Wednesday 18th May 2011

Greyhound Box Draw For The Meadows – Wednesday 18th May 2011

Race No. 1Awm Electrical12:04PM (VICtime)
Maiden event over 525 Metres at Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1KID ROCKDALE33352NBTG J Bate (Lara)
2DYNA DADAM3323NBTG J Bate (Lara)
3DARLEY WHISTLER35443FSHT Monaghan (Darley)
4SMOKING LEGS54723NBTJ Formosa (Heathcote)
5BASILIO BALE272NBTS J Collins (Lara)
6ACROSS THE DRINKF2448NBTG J Bate (Lara)
7JACOGAN67464NBTM Craggill (St Albans)
8DYNA ERKA523NBTG J Bate (Lara)
9HEATHER’S RHYS25636NBTK Karamatic (Lara)
10RILEY MAK31344NBTD J Brown (Lara)
Race No. 2Www.tab.com.au Ht112:20PM (VICtime)
Restricted Win N/P event over 525 Metres at The meadows Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN EDDIE5336130.32G J Bate (Lara)
2CLOVALLEY WES74385NBTG W Connell (Harston)
3OLTRE CHIC35167NBTJ A Sharp (Lara)
4PRINCE CHARM17283NBTD J Fisher (Lara)
5KHUMBU3283130.19R J Britton (Lara)
6RAPID FORCE42222NBTM L Mallia-Magri (Lara)
7BLITIZ TO EXCEL17FSHJ S Ennis (Lara)
8TEXAS TRIX5321FSHK P Smyth (Lang Lang)
9BOOMA BRODIE77778NBTM J Gibbons (Lara)
10BOSSY BETTY6786730.50M J Cowling (Kew)
Race No. 3Geotechnical Laboratories Ht212:37PM (VICtime)
Restricted Win N/P event over 525 Metres at The meadows Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1DINO FERRARI2127330.13J S Ennis (Lara)
2GRANDUER5561129.84L Ketelaar (Yuroke)
3LAVALIERE3573130.45S B Toner (Garfield)
4GASLIGHT676F130.27P J Wishart (Nth Ringwood)
5DYNA GEOFF1371430.61G J Bate (Lara)
6LAURIE VALENTINE7512530.85R J Britton (Lara)
7DYNA SHAYLA37226NBTA L Dailly (Anakie)
8EMOTION PRINCESS61244FSHJ A Sharp (Lara)
9PUFFED UP BILLY7766530.49A Galea (Sunshine )
10RUSTY ALLIE7377FNBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 4Scotty’s Meats Ht301:00PM (VICtime)
Restricted Win N/P event over 525 Metres at The meadows Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1CARLINGFORD ROSE1525NBTS N Fisher (Lara)
2ELUSIVE LOMAR13785NBTN J Mcmenamin (Thurgoona)
3BRONTE’S BEST36545NBTK M Bravo (Lovely Banks)
4SELECT STAR73112NBTK (Stratford)
5DYNA ELLE14442NBTG J Bate (Lara)
6TAKE IT HOME44141FSHJ A Sharp (Lara)
7HEATHER’S TAMMY6534430.68H A Karamatic (Lara)
8CRUISING PAT74324NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
9DYNA ZADAK75574NBTS J Collins (Lara)
10CARLOMAN68748NBTW L Connell (Harston)
Race No. 5Nationwide Seafoods Ht401:24PM (VICtime)
Restricted Win N/P event over 525 Metres at The meadows Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1MAGIC GEORGE85328NBTM J Edwards (Broadford)
2KORERO34288NBTS Hopkins (Junction Village)
3COCO BLACK FLASH15585NBTM J Gibbons (Lara)
4SPITFIRE JACK15222NBTD J Williams (Bannockburn)
5DYNA CLAYTON74531NBTA L Dailly (Anakie)
6ROMANTIC ACE23111FSHJ A Sharp (Lara)
7DYNA ALDA17634NBTS J Collins (Lara)
8MY MATE MAX5825130.36G J Bate (Lara)
9LE NEHAZ482T8FSHB L Selleck (Tooradin)
1077837NBTG Mannion (Anakie)
Race No. 601:42PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1PENNINGTON6447330.49B I Hiscock (Long Gully)
2CLOVALLEY BOONE3224630.62G W Connell (Harston)
3OUR RHINO MAN43556NBTM Chilcott (Heathcote)
4ANNMALA MAGIC34174FSHM J Gibbons (Lara)
5ARENA FLYER85248NBTJ Galea (Tarneit)
6MOZZIE GALORE7268330.31A M Mcinnes (Elliminyt)
7ELLA PATCHE6447430.59A L Dailly (Anakie)
8NAVEED BALE1215230.08G J Bate (Lara)
9UNO BRINNEY6375530.40T Baker (Kilmore)
10PURE BITTER57463NBTA M Rocke (Broadford)
Race No. 7Hudson Pacific01:59PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 600 Metres at The meadows Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1 BODINE77118NBTB Divirgilio (Devon Meadows)
2TAKES TENACITY5142135.68D M Walker (Henty)
3MAJOR MONOGRAM53142NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
4SEDUCTABLE2724835.23G R Edwards (Broadford)
5FLAMENCO32486NBTJ S Ennis (Lara)
6OKIE BALE3853534.60A L Dailly (Anakie)
7MR. ISSUES41328FSTDR Shiells (Diamond Creek)
8DESTRUCTINATOR44242NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
9SPEEDY OCTANE77783FSTDP J Hartley (Boronia)
10INDEED I DO64864FSHD E Selleck (Tooradin)
Race No. 8Maurice Blackburn02:17PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1EVENT HORIZON61552NBTK A Walker (Henty)
2FENNEL BALE3423530.06A L Dailly (Anakie)
3DRIPSTONE5413730.30A Cole (Lara)
4CROWIE LOMAR6157630.28N J Mcmenamin (Thurgoona)
5PEDRO’S MOBILE75783NBTG W Connell (Harston)
6CLASSIC CITI12778NBTR Shiells (Diamond Creek)
7BOWL ALONG36412NBTG J Bate (Lara)
8WAVERLEY LEGEND5312530.51J M Torr (Eaglehawk)
9POWERETTE86668NBTJ Formosa (Heathcote)
10UPSY DAISY4885530.74C L Mcmillan (Drouin)
Race No. 9Ajs Corporation Ht502:34PM (VICtime)
Restricted Win N/P event over 525 Metres at The meadows Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1MR. SHARP185FSHJ A Sharp (Lara)
2BEAVER BAY33711NBTB R Burns (Werribee)
3ARNIE’S STAR23533NBTS W Jack (Dalmore)
4KID WILLIE2281NBTD L Jarvis (Heathcote)
5BITTEN38181FSHA L Dailly (Anakie)
6BILLY BULL32271NBTK M Bravo (Lovely Banks)
7BLACK KRYPTONITE61276NBTJ Chilcott (Heathcote)
8QUADRAJET56335NBTS Arvanitis (Noble Park)
9LONESOME SUNRISE77885FSHD Petersen (Welshmans Reef)
10SIX LITRE17788FSTDJ M Karamatic (Lara)
Race No. 10Lepine Funerals Ht602:52PM (VICtime)
Restricted Win N/P event over 525 Metres at The meadows Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1INDY SON513NBTR J Britton (Lara)
2DASHING RED GIRL7186530.42S Otterbach (Altona)
3COVER GIRL21338FSHC J Elliot (Lancefield)
4DYNA DEARY1721630.44G J Bate (Lara)
5SISCO TURBO251FNBTJ Galea (Lara)
6RAWILLER6755T30.41J A Sharp (Lara)
7DON’T GET UPSET68512FSHG Rossin (Regent)
8STEWIE FIELDS11346NBTR W Whitford (Yarram)
9JACKO AND DAWNEE68783FSHD J Dawson (Preston)
10PURE SAQUAN84457NBTG Mannion (Anakie)
Race No. 11Topcat Video Ht703:09PM (VICtime)
Restricted Win N/P event over 525 Metres at The meadows Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1JAY JAY FOX2155530.44B Divirgilio (Devon Meadows)
2PRINCESS OLIVIA57336NBTW L Connell (Harston)
3DYNA ERINA2547130.35G J Bate (Lara)
4LEKTRA ANGEL76234NBTA L Dailly (Anakie)
5TONTO JOHN183130.61K J Hunt (Eaglehawk)
6MISS SOMEONE83455NBTJ S Ennis (Lara)
7TWISTED 44587NBTR Shiells (Diamond Creek)
8MY LITTLE LIBBY3146130.32A Cole (Lara)
9WHY NOT NAN188NBTW T Gray (Wendouree)
10GLASSHOUSE GAL52856NBTM B Said (Diggers Rest)
Race No. 12Www.themeadows.org.au Ht803:27PM (VICtime)
Restricted Win N/P event over 525 Metres at The meadows Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA BRUCE2462130.74G J Bate (Lara)
2BALDERDASH2323630.54J M Torr (Eaglehawk)
3CRYMELON TALON57652NBTI S Bibby (Warracknabeal)
4BIG BOY JIMMY14755FSHS Labozzetta (Beaumaris)
5JET BLAST2813330.77M T Carter (Violet Town)
6IMA GANGSTER34746FSHK A Walker (Henty)
7KOOPER DEE31654NBTJ Chilcott (Heathcote)
8DYNA HARMONY6223530.47S J Collins (Lara)
9HONG TIGER6T787NBTD Petersen (Welshmans Reef)
10RIVERSTONE6F356NBTM J Edwards (Broadford)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments