Wednesday 17th November 2010

Greyhound Box Draw For The Meadows – Wednesday 17th November 2010

Race No. 1Supermanatstud.com12:10PM (VICtime)
Maiden event over 525 Metres at Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1SHERIFF BULLOCK78534B M Rogers (Coleraine)
2CLASSY DUDE43825J R Higgins (Teesdale)
3AHANA BALE62477G J Bate (Lara)
4WESTLINK SUPREME55867J Mifsud (Craigieburn)
5SUPREME CELINE22C Westerlo (Clyde)
6VENLOP Kaltsis (Nagambie)
7BRAVERA5E M King (Sulky)
8SISCO HEROH L Collins (Lake Goldsmith)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Meadows Conference Centre12:25PM (VICtime)
Maiden event over 525 Metres at The meadows Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1PEDRO’S ASSASSIN42E M King (Sulky)
2OUR MOS R Blacksell (Cape Bridgewater)
3EVIL 87364B M Rogers (Coleraine)
4COSMIC SPLENDOUR46D J Brown (Lara)
5HEATHER’S RHYS6326K Karamatic (Lara)
6MOUNTAIN SHIRAZ647F6M B Said (Diggers Rest)
7RIGHTEOUS RESULT58643T Womann (Lara)
8HANK BULGER43273C S Siekman (Denison)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 31300 4jukebox12:45PM (VICtime)
Maiden event over 525 Metres at The meadows Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1JACOGAN86M Craggill (St Albans)
2SHALA BALE62425S J Collins (Lake Goldsmith)
3MISS TRANSFORMER24744L Salievski (Mernda)
4FLOODWATER33D J Brown (Lara)
5WHEN MY BABY84477C Brett (Preston)
6PEARL SNAP26488B M Rogers (Coleraine)
7MOJITO HONITO42843N A Stanley (Portland)
8JAYDE’S TURNL F Baldwin (White Hills)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Maurice Blackburn01:04PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1COSMIC COOPER131D J Brown (Lara)
2SHIFTY RASCAL21572H A Wetzels (Seymour)
3HAFREN BALE148A L Dailly (Anakie)
4GLASSHOUSE GAL52314M B Said (Diggers Rest)
5KHUMBU61386R J Britton (Lara)
6VAI VIA21777J R Higgins (Teesdale)
7BARKLEY261R C Bartolo (Avalon)
8INDIGO SPIRIT42552 (Catani)
9MACGERKIN76455J M Torr (Eaglehawk)
10BLACK HOUND26476P Sant (Werribee)
Race No. 5Geotechnical Laboratories01:19PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MISS ELKIN65325C J Fulton (Koo Wee Rup)
2ELLA PATCHE61876A L Dailly (Anakie)
3SAILORS GULLY31523M Austin (Eaglehawk)
4LIVE ON REALITY37227P M Tabone (Toongabbie)
5AUSTRALE BALE41634S J Collins (Lake Goldsmith)
6MISS DEVIOUS13656G Kantzidis (Bundoora)
7MEPUNGA TEQUILA32457J E Mcdowall (Nullawarre)
8POWERETTE41235J Formosa (Heathcote)
9DIXIE 76586R J Britton (Lara)
10MISS 75565J Mifsud (Craigieburn)
Race No. 601:39PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BAHAMA BEAUTY31741N A Stanley (Portland)
2FLINDOSY BALE47734S J Collins (Lake Goldsmith)
3POMMIE PRINCESS76723J Formosa (Heathcote)
4SAM WINCHESTER62377A Stewart (Melton)
5BAMBI BALE26221G J Bate (Lara)
6CRACK IT LILEE55726P M Tabone (Toongabbie)
7INDIGO GEM14151G Jose (Catani)
8SCOTTIE WOO23338A L Dailly (Anakie)
9DIXIE KONG76586R J Britton (Lara)
10JUNIOR DADDY67664P Sant (Werribee)
Race No. 7Www.themeadows.org.au01:54PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 600 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PURE HUSSLER63747B K Mills (Baddaginnie)
2PETER’S PROJECT11538A L Dailly (Anakie)
3BELLA JINX66787J W Johnson (Reservoir)
4CAMO’S PIRATE58664B M Rogers (Coleraine)
5UNO BRINNEY41134T Baker (Kilmore)
6EXTRAVAGANT MISS44582N A Stanley (Portland)
7HAZARD GUARD41466D E Hazzard (Glenroy)
8TOKEN ELITE54327J E Mcdowall (Nullawarre)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Scotty’s Meats02:14PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1DOC’S DISCIPLE73435J Formosa (Heathcote)
2 BULLION62438M T Carter (Violet Town)
3AVERY BALE51467S J Collins (Lake Goldsmith)
4BLACK VANADIUM52883H A Wetzels (Seymour)
5HONEY SHOLTZ21517J M Torr (Eaglehawk)
6PURE SHIRAZ47674E Mccormack (Burwood East)
7BLEDISLOE26275D J Fisher (Lara)
8OUR VERA87825S R Blacksell (Cape Bridgewater)
9JUNIOR DADDY67664P Sant (Werribee)
10DIXIE KONG76586R J Britton (Lara)
Race No. 9Nationwide Seafoods02:29PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SANGO57156L Austin (Eaglehawk)
2DIAZ BEAUTY82624T Womann (Lara)
3TIZA KING11242J Chilcott (Iona)
4CAMO’S BUSTER77735B M Rogers (Coleraine)
5ZENA BALE37441G J Bate (Lara)
6TIME SPLITTER65367R J Britton (Lara)
7SCUTTLEBUT15641K M Virtue (Lang Lang)
8KID CUDI11676A L Dailly (Anakie)
9JUNIOR DADDY67664P Sant (Werribee)
10MACGERKIN76455J M Torr (Eaglehawk)
Race No. 10Hudson Pacific02:49PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 600 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1STEFFI SIYAN35311W A Vassallo (Devon Meadows)
2DAINTREE ANGEL21558P J Hartley (Boronia)
3REGAL BABOO76765S J Spiteri (St Albans)
4HEATHER’S TAMMY75767H A Karamatic (Lara)
5MEPUNGA MAC66635J E Mcdowall (Nullawarre)
6GOLD TIGER82233R J Britton (Lara)
7OUR BLACK RAIN76243M Aiken (Wattle Glen)
8SWEET PUFF77468J A (Keysborough)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Frontline Protective Services03:04PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1CLASSIC ATHENA35223J Formosa (Heathcote)
2ROYAL DRILL42625G P Rigg (Girgarre)
3MISS CHAMPAGNE75822T Womann (Lara)
4BALDERDASH21673J M Torr (Eaglehawk)
5FENNEL BALE4314TA L Dailly (Anakie)
6WYNDHAM GRACE46356E J Barsby (Werribee)
7PUFFED UP BILLY74523A Galea (Sunshine )
8TZAR’S GIRL34654J L Mccallum (Craigieburn)
9MISS JALAPENO75565J Mifsud (Craigieburn)
10BLACK HOUND26476P Sant (Werribee)
Race No. 12Lepine Funerals03:24PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BAD FEVF4476J R Higgins (Teesdale)
2SELECT BREAKER18412T Womann (Lara)
3EXFORD FURY64356B Mcintyre (Exford)
4KOOPER DEE62712J Chilcott (Iona)
5MR. WINSTON21277C J Fulton (Koo Wee Rup)
6WORLD CHAMP MIKE65345C Maniatis (Wyndham Vale)
7BRODERICK BALE616A L Dailly (Anakie)
8JUSTUS BALE83566G J Bate (Lara)
9MACGERKIN76455J M Torr (Eaglehawk)
10MISS JALAPENO75565J Mifsud (Craigieburn)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments