Friday 18th June 2010

Greyhound Box Draw For – Friday 18th June 2010

Race No. 1Www.lion.net.au Ht107:10PM (VICtime)
Maiden Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1SOLID IN DEFENCE74432J Formosa (Heathcote)

2LUCY TWINKM Thomas (Meeniyan)

3SHANLYN ROSEY2L H Bottom (Drouin Sth)

4DR. BAILEYW J Mcmahon (Darriman)

5ELITE SHIRLEY55642C Atkinson (Woolamai)

6TUSCAN TIGER4E Lieshout (Drouin West)

7ABLE TOO78418T Churchill (Hallston Via Yarragon)

8RUN RICHIE RUN26R W Wood ()

9RED DEANO75767C Medcraft (Costerfeild)

10GRAND SPECIAL36545P F Scott (Nar Nar Goon)

Race No. 2Topcat Video Ht207:28PM (VICtime)
Maiden Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1DAINTLY43452J Condon (Tooradin)

2NELSON24343M Fearnley (Yinnar)

3DR. COURTNEY26444J L Mcmahon (Darriman)

4ONE STONE TWINKM Thomas (Meeniyan)

5LOVE OF PARIS27753C J Capuano (Heathcote)

6GRIMBY MAY6E Lieshout (Drouin West)

7BACK TO ZERO7F688G T Johnson (Glengarry)

8TRUE HOUSER D Conway (Bunyip)

9BUZZING BREE6468G Hall (Officer)

10TEXAS TRILOGY85766B W Moles (Noojee)

Race No. 3Rutter’s Butchery Ht307:47PM (VICtime)
Maiden Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1TRENCHY52524D L Greig (Churchill)

2WIRED BY LEON5G Hall (Officer)

3SHANLYN POLLY62524K P Smyth (Lang Lang)

4SPEEDING GODDESS53357P Reinders (Gruyere)

5MISS BRINJAX87427G J Hope (Croydon)

6TASH’S WAYP Andrews (Traralgon)

7HONEY LULUT4544S I Nagy (Traralgon)

8GRIMBY MITCHE Lieshout (Drouin West)

9LOTS OF GOLD65487R J Mildenhall (Mirboo Nth)

10DR. ACASIA7F67J L Mcmahon (Darriman)

Race No. 4Maffra Vet Centre Ht408:10PM (VICtime)
Maiden Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S IRISH24242M Campbell (Longwarry)

2MAGIC FOR IRENE54245J L Connor (Rosedale)

3PEDRO’S MOMENTUM5R L Wynd ()

4JOHNNY ROTTEN336C Galea (Hazelwood Nth)

5PURE CHANTILLY65443P E Giles (Moe)

6LAURA TWINKM Thomas (Meeniyan)

7DR. SLOANW J Mcmahon (Darriman)

8EXTRA BUBBLY64273C A Lawrence (Morwell)

9GRAND SPECIAL36545P F Scott (Nar Nar Goon)

10ULTIMATE RUNNER64388K Bentley (Costerfield)

Race No. 5Murray Maffra Ht108:28PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1DR. REX43844W J Mcmahon (Darriman)

2STELLAR WINE16776D J Saunders (Sommerville)

3TRICIA ROSE144FP Andrews (Traralgon)

4ARVO’S GOTCHA21432S Chignell (Rosedale)

5SWEET TIME13828K D Leek (Devons Meadows)

6MRS HYDE86422B Jones (Pyalong)

7POWERETTE85658J Formosa (Heathcote)

8IRISH JOKER36651M Campbell (Longwarry)

9MICKEY PHOON87787C Medcraft (Costerfeild)

10JACK DUNROAMING87748B W Moles (Noojee)

Race No. 6Jack Scott & Sons Ht208:47PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1ARVO’S JEMMA75842G L Arvanitis (Devon Meadows)

2JONATHON65486K Bentley (Costerfield)

3SUPER CINDER82522R Boehm (Tooradin)

4SERENELLA53156B C Walker (Rowville)

5DAINTREE LOVER15542R G Boyce (Silkstone Korumburra)

6POMMIE PRINCESS81885J Formosa (Heathcote)

7BLAZIN’ ARCH62124D I Johnston (Maffra)

8REEF RUNNER56348J L Connor (Rosedale)

9TUBS PEDRO488F7D L Greig (Churchill)

10DR. TIA77757W J Mcmahon (Darriman)

Race No. 7Mister Twink @ Stud Ht309:10PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S REX68156G T Johnson (Glengarry)

2ALL AGO BELLA32326J G Gieschen (Valencia Creek)

3OUR TYLER ROSE54275S Chignell (Rosedale)

4LOVELY TIME25617K D Leek (Devons Meadows)

5BLACK CHAMPAGNE63577G Dalton (Hazelwood Nth)

6FLYING DESTINY17625B R Alford (Yarram)

7CHEEKY VIBRATION41666C J Capuano (Heathcote)

8LADY BELLE15417J Condon (Tooradin)

9SASSI BLACK84778W Kenney (Sale)

10JACK DUNROAMING87748B W Moles (Noojee)

Race No. 8Ford Plumbing Final (gobis)09:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 Final event over 513 Metres at Traralgon Of $192,585 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190,900.

No.NameFormTrainer

1ELITE CITY33422J P Psaila (Little River)

2WARRALONGA AMORE34751S Dwight (Glengarry)

3GOLD RUSH MAX55161P Reinders (Gruyere)

4DIFFUSION25262K P Smyth (Lang Lang)

5RED SOLE81421B Proctor (Alberton West)

6HUNTED DOWN54652S O Mills (Tooradin)

7LUNGILE LOCH17832C S Siekman (Denison)

8LITTLE MUMMA HOT53671R J Ellis (Burwood)

9UNO SPARKY25353S G Lucas (Woolamai)

10ZURI DIAMOND53323L V Iredale (Frankston)

Race No. 9Southern Greyhound Complex Ht409:47PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1STONELEIGH31454C L Mcmillan (Drouin)

2MY CHAPARRAL16876S J Elmes (Devon Meadows)

3PHOTON FURY38661R M Busuttil (Moe)

4PURE NAUGHTY37335B C Toner (Giffard West)

5ARVO’S MALEENA87683K Arvanitis (Devon Meadows)

6NEVER A FROWN5384FG J Hope (Croydon)

7JUSTA FLOOD51342K Bailey (Stratford)

8TAABINGA LAD41287J L Connor (Rosedale)

9TUBS PEDRO488F7D L Greig (Churchill)

10DR. TIA77757W J Mcmahon (Darriman)

Race No. 10 Ht510:10PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1STEALTHY CHARIOT65436R J Mildenhall (Mirboo Nth)

2FIRESIDE STATE16877G J Buchanan (Sunday Creek)

3WHERE’S WILL72311S A Holmes (Yarragon)

4JEALOUS JACK47674P J Delahunty (Sale)

5NOT MY SON53743R C Dunne (St Albans)

6DR. ROCHELLE11426W J Mcmahon (Darriman)

7ROCK ON SURON16644S L Eustace (Athlone)

8SCROOGE MCDUCK88788J Chilcott (Iona)

9MICKEY PHOON87787C Medcraft (Costerfeild)

10SASSI BLACK84778W Kenney (Sale)

Race No. 11Tosch’s ‘the Shed’ Ht610:28PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1EGAN’S DREAM33728M J Busuttil (Moe)

2ARVO’S JOSIE63422K Arvanitis (Devon Meadows)

3IMMACULATE82444B Jones (Pyalong)

4LEO WABBIT55633D B Curtain (Drouin)

5DR. ELIZABETH188J L Mcmahon (Darriman)

6SMOKY’S TURN11413M S Schmidt (Devon Meadows)

7DEXTER MORGAN65666S T Mifsud (Moe)

8COLD ALCATRAZ75446M R Patching (Langwarrin)

9DR. TIA77757W J Mcmahon (Darriman)

10MICKEY PHOON87787C Medcraft (Costerfeild)

Race No. 12The Book Nook Morwell Ht710:47PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MISS PATNICK46478G P Neocleous (Morwell)

2ARVO’S ELLIE57737J Chilcott (Iona)

3BUBBLE BURST271T6M A Nash (Preston)

4WHERE’S GINGER74328R A Anchen (Nagambie)

5NAT COOL48645R D Conway (Bunyip)

6WIZZ WABBIT36214D B Curtain (Drouin)

7IMA TORPEDO31653C J Capuano (Heathcote)

8ADDICTIVE RANEE76663P Reinders (Gruyere)

9JACK DUNROAMING87748B W Moles (Noojee)

10TUBS PEDRO488F7D L Greig (Churchill)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments