Saturday, 8 February 2014

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday, 8 February 2014

Race No. 1Brent Mcmahon Bucks7:14 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK SALT [5]21853NBTK Karamatic (Lara)
2FRANCESCO (NZ)[5]F332230.50(3)T Womann (Lara)
3ABANDON PARADISE [5]5213NBTA Craven (Wangaratta)
4LILLY BELLEBIRD (NSW)[5]43132FSHM Briganti (Tuerong)
5FOX IN SOX [5]51736FSHB Finn (Herne Hill)
6WESTERN MUZZLE (NSW)[5]82117FSHJ Hardy (Avoca)
7BAR NO BLUE [5]42332NBTG Barnsley (Carrum Downs)
8ACTUALLY FRANK [5]43573NBTC Mizzi (Cranbourne)
9BUCKLE UP MYKE (TAS)[5]Res.46582FSHC Stanton (Clunes)
Race No. 2Silver Putty Stakes Final7:38 PM (VIC time)
Novice Final event over 600 metres at The meadows Of $10,285 Prizemoney.
1st: $7,200 2nd: $2,060 3rd: $1,025.

No.NameFormBestTrainer

1LADY EVE [5]44872NBTG Kantzidis (Plenty)
2PROVEN SAL [5]3341134.96(1)G Borg (Maryborough)
3TIGER BLOOD [5]1643134.99(7)S Bonaccurso (Mount Mercer)
4SUSHI BALE (NSW)[5]5562135.10(4)S Collins (Lara)
5LOVER LOVER [5]34132NBTD Pell (Toolleen)
6BULK RIVETS (NSW)[5]56552NBTS Quinlan (Rushworth)
7RUGER BALE (NSW)[5]66642NBTS Collins (Lara)
8SIENNA’S FANTASY [5]2276135.34(5)G Rossin (Yarrambat)
9MISS CUDDLES (NSW)[5]Res.34633NBTS Burke (Kanyapella)
10DI’VOIRE BELLE [5]Res.31363NBTP Akathiotis (Reservoir)
Race No. 3Bill’s 60th Birthday Bash7:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1JIMMI POWER [5]41265NBTE Evans (Burnside)
2BOSS [5]35175NBTP Bouchier (Dennington)
3PRINCE TO EXCEL (NSW)[5]42123FSHG Jose (Catani)
4VELOSO (NZ)[5]2753530.72(1)T Womann (Lara)
5EL ROSCOE [5]3526430.54(2)M Karamatic (Lara)
6WHITE WALKER [5]12731NBTT Reid (Yuroke)
7BAUMGARTNER [5]15454FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
8HANKOS [5]25627FSHM Briganti (Tuerong)
9BUCKLE UP MYKE (TAS)[5]Res.46582FSHC Stanton (Clunes)
Race No. 4Bendigo To Meadows Final8:20 PM (VIC time)
S/E Final event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1FULLY CHARGED [5]15111FSHS Barker (Elphinstone)
2KUKLINSKI [5]6F371NBTP Mccoll (Kooroocheang)
3BABYLON CLUB [5]57511NBTK Bravo (Lovely Banks)
4LOU TODD [5]21842FSHD Pell (Toolleen)
5WARRIOR KING (NSW)[5]1242129.96(8)B Ennis (Lara)
6BLONDE CAVIAR [5]1137230.08(1)P Franklin (Moyston)
7IRELAND’S OYSTER [5]46362NBTP Franklin (Moyston)
8LITTLE REGUS [5]25711NBTB Ennis (Lara)
9BUCKLE UP MYKE (TAS)[5]Res.46582FSHC Stanton (Clunes)
10SPECIAL LIES (NSW)[5]Res.35142FSHB Brown (Axedale)
Race No. 5Aust. Cup Starts Feb. 15th8:37 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 525 metres at The meadows Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA MOSS [4]2327730.34(5)J Britton (Anakie)
2SPEED SERIES (NSW)[5]F151229.97(5)G Campbell (Peechelba)
3SOOTY LEE (QLD)[4]4386130.51(1)M Briganti (Tuerong)
4HEZA LOONY (NSW)[5]36613NBTW Vassallo (Devon Meadows)
5ROSE OF GALO (QLD)[5]13231FSHJ Thompson (Pearcedale)
6STRIKING BLAZE [4]2212329.92(2)D Mcdonald (Devon Meadows)
7SKY FIGHTER (NSW)[4]4222530.04(4)I Dann (Whitelaw)
8DYNA FULCRUM (NSW)[4]4532130.13(3)J Hunt (Avalon)
9BUCKLE UP MYKE (TAS)[5]Res.46582FSHC Stanton (Clunes)
Race No. 6Rsn – Racing & Sport9:00 PM (VIC time)
Grade 4 event over 525 metres at The meadows Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1CEE RONALDO [4]8227130.17(3)G Campbell (Peechelba)
2JUST DEE START [4]4131830.34(2)J Britton (Anakie)
3MUSQUIN BALE (NSW)[4]1827729.95(7)A Dailly (Anakie)
4BOO ICY YOU (NSW)[4]1534330.18(2)P Matthews (Cape Clear)
5SIGN OF SNOW [4]3384830.01(4)A Langton (Anakie)
6FORT ALLEN (NSW)[4]3116130.18(8)A Dailly (Anakie)
7TYRONIMO [4]1522230.38(8)W Vassallo (Devon Meadows)
8CAMPASPE WILL [4]1121129.99(4)N Walls (Melton)
Race No. 7Macro Meats9:20 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 600 metres at The meadows Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1EMA’S PRINCESS (NSW)[5]6415134.65(6)R Britton (Lara)
2FANTASIZZING [5]64332NBTN King (Pearcedale)
3BILLY BANJO (NSW)[5]5524634.74(2)K Virtue (Tooradin)
4DYNA KAYLA (NSW)[4]1611134.34(1)A Dailly (Anakie)
5CAN CAN HURRICAN (NSW)[5]12345FSTDP Bouchier (Dennington)
6DIDDA JOE [5]4811334.56(6)D Williams (Bannockburn)
7ELUSIVE SAGE [5]31422NBTG Mitchell (Keilor)
8OZZY BALE (NSW)[5]23434NBTP Hunt (Lara)
9WILL HE BOLT (NSW)[5]Res.44125NBTF Tasca (Greenvale)
Race No. 8Maurice Blackburn Lawyers9:38 PM (VIC time)
Free For All event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1MISS MARKWELL [3]2533430.36(5)T Womann (Lara)
2CRAWF’S BREAD [1]2331230.03(1)D Crawford (Pearcedale)
3DEADLY BOY [3]1161330.04(8)J Borg (Maryborough)
4DYNA ISHAAN (NSW)[3]6335129.88(2)J Hunt (Avalon)
5DEADLY VANE [2]1151530.09(1)P Matthews (Cape Clear)
6OOMOO [3]5646629.77(1)N King (Pearcedale)
7DARK WARRIOR [3]1231230.02(8)D Mcdonald (Devon Meadows)
8EVIE’S ENTITY [4]2112630.08(6)L Smith (Devon Meadows)
Race No. 9Hudson Pacific9:57 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1TWO STROKE PAT [5]63111FSHR Cunneen (Moe South)
2LAURA ALLEN (NSW)[5]5685530.20(6)S Collins (Lara)
3YOUNG GUNNER (NSW)[5]35343NBTR Britton (Lara)
4PUNCH IT [5]1244630.32(2)J Collins (Lara)
5DYNA DEEKSEY (NSW)[5]752F730.19(7)A Dailly (Anakie)
6WATTA GOOD DEE [5]7667630.23(3)J Britton (Anakie)
7BLUE LAVROS [5]13283NBTJ Borg (Maryborough)
8BECKENBAUER (SA)[5]2518230.26(6)D Mcdonald (Devon Meadows)
9BUCKLE UP MYKE (TAS)[5]Res.46582FSHC Stanton (Clunes)
Race No. 10Sky Racing10:20 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1MISS HOT VEGAS [5]3147730.44(4)T Womann (Lara)
2DYNA GELDOF (NSW)[5]3114FFSHS Collins (Lara)
3COSMIC BLACK [5]2552630.33(4)J Psaila (Little River)
4BUXTON MISS [5]54263NBTJ Karamatic (Lara)
5SPRING CHARLOTTE (NSW)[5]6111130.43(1)A Dailly (Anakie)
6DYNA YARDIN (NSW)[5]7316430.25(1)A Dailly (Anakie)
7WHO’S TALKING [5]62823NBTD Barron (Eden Park)
8ATRO BALE (NSW)[5]15246NBTS Collins (Lara)
9BUCKLE UP MYKE (TAS)[5]Res.46582FSHC Stanton (Clunes)
Race No. 11Topcat Video10:40 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1STEALTHY MARK [5]32833NBTR Smith (Loch)
2BIRTHDAY BONUS [5]8636430.43(4)K Karamatic (Lara)
3WAREHOUSE MOUSE (NSW)[5]23121FSHJ Thompson (Pearcedale)
4ORARA GEORGE (NSW)[5]4244230.65(7)C Mclennan (Airport West)
5HUMPHREY BALE (NSW)[5]4172330.16(6)A Dailly (Anakie)
6SHANLYN FLOSSY [5]14124FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
7OUR FIREMAN [5]4713330.27(5)J Psaila (Little River)
8ZIPPING TESS (NSW)[5]47333NBTB Dapiran (Northwood)
9BUCKLE UP MYKE (TAS)[5]Res.46582FSHC Stanton (Clunes)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments