Wednesday 4th July 2012

Greyhound Box Draw For The Meadows – Wednesday 4th July 2012

Race No. 1Www.tab.com.au12:09PM (VICtime)
Maiden event over 525 Metres at The meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ROCKEN TESS54427NBTA M Rocke (Broadford)
2OENJAY DANCERFSHR Shiells (Diamond Creek)
3UNDER THE HOLLY65533NBTD M Cairns (Lal Lal)
4HOLLY MADE ME34236FSHW B Punshon (Parwan)
5DYNA GERMAINEFSHA L Dailly (Anakie)
6WHERE’S ANTON83626NBTG Kantzidis (Bundoora)
7LOIS’S ANGEL43773FSHK A Collyer (East Coburg)
8BUTTERWORTH BALE5FSHA L Dailly (Anakie)
9BOBBY BLUE NOSE2877FSHK W Mitchell (North Shore)
10SAMANTHA’S OAK86487FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 2Topcat Video12:27PM (VICtime)
Maiden event over 525 Metres at The meadows Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BRIDGET ALLENFSHA L Dailly (Anakie)
2PUSH AND PULL28358FSHD K Sheridan (Talbot)
3ROCKEN BOZ43445NBTA M Rocke (Broadford)
4WHERE’S TESSA62266NBTM A Karamatic (Lara)
5WELCHES POINT22237NBTR J Britton (Lara)
6VINNIE’S SPIRIT83565NBTD Petersen (Wangaratta)
7HOLLY SIZE5223FNBTD M Cairns (Lal Lal)
8FROSTY FANG43544NBTJ Kantzidis (Richmond)
9SMOKEY YUNICK184FSHM J Hehir (Rosanna East)
10FOLLOW MY GREG558NBTG Kantzidis (Bundoora)
Race No. 3Radio Sport National Ht112:42PM (VICtime)
Novice No Penalty Heat event over 600 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PINK STILETTOS77567FSHN Perkins (Romsey)
2VAPOUR TRAIL53757NBTP A Love (Strathfieldsaye)
3SPITFIRE SMOKEY64653FSTDS L Quinlan (Rushworth)
4OUR PANTHER44223NBTJ P Psaila (Little River)
5SQUIGGLY WIGGLY45751NBTH A Karamatic (Lara)
6TALANJEE MAGGIE32532NBTG F Taylor (Allansford)
7LORD FLOOD68867FSHR Boehm (Dollar)
8MEIKA MAGIC71674FSHM J Busuttil (Kilmany)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Awm Electrical Ht201:04PM (VICtime)
Novice No Penalty Heat event over 600 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1VAN DER VAAT12355FSHS A Holmes (Blind Bight)
2HOPETOUN HANNAH86825FSTDA Azzopardi (Linton)
3HURLEY WILL47734NBTD J Saunders (Somerville)
4MARGHERITA31246FSTDG J Glass (Kyabram)
5SURGING PASS76445NBTP J Smith (Sunbury)
6SNOW ZAPPER86386FSTDA King (Sulky)
7FIVE FLOODS74778FSHR Boehm (Dollar)
8OUR SITUATION86776FSTDJ M Karamatic (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Sky Racing01:19PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NUGGET CHOICE4137130.35D W Knocker (Langwarrin)
2SO OH11721FSHI Hopper (Werribee)
3SPACE POWER44373NBTC Russell (Kyabram)
4EXPLOSIVE MILNE63554FSHG S J Ennis (Sandhurst)
5PHYLLIS ELLEN7155830.24R R Reardon (Seymour)
6DYNA ALINA26126NBTG J Bate (Lara)
7THOMELI DIAMOND25133NBTG F Taylor (Allansford)
8RUNNING SMART1312730.44C D Schlensog (Corio)
9WHERE’S SUZIE66758FSHJ W Reddoch (Healesville)
10INDI OCTANE76585NBTD C R Field (Werribee)
Race No. 6Lepine Funerals01:39PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 600 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TRUBBO4532334.92A B Thurston (Lemnos)
2BLACK DEAUVILLE63441FSTDP E Giles (Moe)
3BAURNA MOLLY8734534.92R J Britton (Lara)
4SIR RUSS3316335.09G W Hopes (Reservoir)
5ULTRA COOL33128NBTM Briganti (Tuerong)
6ONYA JACK3645135.02B J Stephens (Tooborac)
7LIMBURG HOPE64628NBTC Reivers (Darley)
8CLASSIQUE GARCON68213NBTP E Giles (Moe)
9WHIRL MACHINE25261NBTD Stevenson (Reservoir)
10NEW FUN2617635.23W C Harvey (Cranbourne South)
Race No. 7Geotechnical Laboratories01:54PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BRAVO45555NBTT P Reid (Yuroke)
2WHODAT LASS28854NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
3EMPIRE MARIAH34471FSHA L Dailly (Anakie)
4DIAMOND KATIE14222FSHF Spiteri (Sunshine West)
5NAPTHINE BALE6131430.06G J Bate (Lara)
6LARKHILL BUCK3F173FSHP E Giles (Moe)
7CALL THE POLICE3113230.29D W Knocker (Langwarrin)
8TUBESMAN14545FSHL N Mitchell (North Shore)
9INDI OCTANE76585NBTD C R Field (Werribee)
10WHERE’S SUZIE66758FSHJ W Reddoch (Healesville)
Race No. 8Mtd02:12PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KING FOX5535530.38C D Schlensog (Corio)
2MALEEK4327130.13R L Massina (Golden Square)
3THOMO’S PIZAZZ17321NBTG J Bate (Lara)
4BARBARA BALE1777530.22S J Collins (Lara)
5TREMLETT33323NBTP L Hunt (Avalon)
6LONG GULLY BOB2178530.15D W Knocker (Langwarrin)
7GREYSYND RAIN5451330.33G C Whitford (Yarram)
8DYNAMIC VIEW8677330.14C Mclennan (Airport West)
9INDI OCTANE76585NBTD C R Field (Werribee)
10WHERE’S SUZIE66758FSHJ W Reddoch (Healesville)
Race No. 9Supermanatstud.com02:29PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LOVELY LUCY46671NBTC Kiernan (Pascoe Vale)
2FAST RATE88437NBTS Labozzetta (Beaumaris)
3BELLA’S GIRL11222NBTG Rossin (Reservoir)
4RAID THE BANK6754630.44D M Cairns (Lal Lal)
5ENTRY BALE83313FSHA L Dailly (Anakie)
6SURF MY WAKEF8542NBTC A Pirani (Boronia)
7CAPRICORN MISS7521330.49N B Punshon (Bacchus Marsh)
8MISS JAMAICA11316NBTJ Cottrell (Langwarrin)
9WHERE’S SUZIE66758FSHJ W Reddoch (Healesville)
10INDI OCTANE76585NBTD C R Field (Werribee)
Race No. 10Maurice Blackburn02:47PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FULLY SLICK71637FSHB J Grenfell (Seymour)
2ALLEN CEASAR2425730.46G J Bate (Lara)
3VAPOUR FLASH63562NBTT D Iwanyk (Devon Meadows)
4BELOLLIE77571FSHP Kaltsis (Nagambie)
5YOSHIMITSU1545830.32S Bonaccurso (Mount Mercer)
6NOBLE’S REVENGE23865FSHJ H Kirk (Pascoe Vale)
7HIMALAYA53545NBTK A Collyer (East Coburg)
8ENCOUNTER BAY5175730.61J A Murphy (Ballarat)
9FELINA BALE66868NBTS J Collins (Lara)
10CAMPASPE TINA82657NBTB L Petty (Brookfield)
Race No. 11Macro Meats03:04PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RAPID TIDE327F630.68W E Kirk (Melton West)
2DANYO’S PICK32211FSHJ Borg (Maryborough)
3UNO STAR2246131.13G Kantzidis (Bundoora)
4DANYO’S DELBOY63212NBTN S Ryan (Devon Meadows)
5CREATIVE MOJO42533NBTK J Podmore (Wagga Wagga)
6DEACON BALE35685FSHS J Collins (Lara)
7JACKA BOY8T135NBTC Russell (Kyabram)
8BO HOUDINI4143330.68D J Dawson (Preston)
9CAMPASPE TINA82657NBTB L Petty (Brookfield)
10FELINA BALE66868NBTS J Collins (Lara)
Race No. 12Hudson Pacific03:22PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MINI MALIBU17155NBTC A Jackson (Raywood)
2ZULU MAGIC74542NBTR J Britton (Lara)
3GOLD SIENNA1367330.64C Gauci (Sunshine North)
4BILLY BANJO2415530.37K M Virtue (Lang Lang)
5NELSON PARK34511FSHC Russell (Kyabram)
6WITHYWINDS82334FSHL N Mitchell (North Shore)
7FLUER BALE37158FSHS J Collins (Lara)
8LITTLE DE BRUIN12586FSHE F Caruana (Tarneit)
9FELINA BALE66868NBTS J Collins (Lara)
10CAMPASPE TINA82657NBTB L Petty (Brookfield)