Saturday 9th Agust 2008


Race 1 RAPIDVITE
Grade 5 525 Metres 07:12PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 21264 OCTARE NBT T J Moore
2 33651 HEY BAY NBT T G Vanorsouw
3 76122 CATBALOGAN NBT J M Torr
4 21543 UNENDORSED FSH K W Paten
5 37521 WHERE’S LEENA 30.38 T Womann
6 31 UNO DYLAN 30.57 K G Greenough
7 22222 DOUBLE EDITION FSH R L Massina
8 38283 PLACID PRINCE 30.76 C W Mizzi
9 5314 ATHENA BALE Res. NBT S J Collins
10 83868 FRANKLIN NED Res. FSH A L Dailly

Race 2 RAPIDVITE
Grade 5 525 Metres 07:37PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 23124 JAZZED UP JAX NBT J Stephens
2 15326 PRINCESS UNO 30.44 G J Mills
3 86251 ROYAL NELSON NBT R J Britton
4 33223 AYE JAY’S ENTITY 30.77 J J Kelly
5 57862 LUCINDA HEDD 30.60 Y Andrews
6 76236 BLATISHA BALE NBT A L Dailly
7 63372 START BELIEVING 30.04 T Womann
8 72115 FELIX STAR NBT S J Collins
9 73242 PAJA PRINCE Res. NBT S Creighton
10 24426 POOR MAN’S HORSE Res. NBT G R Hansen

Race 3 RAPIDVITE
Grade 5 600 Metres 08:00PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 42552 OFF SPRINGER NBT P Martinovic
2 11535 BLACHURA BALE FSTD A L Dailly
3 81628 BIG CHARLIE 34.90 C W Xuereb
4 45421 GROOVY MASTER NBT M D O’Keefe
5 42144 GITCHE GOO FSTD J Swadling
6 57332 FREDERICK LEIGH FSTD A Teagle
7 711 RED SHILLING 34.90 R P Lesueur
8 27623 OUT YONDA NBT P E Giles
9 24827 DUTY OF CARE Res. FSH K W Paten
10 51267 WHERE’S MISSY Res. NBT R J Britton

Race 4 ERIN KIMBERLEY SMITH CUP
Grade 5 525 Metres 08:20PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 85424 GRAZIA BALE 30.68 S J Collins
2 51628 BLACKJACK SAQUAN 30.43 G Kantzidis
3 56231 CORNISH LADY NBT S Creighton
4 43335 COULTA DUKE 30.44 R J Britton
5 55851 GEMTASTIC NBT K Karamatic
6 1272F KATUNGA BLUE 30.58 A L Dexter
7 45367 BEST STRESS 30.36 K R Ward
8 28634 AMBIT CLAIM FSH R P Cunneen
9 83462 TREW COMMAND Res. 30.39 T Womann
10 17728 MAC FLIRTY Res. NBT J Borg

Race 5 HAPPY 18th BIRTHDAY PETER
Mixed 4/5 525 Metres 08:37PM
$4240-1210-605 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 26453 SHEOAK WOODS 30.01 T P Reid
2 12434 REAL DESTINY 30.16 B I Hiscock
3 12111 FEDEX 30.20 J Thompson
4 41114 TIME GOES 30.68 K D Leek
5 16723 IRINKA JIM 30.59 W A Vassallo
6 18317 FERLY GAIN FSH D N McDonald
7 11348 JAN BALE 30.31 A L Dailly
8 36167 MOLLY TEE 30.17 W L Connell
9 64677 NISTEVO Res. 30.28 S Creighton
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 6 RAPIDVITE NDC VICTORIA HT1
Special Event Heat 725 Metres 08:57PM
$4985-1425-710 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 77216 BUCKLE UP TINA 42.74 R Shiells
2 44553 DEE CEE BLUEBOY NBT S A Meyland
3 13511 PHIL’S MATE 42.91 P Dickson
4 27137 REBEL ANGEL 43.41 E M King
5 12284 GUNNADOO MAGIC 42.88 R J Britton
6 13735 CASH EXPRESS 42.69 J R Britton
7 34231 TEXICALI ROSE NBT M Davison
8 55744 IMA DRIFTER 43.33 W A Vassallo
9 34613 KID KOOT Res. NBT H A Karamatic
10 35463 OURGIRL RAYLEEN Res. 43.12 L C Slattery

Race 7 RAPIDVITE NDC VICTORIA HT2
Special Event Heat 725 Metres 09:20PM
$4985-1425-710 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 36112 AWESIMUS MAXIMUS 43.39 P C Brown
2 32141 LILLEY CRIMINAL 42.78 P J Wishart
3 48121 FOUR WAY FLASH FSTD G Kantzidis
4 43366 FENWICK FOX NBT R W Barron
5 61125 MANTRA LAD 42.71 G Jose
6 52411 C’MON BELLA 43.29 H A Karamatic
7 23421 SKY HAZZARD 42.09H D E Hazzard
8 14455 KULU SPIRIT NBT R J Britton
9 35463 OURGIRL RAYLEEN Res. 43.12 L C Slattery
10 34613 KID KOOT Res. NBT H A Karamatic

Race 8 GREENHILLS PROBUS
Mixed 3/4 525 Metres 09:42PM
$4985-1425-710 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 35413 TURBO TUBBS 30.14 S Trim
2 23212 GARNER 30.44 B R Parker
3 32415 FLAME ON 30.25 K R Chivell
4 11451 HYBRID THEORY 30.26 C Darmanin
5 31624 BENNY’S COOL 30.04 P S Wardle
6 11312 FRANQUIN 30.44 A L Dailly
7 23611 QAYYIM BALE 30.60 A L Dailly
8 55711 OH SO COOL 30.26 H L Collins
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 THE KINGSTON TOWN TRIBUTE
Mixed 4/5 600 Metres 10:05PM
$4240-1210-605 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 32524 RAFFLE BALE NBT A L Dailly
2 72616 SERBO DELIGHT FSTD J Delaroche
3 44746 HORNSEY’S HOUND 34.86 A G Sacco
4 87474 SMOKEY CONQUEST 34.73 R J Britton
5 31211 RECOMMEND RED 35.04 C S Siekman
6 53733 WASSIM BALE NBT S J Collins
7 33612 KING WITHIN FSTD P C Brown
8 31665 BEWDY MAHTE 34.68 T R Evans
9 44242 TREVI FOUNTAIN Res. NBT P D Osborne
10 83867 CEEYA MAHTE Res. NBT T R Evans

Race 10 RAPIDVITE
Grade 5 525 Metres 10:27PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 24552 JIMMY DOUGLAS NBT K R Ward
2 61644 MIGHTY MINX NBT J Stephens
3 62751 CREAM CARAMEL 30.43 J J Kelly
4 87633 SERBO QUEST 30.59 J Delaroche
5 12415 HELD FOR RANSOM FSH D N McDonald
6 32314 OPEN SPACE NBT P C Brown
7 28771 EXTRADITED 30.38 T Womann
8 63253 SANGAKKARA 30.49 D L Warburton
9 55385 PERFECT HAND Res. NBT D Dean
10 62227 FOURBIE FOUR Res. 30.32 M D O’Keefe

Race 11 RAPIDVITE
Grade 5 525 Metres 10:50PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 34651 EXCELLERATOR 30.68 P E Giles
2 33225 FIRM HAND 30.81 D R Dean
3 26142 SPIRAL BUROW NBT T Womann
4 51122 BOOMA BLISTER NBT G Couldridge
5 65133 GANGWAY NBT S Trim
6 21262 KING PUZZLE NBT P C Anderton
7 56121 RONCHI NBT A G Inglis
8 14341 AZTEC CRUISE NBT M J Auld
9 66144 FIDGIT Res. NBT G J Paull
10 46664 MARLY MARLY Res. NBT I C Brown