Monday, 10 October 2016

Greyhound Box Draw For Traralgon – Monday, 10 October 2016

Race No. 1Winning Post Supplies3:54 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 315 metres at Traralgon Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CALEB’S BOY [M]855FSHR Moles (Neerim East)
2LITTLE MISCHA [M]77287NBTV Sultana (Newborough)
3SULTAN’S BOY [M]55876NBTJ Sultana (Newborough)
4SULTAN’S PRIDE [M]888NBTJ Sultana (Newborough)
5REGAL HUSSLER [M]47887NBTS Spiteri (St Albans)
6COME TO PLAY [M]33224NBTG Hall (Yarragon)
7JUST HANG ON [M]43NBTP Grice (Bena)
8REEK [M]57463NBTJ Peterson (Morwell)
9ARCHIE JACK [M]Res.88T78FSTDM Thomas (Meeniyan)
10I’M LIVIN’ IT [M]Res.5658FSTDP Grice (Bena)
Race No. 2Manny’s Market Morwell4:17 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 395 metres at Traralgon Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1JARRAD KEATS [M]65433NBTR Floyd (Cobains)
2PARISIENNE [M]F76NBTT Howell (Pakenham)
3JAKEY ROCKET [M]T5FSHG Arvanitis (Nyora)
4STORM’S BOY (NSW)[M]336FSHG Jose (Catani)
5DR. SQIDLEY [M]54663NBTW Mcmahon (Darriman)
6FLYING COLA (NSW)[M]75645FSHD Basile (Pascoe Vale South)
7KEY FIASCO [M]47FSTDT Churchill (Allambee)
8GOORAWIN [M]42FSTDC Johnson (Longford)
9SPAZZY BLUE [M]Res.43367NBTC Cortese (Hampton Park)
10DIAMOND DELIGHT [M]Res.45465FSTDS Jack (Dalmore)
Race No. 3Jack Scott & Sons4:37 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 525 metres at Traralgon Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MEENIYAN HAWK [M]65555NBTM Thomas (Meeniyan)
2DESTRUCTO RAT [M]88FSHL Floyd (Cobains)
3AKINA BLITZ [M]5887NBTP Rowley (Denison)
4JOHNNY SCULL [M]34443NBTS Neocleous (Yinnar South)
5DOOGEE [M]55FSHL Harris (Somerville)
6NIKITA’S BLAZE [M]488NBTT Kennedy-harris (Somerville)
7SPECIAL MEMBER [M]26686NBTD Hill (Traralgon)
8DR. PEREGRINE [M]44FSTDJ Mcmahon (Darriman)
9STEPHIE KEATS [M]Res.77FSHR Floyd (Cobains)
Race No. 4Peter Rocket @ Stud4:54 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NODS ONE [7]6645523.42(5)S Whitford (Willow Grove)
2GALLOPING LEO [7]31685NBTR Conway (Bunyip)
3ROBBIE GALLEN (NSW)[7]55886FSHD Basile (Pascoe Vale South)
4LIGHTNING LIL [7]6687523.33(5)W Read (Devon Meadows)
5DYNAMITE DEX (NSW)[7]38654NBTA Cooper (Morwell)
6BLESS ‘EM ALL [7]77782NBTS Jack (Dalmore)
7SOMERSBY RED [7]8777723.21(3)C Mcmillan (Drouin)
8DR. ELEONORA [7]75541NBTJ Mcmahon (Darriman)
9ZAFONIC EXPRESS [7]Res.44717NBTR Bean (Tinamba)
10THERE’S STEAMY [7]Res.4675523.13(5)L Floyd (Cobains)
Race No. 5Www.destinilodge.com5:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BULLET EXPRESS (NSW)[5]66446NBTM Reid (Kurunjang)
2DR. BALBOA [5]1684522.97(3)L Harris (Somerville)
3IMPLOSION LIAM (NSW)[5]5656722.91(4)T Whitford (Willow Grove)
4TRIPLE CEE (NSW)[5]6637723.02(8)R Floyd (Cobains)
5DR. RIPPED [5]5486422.66(7)T Kennedy-harris (Somerville)
6KOBE’S HAND [5]55634NBTS Northway (Heyfield)
7UNCONTROLLABLE [5]5765723.38(3)N Gates (St Albans)
8HOP ON BLACK [5]4156623.18(6)Y Andrews (Kilmany)
9SATURDAY SIP [5]Res.2536422.87(2)P Galea (Rosedale)
10SWAN’S WADDLE [5]Res.5521722.85(8)J Mcmahon (Darriman)
Race No. 6Banjo Boy @ Stud (1-2 Wins)5:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 525 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SURVINO [7]67575FSHP Pace (Rockbank)
2NINETYMILE TOBY [7]41482NBTG Whitford (Yarram)
3BAZZ KEBAB [6]45252NBTP Pace (Rockbank)
4DR. CADENZA [7]46635NBTJ Mcmahon (Darriman)
5BLACK SALVE [6]67772NBTM Mizzi (Newry)
6ATARI FLASH [6]46782NBTB Sonneman (Warragul)
7OH LELE SIMON [7]87786NBTC Morris (Kilsyth)
8DR. ILLUMINATE [6]4185430.74(8)J Mcmahon (Darriman)
9DR. WATSON [7]Res.8584531.24(3)W Mcmahon (Darriman)
10LIGHTWOOD MISS [7]Res.56355NBTM Williams (Pakenham)
Race No. 7Tab – We Love A Bet6:02 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NACHOS GRACIAS [5]8885322.91(4)M Busuttil (Kilmany)
2HENRY’S FAULT [5]14543FSHR Martin (Albion)
3DR. DYNOMITE [5]64853NBTJ Mcmahon (Darriman)
4DESPICABLE JAZZ (NSW)[5]74578NBTM Davis (Altona Green)
5JUST GUS [5]1267722.63(1)R Cunneen (Moe South)
6ALL ABOUT ARBY [5]7774623.20(1)W Read (Devon Meadows)
7FLYWHEEL SPRITE [5]7146423.05(1)S Bye (Gormandale)
8BARROOM EXPRESS [5]5147522.97(4)G Burke (Hazelwood North)
9KALLARA GEM [5]Res.76478NBTJ Brooks (Longwarry)
10LULUGEN [5]Res.18756NBTJ Brooks (Longwarry)
Race No. 8Topcat Video Productions6:26 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 525 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ASTON SALUTE (SA)[5]45457NBTB Moles (Allambee Reserve)
2WALK WOODY WALK [5]8446430.63(2)P Bailey (Loch)
3DR. POPPEL [5]34867NBTW Mcmahon (Darriman)
4BEAUTIFUL RICK [5]6547630.49(1)R Cunneen (Moe South)
5WILLOWVALE WINGS (NSW)[5]7247F30.70(3)A Flores (Yinnar South)
6ZIPPING LAURA (NSW)[5]85577NBTM Cortese (Hampton Park)
7I’M SO LATE [5]52623NBTC Tilley (Sale)
8KINGSTON EARL [5]52521NBTM Williams (Pakenham)
Race No. 9Spring Gun @ Stud6:46 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 315 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LUCKY ANDY [7]7732519.24(1)J Sultana (Newborough)
2OPAL LATTE [7]73313FSTDR Conway (Bunyip)
3GATS PACINO [7]34773NBTG Condon (Hampton Park)
4TIGER JAMS [7]3546618.43(3)K Fogarty (Heyfield)
5TWEEDLE DEE (QLD)[7]16868FSHD Cortese (Hampton Park)
6DING BALE (NSW)[7]45F87NBTE Prazza (Traralgon)
7ROCK ME BABY [7]43421NBTA Azzopardi (Huntly)
8LITTLE WRITTEN [7]56634NBTL Forte (Moe)
9MIDNIGHT BOOM (NSW)[7]Res.5776718.51(8)R Cameron (Cranbourne)
10REGAL BULLDOG [7]Res.8767818.77(4)A Spiteri (St Albans)
Race No. 10Simic’s Betta Home Living7:05 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TO DEE RHYTHM [6]84885NBTT Whitford (Willow Grove)
2BORN MOLLY [6]2443422.82(1)T Churchill (Allambee)
3OPPI BALE (NSW)[6]55741NBTP Parr (Skye)
4IT’S DEBATABLE [6]8558322.93(3)D Williamson (Moe)
5SAY NOTHING [6]63225NBTT Whitford (Willow Grove)
6GALLOPING BOBBY [6]2148423.34(7)R Conway (Bunyip)
7IN DEE BEGINNING [6]6876823.48(4)T Whitford (Willow Grove)
8BUCKLE UP MAUVE (TAS)[6]27854NBTC Davis (Barham)
9SUNSET SENORITA [6]Res.8585723.17(4)R Bean (Tinamba)
10ANOTHER HOPE [6]Res.47866NBTD Cortese (Hampton Park)
Race No. 11Rutter’s Butchery & Poultry7:26 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 315 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MOREIRA MAGIC [6]53482NBTP Pace (Rockbank)
2ASTUTE GLIB [6]73134FSHT Cortese (Hampton Park)
3LAUREN KASEY (NSW)[6]55287NBTM Braithwaite (Moe)
4KAYLA LAS [6]6225218.51(8)W Dawes (Moe)
5RUSS WILL CROWE (NSW)[6]81867FSTDD Agius (Rosedale)
6SALUTE THE BAR [6]3173418.32(1)R Winter (Denison)
7SNOWY HUNT [6]TT675NBTA Hunter (Devon Meadows)
8EMILIA CASH [6]3625318.31(2)M Forte (Moe)
9ANOTHER HOPE [6]Res.47866FSTDD Cortese (Hampton Park)
10LET’S GO BILLY [6]Res.5457518.37(3)R Cameron (Cranbourne)
Race No. 12Tab Rewards7:50 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 315 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MR. NASTY TIME [5]52325NBTB Moles (Allambee Reserve)
2HOT GENETICS (QLD)[5]53425NBTM Davis (Altona Green)
3ROSHANI’S DREAM [5]78454FSHR Martin (Albion)
4RUSTY MIA [5]78737NBTB Moles (Allambee Reserve)
5SENNI SOCKS [5]77888NBTP Pace (Rockbank)
6SELECT SELWOOD [5]36465NBTR Ashworth (Seaton)
7CAPE ABILITY [5]7455418.06(6)D Dawson (Crossover)
8STATELY KAY (NSW)[5]86384FSTDT Howell (Pakenham)
9BAR THE BULLET [5]Res.87T74NBTW Read (Devon Meadows)
10DIAMOND PYTHON [5]Res.65584NBTG Saunders (Somerville)