Saturday 8th January 2011

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday 8th January 2011

Race No. 1Mtd07:12PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1KATE’S HOUSE23331K Lloyd (Anakie)
2MUNGO MAN15115A J Britton (Lara)
3ENEVER85714B Kinder (Girgarre)
4ALLEN LENNOX231G J Bate (Lara)
5LEKTRA FLY72663A L Dailly (Anakie)
6ALLEN LAWSON12G J Bate (Lara)
7BUDGIE LASS41328R J Redenbach (Cranbourne)
8WHITE KNUCKLES52311D N Mcdonald (Cranbourne)
9CRUISING PAT63754J V Briffa (Coolaroo)
10CAPPARIS BALE43766S J Collins (Lake Goldsmith)
Race No. 2Scotty’s Meats07:35PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1COOLAN MISS15127R J Redenbach (Cranbourne)
2HUEY HOUDINE42333S P Barker (Elphinstone)
3HORNBLOWER28432J A Selleck (Tooradin)
4GREYWINDS DODGE67541T Womann (Lara)
5WE’RE SURE41334G J Bate (Lara)
6CHIEF BAMBURY25466G J Bate (Lara)
7SHIRLEY’S BLUE12436P C Anderton (Devon Meadows)
8KID CUDI52861A L Dailly (Anakie)
9CAPPARIS BALE43766S J Collins (Lake Goldsmith)
10LEKTRA BAZ15475A L Dailly (Anakie)
Race No. 3Nationwide Seafoods08:00PM (VICtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1FROMELLES66223A J Britton (Lara)
2BONEGILLA FLASH37146A B Thurston (Lemnos)
3ONYA SPLASH72421B J Stephens (Tooborac)
4DON’T COMMIT84634G B Wood (Warragul)
5*** VACANT BOX ***
6WONGAWILLI SIMON54542G J Bate (Lara)
7HEATHER’S TAMMY81513H A Karamatic (Lara)
8SNEAKY FEET62517C J O’Brien (Tallygaroopna)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Happy 21st Caroline08:20PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1RUMBLE MISSILE46423D N Mcdonald (Cranbourne)
2FENNEL BALE12413A L Dailly (Anakie)
3LIVE ON REALITY31351P M Tabone (Toongabbie)
4TOTAL REBELLION51462C R Haas (Tynong)
5JUST MADNESS85176P C Anderton (Devon Meadows)
6PURE STEALTH26323R D Conway (Bunyip)
7TIMMY WOODCOCK21464P E Giles (Moe)
8ALASKA BALE36174A L Dailly (Anakie)
9WATERLOO SUNSET74477B S Loft (Melton Sth)
10FLINDOSY BALE72644S J Collins (Lake Goldsmith)
Race No. 5Happy 18th Jess08:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1PINUP LASS11444M J Pirani (Boronia)
2HELLA GOOD63444G J Bate (Lara)
3SHANLYN SAMMY62175W A Vassallo (Devon Meadows)
4RAFFERTY FLYER17411R J Giles (Harston)
5LUKE’S A MISSILE46411A P Bullock (Exeter)
6LATIFI JIAM38272R J Giles (Harston)
7SHIVER INSIDE16538T Womann (Lara)
8QUESTA BALE63446S J Collins (Lake Goldsmith)
9FLINDOSY BALE72644S J Collins (Lake Goldsmith)
10WATERLOO SUNSET74477B S Loft (Melton Sth)
Race No. 6Macro Meats09:00PM (VICtime)
Grade 4 event over 525 Metres at The meadows Of $6,630 Prizemoney.
1st: $4,640 2nd: $1,325 3rd: $665.

No.NameFormTrainer

1KING STYLE13321D N Mcdonald (Cranbourne)
2PENSKI ILLUSION18613T Womann (Lara)
3OKIE BALE71284A L Dailly (Anakie)
4MAGIC DASHER64124T Womann (Lara)
5MAMIE BALE32627A L Dailly (Anakie)
6SISCO DIAMOND62153H L Collins (Lake Goldsmith)
7SPOT ON ROB26811M Grindley (Gladysdale)
8DON CHENDO11716L Ketelaar (Yuroke)
9UNLOCK THE CODE13667B Kinder (Girgarre)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Primo Haulage09:20PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 600 Metres at The meadows Of $7,800 Prizemoney.
1st: $5,460 2nd: $1,560 3rd: $780.

No.NameFormTrainer

1ROSE TAYLOR33632L V Iredale (Frankston)
2BLACK VIKING26312P Galea (St Albans)
3VOCIFEROUS56748T Womann (Lara)
4STETSON LILY88175R J Britton (Lara)
5*** VACANT BOX ***
6MAGPIE LOMAR12734D N Mcdonald (Cranbourne)
7BEE GEE MAC58414D A Beasley (Footscray West)
8AINT WORKIN’46125L Delbridge (Balliang)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Awm Electrical09:38PM (VICtime)
Free For All event over 525 Metres at The meadows Of $7,800 Prizemoney.
1st: $5,460 2nd: $1,560 3rd: $780.

No.NameFormTrainer

1SHIRAZ POINT41142A J Hitchcock (Tennyson)
2KYNAN’S EXPRESS18121J R Weir-Smith (Dooen)
3GAME HUNTER87128S O Mills (Tooradin)
4PRANKSTER3T853R J Britton (Lara)
5ALLEN CHANG37653A L Dailly (Anakie)
6BIRTHDAY BOY44115S J Elsum (Camperdown)
7SHEOAK IAN31752J Borg (Maryborough)
8HEATHER’S TIGER33714H A Karamatic (Lara)
9UNLOCK THE CODE13667B Kinder (Girgarre)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Hudson Pacific09:57PM (VICtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1US FIVE54554W A Vassallo (Devon Meadows)
2WHISTLING DRIVE35574T Womann (Lara)
3RUNNIN’ JUMPIN’23835I D Bindley (Wonthaggi)
4CHLOE ALLEN42425S J Collins (Lake Goldsmith)
5*** VACANT BOX ***
6MENTAWAI81126J Delaroche (Cranbourne North)
7PARAGON BUSTER67273A L Dailly (Anakie)
8IMA HOLOGRAM12246J Thompson (Pearcedale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Ajs Corporation10:20PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1PURE TONIC32141M R Collyer (Coburg East)
2BLEDISLOE63534D J Fisher (Lara)
3KREUZER ON FIRE13173N Vincent (Lal Lal)
4VEDDER BALE61241G J Bate (Lara)
5ROMAN EMPEROR56184P E Giles (Moe)
6AVERY BALE54534S J Collins (Lake Goldsmith)
7CRIME WAVE45325T Womann (Lara)
8TROYUDEN34476P J Mccoll (Kooroocheang)
9FLINDOSY BALE72644S J Collins (Lake Goldsmith)
10WATERLOO SUNSET74477B S Loft (Melton Sth)
Race No. 11Lepine Funerals10:42PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1JULIET BALE43161S J Collins (Lake Goldsmith)
2MOJITO83231A L Dailly (Anakie)
3BAMBI BALE45437G J Bate (Lara)
4JUSTUS BALE52133G J Bate (Lara)
5ONE WAY ROAD13415L H Bottom (Drouin South)
6ZLATAN55333S N Fisher (Lara)
7PENNINGTON52584B I Hiscock (Long Gully)
8SOUL CALIBUR42743R J Britton (Lara)
9LEKTRA BAZ15475A L Dailly (Anakie)
10CRUISING PAT63754J V Briffa (Coolaroo)