Saturday, 19 September 2015

Greyhound Box Draw For Traralgon – Saturday, 19 September 2015

Race No. 1Printmac Gippsland (gobis)5:34 PM (VIC time)
Maiden event over 595 metres at Traralgon Of $2,630 Prizemoney.
1st: $1,140 2nd: $330 3rd: $160 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1NOLEN’S GIFT [M]62385FSHS Kyriacopoulos (Pearcedale)
2WILLOWVALE OPAL (NSW)[M]25534FSTDA Flores (Yinnar South)
3JAZZY NEW YEAR [M]56457FSHP Repici (Hampton Park)
4KENILWORTH ROAD (NSW)[M]47864FSHK Mitchell (Lara)
6SOMERSBY RED [M]43465FSTDC Mcmillan (Drouin)
7MELODY POND [M]55572FSTDT Morris (Traralgon)
8ASTON CARBINE [M]77337FSTDB Moles (Allambee Reserve)
Race No. 2Spring Gun @ Stud5:52 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 315 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PACIFIC DREAMER [7]531FSTDF Bickerton (Pearcedale)
2LOVE TO TALK [6]8214318.94(8)R Cooper (Morwell)
3PACIFIC SECRET [6]12118FSHF Bickerton (Pearcedale)
4PACIFIC GEM [7]23168FSTDU Bickerton (Pearcedale)
5PACIFIC REEF [7]141FSHU Bickerton (Pearcedale)
6FALLEN STAR [6]58165NBTJ Sultana (Newborough)
7ENRY’S SURPRIZE [6]82751FSHY Andrews (Cranbourne North)
8TEKKI LIGHTNING [7]53252FSHD Crawford (Pearcedale)
9ON FLYER [7]Res.43642NBTC Mason (Neerim South)
10CALIFORNA LEVO [7]Res.8431418.59(1)G Dalton (Hazelwood North)
Race No. 3Simic’s Betta Home Living6:12 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 395 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TEKKI CLOUD [6]81167FSHD Crawford (Pearcedale)
2SIMPLY MYSTIC [7]75345FSHG Mcmillan (Nambrok)
3KNEAD THE DOUGH (TAS)[6]51574NBTN Lund (Longwarry)
4BLUE POISON (NSW)[6]3122TFSHE Lieshout (Drouin West)
5VEETEE HAVOC [7]76652NBTW Duve (Denison)
6APACHE TEARS [6]63252NBTS Marsh (Neerim South)
7WASABI PRINCESS [6]62483NBTR Busuttil (Kilmany)
8COSMIC COAD (NSW)[7]27463NBTR Colpoys (Bass)
9MIZUKI [6]Res.46445NBTR Busuttil (Kilmany)
10SPOIL THE PARTY [6]Res.73143NBTG Campbell (Drouin South)
Race No. 4Haley Concreting6:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 395 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GALLOPING HOPE [5]75643NBTR Conway (Bunyip)
2COSMIC SHIRAZ (NSW)[5]76646FSHR Colpoys (Bass)
3OUR SPINNER [5]7777123.11(1)T Jones (Devon Meadows)
4OUR KIMI [5]46131FSHR Cunneen (Moe South)
5SCANEZ ELECT [5]72616NBTB Divirgilio (Langwarrin)
6PAPILLON [5]2678122.96(4)S Labozzetta (Cheltenham)
7MIDNIGHT MYTH [5]53252FSHJ Gorgioski (Narre Warren)
8OUR BLUE EARNER [5]65726NBTD Jones (Devon Meadows)
9BROOKLYN CRUISER [5]Res.673T8NBTV Sultana (Newborough)
10WON WRON FLYER [5]Res.55474FSTDP Pollutro (Morwell)
Race No. 5Peter Rocket @ Stud – Vic Bred Ht16:47 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DARBAIN DASHER [5]73312FSTDR Conway (Bunyip)
2ROZEHILL LISA [5]F2355FSTDD Greig (Churchill)
3DEWANA HITMAN [5]14185FSHM Dewan (Carrum Downs)
4BRANDON’S WAY [5]77854NBTT Jones (Devon Meadows)
5UNDER TAKER [5]53324NBTM Ryan (Boronia)
6DEWANA LASS [5]62117FSHB Dewan (Carrum Downs)
7ROCKABILLY KING [5]24427NBTE Dowsey (Cowwarr)
8PROVEN FANTASY [5]T4663FSHB Morse (Cranbourne)
Race No. 62015 Traralgon Cup Final (gobis)7:08 PM (VIC time)
S/E 2 event over 525 metres at Traralgon Of $77,000 Prizemoney.
1st: $47,000 2nd: $13,350 3rd: $6,650 GOBIS: $10,000.

No.NameFormBestTrainer

1EMRYS [3]1422130.18(5)M Briganti (Tuerong)
2 [4]1532230.67(4)M Fearnley (Yinnar)
3CLASH OF KINGS (QLD)[5]11242NBTS Whyte (Bunyip)
4SONIC PIRATE [4]1516230.98(2)P Reinders (Gruyere)
5DYNA YEMEN (NSW)[4]14233NBTA Dailly (Anakie)
6FERNANDO BALE (NSW)[2]1131129.97(4)A Dailly (Anakie)
7LEKTRA OUTLAW [4]72163NBTA Dailly (Anakie)
8HE’S SO GOOD [4]6411130.61(4)M Fearnley (Yinnar)
9STARLIGHT JACK (WA)[5]Res.12533NBTM Briganti (Tuerong)
10NIFTY NEVEELK [5]Res.2315430.71(4)R Kleeven (Denison)
Race No. 7Tabcorp7:45 PM (VIC time)
Grade 5 event over 595 metres at Traralgon Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1 ROSE [5]34112NBTS Chignell (Rosedale)
2 (NSW)[5]73138FSTDE Lieshout (Drouin West)
3PAT THE BAKER [5]77854FSTDD Jones (Devon Meadows)
4JUST WINS (NSW)[5]43354FSTDM Busuttil (Kilmany)
6DAINTREE SUGAR [5]66778NBTC Spiteri (Morwell)
7PHOTON JEWEL [5]78417FSTDG Joske (Jeeralang Junction)
8COSMIC YAP [5]65216FSTDJ Chignell (Rosedale)
Race No. 82015 Tra Cup Consolation8:05 PM (VIC time)
Special Event event over 525 metres at Traralgon Of $10,000 Prizemoney.
1st: $7,000 2nd: $2,000 3rd: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA UTOPIA [4]11625NBTA Dailly (Anakie)
2RIVERGUM DRIVE (NSW)[5]51315NBTK Greenough (Pearcedale)
3BROTHER LEO [5]22214NBTG Neocleous (Yinnar South)
4NIFTY NEVEELK [5]2315430.71(4)R Kleeven (Denison)
5STARLIGHT JACK (WA)[5]12533NBTM Briganti (Tuerong)
6HALF WAY THERE (QLD)[5]18246NBTK Height (Toora)
7 RONDA [5]62135NBTK Hellmuth (Pearcedale)
8NO DONUTS (NSW)[5]25724NBTB Finn (Herne Hill)
9ARISTOTLE BALE (NSW)[4]Res.44116NBTA Dailly (Anakie)
10COSMIC YAP [4]Res.6521630.38(1)J Chignell (Rosedale)
Race No. 9 @ Stud – Grv Vic Bred Ht28:24 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 525 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ANDIAMO NEO [5]24711NBTR Neocleous (Hazelwood North)
2ME THE CHIEF [5]41564NBTL Hall (Yarragon)
3GAMILLA GO GIRL [5]41327FSHV Karabitsakos (Pearcedale)
4DEWANA BABE [5]42267FSHM Dewan (Carrum Downs)
6CARLY JAY [5]46473NBTT Jones (Devon Meadows)
7LOUIE NEVEELK [5]3714730.75(4)R Kleeven (Denison)
8NOAKI BUCKLEY [5]62524FSTDN Tapp (Narre Warren)
Race No. 10Rutter’s Butchery8:44 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 395 metres at Traralgon Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1FRANKLIN SENIOR [5]32444NBTD Ryan (Boronia)
2CRUISER’S SOL [5]75462NBTD Crawford (Pearcedale)
3STRONGBETH (NSW)[5]31134NBTA Dailly (Anakie)
4ELITE FAZE [5]51627FSHE Lloyd (Anakie)
5EL MARNY [5]1112422.58(7)K Minne (Moe South)
6ASTON SLOAN [5]T6111FSHE Lieshout (Drouin West)
7ZELEMAR ZONK [5]27187FSHS Reed (Yarram)
8MAISY MAC (NSW)[4]1455122.72(1)A Dailly (Anakie)
9SIDEWAYS GLANCE [5]Res.33323NBTJ Van gelderen (Traralgon)
10SHEZA GYM JUNKY (NSW)[5]Res.156P8FSHD Evans (Lilydale)
Race No. 11R.w & A.r Inglis Electricians9:09 PM (VIC time)
Grade 5 event over 315 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RUTHLESS [5]36265NBTN Lund (Longwarry)
2TWISTEX [5]64846NBTT Jones (Devon Meadows)
3WILLOWVALE BLACK (NSW)[5]12774FSTDA Flores (Yinnar South)
4MR. CRUISER [5]11842NBTD Agius (Rosedale)
5PUZZLE AND ME [5]57212FSHD Dawson (Crossover)
6NOAKI LYNX [5]24341NBTL Hellmuth (Pearcedale)
7JUNGLE JUNCTION (NSW)[5]74436FSHD Douch (Maffra)
8IMMORTAL POWER (NSW)[5]17316FSTDP Galea (Rosedale)
9BROOKLYN CRUISER [5]Res.673T8FSTDV Sultana (Newborough)
10CONCLAVE (NSW)[5]Res.751F6NBTW Kenney (Sale)
Race No. 12Www.destinilodge.com9:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 315 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PACIFIC ANGEL [5]11623FSTDF Bickerton (Pearcedale)
2ASTON LYDIA [5]82463FSTDB Moles (Allambee Reserve)
3DOLLAR CHIPS [5]75462NBTT Allen (Darnum)
4FAIRY TIGER [5]6232FFSHB Moles (Allambee Reserve)
5MAVERICK DUSTY [5]52825NBTN Kosky (Cranbourne West)
6INDIGO BORIS [5]5778118.50(3)R Cook (Munro)
7DYNAMO MAGIC [5]14124FSHL Smith (Langwarrin)
8OSCAR’S CHANCE (NSW)[5]4146418.33(4)P Pollutro (Morwell)
9BROOKLYN CRUISER [5]Res.673T8FSTDV Sultana (Newborough)
10WON WRON FLYER [5]Res.55474NBTP Pollutro (Morwell)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments