Tuesday 5th March 2013

Box Draw For – Tuesday 5th March 2013

Race No. 1Racing Next Twilight06:46PM (VICtime)
Maiden event over 298 Metres at Traralgon Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1WAG NATION7NBTA Scott (Koo Wee Rup)
2DUNBRO ROYALEFSHA Hyde (Anakie)
3BRUREE HAWKTFSHR G Boyce (Korumburra)
4RED KELLYFSHN R Tait (Wangaratta)
5LEDARO TED3735FSHC Callaway (Somerville)
6SPELLS ON YOU183FSHK M Houlahan (Grantville)
7RELLIM LESTA3FSHP Terry (Warragul)
8NOVALEEFSHS I Byng (Rosedale)
9TAYLER’S SPECIAL464FSHD Mines (Woodside)
10ALAN WAY5575FSHJ R Healey (Kilmany)
Race No. 2Gippsland Physiotherapy 07:09PM (VICtime)
Maiden event over 513 Metres at Traralgon Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RIPPLEBROOK AL62235FSTDD Hill (Traralgon)
2SMURF’S SWEETIE8FSHA C Tabone (Nambrok)
3ME AMIGA57FSHD A Chapman (Greensborough)
4SUPER REBEL86NBTE Prazza (Morwell)
5FLASH GALO286FSHJ W Lindrea (Stratford)
6COURT’S GIRL77372NBTD Mines (Woodside)
7TIME AND TIDE65748NBTG J Bate (Lara)
8ARVO’S RODRIGO47247FSHB J Grenfell (Beveridge)
9PEKE56676FSHD A Chapman (Greensborough)
10VOSS GIRL87877NBTJ W Lindrea (Stratford)
Race No. 3Kynan’s Express @ Stud07:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 298 Metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ITCHYCOO KEATS75775FSTDR N Floyd (Sale)
2SUPER INDIGO7724FNBTN R Tait (Wangaratta)
3REMO SKY67284NBTS A Colpoys (Warneet)
4SULTIC ANGEL4446317.15D H Dawson (Crossover)
5TANGO IN PARIS63342NBTJ Atkinson (Traralgon)
6TURNOUT41454FSHM Chilcott (Heathcote)
7RIVERSIDE MARY21644NBTP C Brown (Loch)
8SUMMER ICE66888NBTR Cooper (Morwell)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Jack Scott & Sons07:50PM (VICtime)
Grade 5 event over 298 Metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SCHWARTZ GIRL38317NBTS W Jack (Dalmore)
2FRANKLIN GEMINI7348317.01G Rossin (Yarrambat)
3DIRTY BIT5584117.03C Busuttil (Kilmany)
4VINTAGE DIAMOND84687NBTG Dalton (Hazelwood )
5VOODOO TOWN4854216.87L R Russell (Sale)
6KARINGAL TOTE53752FSHM C Brown (Loch)
7SHIFTY MIFTY67276NBTD H Dawson (Crossover)
8MATTY’S GIFT88243FSTDI C Brown (Loch)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Dishlicker Coats08:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 513 Metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DA CARTEL37856FSHD A Chapman (Greensborough)
2ARVO’S ACE75635FSHB J Grenfell (Beveridge)
3SMURF’S 6224830.32C A Tabone (Nambrok)
4HILLBILLY DIRECT21345NBTC L Sinclair (Morwell)
5KING SOCK COLLO66542NBTR N Floyd (Sale)
6RAGTIME ADRIAN3233430.33D Rose (Cowwarr)
7SMURF’S MAXINE4488230.45A C Tabone (Nambrok)
8FALLS ROAD MAN14345FSHP M Tabone (Toongabbie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6 @ Stud08:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 513 Metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AN THAT81311FSHD Murray (Napoleons)
2FLAMING PADDY3758830.25I W Dann (Whitelaw)
3ALLEN GANJI57866FSHG J Bate (Lara)
4MAD RUSSIAN45728NBTJ Atkinson (Traralgon)
5MR. SECURITY53181NBTS B Ralph (Tooradin)
6WHERE’S THE DANE4575630.13C Spiteri (Morwell)
7BAD BOY DROOPY77618NBTL J Cunningham (Pakenham)
8RULING CLASS56853NBTI W Dann (Whitelaw)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Kaleebra Kennels Break-ins08:50PM (VICtime)
Grade 5 event over 513 Metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WOONDELLA CANDY27765NBTL R Russell (Sale)
2ROZEHILL SANYA51734FSHJ E Simmonds (Boolarra)
3DYLAN’S SPECIAL36458FSHD Mines (Woodside)
4SUBERUSHIE28251FSHS B Ralph (Tooradin)
5RILEY PETERSON1236FSHJ R Healey (Kilmany)
6CALLISTA BALE24652NBTG J Bate (Lara)
7OCTANE DIRECTION6216FSHB H Russell (Sale)
8HIGH DRAMA4784F30.82O R Fraser (Devon Meadows)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Lion Quality Products09:09PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 513 Metres at Traralgon Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ALL WIRED UP3217530.47R J Winter (Denison)
2ALLEN CASTON52376NBTG J Bate (Lara)
3MISTER SCULL6566529.69G P Neocleous (Yinnar South)
4HORROR FANTASY8638729.83P W Mckenzie (Maffra)
5RECKLING27777NBTJ K Grima (Koo Wee Rup)
6DALE BALE88421FSHG J Bate (Lara)
7JOMER BLUE4845730.04O R Fraser (Devon Meadows)
8ORTHIA BALE31327NBTG J Bate (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Winning Post Photogrpahy09:27PM (VICtime)
Free For All event over 298 Metres at Traralgon Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1IGNITER MISS3813317.34S B Ralph (Tooradin)
2ICE TRUCKER7242316.82G J Bate (Lara)
3STICKY SWEET4541616.95L R Russell (Sale)
4JUST A FANTASY1247217.14G W Sneyders (Nilma North)
5SLOW AS PAT1136717.05R P Cunneen (Moe South)
6GOLD AMY1633516.85J Martinovic (Koo Wee Rup)
7ON THE GRID1162316.94B H Russell (Sale)
8KAYGEE’S GIRL7411717.17P Terry (Warragul)
9WALK DON’T RUN2463617.14J Paraskevas (Kilmany)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Rutter’s Poultry09:50PM (VICtime)
Grade 5 event over 298 Metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AUSTRALIAN FLYER35546NBTR Cooper (Morwell)
2AMLIN LASS8876117.19G W Sneyders (Nilma North)
3ORIENTAL BLAZE67677NBTR M Busuttil (Kilmany)
4INJUSTICE163FSHR G Boyce (Korumburra)
5*** VACANT BOX ***
6DONDE ESTA ROJO28755NBTN R Tait (Wangaratta)
7MISS APOCALYPSE18FSHG Maria (Elphinstone)
8ENFIELD PARTY78881FSHJ J Forrest (Rosedale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11R.w & A.r Inglis10:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 298 Metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COOP JAK5868217.28R N Floyd (Sale)
2MAMA SIENNA48188NBTJ R Mifsud (Hernes Oak)
3REGAL SURPRISE7155517.53P Eastley (Nungurner)
4ROB THE OWNER18358FSHS M Combridge (Junction Village)
5RUBY ROCKET84732NBTP C Brown (Loch)
6SCULL O’REILLY4424517.11G P Neocleous (Yinnar South)
7FLASH ARE88837FSHD A Chapman (Greensborough)
8TRUE WISHES32578FSHT A Neilson (Toongabbie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Topcat Video Productions10:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 298 Metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WILLY MAKE IT28564FSTDJ L Holden (Nambrok)
2IT SO BIG87824NBTI Ognjenovic (Endeavour Hills)
3TOP ABODE55775NBTJ W Lindrea (Stratford)
4JUNGLE WARFARE47563NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
5REMO RIPA11521FSHR G Boyce (Korumburra)
6STAR CITY ROLLER36778NBTP Eastley (Nungurner)
7HELL RAISER BILL34888FSTDD I Johnston (Maffra)
8STRIKE ME MAD77T8717.38S A Mifsud (Hernes Oak)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments