Friday 22nd August 2008


Race 1 NUTRIENCE KIBBLE Q.FINAL
Maiden Quali Final 298 Metres 03:49PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 51 RELLIM ROSIE 17.02Q L M Allen
2 48561 BRAYDON’S CHANCE 17.45Q A J Gringhuis
3 32241 HYWEL 17.30Q A M Lineham
4 2 ROLLBACK NBT B C Toner
5 27461 IRONMAN GRANT 17.62Q J E Peterson
6 1 REGAL CADET 17.59Q A Spiteri
7 51372 AVON MADDIE 17.60Q N J Snowden
8 1 TYPHOON TOJO 17.24Q C Johnson
9 2 PARUMBA SPIRIT Res. NBT E Lieshout
10 2 PARUMBA LOONEY Res. NBT E Lieshout

Race 2 RUTTER’S BUTCHERS
Maiden 513 Metres 04:09PM
$750-215-105 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 2 KAYGEE NBT J H McIntyre
2 22533 HELLO RODNEY NBT L C Evans
3 4226 DIAMOND DYSON NBT S L McKay
4 66543 SMURF’S GOLD NBT A C Tabone
5 2 CANOOGE FSTD R P Cunneen
6 74423 ROHAN NBT J C Rohan
7 542 TUBS PEDRO NBT D L Greig
8 335 BROTHER NOOMPS FSH T Cortese
9 6218 PRICEY PORTRAIT Res. NBT J Grindley
10 3 MOLLY NEVEELK Res. NBT G Kleeven

Race 3 HILLBILLY BINS Q.FINAL (GOBIS)
Maiden Quali Final 513 Metres 04:29PM
$1000-285-140 GOBIS $800 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 141 UNO DARRYL 30.35Q B F Dewan
2 27382 BEAUTY ABBY NBT L R Russell
3 72581 SYLVAN LIL 30.56Q J L Connor
4 24671 DEWANA LADY 30.42Q M Dewan
5 45441 MISS MEER 30.49Q K T Meers
6 26661 FLY WHEEL FREDO 30.49Q S J Bye
7 37471 ANDBYN’S EMPRESS 30.78Q R J Inger
8 2 COLONEL MUSTARD NBT P Pitt
9 2 KAYGEE Res. NBT J H McIntyre
10 75552 BOMBER MAGEE Res. NBT R Stallworthy

Race 4 FORD PLUMBING
Mixed 4/5 298 Metres 04:49PM
$1060-305-150 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 18886 GOLDEN PATCH 17.18 P J Delahunty
2 22867 PICCOLA UNO NBT S J Spiteri
3 31775 BERTUNDY LINE NBT G Hall
4 12638 DOT YOU NBT G J Buchanan
5 21732 FAZE ME NOT FSTD P C Anderton
6 63143 DAN FLACK 17.45 D G Crawford
7 74217 MAJOR SLICK FSH E C Dowsey
8 41188 TOP TORMENTOR NBT C Johnson
9 72358 HOTLINE LAD Res. FSH G Minguy
10 46734 OCEAN ROCK Res. NBT B C Toner

Race 5 PETSTOCK TRARALGON
Grade 5 513 Metres 05:09PM
$1000-285-140 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 47653 COME ON BY 30.15 R A Gieschen
2 52682 INBETWEEN DAYS FSH S Clarke
3 31362 DEVIL ROSE NBT M D O’Keefe
4 26131 IONA SHANTI NBT S M Combridge
5 24344 TEKKI 30.50 D G Crawford
6 1153 HE’S A GENIUS FSH C M Jones
7 61531 BOMBER BRUCE NBT S W Clavarino
8 53852 PERFECT HAND 30.42 D Dean
9 54467 RUSTYS RETURN Res. 30.38 A J Boyle
10 14876 BLUSHING Res. 30.82 N C Rilen

Race 6 CROWN HOTEL TRARALGON
Mixed 4/5 513 Metres 05:27PM
$1060-305-150 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 33687 SMURF’S OPAL 30.57 A C Tabone
2 13151 MAJOR SHIRAZ 31.14 L R Russell
3 64376 RAMBLESOLI 29.84 C L Sinclair
4 63455 AMBIT CLAIM 30.36 R P Cunneen
5 11126 SHEERER MATT 30.02 J H McIntyre
6 55544 JACKFULL FSH F Bonaccurso
7 77564 WHY NOT MOLLY NBT G Carter
8 6778F NISTEVO 30.63 S Creighton
9 67568 KING OF POVERTY Res. 29.97 R J Toomey
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 THE CASH STORE TRARALGON
Grade 5 513 Metres 05:45PM
$1000-285-140 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 22776 FOURBIE FOUR 30.20 M D O’Keefe
2 26T64 KICKALONG DOLL NBT R J Keating
3 56252 MISTY FIELDS NBT E R Watt
4 46585 DUSTY BELLE 30.04 L M Allen
5 86282 LUCINDA HEDD NBT Y Andrews
6 44843 WHY NOT TAYLA 30.16 G Carter
7 67786 TRIPPY TACO NBT M J Busuttil
8 62167 COGNITIVE FSH G J D Brett
9 55544 EYE EYE PIXIE Res. NBT M Grindley
10 85557 TOP TIPSTER Res. FSH G J Summers

Race 8 DOCTOR’S KENNELS FINAL (GOBIS)
Grade 5 Final 513 Metres 06:08PM
$1245-355-180 GOBIS $800 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 35411 PEEP SHOW 30.74 N C Rilen
2 71621 ROYALTIES 30.50 R G Boyce
3 65251 COOL RICKY 30.24 G E Pitt
4 81761 KAY ESS PENNY 30.48 N J Perry
5 53151 BRONIE BLUE BELL 30.42 D Mines
6 31512 WILDCARD LASS NBT B F Dewan
7 41331 HOLY THUNDER 30.11 B M Beesley
8 2F651 SET THE TREND 30.74 G Kreskas
9 53852 PERFECT HAND Res. 30.42 D Dean
10 56252 MISTY FIELDS Res. NBT E R Watt

Race 9 CHRIS HUMPHREY OFFICE NATIONAL
Free For All 298 Metres 06:27PM
$1245-355-180 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 61257 JET YA STAR 17.00 L M Allen
2 41111 DARK SECRET 16.96 D G Crawford
3 11841 SIXTY FOUR 17.05 D Hill
4 44125 WHY NOT BART 17.01 G Carter
5 12132 HOT RIDE 17.09 D H Dawson
6 44212 MR. STREET WISE 17.10 A J Papp
7 14861 UNCLE OSCA 17.08 J E Zammit
8 63141 HOODED CHILL 17.02 J A Adlam
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 10 KING CHURCH MOTORS
Grade 5 513 Metres 06:47PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 135 SIROCCO MISS NBT P C Orwin
2 52237 RACING IS FUN FSH F H Kirkham
3 87757 ARVO’S ACHILLES 30.53 K Arvanitis
4 23543 MURCHISON NBT R G Boyce
5 17573 ELITE JOHN NBT S L McKay
6 71226 MA’S MAN NBT M D O’Keefe
7 42532 EARLY PRIZE 30.54 R A Ashworth
8 68374 FLOWERING LILY FSH R A Gieschen
9 56564 WAIT ON SADIE Res. NBT D Hill
10 64577 AKINA JESTER Res. 30.15Q P A Rowley