Friday 4th December 2008 Qualifying Heats


Race 1 HT1
Maiden Quali 403 Metres –:–
KENNELLING TIME: 5.45pm
Box Form Name Best Trainer
1 57385 THORGIL MILLIE NBT R E Gilmore
2 66454 HOT DITA NBT I H Coleman
3 * * * VACANT BOX * * *
4 CALL THE ROLL FSH D Jones
5 4 EVIL ENFORCER NBT W L Bocquet
6 * * * VACANT BOX * * *
7 356 JAIMANDY HUGHSEY NBT P P Donohue
8 6 FLYIN’ DOORMAT NBT W Wright
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 2 HT2
Maiden Quali 403 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 33823 GOLD PLATINUM FSH B Briffa
2 QUICKSAND HERO FSH V J Edwards
3 * * * VACANT BOX * * *
4 STRAIGHT OCTANE FSH A J Kiley
5 * * * VACANT BOX * * *
6 47 TYPHOON GUM NBT W N Robertson
7 * * * VACANT BOX * * *
8 17678 INVADER GIRL NBT S R Dervish
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 3 HT3
Maiden Quali 403 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 58 BLACK RUFFIAN FSH S J Hancock
2 88177 SILENT 23.33Q J R Donaldson
3 * * * VACANT BOX * * *
4 576 CIARRAI ENTITY FSH M Barry
5 * * * VACANT BOX * * *
6 INFURIATION FSH D Jones
7 * * * VACANT BOX * * *
8 HUBDUD’S GIRL FSH T Furner
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 4 HT4
Maiden Quali 403 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 TWILIGHT TORNADO FSH F H Vantaarling
2 41684 NINJA WARRIOR 23.66Q N R Tait
3 * * * VACANT BOX * * *
4 285 IMPULSIVE GIFT NBT L M Bannan
5 * * * VACANT BOX * * *
6 373 MURPH AND TOM NBT R E Burgan
7 * * * VACANT BOX * * *
8 JAIMANDY LENNY FSH P P Donohue
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 5 HT5
Maiden Quali 403 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 NATIONAL CALL FSH D Jones
2 37F43 STYLISH SWIFT NBT R E Gilmore
3 * * * VACANT BOX * * *
4 47246 ROYAL GHANDI NBT G P Rigg
5 * * * VACANT BOX * * *
6 TIGGERLONG CASH FSH M J Finn
7 * * * VACANT BOX * * *
8 58 STATELY PHOENIX FSTD P Triaca
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 6 HT6
Maiden Quali 403 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 BILLY BRAVO FSH G B McCormack
2 462 KADE ALMIGHTY NBT L V Armstrong
3 * * * VACANT BOX * * *
4 68654 RECKLESS GIFT NBT J R Donaldson
5 * * * VACANT BOX * * *
6 482 HODGEY FSH B Briffa
7 * * * VACANT BOX * * *
8 JAIMANDY KEN FSH P P Donohue
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 HT7
Maiden Quali 403 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 NATIONAL CLASS FSH D Jones
2 STRIPE CADET FSH S Vantaarling
3 * * * VACANT BOX * * *
4 22442 CLEARWATER CHIEF NBT S R Dervish
5 * * * VACANT BOX * * *
6 17 TSUNAMI GUM 23.84Q W N Robertson
7 * * * VACANT BOX * * *
8 66454 BOBNIAK’S BACK FSH J L McCallum
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 8 HT8
Maiden Quali 403 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 43258 MITCH RAPP NBT D C Jones
2 365 FANTASTIC SUMMER NBT N R Tait
3 * * * VACANT BOX * * *
4 SANBRI STORM FSH G Robinson
5 * * * VACANT BOX * * *
6 227 WANALTA KING NBT B J Martell
7 * * * VACANT BOX * * *
8 JAIMANDY FUNGI FSH P P Donohue
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 HT9
Maiden Quali 403 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 52545 LUKE’S DELIGHT 23.74Q A P Toohey
2 NATIONAL GUARD FSH D Jones
3 * * * VACANT BOX * * *
4 23843 WHERE’S GAB 23.52Q N T Burgan
5 * * * VACANT BOX * * *
6 43 HERITIER NBT D A Brown
7 * * * VACANT BOX * * *
8 RAY’S LIGHTNING FSH R Menz
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 10 HT10
Maiden Quali 403 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 TIGGERLONG MAD FSH H Finn
2 55 WHERE’S THE SUN FSH D H Burge
3 * * * VACANT BOX * * *
4 14222 KERGUNYAH KID 23.19Q W P Leitch
5 * * * VACANT BOX * * *
6 55525 STYLISH DAZZ NBT R E Gilmore
7 * * * VACANT BOX * * *
8 JAIMANDY FLISSO FSH P P Donohue
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 11 HT11
Maiden Quali 403 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 6 EL STRADA FSH D Harrison
2 43325 GLENORA HOPE 23.92Q F H Vantaarling
3 * * * VACANT BOX * * *
4 RESTRAINT FSH D Jones
5 * * * VACANT BOX * * *
6 85338 HERE WE GO 23.46Q W L Bocquet
7 * * * VACANT BOX * * *
8 2 TOUCH OF HOPE FSH B Briffa
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 12 HT12
Maiden Quali 403 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 8 BRIDGE OMAGH FSH G Caffyn
2 52647 TOTAL DANCER NBT J R Donaldson
3 * * * VACANT BOX * * *
4 MAUREEN ENTITY FSH M Barry
5 * * * VACANT BOX * * *
6 4 AWESOME OLIVER NBT N T Burgan
7 * * * VACANT BOX * * *
8 6387 BUDDHA’S GIRL NBT S Vantaarling
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 13 HT13
Maiden Quali 403 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 52854 SOLID IN DEFENCE NBT S R Dervish
2 77 RYE ASSASSIN FSH J L McCallum
3 * * * VACANT BOX * * *
4 JAIMANDY ELILZAC FSH P P Donohue
5 * * * VACANT BOX * * *
6 14245 DARK DECEPTION 23.61Q W T Lamb
7 * * * VACANT BOX * * *
8 SUB CLASS FSH D Jones
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 14 HT14
Maiden Quali 403 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 85333 ARLOUGH ANGEL NBT V J Edwards
2 BUT WHY NOT FSH M J Auld
3 * * * VACANT BOX * * *
4 21F57 PURE CRAZY 23.62Q W L Bocquet
5 * * * VACANT BOX * * *
6 78 BOOM’S BABE FSH J Weidner
7 * * * VACANT BOX * * *
8 2 CAPTAIN SIMO FSH B Briffa
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *