Wednesday 3rd October 2012

Greyhound Box Draw For The Meadows – Wednesday 3rd October 2012

Race No. 1Www.tab.com.au12:14PM (VICtime)
Maiden event over 525 Metres at The meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1OLD FELLA4FSHR J Britton (Lara)
2MRS. AFFAIR55352NBTP Triaca (Lima)
3ASTRONOMER67765FSHT Churchill (Hallston)
4MAC’S TIGER755F8FSHJ R Higgins (Linton)
5JAY’S SPIRIT54384FSHL N Mitchell (Anakie)
6TOTOSKI5FSHD Stevenson (Reservoir)
7LORD FLOOD34387FSTDR Boehm (Dollar)
8IRON GRIP22746NBTJ Formosa (Heathcote)
9CYCLONE RUBY88585FSHL N Mitchell (Anakie)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Dogmatic Coming To Rsn Carnival 27oct12:29PM (VICtime)
Maiden event over 525 Metres at The meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1NIP OF PORT46746FSHN Perkins (Romsey)
2CHEAP CHAMP23228NBTD R Vigor (Lara)
3BORN LIGHTNING8F234NBTR J Britton (Lara)
4TELLING YOU35NBTL Smith (Maryborough)
5FIVE FLOODS63885FSTDR Boehm (Dollar)
6KENNINGTON LAD46554FSHR A Gavin (Killarney)
7BLACK MAMBA46388FSHT Cortese (Hampton Park)
8PREMIER GIFT7NBTJ Kantzidis (Richmond)
9CYCLONE RUBY88585FSHL N Mitchell (Anakie)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Macro Meats Ht112:49PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 600 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER RICO84441NBTS Taylor (Keilor East)
2CITY STAR73662FSTDR J Britton (Lara)
3FLASH FIZZ27431FSTDL Harrowfield (Colac)
4BILLY BURST56847FSTDW A Vassallo (Devon Meadows)
5CALICO PRINCESS57867NBTJ W Johnson (Reservoir)
6DIDDA JOE23521NBTD J Williams (Bannockburn)
7SECRET GARDEN54664FSTDT Womann (Lara)
8FIRE UP NATE3133235.20L A Hughes (Longford)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Maurice Blackburn Lawyers Ht201:04PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 600 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN GORDY6131434.99S J Collins (Lara)
2COOL AND FUNKY7534335.13H Theodorakopoulos (Elphinstone)
3MY LUCKY FORTUNE44526NBTL Repici (Hampton Park)
4MOTIVATOR MISSY64524NBTT D Iwanyk (Devon Meadows)
5FLYING CONTROL55864NBTD K Sheridan (Talbot)
6DYNA DIETER3311634.70G J Bate (Lara)
7TURKOGLU2628134.91R J Britton (Lara)
8ESCAPADE JESS25517NBTG W Hopes (Reservoir)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Sky Racing01:24PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CAPTAINS MOUNTF222230.24M T Carter (Violet Town)
2SWEET MILLIONS22326FSHT Womann (Lara)
3POP’S MAX1211730.19P L Hunt (Avalon)
4SONIC ROCKET6433230.20P Reinders (Gruyere)
5LACEY UNDERALL14841NBTA O’Keefe (Giffard West)
6SAMMY WALTON21236FSHH L Collins (Lara)
7ALLEN CASTON537T530.16G J Bate (Lara)
8GLAMOROUS KEISHA8367630.51T O’Donovan (Lara)
9CHAINS OF FIRE72278FSHL N Mitchell (Anakie)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Dogmatic Coming To Rsn Carnival 27oct01:39PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HANASU44435FSHD W Knocker (Langwarrin)
2PURE SPACE56531FSHP J Grills (Lara)
3JACKIE BALE2414130.26G J Bate (Lara)
4GALAHAD121530.47T O’Donovan (Lara)
5KELLIE ENLIM52237NBTJ Formosa (Heathcote)
6CREATIVE MOJO3322830.21K J Podmore (Wagga Wagga)
7THIRD LETTER ARE63441FSHT Womann (Lara)
8FIST PUMP13727NBTT Cortese (Hampton Park)
9GRANDBO65771FSHS Creighton (Giffard West)
10DARING ESCAPE34566NBTL N Mitchell (Anakie)
Race No. 7Www.themeadows.org.au01:59PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHIRAZ REEF35285NBTA M Kampman (Framlingham East)
2PHILISM37442NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
3MY BELLA ME47431NBTT Cortese (Hampton Park)
4GOLD CHALICE1251F30.79P L Hunt (Avalon)
5CLAYOQUOT71F82NBTR O Sharples (Murchison)
6MAGPIE BOB64865NBTP Galea (St Albans)
7MISS CHAPARAL16232NBTT Womann (Lara)
8WHERE’S RUBY52558NBTP A Abela (Point Cook)
9CHAINS OF FIRE72278FSHL N Mitchell (Anakie)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Hudson Pacific02:14PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DUNGEY BALE5171130.45G J Bate (Lara)
2DYNA JEZABEL52111FSHG J Bate (Lara)
3FOLEY BALE34153NBTS J Collins (Lara)
4OMAR GEE12511FSHM T Carter (Violet Town)
5GRAND GRANGE8156130.57I R Vigor (Anakie)
6ALLEN EMMETT4624130.33S J Collins (Lara)
7KID CONDOR4327330.45J Formosa (Heathcote)
8WORTH NOTING77343FSHC J Johannsen (Devon Meadows)
9CHAINS OF FIRE72278FSHL N Mitchell (Anakie)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Rsn Ht302:34PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 600 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OSCAR SHIRAZ31155FSTDF Carbone (Inglewood)
2INCH PERFECT76577FSHJ S Richens (Seymour)
3BELLA LORIAN55567FSHT A Whitford (Sale)
4ZIPPING DUKE23223FSTDK M Pitt (Devon Meadows)
5REAL BREW58171NBTR P Brewer (Camperdown)
6ATROPOS52477NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
7SO MANIC6636534.92S V Humphries (Locksley)
8TOKEN SPINNER7236134.79T O’Donovan (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Ajs Corporation Ht402:49PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 600 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FIVE STAR LIST51118FSHD J Minarelli (Cranbourne)
2MISS DECEPTION52777FSHG Johnson (Healesville)
3ICEBOX66433NBTT L Collins (Lara)
4CRUISING JESSICA36345FSTDS Wells (Nagambie)
5WIRADJURI RUSH76353NBTR J Britton (Lara)
6OXFORD LANDING34328NBTR E Gilmore (Arcadia)
7DEIMOS6776434.88B S Loft (Melton Sth)
8STENWICK2535534.62P J Wishart (Nth Ringwood)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Supermanatstud.com03:09PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE AURA74344FSHC B Burton (Euroa)
2GIDGET GRANGE8356230.89E R Vigor (Anakie)
3BAD BLUE15238FSHT L Turnbull (Crowlands)
4HOT MAMA VIBES24833FSHA O’Keefe (Giffard West)
5CHOCOLYN CHASER82335NBTR P Brewer (Camperdown)
6JOHN AND JAYJAY3728630.64P L Hunt (Avalon)
7ARWHO1755NBTC ( J Rose (Epping)
8STAGGER OUT82216FSHT Cortese (Hampton Park)
9GRANDBO65771FSHS Creighton (Giffard West)
10SUPER IMPERIOR176FSHH Theodorakopoulos (Elphinstone)
Race No. 12Nationwide Seafoods03:24PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KALIMNA ELITE2214130.62R O Sharples (Murchison)
2CRUZ KELTON75546NBTS B Toner (Garfield)
3GOLD TOWN6135230.59P L Hunt (Avalon)
4SEVEN DEGREES37672FSHT A Whitford (Sale)
5COONAWARRA CHICK62437FSHT L Turnbull (Crowlands)
6WHIRL MACHINE71776NBTD Stevenson (Reservoir)
7BOMBASTIC SATIN3316630.66R W Punshon (Parwan)
8KENT BALE1622430.84G J Bate (Lara)
9DARING ESCAPE34566NBTL N Mitchell (Anakie)
10SUPER IMPERIOR176FSHH Theodorakopoulos (Elphinstone)