Saturday, 8 October 2016

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday, 8 October 2016

Race No. 1Tab Early Quaddie Final7:12 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Final event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1KING FIPA [6]22132NBTB Panetta (Melton West)
2COSMIC COASTER (NSW)[6]3341430.45(6)S Payne (Melton)
3JOFFA’S OLD GIRL [5]6172130.30(2)S Fisher (Lara)
4FLYING EAMONN [6]1172430.33(4)A Dailly (Corio)
5GABRIELLE ALLEN (NSW)[7]15325NBTA Dailly (Corio)
6DAKINI ALLEN (NSW)[6]7261330.52(2)T Mitchell (Lara)
7MOLLY’S ENTITY [7]43352NBTL Azzopardi (East Longwood)
8DAITHY ALLEN (NSW)[6]311730.38(8)A Dailly (Corio)
9LEKTRA RUSTLER [7]Res.64163NBTA Dailly (Corio)
10HANDS TO MYSELF [7]Res.15533NBTD Dean (Nyora)
Race No. 2The Ivanhoe Icypoles7:32 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1PIPPY DIPPY (NSW)[5]44812NBTR Britton (Lara)
2ROYAL COSMIC (NSW)[5]7563230.24(2)J Kirk (Pascoe Vale)
3TEFLON TRAVIS (NSW)[5]31513NBTS Fisher (Lara)
4RAVEN ON [5]4123330.52(1)K Eyles (Murchison)
5TWILIGHT CALLUM [5]51466NBTD Fisher (Lara)
6NINGHAN EXPRESS [5]46223NBTR Henness (Heathcote)
7ALERA BALE (NSW)[5]31122NBTM Delbridge (Balliang)
8JACKDELL [5]22332NBTB Hiscock (Long Gully)
9DYNA FLASH (NSW)[5]Res.2532130.41(6)M Delbridge (Balliang)
10DYNA XANADU (NSW)[5]Res.84657NBTH Collins (Lara)
Race No. 3Ajs Corporation Ht17:57 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1CHEESE YA LATER [5]24174NBTG Euvrard (Donald)
2SAUSAGE SIZZLE [5]42173NBTB Bravo (Lovely Banks)
3BULKENDER (NSW)[5]13411FSHC O’brien (Nowra Hill)
4DOLCE GUSTO [5]22535NBTS Thomas (Sandon)
5AMIGO (NSW)[5]51112NBTJ Arthur (Lancaster)
6LORD KITCHENER [5]7113334.90(6)B Kinder (Girgarre)
7BLANCO CANYON [5]6416835.15(3)M Delbridge (Balliang)
8ALLEN PORTLAND (NSW)[5]71626NBTR Britton (Lara)
Race No. 4The Cost Price Stakes8:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 725 metres at The meadows Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1WIND WHISTLER [5]22424NBTA Langton (Anakie)
2ESPARZA (NSW)[4]3535542.69(1)J Ennis (Lara)
3RINGER (NSW)[5]141F3NBTA Debattista (Toolleen)
4MEPUNGA ROSIE [5]5144742.75(7)J Britton (Anakie)
6AZURITE [5]21215NBTG James (Woodleigh)
7COME ON FANTASY [4]6722242.29(4)J Borg (Maryborough)
8LAUGH WITH MARY (NSW)[5]44221FSTDR Britton (Lara)
Race No. 5Www.tab.com.au Ht28:42 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1JEWEL FANTASY [5]61311FSHR Brewer (Camperdown)
2ETCHED IN BLACK (TAS)[5]27444NBTR Clark (Toolleen)
3SON OF BEKIM [5]1236334.65(2)B Ennis (Lara)
4BROLLY BALE (NSW)[5]35311FSTDR Britton (Lara)
5BRAD HILL BILLY (TAS)[5]31511FSTDR Smith (Forbes)
6LEKTRA UNCUT [5]6144634.45(8)A Dailly (Corio)
7MO TOWN ROY [5]45831FSHC Abbott (Edenhope)
8STUNNING SUCCESS [5]2414535.01(8)D Pattinson (Pearcedale)
Race No. 6Sky Racing Topgun Here Oct. 228:57 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 525 metres at The meadows Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1BUCKY BOY (NSW)[4]2653230.04(2)A Debattista (Toolleen)
2FIZZY BALE (NSW)[4]5287130.25(1)J Collins (Lara)
3SHARED BONUS [5]2632130.27(6)J Britton (Anakie)
4JAILOR BALE (NSW)[5]7557430.07(6)S Collins (Lara)
5EMRYS [5]4324129.93(2)M Briganti (Tuerong)
6QUIZZICAL [4]1541230.43(4)R Britton (Lara)
7MEPUNGA TYLER [4]1124230.03(8)J Mcdowall (Nullawarre)
8SMOKESTER [4]1187830.18(7)J Sharp (Lara)
9HASHTAG SELFIE [5]Res.6772429.97(8)S Fisher (Lara)
10HESSION BOOTS [5]Res.3577630.40(4)R Clark (Toolleen)
Race No. 7Rsn – Racing & Sport Ht39:20 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA FAME (NSW)[5]57253FSTDA Dailly (Corio)
2ANN’S MOMENT (QLD)[5]11171NBTR Clark (Toolleen)
3IRINKA ALF (NSW)[5]18761FSHR Smith (Forbes)
4CRUCIFY [5]52334NBTT Collins (Pearcedale)
5JAYCO BALE (NSW)[5]75636NBTC Grenfell (Avalon)
6MIDWINTER [5]2754134.63(4)A Stewart (Melton)
7LUCKY SHOT (NSW)[5]78111FSTDB Ennis (Lara)
8ROLL ‘EM SHARKY [5]21244NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 8Meadows Conference & Events Centre9:42 PM (VIC time)
Free For All event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1JACK WALKER (SA)[4]1343130.20(7)J Thompson (Pearcedale)
2QUASI BALE (NSW)[4]1354230.03(2)M Delbridge (Balliang)
3GAUCHO (NSW)[3]1547529.95(1)B Ennis (Lara)
4MARGINS (NSW)[4]1223730.08(8)B Ennis (Lara)
5SLICK ICE [1]2121829.83(6)A Stewart (Melton)
6WHITE BANDIT (NSW)[2]23F5130.02(2)L Delbridge (Balliang)
7BALLERINO [3]4241429.88(2)J Borg (Maryborough)
8JESAULENKO [4]4131229.67(6)T Morris (Traralgon)
Race No. 9Tab Rewards Ht49:58 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1KIRABILLI MYRTLE [5]48867NBTR Clark (Toolleen)
2SNAKEBITE BALE (NSW)[5]25436NBTA Dailly (Corio)
3COLLECT [5]12155NBTT Anlezark (Rochester)
4CAIRNLEA LEWIS [5]75613FSTDA Xerri (Merrimu)
5GENERAL SORENESS [5]8367734.43(5)R Crawford (Pearcedale)
6ERICA MCKENNA [5]71421FSHD Brennan (Ross Creek)
7LOCKNANE EVE (TAS)[5]16737FSTDS Whitney (Brighton)
8MUMMA JOSIE [5]42771NBTJ Britton (Anakie)
Race No. 10Home Of 9 Group 1’s10:20 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA JUGGLER (NSW)[5]2738130.01(4)A Dailly (Corio)
2SILVERTOP (NSW)[5]4422230.20(5)J Magri (Avalon)
3SHAKE ‘EM OFF [5]1833230.34(5)G James (Woodleigh)
4NESSA SHIM [5]1631629.90(3)A Dailly (Corio)
5ALLEN DYNAMO (NSW)[5]2724130.20(1)T Womann (Lara)
6ALLEN MEMBO (NSW)[5]6271730.09(1)R Britton (Lara)
7SKATE THIN ICE (NSW)[5]5167530.34(8)L Azzopardi (East Longwood)
8POMP FICTION [5]2154130.32(6)J Formosa (Heathcote)
9GOLDEN WARRIOR [5]Res.31521NBTJ Sharp (Lara)
10DYNA EDGAR (NSW)[5]Res.48236NBTH Collins (Lara)
Race No. 11Downtown Cleaning Ht510:42 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 600 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1LOOSE UNIT (SA)[5]13613NBTJ Cooper (Lethbridge)
2VEETEE SWIFT (NSW)[5]1511534.38(5)D Mowat (Tuerong)
3MEPUNGA FAME [5]5232834.42(8)J Britton (Anakie)
4HOUSTON BALE (NSW)[5]7365835.04(6)S Ferguson (Avalon)
5WHO TOOK JOHNY (NSW)[5]64415FSTDA Debattista (Toolleen)
6STAGGERLICIOUS [5]33412FSTDR Clark (Toolleen)
7GIA [5]6584734.65(7)A Dailly (Corio)
8ALLEN MARKY (NSW)[5]4235334.57(4)M Delbridge (Balliang)
Race No. 12Tab – More Than Just Winning11:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1MADE FIRST (NSW)[5]6377230.43(2)D Fisher (Lara)
2PRINCE SCARLET [5]6517130.36(5)R Crawford (Pearcedale)
3CRACKERJACK SAM [5]5451130.20(3)A Courts (Lara)
4HONE IN [5]37343NBTI Garland (Longlea)
5MASSIVE COM [5]1541630.12(4)J Barbara (Exford)
6TUXEDO BLACK [5]27227NBTG Rounds (Devon Meadows)
7DYNA ZEEK (NSW)[5]56112NBTH Collins (Lara)
8RADIO SILENT (QLD)[5]1245230.32(4)M Carter (Kialla)
9TRIXIE DIAMOND [5]Res.2574430.27(5)J Collins (Lara)
10STEEL FURY [5]Res.11231NBTE Bowles (Invergordon)