Monday, 15 February 2016

Greyhound Box Draw For Traralgon – Monday, 15 February 2016

Race No. 1Rutter’s Butchery & Poultry3:37 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 315 metres at Traralgon Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GEE WHIZ GRAN [M]26563NBTJ Sultana (Newborough)
2LITTLE MISCHA [M]88778NBTV Sultana (Newborough)
3MONKEY BANANA [M]25855NBTL Floyd (Cobains)
4MISS JAY DODGERS [M]74656FSTDD Batten (Dixons Creek)
5MAGNIFICENT PETE [M]22524FSTDP Pollutro (Morwell)
6COSMIC OBJECT [M]56887NBTF Malloy (Heidelberg Heights)
7PRETTY CRAZY [M]78375NBTH Gates (St Albans)
8ARVO’S NICO [M]65274NBTK Arvanitis (Nyora)
9HURRICANE AUSSIE [M]Res.35FSHP Romagnino (Moe)
10ROZEHILL BETH [M]Res.85FSTDJ Simmonds (Boolarra)
Race No. 2Winning Post Supplies3:54 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 395 metres at Traralgon Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BARNEY BOLONEY [M]568FSHD Churchill (Allambee)
2THERE’S STEAMY [M]36754NBTL Floyd (Cobains)
3AZZA [M]63666FSHN Gates (St Albans)
4NEVILLE ROSE [M]4274FSHJ Chignell (Rosedale)
5AEROPLANE BENNY (NSW)[M]62435NBTR Cameron (Cranbourne)
6SWIFT REASON (NSW)[M]63538NBTT Whitford (Sale)
7MAX ROXY [M]46554NBTL Harris (Somerville)
8SELECT TAYLI [M]76665FSTDG Campbell (Drouin South)
9DR. CARLOS [M]Res.63338NBTJ Mcmahon (Darriman)
10MADDI [M]Res.77NBTS Nagy (Traralgon)
Race No. 3Tab Rewards4:14 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 395 metres at Traralgon Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CHAD’S BIG BOY [M]45866FSTDT Kennedy-harris (Somerville)
2LUNAR SHADOW [M]44FSHD Churchill (Allambee)
3SON OF NIKITA [M]644FSHC Sinclair (Morwell)
4REALITY STORM [M]46FSHR Cameron (Cranbourne)
5GALLOPING BOBBY [M]27NBTR Conway (Bunyip)
6ARVO’S STEVA [M]47565NBTG Arvanitis (Nyora)
7DR. DUEZ [M]35424NBTJ Mcmahon (Darriman)
8ASTON DIOR [M]3564NBTB Moles (Allambee Reserve)
9ROZEHILL BETH [M]Res.85NBTJ Simmonds (Boolarra)
10WADELOCK COCO [M]Res.767FSTDM Clohesy (Stratford)
Race No. 4Like Us On Facebook4:34 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALL ABOUT ARBY [7]33613FSTDW Read (Devon Meadows)
2MAGIC BIT [7]57833NBTL Harris (Somerville)
3TAYLA NICOLE [7]3341723.48(2)T Whitford (Sale)
4JORGIA’S STAR [7]4675523.58(2)G Reedy (Cranbourne South)
5NODS ONE [7]8566623.42(5)T Whitford (Sale)
6LISBURN STAR [7]86576NBTJ Paterson (Tenby Point)
7VEETEE MIST [7]8751FSTDW Duve (Denison)
8SAGE JAY [7]88T8TNBTD Jones (Devon Meadows)
9WADELOCK CAPPA [7]Res.82445NBTM Empson (Lake Tyers)
Race No. 5General Destini @ Stud4:54 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 315 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BAR THE BULLET [5]86576NBTW Read (Devon Meadows)
2ASSERTIVE SEER (NSW)[5]F52F8NBTT Curtain (Cranbourne South)
3INDIA PALE [5]888T6FSHR Fisher (Lara)
4RAGTIME LUCY [5]45363NBTD Rose (Cowwarr)
5BROOKLYN CRUISER [5]86588NBTV Sultana (Newborough)
6MISS SPENCE [5]8367518.42(7)R Ashworth (Seaton)
7HIP HOP EMMY [5]743F418.42(4)T Whitford (Sale)
8EMILY’S KITTY (NSW)[5]25567FSHA Norris (West Footscray)
9FAIRY TIGER [5]Res.77688NBTB Moles (Allambee Reserve)
10ARVO’S TAYZER [5]Res.45827NBTK Arvanitis (Nyora)
Race No. 6Banjo Boy @ Stud5:14 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S LEROY [7]85733NBTK Arvanitis (Nyora)
2LAUREN KASEY (NSW)[7]25562NBTM Braithwaite (Moe)
3HENRY LEE [7]44856NBTR Cunneen (Moe South)
4ZEVA DIVA [7]37666NBTW Read (Devon Meadows)
5MADAM MODEL [7]22747NBTC Paez (Athlone)
6MAGPIE LILY [7]3548723.19(8)J Mcmahon (Darriman)
7MY MISS POLLY [7]33137FSHD Langley (Cranbourne)
8PERRY WHITE [7]32775FSTDG Bartlett (Tenby Point)
9WADELOCK CAPPA [7]Res.82445NBTM Empson (Lake Tyers)
Race No. 7Peter Rocket @ Stud5:34 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 525 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1YORGI BLUES [7]51345NBTR Boyce (Korumburra)
2TRANSKEI CHIEF [7]76568NBTT Whitford (Sale)
3MELODY POND [7]47436NBTT Morris (Traralgon)
4HALO EXPRESS [7]1565FNBTS Creighton (Giffard West)
5WADELOCK WILLOW [7]37321FSHR Conway (Bunyip)
6FEAR THE BOSS [7]546F5NBTW Mcmahon (Darriman)
7MAGIC BUNNY [7]6763630.79(5)R Rutland (Watsonia)
8DR. TILLYME [7]816FSHJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 8Simic’s Betta Home Living5:54 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 525 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DAGWOOD [5]3242830.94(3)L Davis (Yarram)
2DR. LES [5]27736NBTJ Mcmahon (Darriman)
3EXPRESS LANE [5]66668NBTS Clarke (Tooradin)
4RILEY’S CHARM [5]37688NBTG Paez (Athlone)
5SUPER PABLO [5]45167FSHJ Formosa (Heathcote)
6QUEEN OF PATONG [5]25T15NBTK Holland (Stratford)
7DR. SAMSON [5]7576630.88(8)W Mcmahon (Darriman)
8LAKEVIEW LUKE [5]57457NBTM Whelan (Metung)
9MOUYONG JIMMY [5]Res.18825FSTDW Duniam (Little River)
10SURF JESTER (QLD)[5]Res.84526NBTJ Gill (Darriman)
Race No. 9Topcat Video Productions6:10 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 315 metres at Traralgon Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LUCKY ANDY [M]83464NBTJ Sultana (Newborough)
2HURRICANE CRAIG [M]87262NBTV Sultana (Newborough)
3SALUTE THE BAR [M]385FSHR Winter (Denison)
4DEE TEE VANE [M]7FFSHG Febey (Braybrook)
5MARYGOL [M]88852NBTL Russell (Sale)
6NERO ROSE [M]5328FSTDJ Chignell (Rosedale)
7DODGE THE COP [M]28344NBTD Batten (Dixons Creek)
8ONE FOR ONE [M]33744NBTT Whitford (Sale)
9ALEATORIC [M]Res.76665NBTC Paez (Athlone)
10ROZEHILL SKYE [M]Res.47FSTDJ Simmonds (Boolarra)
Race No. 10Printmac Gippsland6:30 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 315 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ROLL ‘EM HIGH [7]6834118.63(8)T Noy (New Gisborne)
2LUCKY CHIC [7]72815NBTK Fogarty (Heyfield)
3MANDELA SUN [7]82465FSTDP Pollutro (Morwell)
4CEE JULES (NSW)[7]81878FSHD Agius (Rosedale)
5TINA’S TIDDLES [7]74677NBTJ Carrodus-nagy (Traralgon)
6HIGH SUCCESS [7]36174FSHR Fisher (Lara)
7ARVO’S SAMARAS [7]88832NBTG Arvanitis (Nyora)
8DODGE THE SPEED [7]27731NBTD Batten (Dixons Creek)
9TIGER JAMS [7]Res.1865518.43(3)K Fogarty (Heyfield)
10RAGTIME JAYMEE [7]Res.88866NBTD Rose (Cowwarr)
Race No. 11Manny’s Market Morwell6:50 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC SHEZ (NSW)[5]34888FSHJ Fothergill (Heathcote)
2BUSTA VOE [5]68873NBTW Read (Devon Meadows)
3SUPER PATRICIA [5]45415NBTJ Formosa (Heathcote)
4FLYWHEEL VILLAIN [5]44348FSTDS Bye (Gormandale)
5CARLY JAY [5]1774T23.15(1)T Jones (Devon Meadows)
6WADELOCK BILL [5]56862NBTM Clohesy (Stratford)
7SMALL AND SPEEDY [5]43746NBTT Churchill (Allambee)
8NELIEL BALE (NSW)[5]66885NBTJ Fothergill (Heathcote)
9LONE GUN (QLD)[5]Res.56458NBTG Whitford (Yarram)
10SMOOTH REBEL (NSW)[5]Res.7232723.12(6)J Formosa (Heathcote)
Race No. 12Haley Concreting7:13 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1POMP FICTION [5]76448FSHJ Formosa (Heathcote)
2FLYWHEEL SPRITE [5]46773NBTS Bye (Gormandale)
3ARVO’S VIOLET [5]46642NBTK Arvanitis (Nyora)
4LAKEVIEW BELLA [5]68454FSTDM Whelan (Metung)
5BRANDON’S WAY [5]3617623.18(7)D Jones (Devon Meadows)
6FANCY ASSASSIN (NSW)[5]37534NBTJ Formosa (Heathcote)
7HARDY’S ME MUM [5]87488FSHN Gates (St Albans)
8ACQUITTED [5]4473823.12(1)L Harris (Somerville)
9OZ STRIKER (SA)[5]Res.45378FSHJ Formosa (Heathcote)
10WILLIE GEE [5]Res.7847822.92(8)S Chignell (Rosedale)