R Britton (Lara)
6 [4]3846134.44(3)K Bravo (Lovely Banks)
7BLUE GIANT [5]1216234.53(8)P Akathiotis (Reservoir)
8RAZLDAZL PACINO (GA)[5]23152NBTK Greenough (Pearcedale)
9DARK JAMESON [5]Res.43423NBTM Delbridge (Balliang)
10GALLOPING ROCKY [5]Res.6384434.55(5)R Conway (Bunyip)
Race No. 7Downtown Cleaning9:20 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 525 metres at The meadows Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA NORFOLK (NSW)[4]F737430.27(1)N Davis (Lara)
2MISSILE FLASH (NSW)[5]2247329.93(3)A Dailly (Anakie)
3 JOHN [4]2141730.08(5)N Davis (Lara)
4GRAND LEGACY [5]1564630.17(5)P Dapiran (Northwood)
5SPRING LEAF (NSW)[5]2334530.01(3)A Dailly (Anakie)
6EVERS BALE (NSW)[4]2543329.97(7)N Davis (Lara)
7PELOTON BALE (NSW)[5]5532329.83(4)T Mitchell (Lara)
8EYES ADORABLE (NSW)[4]6422530.21(3)C Capuano (Anakie)
9HARDEN BALE (NSW)[5]Res.2453230.96(3)T Womann (Lara)
10ZABIMARU BALE (NSW)[5]Res.3686130.29(4)A Dailly (Anakie)
Race No. 8Atc Insurance9:42 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1ARISTOTLE BALE (NSW)[3]7434729.84(8)N Davis (Lara)
2JAYNEY BALE (NSW)[4]5655329.88(2)A Dailly (Anakie)
3 [3]2546429.94(4)A Dailly (Anakie)
4SONIC DASH [4]5536330.20(2)A Langton (Anakie)
5LEKTRA UTOPIA [3]3123129.90(2)A Dailly (Anakie)
6DYNA GELDOF (NSW)[4]5167830.14(5)S Collins (Lara)
7FRATELLI FRESH (NSW)[4]1523130.25(2)D Drew (Dennington)
8 [4]8321529.77(3)D Burnett (Marcus Hill)
Race No. 9Tab Rewards (vic Bred)10:05 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1ZOE [5]43612FSHD Fisher (Lara)
2NUNYA TRON [5]11221FSHS Barker (Elphinstone)
3DEWANA HITMAN [5]35363NBTM Dewan (Carrum Downs)
4CHAPPY [5]1335230.42(8)T Deglaitis (Moolap)
5SPLASH MOUNTAIN [5]23F14NBTT Mitchell (Lara)
6FEIKUAI ZACK [5]1652230.12(2)X Cheng (Doncaster)
7FILIUS FLITWICK [5]31421FSHD Todd (Dereel)
8LOUIE NEVEELK [5]65412NBTR Kleeven (Denison)
9NORK [5]Res.27227NBTJ Shaw (Anakie)
Race No. 10Watch Grvextra On Youtube10:25 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 600 metres at The meadows Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1BLONDE OASIS [5]2862634.49(1)P Dapiran (Northwood)
2JOKOWI [5]4143834.82(3)C Capuano (Anakie)
3GALLOPING ROCKY [5]6384434.55(5)R Conway (Bunyip)
4DYNA NIHILIST (NSW)[5]23164NBTN Davis (Lara)
5MEPUNGA TIARA [5]6444535.20(4)J Britton (Anakie)
6RUMERO REASON (NSW)[4]1521234.30(1)A Dailly (Anakie)
7JULIE BALE (NSW)[4]5626834.57(1)S Collins (Lara)
8SLIPAWAY MAVIS [5]77265NBTI Robinson (Avoca)
Race No. 11Www.themeadows.org.au10:45 PM (VIC time)
Grade 6 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1KENJU BALE (NSW)[6]2332230.28(2)A Dailly (Anakie)
2GIN BALE (NSW)[6]1134330.22(2)A Dailly (Anakie)
3LOUISIANA LIL [6]62232NBTJ Sharp (Lara)
4AGILE REASON (NSW)[6]3315330.26(1)A Dailly (Anakie)
5GAZER BALE (NSW)[6]2523130.47(1)A Dailly (Anakie)
6EDGE OF EDEN (NSW)[6]121FSHA Langton (Anakie)
7SPRING GAMBO (NSW)[6]2222130.11(1)A Dailly (Anakie)
8ZIPPING MEG (NSW)[6]12261FSHP Dapiran (Northwood)
9CRACKERJACK BOB [6]Res.38451NBTJ Cooper (Lethbridge)
10SAME DAY (NSW)[6]Res.18784NBTM Carter (Kialla)
Race No. 12Rsn – Racing & Sport11:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1 [5]3241830.06(4)M Giddings (Toolleen)
2JAILOR BALE (NSW)[5]1152530.26(6)S Collins (Lara)
3HERCULES BALE (NSW)[5]2518430.09(4)S Collins (Lara)
4HISAGI BALE (NSW)[5]1246130.15(1)A Dailly (Anakie)
5BROWN BOMBER (NSW)[5]F327230.20(8)M Carter (Kialla)
6MOTANGI (NSW)[5]87243NBTP Dapiran (Northwood)
7VANGER BALE (NSW)[5]5344330.62(2)T Womann (Lara)
8BENTA BALE (NSW)[5]4832530.10(1)N Davis (Lara)
9HARDEN BALE (NSW)[5]Res.2453230.96(3)T Womann (Lara)
10NORK [5]Res.27227NBTJ Shaw (Anakie)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments