Friday, 1 July 2016

Greyhound Box Draw For Traralgon – Friday, 1 July 2016

Race No. 1Happy Birthday Suzy Matthews6:55 PM (VIC time)
Grade 7 event over 395 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SALUTE THE BAR [7]23533NBTR Winter (Denison)
2JASOCATE (NSW)[7]1335322.91(1)R Ashworth (Cowwarr)
3SON OF NIKITA [7]24221NBTC Sinclair (Morwell)
4CORLESS (QLD)[7]84324NBTG Jose (Catani)
5NODS ONE [7]3467223.42(5)S Whitford (Willow Grove)
6USAIN GILBERT [7]42436NBTF Andrighetto (Lance Creek)
7FORDO BALE (NSW)[7]4122FSTDR Camilleri (Lara)
8DR. POPPEL [7]3464122.82(7)W Mcmahon (Darriman)
9KEELY ALLEN (NSW)[7]Res.212FSHR Camilleri (Lara)
10SAPPY BALE (NSW)[7]Res.531FSTDR Camilleri (Lara)
Race No. 2Haley Concreting7:19 PM (VIC time)
Grade 6 event over 395 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PHOTO BOMBER (QLD)[6]54443NBTP Borradale (Rosedale)
2DR. LUVDISC [6]8451222.92(7)R Winter (Denison)
3TO DEE RHYTHM [6]44423NBTD Irby (Rosebud)
4LONESOME DUDE [6]6241723.47(4)K Fogarty (Heyfield)
5PAUA HIKING (NSW)[6]2751622.88(6)T Chatwin (Johnsonville)
6TREE CLIMBER LIV [6]24213NBTG Allen (Darnum)
7AUGUSTUS DAGLOOP [6]71261FSHJ Nolan (Devon Meadows)
8ADARA LAD [6]4233122.97(3)C Mason (Neerim South)
9HEY BAIL [6]Res.1757423.19(4)D Langley (Cranbourne)
10LULUGEN [6]Res.85756FSHJ Brooks (Longwarry)
Race No. 3Simic’s Betta Home Living7:38 PM (VIC time)
Grade 7 event over 525 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1THERE’S STEAMY [7]67512NBTL Floyd (Cobains)
2LOADER [7]15723FSHA Mammone (Drouin West)
3EMIO BALE (NSW)[7]3130.75(4)R Camilleri (Lara)
4LORD SOMERSBY [7]67864NBTC Mcmillan (Drouin)
5SLIVER (SA)[7]7474131.19(3)C Watson (Drouin West)
6LADY JULIAN [7]6221FSHR Cook (Munro)
7CHEERFUL SCOUT [7]24375NBTD Pulis (Moe South)
8COLLINDA WARRIOR [7]81283NBTS Cameron (Maffra)
9WADELOCK CAPPA [7]Res.67278NBTM Empson (Lake Tyers)
10EMENZIE [7]Res.78631FSTDR Wood (Warragul)
Race No. 4Spring Gun @ Stud7:57 PM (VIC time)
Grade 6 event over 525 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SUZIE (QLD)[6]41755FSHW Mcmahon (Darriman)
2DR. MELEZAR [6]6521130.37(2)W Mcmahon (Darriman)
3HOOF IT (SA)[6]45646FSHC Watson (Drouin West)
4CRUELLA DEVILLE [6]62464NBTA O’keefe (Giffard West)
5TYCORE LAD [6]84271NBTS Collins (Hazelwood)
6MY LADY LIMONITE [6]7561231.14(6)S Richer (Boolarra)
7HURRICANE AUSSIE [6]28587NBTP Romagnino (Moe)
8IN THE TROLLEY [6]11247NBTA O’keefe (Giffard West)
9OAKMONT WHISPER [6]Res.3545330.99(3)D Mcphie (Kilmany)
Race No. 5Peter Rocket @ Stud8:16 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STAGGERLICIOUS [5]44361FSHR Clark (Toolleen)
2HESTON LODGE [5]7871230.63(2)C Haigh (Crossover)
3ULLA (NSW)[5]23358NBTE Lieshout (Drouin West)
4SUNNY BREAKS [5]53374NBTJ Stemmer (Chelsea)
5COWRIE (SA)[5]54836NBTT Chatwin (Johnsonville)
6HASHTAG YOLO [5]5355730.90(8)K Gorman (Tanjil South)
7JOHNNY MOBSTER [5]8433730.61(4)G Neocleous (Yinnar South)
8ZIPPING GATOR (NSW)[5]31145NBTC Jones (Rosedale)
9DARK AVENGER [5]Res.47673NBTY Andrews (Kilmany)
Race No. 6Topcat Video Productions Final8:38 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 595 metres at Traralgon Of $2,825 Prizemoney.
1st: $1,895 2nd: $620 3rd: $310.

No.NameFormBestTrainer

1FAIRY PRETTY [5]13553NBTB Proctor (Alberton West)
2WILLIE GEE [5]55573NBTS Chignell (Rosedale)
3REATILY SHINTARO [5]14344NBTG Burke (Hazelwood North)
4COOGAN’S REGRET (NSW)[4]5514134.95(2)G Minne (Moe South)
5DR. LEONARDO [5]62464NBTW Mcmahon (Darriman)
6BUBBA’S SILVIA [4]5165134.55(5)J Connor (Rosedale)
7ZIPPING COMET (NSW)[5]13162NBTG Whitford (Yarram)
8GABONIA [5]57542NBTP Wishart (Nth Ringwood)
9ZIPPING GATOR (NSW)[5]Res.31145NBTC Jones (Rosedale)
10LAKEVIEW HARLEY [5]Res.56565NBTM Whelan (Metung)
Race No. 7Banjo Boy @ Stud8:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WILLOWVALE BREZZ [5]1168430.63(8)A Flores (Yinnar South)
2SANTA CRUZ MOON [5]41177FSHR Cook (Munro)
3REROD MAGIC [5]54317NBTR Ashworth (Seaton)
4UNIMAGINABLE [5]1173630.41(2)D Douch (Maffra)
5BALLYMAC GUNNAR [5]5831730.09(4)D Mcphie (Kilmany)
6APOLLO’S TWIN [5]2684630.82(8)B Pulis (Moe South)
7HENRY [5]7723130.34(4)J Mcintyre (Ripplebrook)
8IRISH MOBSTER [5]3317330.61(3)G Neocleous (Yinnar South)
9DARK AVENGER [5]Res.47673NBTY Andrews (Kilmany)
Race No. 8Tab Rewards9:16 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 525 metres at Traralgon Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1QUAKER BALE (NSW)[5]28651FSTDD Coleman (Lara)
2MY BOY OLLIE [5]17675FSHK Gorman (Tanjil South)
3KYL’S ME MATE (NSW)[5]65765FSTDS Melville (Beveridge)
4BROTHER LEO [4]5683230.31(1)G Neocleous (Yinnar South)
5LISTER BALE (NSW)[5]13522NBTD Coleman (Lara)
6DALIYA BALE (NSW)[4]8114130.56(3)R Camilleri (Lara)
7WOT PRICE FLASH [5]1124330.53(7)G Allen (Darnum)
8WOOFENDEN [5]63236NBTD Johnston (Boisdale)
9DARK AVENGER [5]Res.47673NBTY Andrews (Kilmany)
Race No. 9General Destini @ Stud Final9:39 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 395 metres at Traralgon Of $2,460 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $540 3rd: $270.

No.NameFormBestTrainer

1LOVE CAPERS [5]47512NBTJ Stemmer (Chelsea)
2MORTAL SIN (NSW)[5]51352NBTR Clark (Toolleen)
3DR. SHERLOCK [4]3251122.79(1)W Mcmahon (Darriman)
4HOLLYWOOD JONES [4]4184122.55(1)R Clark (Toolleen)
5JULES’ FANCY [4]4862122.97(5)W Read (Devon Meadows)
6DR. DON [5]71612NBTW Mcmahon (Darriman)
7PERAGON FALCON [4]1425122.51(2)R Clark (Toolleen)
8CUSTOMIZED (NSW)[5]64212NBTB Alford (Yarram)
9IN LIKE FLINT (NSW)[5]Res.63223NBTJ Booker (Kilmany)
10LETHAL SPIDER [5]Res.7573322.82(7)A Lawson (Tanjil South)
Race No. 10Dishlicker Coats9:58 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 395 metres at Traralgon Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ELSWYK MAX [4]5816722.84(5)M Busuttil (Kilmany)
2MY SUPERSTAR [4]3125222.88(3)K Gorman (Tanjil South)
3ASTON PHILOU [4]6468222.57(2)E Lieshout (Drouin West)
4NITRO HOOK [4]2313822.78(4)B Alford (Yarram)
5LUCKY TETRIS [4]1423422.75(1)W Mcmahon (Darriman)
6WRONG GIVEN WAY [5]3651523.05(3)B Russell (Sale)
7BOOMA MIKADO [5]76488NBTM Barber (Hoddles Creek)
8BIGBAD FIJI [5]53325NBTR Clark (Toolleen)
9FLYWHEEL ALFIE [5]Res.71763NBTS Bye (Gormandale)
10LE DOYEN (QLD)[5]Res.6574822.78(1)W Read (Devon Meadows)
Race No. 11Printmac Gippsland10:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 395 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ASTON TARA [5]11541FSTDE Lieshout (Drouin West)
2HARSH MILES (SA)[5]4544222.77(7)T Whitford (Willow Grove)
3CARELESS COOKIE [5]2876122.78(8)M Cartechini (Hallam)
4EXPLOSIVE SKY [5]34883NBTY Andrews (Kilmany)
5NACHOS GRACIAS [5]2725822.91(4)M Busuttil (Kilmany)
6SWAN’S WADDLE [5]3334122.85(8)J Mcmahon (Darriman)
7DR. RIPPED [5]2343522.66(7)T Kennedy-harris (Somerville)
8DR. YANMA [5]2142322.54(4)J Mcmahon (Darriman)
9WATTA RUSH [5]Res.14364NBTR Clark (Toolleen)
10TOMMY’S TERROR (NSW)[5]Res.14355FSHO Mcgovern (Rosedale)
Race No. 12Tab – More Than Just Winning10:42 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 315 metres at Traralgon Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1OUR MISS DEENA [4]3715418.11(6)B Moles (Allambee Reserve)
2RUNAROUND SUSAN [5]6183118.23(3)S Trim (Devon Meadows)
3ULTIMATE CONOR [5]3151318.15(2)F Andrighetto (Lance Creek)
4MAX ROXY [5]5686618.46(4)L Harris (Somerville)
5TINNY TIME (NSW)[5]8447118.32(3)J Baldwin (Kilmany)
6RUSTY MIA [5]58222NBTB Moles (Allambee Reserve)
7HIT LEGS [4]2323318.02(3)T Proctor (Alberton West)
8IN LIKE FLINT (NSW)[5]6322318.20(7)J Booker (Kilmany)
9ASTON LYDIA [5]Res.34335NBTB Moles (Allambee Reserve)
10FALLEN STAR [5]Res.5871118.36(2)J Sultana (Newborough)