Wednesday, 30 October 2013

Greyhound Box Draw For The Meadows – Wednesday, 30 October 2013

Race No. 1Macro Meats Ht112:12 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 525 metres at The meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BECCI LEONE [M]FSHM Chilcott (Heathcote)
2VELOSO (NZ)[M]FSHT Womann (Lara)
3TARKS NEMESIS (NSW)[M]5FSHA Langton (Anakie)
4WHY NOT HEATHER [M]32NBTW Gray (Wendouree)
5IN THIS WAY (NSW)[M]4NBTR Britton (Lara)
6RALPHY CINEL (NSW)[M]51322NBTM Crowe (Myrniong)
7ALLEN JANGO (NSW)[M]836FSHS Collins (Lara)
8ALLEN ZENTAX (NSW)[M]FSHA Dailly (Anakie)
9ARVO’S WISEGUY [M]Res.36778NBTG Arvanitis (Nyora)
10VOCAL IZZY [M]Res.76565FSHM Edwards (Broadford)
Race No. 2Ajs Corporation Ht212:27 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 525 metres at The meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1GO HOOTIE [M]FSHT Womann (Lara)
2DYNA KAYLA (NSW)[M]FSHA Dailly (Anakie)
3OUT THIS WAY (NSW)[M]4NBTR Britton (Lara)
4AYAN BALE (NSW)[M]5FSHP Hunt (Lara)
5QUIK STEP [M]22428FSHA Bahen (Yuroke)
6DI’VOIRE BELLE [M]57322NBTP Akathiotis (Reservoir)
7BENTLEY BOSCO (QLD)[M]FSHP Dapiran (Northwood)
8ALLEN ODIN (NSW)[M]24432NBTS Collins (Lara)
9QUIVER BALE (NSW)[M]Res.445FSHP Hunt (Lara)
10ARVO’S MAYA [M]Res.58367NBTK Arvanitis (Nyora)
Race No. 3Le Pine Funerals Ht312:44 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 525 metres at The meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DON JULIO [M]35FSHL Ketelaar (Yuroke)
2BAMBINA [M]FSHB Dapiran (Semour)
3LOLLY POP LOLA [M]67443NBTJ Johnson (Reservoir)
4RUSTY ROGERS [M]25222NBTR Britton (Lara)
5ALLEN NEMO (NSW)[M]5232NBTS Collins (Lara)
6ALLEN DEED (NSW)[M]FSHA Dailly (Anakie)
7QUICKER THAN AL [M]FSHA Hanson (Marong)
8FRANCESCO (NZ)[M]FSHT Womann (Lara)
9ARVO’S MAYA [M]Res.58367NBTK Arvanitis (Nyora)
10ARVO’S WISEGUY [M]Res.36778NBTG Arvanitis (Nyora)
Race No. 4Downtown Cleaning Ht41:04 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 525 metres at The meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MIDNIGHT MANEUVA (NSW)[M]54452NBTJ Britton (Anakie)
2MY TURANZA [M]FSHA Debattista (Toolleen)
3JOHNNY HERITAGE [M]FSHM Chilcott (Heathcote)
4KUNIS [M]36427NBTC Bahen (Yuroke)
5PROVEN SAL [M]74343NBTJ Borg (Maryborough)
6ALLEN ERYK (NSW)[M]FSHA Dailly (Anakie)
7SUSHI BALE (NSW)[M]62NBTS Collins (Lara)
8VARIX [M]27226NBTD Craven (Grovedale)
9RUGER BALE (NSW)[M]Res.87465NBTS Collins (Lara)
10VOCAL IZZY [M]Res.76565FSHM Edwards (Broadford)
Race No. 5Watch Grvextra On Youtube1:19 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 525 metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WISE PEEJAY (WA)[5]87115FSHJ Britton (Anakie)
2LACHLAN LOADED (NSW)[5]37562NBTP Hunt (Lara)
3GRAND GRANGE [5]6652330.37(2)I Vigor (Anakie)
4FITZROY JET [5]4742730.32(1)S Drummond (Toolleen)
5SUPER RICO [5]6567530.28(3)S Taylor (Keilor East)
6BILL BAILLIE [5]3325730.58(6)A George (Darraweit Guim)
7WISE ELLA (WA)[5]82118FSHJ Britton (Anakie)
8RUNNING MAN [5]51855NBTC Johannsen (Devon Meadows)
9SUAREZ [5]Res.65644NBTJ Reddoch (Healesville)
10PERFECT ROY [5]Res.56644NBTM Edwards (Broadford)
Race No. 6Sky Racing1:39 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 600 metres at The meadows Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA BIANCA [5]23364NBTA Dailly (Anakie)
2SHINY SUDOKU [5]1364434.71(1)E Vigor (Anakie)
3GREYWINDS BUTCH (NSW)[5]61654FSTDT Womann (Lara)
4EL TREN BALA [5]8111835.09(5)J Britton (Anakie)
5BORN LIGHTNING [5]12442NBTR Britton (Lara)
6DE SHI VON [5]8872635.26(8)C Johannsen (Devon Meadows)
7BELLA’S GIRL [5]3447735.02(4)G Edwards (Broadford)
8NEV [5]24356NBTL Gorman (Tanjil South)
9VINNIE’S SPIRIT [5]Res.37876NBTD Petersen (Wangaratta)
Race No. 7Topcat Video1:54 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 525 metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EYE SMITH [5]2151230.59(3)P Hunt (Lara)
2ALL INN TROY [5]74132NBTP Hunt (Lara)
3COSMIC BLACK [5]5748330.33(4)J Psaila (Little River)
4BLUE TO BITS (NSW)[5]73117FSHS Taylor (Keilor East)
5MIDNIGHT SCANDAL (NSW)[5]31133FSHJ Britton (Anakie)
6SUNRAYSIA SAM [5]66543NBTP Clark (Wangaratta)
7COSMIC JIM [5]83184NBTJ Psaila (Little River)
8LUCA BRAZZI [5]6435530.08(3)R Britton (Lara)
9DYNA EXPORT (NSW)[5]Res.3837630.86(7)S Collins (Lara)
10PARKFIELD PIRATE [5]Res.66851NBTS Trim (Devon Meadows)
Race No. 8Hudson Pacific2:14 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 525 metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IONA TOKYO (NSW)[5]65212NBTR Britton (Lara)
2OUR FIREMAN [5]6552330.27(5)J Psaila (Little River)
3CAIRNLEA ETHAN [5]4116730.04(4)R Britton (Lara)
4WY YUNG FLYER [5]17818NBTM Fearnley (Yinnar)
5TONK (SA)[5]1322230.13(2)C Mercieca (St Albans)
6MEPUNGA DEE JAY [5]73346NBTJ Britton (Anakie)
7ROYAL TONE [5]6451430.37(4)P Hunt (Lara)
8YOUNG GUNNER (NSW)[5]42162NBTR Britton (Lara)
9MISTER SUNRAYSIA [5]Res.54434NBTP Clark (Wangaratta)
10NORTHERN GUNNA [5]Res.4455430.55(1)J Reddoch (Healesville)
Race No. 9Like Grvictoria On Facebook2:29 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 600 metres at The meadows Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1NOT WHITE [5]6317734.93(4)B Lock (Eaglehawk)
2WARRANTY [5]78566NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
3MAJOR AGENT [5]36683FSTDJ Collins (Lara)
4SUPER VENUS [5]35673NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
5BESANCION [5]22441NBTP Clark (Wangaratta)
6CRAVING EUPHORIA [5]54273NBTJ Stavropoulos (Craigieburn)
7GO MOBO [5]45286NBTS Barker (Elphinstone)
8SCOTT’S DESIRE [5]66554NBTP Galea (St Albans)
9VINNIE’S SPIRIT [5]Res.37876NBTD Petersen (Wangaratta)
Race No. 10Rsn – Racing & Sport2:49 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 525 metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FLUSHETTE (NSW)[5]3387430.61(3)R Dunne (St Albans)
2DUB ME IN [5]3661630.42(6)P Hunt (Lara)
3MISS MIYAKE (NSW)[5]1748730.32(6)P Lambert (Melton)
4PERFECT FLASH [5]38611FSHK Daisley (Lismore)
5MAXIMUM HEIGHT [5]56351FSHC Grenfell (Beveridge)
6HEATHER’S AKIRA [5]35P67NBTJ Psaila (Little River)
7PLAYGIRL TAMMY [5]8546330.75(6)J Psaila (Little River)
8SUBERUSHIE [5]1866430.29(6)B Strangio (Avondale Heights)
9SMART MAXWELL [5]Res.77882NBTL Jones (Woodend)
10HOOFLA [5]Res.38885NBTE Vigor (Anakie)
Race No. 11Follow @thewatchdogtips On Twitter3:04 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 525 metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SORCERER’S HAT [5]27662FSHJ Shaw (Anakie)
2MISS HOT VEGAS [5]76424NBTT Womann (Lara)
3DYNA PAUL (NSW)[5]74247NBTA Dailly (Anakie)
4MIDNIGHT RUMOUR (NSW)[5]43411FSHJ Britton (Anakie)
5MONEY TO BURN [5]48543NBTF Strangio (Avondale Heights)
6KAKIHARA [5]47186NBTJ Britton (Anakie)
7ALVIN STREET [5]32164NBTK Lloyd (Anakie)
8ILLUSIVE ALLEN (NSW)[5]46427NBTS Collins (Lara)
9ONYX BLACK [5]Res.78321FSHP Trim (Devon Meadows)
10WHITE SUGAR [5]Res.77658FSTDD Petersen (Wangaratta)