Wednesday 13th October 2010

Greyhound Box Draw For The Meadows – Wednesday 13th October 2010

Race No. 1Meadows Conference Centre12:24PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1EL OCHOA86612G A Burton (Euroa)
2NEWMAN’S COUNTY11137A Langton (Anakie)
3BACON BALE42276A L Dailly (Anakie)
4MEPUNGA LEEZA16471J R Britton (Anakie)
5*** VACANT BOX ***
6LE PIPPY22518J Formosa (Heathcote)
7SETH GEM88183B K Mills (Baddaginnie)
8FLINDOSY BALE52167S J Collins (Lake Goldsmith)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Maurice Blackburn12:43PM (VICtime)
Maiden event over 525 Metres at The meadows Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1SIDE SHOW155J P Psaila (Little River)
2LEKTRA BAZ83223A L Dailly (Anakie)
3SPOTTY WOTTY36546A B Mcnamara (Mount Wallace)
4SELECT BREAKER7426T Womann (Lara)
5MAHOGANY SECRETS J Mckenna (Napoleons)
6URGENT LEE65522G Kantzidis (Bundoora)
7BAVARIAN BEAUTY65624A Langton (Anakie)
8LITTLE RITZAAR85324J Larizza (Tullamarine)
9MARBO DAZZLE28588L Smith (Maryborough)
10FOREIGN MISS57657W Cunningham (Devon Meadows)
Race No. 3Geotechnical Laboratories12:59PM (VICtime)
Maiden event over 525 Metres at The meadows Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1MERLIN’S RESULT4F67T Womann (Lara)
2MISS TRANSFORMER42652L Salievski (Mernda)
3REGAL ROSE34475P J Kelly (Longwarry North)
4STYLISH SAMBO45535G Rossin (Regent)
5RUARC ENTITY232G Holborn (Longwood)
6ASHTAD BALE56G J Bate (Lara)
7CAMEO ROSE52334A Langton (Anakie)
8SHANGHAI CRUISE23625K R Chivell (Sunbury)
9MARBO DAZZLE28588L Smith (Maryborough)
10MUMMA’S PASSION8676T L Collins (Lake Goldsmith)
Race No. 4Awm Electrical01:14PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 600 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1IRINKA AMY43225M T Carter (Violet Town)
2MAGIC FOR IRENE12216T Womann (Lara)
3TEXAS HERITAGE31144D Downing (Junortoun)
4SISCO STYLE42546H L Collins (Lake Goldsmith)
5REGAL BABOOT6686S J Spiteri (St Albans)
6KATE OF PORTWENN47667M Briganti (Tuerong)
7YIPPA’S OH NINE66842M Chilcott (Iona)
8RAGTIME SMACKA14184D Rose (Cowwarr)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Www.themeadows.org.au01:34PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1WHY NOT GIAAN86258W T Gray (Wendouree)
2GREYWINDS BEN86561T Womann (Lara)
3SOS’ SAL46638J Formosa (Heathcote)
4OUR VERA31878A J Britton (Lara)
5*** VACANT BOX ***
6ELITE CITY12753J P Psaila (Little River)
7HUNDRED OCTANE63681M R Collyer (Coburg East)
8LUCENTF6887D Crisafi (Officer)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Lepine Funerals01:49PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BAMBI BALE33624G J Bate (Lara)
2STONELEIGH67425C L Mcmillan (Drouin)
3FROM FIFTY24253C Westerlo (Clyde)
4MISS DEVIOUS11722G Kantzidis (Bundoora)
5VELVETEEN BALE23587S J Collins (Lake Goldsmith)
6BIG COOL PRINCE85666C ( J Rose (Epping)
7GOLD TIGER84428R J Britton (Lara)
8MIDORI STORM178T7M J Riley (Langwarrin)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Nationwide Seafoods02:09PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1CALLIGNEE67726J Formosa (Heathcote)
2HERBERT BALE66277S J Collins (Lake Goldsmith)
3ELITE ICE52454J P Psaila (Little River)
4GARIS GARIS75458T Womann (Lara)
5*** VACANT BOX ***
6DEE JAY HAZARD46374R Brodtman (Westmeadows)
7PROVEN PUZZLE25745M T Carter (Violet Town)
8SAM WINCHESTER32416A Stewart (Melton)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Downtown Cleaning02:25PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 600 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MR. MERLIN43517D Stevenson (Reservoir)
2COOL BAY74786A Mooney (Diamond Creek)
3WILDCARD LASS53636B F Dewan (Edithvale)
4IRINKA BRIAN23T61G Osborne (Pearcedale)
5TEXAS FLASH76555S Arvanitis (Noble Park)
6POPULAR JESSIE56675A R Costa (Shepparton)
7WHY NOT NICK46645W T Gray (Wendouree)
8INNISFREE MISS44333A L Dailly (Anakie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Ajs Corporation02:46PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1EDINBURGH LOGAN43222A G Thomas (Skipton)
2JUNIOR DADDY56357P Sant (Werribee)
3WONGAWILLI SIMON23337G J Bate (Lara)
4DANCER SID34478J Sultana (Altona West)
5MADAM SOUSOU64765T Womann (Lara)
6UP AND AWAY311G J Bate (Lara)
7STAR OF PEDRO55564H L Collins (Lake Goldsmith)
8MYSTERIOUS LOLA63144S B Toner (Garfield)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Frontline Protective Services03:05PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1WONGAWILLI WALA53526G J Bate (Lara)
2PSYCHEDELIC57455R J Britton (Lara)
3KENYON BALE271G J Bate (Lara)
4STEFAN BALE231G J Bate (Lara)
5TZAR’S GIRL43346J L Mccallum (Craigieburn)
6CAPTAIN LEE18616M Lanyon (Sunbury)
7MRS. SWEENY63F56P R Lambert (Melton)
8DARK BELLA87788G Minguy (Cranbourne)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Sport 92703:26PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1TONNELI BALE12G J Bate (Lara)
2HOT HILLBILLY66678P J Frost (Heathcote)
3DRIVING AMBITION73275B J Menzel (Hoppers Crossing)
4DARYA BALE221G J Bate (Lara)
5FAIRY PARK87357T Scott (Romsey)
6MY JABULANI175R C Bartolo (Avalon)
7PIRUZ BALE13G J Bate (Lara)
8PARIS MONTANA62146S B Toner (Garfield)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments