Friday 20th June 2008


Race 1 TOPCAT VIDEO PROMOTIONS HT1
Maiden Heat 474 Metres 10:07AM
$710-205-100 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 23454 GRAPHIC DELIGHT NBT P J Clark
2 62635 SPUNKY STRIKE NBT C Russell
3 55336 TIGER CHERRY NBT D I Trethowan
4 264 HIGH CRUISER FSH J Galea
5 1 KNOCKALEE FSH D Harrison
6 25 STYLISH CHUG NBT N M Rose
7 348 BLACK PRADO NBT H Bonderenko
8 8 AGE OF INNOCENCE FSH S Waycott
9 56 MITCH RAPP Res. NBT D C Jones
10 62346 BURRAWONGA BREN Res. NBT J Birthisel

Race 2 GREYHOUND ADOPTION PROGRAM HT2
Maiden Heat 474 Metres 10:22AM
$710-205-100 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 24327 DANNI GEE NBT H Bonderenko
2 2 WILDEST PRAIRIE FSTD S Waycott
3 65 SHELLE AGENT FSH W T Lamb
4 64225 OURBOY DAVID FSTD L C Slattery
5 16 TIGGERLONG LADY FSTD H Finn
6 274 WONGAWILLILESLEY FSH J Galea
7 F767 GIRRAWARRA KING NBT T Baker
8 12 SLEEVES FSTD P D Bartlett
9 66 DUG’S GIFT Res. NBT J R Donaldson
10 782 WIN YAAN Res. NBT K B Dexter

Race 3 NORTH EAST SANDBLASTERS HT3
Maiden Heat 474 Metres 10:37AM
$710-205-100 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 52227 BE THE FLAME NBT H Bonderenko
2 7 STATELY ROCK NBT P Triaca
3 74348 PYROGENIC NBT G W Connell
4 47 INVOCATION FSH B L Hughes
5 244 TRENT ENTITY NBT G Holborn
6 PURE ACE FSH P J Clark
7 4 MELROCK STAR NBT N R Tait
8 8676 WHERE’S LADY NBT A T Reid
9 SIROCCO PIRATE Res. FSH J Galea
10 2464 MAGIC CHERRY Res. NBT D I Trethowan

Race 4 BILLETT ELECTRICAL PTY LTD HT4
Maiden Heat 474 Metres 10:52AM
$710-205-100 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 72463 PASSPORT PETE NBT P J O’Kane
2 7 ARANDT ROAD NBT S E Stefanos
3 BRETT ADAM FSH A W George
4 2356 CAN DO NBT H Bonderenko
5 5 CASH BOX FSH B L Hughes
6 87414 HOTLINE SPIRIT NBT A L Dexter
7 4424 LAST WORD FSH J Galea
8 13463 BURRAWONGA TIGE NBT J Birthisel
9 56 PANDORA’S BOX Res. NBT J R Donaldson
10 WAGON TRAIN Res. FSH P D Bartlett

Race 5 KIRWIN I/NATIONAL AIRFREIGHT
Grade 5 474 Metres 11:07AM
$945-270-135 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 16477 GUNBAR JILL NBT T D Harvey
2 14138 GREY CHERRY 27.26 D I Trethowan
3 117 IT’S NOT FAIR 27.25 G Holborn
4 68366 BURRAWONGA JAYO 27.23 J Birthisel
5 62814 PROPER BARKLY NBT E G Purcell
6 35877 SCOTCH ON ICE NBT T Vantaarling
7 123 HOT EIRE FSH P C Anderton
8 34225 RESTORED NBT D Ferremi
9 1653 FOOTY STATEMENT Res. FSH M Fearnley
10 28625 ROYAL BLONDE Res. 27.80 B J Bryce

Race 6 J.T STONE & SON PLUMBING
Mixed 4/5 403 Metres 11:22AM
$1000-290-145 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 15468 DOT YOU 23.06 G J Buchanan
2 27753 BALACLAVA GOLD 23.21 N R Tait
3 68544 SPOT ON SARGE 23.27 W J Majoor
4 45772 COUNT LANI FSH J Galea
5 15418 TRACY’S DELIGHT 23.47 P J Clark
6 64868 GLENORA SNOW 23.24 N M Rose
7 84848 GO WILD HARRY 23.10 D Carter
8 48365 DIVINE INTENT 23.26 B Groom
9 74134 TALARCHI Res. FSH W T Lamb
10 72533 CRYSTAL BALLS Res. FSH M Davison

Race 7 wangaratta.grv.org.au
Grade 5 474 Metres 11:37AM
$945-270-135 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 11 BURNING FUSE FSH P C Anderton
2 31275 MISS CANTON NBT D H Burge
3 77712 BLUE SKY LIBBY NBT G A Howarth
4 13218 OURBOY MORGAN NBT L C Slattery
5 84265 JETT DIONNE 27.28 G J Matheson
6 88548 RUBY RED CHEEKS NBT S E Stefanos
7 63336 TRAVELER 27.08 G Robinson
8 26733 JUST DO IT FSTD A J Bradford
9 53754 MR. HALL Res. NBT D Harrison
10 33237 BOOMA BINK Res. FSH J M McClelland

Race 8 WAREENA PARK TRASH & TREASURE
Mixed 4/5 474 Metres 11:52AM
$1000-290-145 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 41711 TUNZA PACE NBT R Clark
2 34432 WAVE TO GRACE 26.66 K Podmore
3 28113 NOT CHEAP FSH L O Mitchell
4 26667 PUMPKIN EYES 27.02 W L Connell
5 42117 JETSET 27.17 R Clark
6 26166 BEAUTIFUL PEARL NBT D Harrison
7 22651 OUR WILD PHANTOM FSTD M Fearnley
8 37126 KIALLA RIVER 26.94 S W Burke
9 74427 GYPSY BLUE BELLE Res. 27.24 G W Connell
10 75438 AMUNITY MISS Res. 27.43 J T Houghton

Race 9 www.grv.org.au
Grade 5 403 Metres 12:07PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 55652 HYDRA GOLD NBT C Russell
2 57766 RUE DE PARIS NBT T J Jones
3 74426 WESTERN SHORTY NBT B R Parker
4 65564 RIVERGUM JACK 23.58 L V Armstrong
5 82378 SOUNDTRACK 23.54 R J Whybrow
6 35582 JOKER SHIRAZ 23.35 J E Williamson
7 75373 LUCKY PRIZE 23.24 J T Houghton
8 83387 OCKA’S LAD 23.28 L H Humphries
9 82238 HIGHER Res. NBT L M Bannan
10 71455 LIGHTNING CHERRY Res. 23.17 D I Trethowan

Race 10 GREYHOUND ADOPTION PROGRAM
Grade 5 403 Metres 12:25PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 11 TIGGERLONG PETAL FSH M J Finn
2 76738 KATHY’S ACE NBT N R Tait
3 1833 WILD ELLE NBT G J Matheson
4 2411 CAPE 23.27 T Seymour
5 55456 JACK DEMENT 23.45 A J Kiley
6 53472 UNO’S GARDEN 23.74 T J Jones
7 87787 BURRAWONGA BELLA 23.38 J Birthisel
8 64833 UNO MONTY 23.32Q C W Hoggan
9 33728 SHIRDON BULLET Res. NBT G J Glass
10 34231 CLARE JEAN Res. NBT B K Mills

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments