Friday 31st October 2008


Race 1 www.grv.org.au FINAL (GOBIS)
Grade 5 Final 650 Metres 10:18AM
$1245-355-180 GOBIS $800 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 16354 FRANKLIN DARKY NBT D Crisafi
2 57663 URANA DRIVE NBT E F Caruana
3 21163 MENADO NBT M E Wintle
4 74621 HALL’S ON FIRE 37.73 K J Hunt
5 22574 CURRENCY MOLLY NBT A N O’Connor
6 34662 OURGIRL RAYLEEN NBT L C Slattery
7 12131 BORDAIN 37.99 M E Wintle
8 52842 RITZY NBT R C Moore
9 15775 BRANDEEN JACKSON Res. NBT R Quigley
10 F4655 REPLICATOR Res. NBT M Davison

Race 2 wangaratta.grv.org.au FINAL (GOBIS)
Maiden Final 474 Metres 10:33AM
$1000-285-140 GOBIS $800 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 53531 LONESOME LIL 27.55 M Barry
2 33142 KERGUNYAH KID NBT W P Leitch
3 52231 MIRACLE MERC 27.18 K J Plunkett
4 16332 PONTCHATEAU NBT W L Bocquet
5 341 JAIMANDY QUINNO 27.52 P P Donohue
6 1 JUNIOR BOY 27.00 D I Burnett
7 772 VICTORY LEE NBT T Furner
8 71262 HELLO POLLY NBT R E Burgan
9 43 VINTAGE BOND Res. NBT T M Dalton
10 73 OVER THE HEDGE Res. NBT E F Caruana

Race 3 J.T STONE & SON PLUMBING
Grade 5 403 Metres 10:48AM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 45526 CRAZED HERO FSH G W Tew
2 1275 OROFINO FSH D H Burge
3 73644 GUTSY NUGGET NBT J Weidner
4 11578 STYLISH CHUG 23.32Q G J Glass
5 85761 CRANK THAT FSH B Groom
6 54416 SWEATER FSTD P E Moss
7 1785 FIERCE LADY NBT V Giles
8 54136 GUNNADOO BLAZE 23.60Q K Walker
9 1T68 MUMMA PARK Res. NBT J Worsfold
10 44888 BUBLE Res. FSTD B Kinder

Race 4 WAREENA PARK TRASH & TREASURE
Grade 5 403 Metres 11:03AM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 87536 JESTER’S COURT 23.38 J E Williamson
2 83637 INSOLENT TED NBT Y G Carter
3 12477 BLUES CRUISE 23.60Q G B McCormack
4 13343 COLD TEA JACK NBT D Walker
5 36722 TWO TOES 23.83 V Giles
6 52413 INNER TRADING FSH M G Niele
7 85335 HEZA ONE NBT P E Moss
8 52353 RADIATE 23.24 J R Donaldson
9 65577 SHIRDON BULLET Res. NBT D M McDonald
10 73878 KATHY’S ACE Res. NBT J M Carr

Race 5 KIRWIN I/NATIONAL AIRFREIGHT
Grade 5 474 Metres 11:18AM
$1000-285-140 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 1F273 CHIEF JUDGE PAT NBT R J Giles
2 73355 RED SHOES FSTD K A Whybrow
3 61876 MISS GRINDLES FSH D J Grindley
4 26665 HOLD ON MONARO FSH B K Mills
5 21787 HAPPY HERMIT NBT B Kinder
6 42316 BIBBY’S PRINCE 27.24 N R Tait
7 111 STORM FURY FSTD C Newman
8 31787 KARA’S COURAGE NBT K J Hunt
9 38747 BLAZING SHIRAZ Res. NBT M J Macdonald-Johnson
10 72488 JUST STATELY Res. 27.24 S Waycott

Race 6 TOPCAT VIDEO PROMOTIONS
Free For All 403 Metres 11:33AM
$1245-355-180 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 8427F PIRIE PARK [4] 23.27 J V Briffa
2 11341 BREAKAWAY THREAT 22.75 A F Osborne
3 13227 ZOOLANDER 22.90 C J Bahen
4 72375 FREE LENNY 23.21 J Weidner
5 74521 VINOPIROZZI 23.07 M G Niele
6 83161 CLARE JEAN 23.36 B K Mills
7 84844 BUTTERFLY EFFECT 23.48 J Worsfold
8 51658 DELIGHT IMAGE 23.17 P J Clark
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 NORTH EAST SANDBLASTERS
Grade 5 474 Metres 11:48AM
$1000-285-140 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 67154 SECULAR TRICK NBT B Groom
2 81473 APPLY THE BLING 27.21 D J Woodstock
3 32463 BOB CAT 27.19 T Comensoli
4 35327 BACKA BEYOND NBT G J Glass
5 77442 DUSTY BELLE 26.99 R J Whybrow
6 45172 WASP FSH D I Burnett
7 F3235 SPANISH MAID NBT B J Martell
8 13515 WANALTA QUEEN FSTD G J Ryan
9 45677 STORM SIGNAL Res. FSH B Kinder
10 74566 RED VIBE Res. 27.51 W L Bocquet

Race 8 GREYHOUND ADOPTION PROGRAM
Free For All 474 Metres 12:03PM
$1245-355-180 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 63525 OLD PHIL 26.89 R J Giles
2 45555 HIGHER 26.91 L M Bannan
3 15167 VERTEX 27.19 G R Edwards
4 67273 DAY OUT 26.76 C J Bahen
5 14145 TRACY’S DELIGHT 26.86 P J Clark
6 35136 SWIFT CHARIOT 26.85 C Newman
7 42861 DESTINY’S PRIDE 27.30 B J Iredale
8 24137 PRINTER DELIGHT 27.22 P J Clark
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 JADE MEDIA PHOTOGRAPHY
Grade 5 403 Metres 12:25PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 642F2 AREMCEE NBT T Comensoli
2 81728 HOLD ‘EM BARRY NBT D Walker
3 52735 KERBMEISTER NBT M G Niele
4 44416 COUNTRY SUMMER NBT C J Bahen
5 22122 PARRYDISE TONKA 22.97 S A Parry
6 33382 LAST BELLE NBT B J Martell
7 46517 I’M GROUSE 23.44 M G Niele
8 43858 LITTLE PISTON NBT L M Bannan
9 58465 WHERE’S BUNDY Res. 23.71 D J Marsh
10 55766 RUE DE PARIS Res. NBT T J Jones

Race 10 BILLETT ELECTRICAL PTY LTD
Grade 5 403 Metres 12:47PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 41165 SILVER GRUB NBT F Hand
2 74473 SHELLE AGENT 23.87Q W T Lamb
3 12356 WEE ELITE NBT A T Reid
4 F8841 WRONG WAY JACK NBT D Walker
5 36627 GIRRAWARRA KING 23.73Q T Baker
6 31645 MAESTRO NBT Y G Carter
7 36177 UNO’S GARDEN 23.74 T J Jones
8 24634 MISS RUSH 23.39 R J Giles
9 66586 MAJOR DANJER Res. NBT D J Dunn
10 77458 VELVET VISTA Res. NBT B Kinder

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments