Saturday 9th October 2010

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday 9th October 2010

Race No. 1Supermanatstud.com07:12PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1SLEDGING15173R J Britton (Lara)
2FROMELLES36173G Watts (Lara)
3SPECIAL FREDDY7112FT Womann (Lara)
4INNISFREE MISS42443A L Dailly (Anakie)
5PROVEN UNIT42832W A Vassallo (Devon Meadows)
6WONGAWILLI WALA35352G J Bate (Lara)
7VELVETEEN BALE44235S J Collins (Lake Goldsmith)
843311A L Dailly (Anakie)
9STAR OF PEDRO17555H L Collins (Lake Goldsmith)
10PARIS MONTANA62146S B Toner (Garfield)
Race No. 2Scotty’s Meats07:35PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1DADDY’S 23162L Pisano (Lysterfield)
2LE PIPPY32251J Formosa (Heathcote)
3WILD ARMS57412R J Britton (Lara)
4PURE HUSSLER43416B K Mills (Baddaginnie)
5AMETHYST BEAUTY28113A Langton (Anakie)
6FLIPPIN’ COOL26113S Bonaccurso (Mount Mercer)
7ASTON ELLE11J Thompson (Pearcedale)
8DYNAMIC DYLAN33837A L Dailly (Anakie)
9PARIS MONTANA62146S B Toner (Garfield)
10STAR OF PEDRO17555H L Collins (Lake Goldsmith)
Race No. 3Nationwide Seafoods07:59PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1MIDNIGHT ECLIPSE11426C J Bahen (Yuroke)
2SOUL CALIBUR33277R J Britton (Lara)
3BACON BALE14227A L Dailly (Anakie)
4ZIPPY GALORE67614M L Mallia-Magri (Lara)
5US FIVE54252W A Vassallo (Devon Meadows)
6HELLYEAH GEOFF46423A P Bullock (Exeter)
7ELITE ICE22524J P Psaila (Little River)
8FLINDOSY BALE15216S J Collins (Lake Goldsmith)
9STAR OF PEDRO17555H L Collins (Lake Goldsmith)
10PROVEN PUZZLE25745M T Carter (Violet Town)
Race No. 4Built Without Speed08:18PM (VICtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1DOHTMANN16277A L Dailly (Anakie)
2DODGING 78314W A Vassallo (Devon Meadows)
3WIZZ WABBIT55521D B Curtain (Drouin)
4TIGER’S REBEL63512R J Britton (Lara)
5PEPE’S COLOUR21135J G Reynolds (Pearcedale)
6WHY NOT NICK14466W T Gray (Wendouree)
7STANHILL JAMES72551A J Mcdonald ()
8BOB’S BOY43288K R Ward (Mount Moriac)
9EXTRAVAGANT MISS75445J R Britton (Anakie)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Owen Hallas08:38PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1PUBS GALORE17211M L Mallia-Magri (Lara)
2ELECTRIC COWBOY77532S J Mckenna (Napoleons)
3BOLERO BALE11212G J Bate (Lara)
4MOPAR BALE74133A L Dailly (Anakie)
5MANUEL BALE35734A L Dailly (Anakie)
6SERENE PASSION21115H L Collins (Lake Goldsmith)
7INFURIATION44372M T Carter (Violet Town)
8BEE GEE MAC22426D A Beasley (Footscray West)
9EXTRAVAGANT MISS75445J R Britton (Anakie)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 609:00PM (VICtime)
Special Event event over 600 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1OUR TOYMAN45816J P Psaila (Little River)
2ALLEN ZANDER22463A L Dailly (Anakie)
3MAGPIE LOMAR11531D N Mcdonald (Cranbourne)
4DECEMBRIST14162R J Douglas (Heathcote)
5BLACK VIKING13772P Galea (St Albans)
6ROSE TAYLOR12335L V Iredale (Frankston)
7BARRIQUE45117R J Britton (Lara)
8NAPOLEON TIGER34512M J Auld (Tatura)
9RAPID NEWFIRE15152P Goold (Monbulk)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Craigieburn Jd’s09:20PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1SHANLYN SAMMY22353W A Vassallo (Devon Meadows)
2MCMORGAN52274C M Jones ()
3INTOXICATE11346R J Redenbach (Cranbourne)
4WHY NOT GIAAN64862W T Gray (Wendouree)
5FREDDIE BALE72745A L Dailly (Anakie)
6AMERICAN MCGEE28311R J Britton (Lara)
7REVEL IN85486T Womann (Lara)
8KENSINGTON GOLD42124P E Giles (Moe)
9EXTRAVAGANT MISS75445J R Britton (Anakie)
10PROVEN PUZZLE25745M T Carter (Violet Town)
Race No. 8Mtd09:38PM (VICtime)
Free For All event over 525 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1HAMEL15112G Watts (Lara)
2PROVEN JETT71125M T Carter (Violet Town)
3CAPTAIN MILO21112M L Mallia-Magri (Lara)
4RED LESTA28861G J Bate (Lara)
5RYKER BALE43347A L Dailly (Anakie)
614111C M Jones (Sale)
7MISS FLUFFY62365C J Johannsen (Devon Meadows)
8GREYWINDS DOLL13116T Womann (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Meadows Conference Centre09:57PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1HOLSTEIN MISS61843T Womann (Lara)
2HELLYEAH JACKO25536A P Bullock (Exeter)
371681J A Thorpe (Arthurs Creek)
4SLIPAWAY WILLY61531N Wynd ()
5GAELIC BALE15164A L Dailly (Anakie)
6SHAIANE BALE76353G J Bate (Lara)
7PENNINGTON78F31B I Hiscock (Long Gully)
8TYE ME DOWN14587T Womann (Lara)
9PROVEN PUZZLE25745M T Carter (Violet Town)
10EXTRAVAGANT MISS75445J R Britton (Anakie)
Race No. 10Sport 92710:20PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1MYSTERIOUS LOLA46314S B Toner (Garfield)
2CRUISING PAT44641K Tirchett (Pascoe Vale)
3DARK FIX55241G J Glass (Kyabram)
4JUSTUS BALE42125G J Bate (Lara)
5GOLD TIGER78442R J Britton (Lara)
6IRINKA AMY55432M T Carter (Violet Town)
7SISCO STYLE17425H L Collins (Lake Goldsmith)
8OKIE BALE13438A L Dailly (Anakie)
9STAR OF PEDRO17555H L Collins (Lake Goldsmith)
10PARIS MONTANA62146S B Toner (Garfield)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments