Wednesday, 13 May 2015

Greyhound Box Draw For Meadows (MEP) – Wednesday, 13 May 2015

Race No. 1Www.tab.com.au12:04 PM (VIC time)
Maiden event over 525 metres at Meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1EL I AM (QLD)[M]7842FSHP Santoro (Melton West)
2DECASTRO [M]88FSHD Hermon (Kilsyth South)
3BURST THROUGH [M]2FSHG Robinson (Violet Town)
4RIVER BLING [M]45538FSHT Whitford (Sale)
5RAY’S ROSIE [M]45FSHR Mahony (Southern Cross)
6WADELOCK CAPPA [M]68247FSHM Clohesy (Stratford)
7WADELOCK JULIET [M]12658FSHM Clohesy (Stratford)
8COUSIN COSMO [M]5162FSHC Treherne (Lara)
9DARRA BLAZE (NSW)[M]Res.56524NBTJ Weber (Darraweit Guim)
Race No. 2Ajs Corporation12:19 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 600 metres at Meadows Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING CHRYSTAL (NSW)[7]15365FSTDP Dapiran (Northwood)
2CAIRNLEA FLASH [6]26325NBTP Herry (Mortlake)
3SWEET CHILLY [7]83613NBTT Turnbull (Crowlands)
4CAPTAIN PETER [6]55355FSHR Floyd (Cobains)
6NINETY FIVE [7]24364NBTH Collins (Lara)
7CONNOR’S ROCKET [6]53431FSTDT Dahl (Benalla)
8MISSY BEE [6]35644FSTDJ Thorpe (Arthurs Creek)
Race No. 3Downtown Cleaning12:39 PM (VIC time)
Grade 7 event over 525 metres at Meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BEL AIR SPICE [7]7142130.52(7)P Smith (Pascoe Vale South)
2STRAW HAT LUFFY (NSW)[7]13227NBTH Collins (Lara)
3PENELOPES CRUZN [7]16278FSHH Collins (Lara)
4CRACKERJACK BOB [7]72384FSHJ Cooper (Lethbridge)
5SPRING GAMBO (NSW)[7]1622230.20(2)A Dailly (Anakie)
6RED RUMBLER (NSW)[7]28465NBTP Dapiran (Northwood)
7GUNMETAL LAD [7]73533NBTC Hennessy (Argyle)
8BOOKBINDER [7]43134FSHC Treherne (Lara)
9SACRED DIAMOND [7]Res.87418FSHJ Jarkis (Lang Lang)
10REALITY GIRL [7]Res.65766NBTT Thomas (Epping)
Race No. 4Rsn – Racing & Sport12:54 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 525 metres at Meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TONTORIA (NSW)[7]85787FSHC Treherne (Lara)
2ZANA BALE (NSW)[7]2721330.43(8)S Collins (Lara)
3SHUFFLING SEBBA [7]37726FSHG Saunders (Somerville)
4GUN SMOKE STUMPY [6]66411FSHA Dailly (Anakie)
5ACOLA EBONY (NSW)[7]73574FSTDT Noy (New Gisborne)
6IYLISS BALE (NSW)[7]1233730.32(5)H Collins (Lara)
7TAXI (NSW)[7]48F88FSHT Whitford (Sale)
8SPRING PATSY (NSW)[6]18373NBTA Dailly (Anakie)
9SACRED DIAMOND [7]Res.87418FSHJ Jarkis (Lang Lang)
Race No. 5Sky Racing Ht11:14 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at Meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DELI ALLEN (NSW)[5]5872630.24(7)S Collins (Lara)
2GOT THE PICTURE [5]63413NBTJ Mcintyre (Exford)
3LIVING WATERS [5]8642130.27(4)T Mitchell (Lara)
4DEWANA RESULT [5]17222NBTB Dewan (Edithvale)
5GAELIC PETER [5]18714NBTR Henness (Heathcote)
6UMIKO BALE (NSW)[5]41122NBTN Davis (Lara)
7JAILOR BALE (NSW)[5]2621130.26(6)S Collins (Lara)
8FRATELLI FRESH (NSW)[5]12152NBTD Drew (Dennington)
9DYNA QUIRK (NSW)[5]Res.5F86530.04(2)A Dailly (Anakie)
10BARN A SHAKIN [5]Res.78T76FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 6Hudson Pacific1:29 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 600 metres at Meadows Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1LEAD INTO DEMISE [5]5122134.53(7)R Clark (Toolleen)
2SISCO FIASCO [5]33668NBTM Cimarosti (Lara)
3ACOLA ROSEBUD (NSW)[5]3855334.77(1)T Noy (New Gisborne)
4RAIN STREAM (QLD)[5]67573NBTR Britton (Lara)
5CAMBRIDGE PRINCE [5]21555NBTA Langton (Anakie)
6COMPA ALLEN (NSW)[4]1136134.70(2)D Coleman (Lara)
7BRONCO DE JURER [5]12373NBTP Bartlett (Bamawm)
8RECRUITMENT (NSW)[4]84D77FSTDD Coleman (Lara)
9CHARLIE PEARCE [5]Res.48786NBTR Clark (Toolleen)
Race No. 7Topcat Video Ht21:49 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at Meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GUNMETAL REBEL [5]3853130.14(4)P Formosa (Lalor)
2ACCESS [5]5613730.05(2)K Bravo (Lovely Banks)
3CRACKERJACK MAX [5]4272730.05(5)A Dailly (Anakie)
4PENANCE ALLEN (NSW)[5]33523NBTN Davis (Lara)
5KING SIZE SHAMBI (WA)[5]56511FSHC Johnson (Bangholme)
6JENKINS BALE (NSW)[5]32424NBTT Mitchell (Lara)
7FEIKUAI MOLLY [5]6F551NBTX Cheng (Doncaster)
8PRETTY BALE (NSW)[5]5154230.45(8)S Collins (Lara)
9BLACK ILLUSION [5]Res.22167NBTA Langton (Anakie)
10BARN A SHAKIN [5]Res.78T76FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 8Atc Insurance2:04 PM (VIC time)
Grade 4 event over 525 metres at Meadows Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1FLAME BALE (NSW)[4]7167430.14(1)A Dailly (Anakie)
2HESSION BOOTS [4]3833430.40(4)R Clark (Toolleen)
3SMART MAXWELL [4]4612830.16(1)L Jones (Woodend)
4QUICK SUCCESSION [4]1523729.98(8)T Collins (Pearcedale)
5DYNA FANCY (NSW)[4]8575630.16(5)A Dailly (Anakie)
6CETTE AWAY [4]8522630.07(7)T Mitchell (Lara)
7DUOMO BALE (NSW)[4]3718230.26(7)T Mitchell (Lara)
8KID MAXIMUS [4]8888730.23(5)P Akathiotis (Reservoir)
Race No. 9Tab Rewards Ht32:24 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at Meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LONESOME BOY [5]44161FSHD Drew (Dennington)
2DYNA NIHILIST (NSW)[5]42623NBTN Davis (Lara)
3DEWANA HITMAN [5]11335NBTM Dewan (Carrum Downs)
4SWEET ABOUT LOLA [5]33121FSHM Fearnley (Yinnar)
5BOXHEAD [5]12721NBTJ Britton (Anakie)
6TIZZA NITRO [5]41113FSHP Osborn (Bungador)
7MOTANGI (NSW)[5]17872NBTP Dapiran (Northwood)
8OWEN BALE (NSW)[5]4847530.08(8)S Collins (Lara)
9BLACK ILLUSION [5]Res.22167NBTA Langton (Anakie)
10DYNA QUIRK (NSW)[5]Res.5F86530.04(2)A Dailly (Anakie)
Race No. 10Follow @grv_news On Twitter2:39 PM (VIC time)
Grade 6 event over 525 metres at Meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZELEMAR STORM [6]41633NBTR Britton (Lara)
2WAI NUI LEA [6]71224FSHJ Gigliotti (Napoleons)
3DORY BALE (NSW)[6]8341130.51(2)S Collins (Lara)
4HISAGI BALE (NSW)[6]4212430.15(1)A Dailly (Anakie)
5BARONESS JILL [6]7666630.78(4)E Matthyssen (Talbot)
6QUAINT BALE (NSW)[6]14231NBTS Collins (Lara)
7ERNEST BALE (NSW)[6]F7216NBTS Collins (Lara)
8GIN BALE (NSW)[6]3611330.22(2)A Dailly (Anakie)
Race No. 11Www.themeadows.org.au (250+ Rank)2:59 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 525 metres at Meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WADELOCK BILL [5]67361FSHM Clohesy (Stratford)
2WILSON’S DREAM (NSW)[5]46385NBTS Stefanos (Longwood)
3BLUE TO BITS (NSW)[5]3677230.45(1)S Taylor (Keilor East)
4HIGH COMMANDO [5]55854NBTC Dalton (Coldstream)
5PENN BALE (NSW)[5]3483630.11(6)S Payne (Toolern Vale)
6BOMBER JACK (NSW)[5]45725NBTG Green (Lethbridge)
7PROVEN STREAK [5]27864NBTM Hynes (Arcadia)
8COOL MIKADO [5]5276830.33(4)M Barber (Hoddles Creek)
9BARN A SHAKIN [5]Res.78T76FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
10STRIKE ME MAD [5]Res.66777FSHG Green (Lethbridge)
Race No. 12Www.tab.com.au (250+ Rank)3:14 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 525 metres at Meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SISCO FLYER [5]4135430.30(2)J Jarkis (Lang Lang)
2IRISH ASTERIA (NSW)[5]62654NBTR Dunne (St Albans)
3PUMPY’S LUCK [5]72647NBTR Britton (Lara)
4MR. PATONG [5]7785830.52(8)S Ralph (Tooradin)
5IMA RIVER BOY [5]57627NBTD Saunders (Somerville)
6UNO WHIRL [5]75568NBTP Smith (Pascoe Vale South)
7HE THROWS BOMBS (NSW)[5]73625FSHC Treherne (Lara)
8JIGGLY LEGS (NSW)[5]17541NBTS Fisher (Lara)
9BARN A SHAKIN [5]Res.78T76FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
10STRIKE ME MAD [5]Res.66777FSHG Green (Lethbridge)