Friday 5th December 2008


Race 1 WANGARATTA COMMUNITY MARKET
Maiden 474 Metres 10:18AM
$750-215-105 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 17 TSUNAMI GUM NBT W N Robertson
2 74452 TACIT STEVE NBT G P Rigg
3 66626 SOHO MIST NBT M Davison
4 373 MURPH AND TOM NBT R E Burgan
5 53372 HOTLINE SPIRIT NBT A L Dexter
6 14245 DARK DECEPTION NBT W T Lamb
7 23843 WHERE’S GAB NBT N T Burgan
8 84743 CHILLING NBT J P Tolson
9 4 GOMAPILE Res. FSH C J Dalton
10 73544 CLASSIC BOND Res. NBT T M Dalton

Race 2 TWIN TRACKS CHALLENGE HT1
Grade 5 Heat 474 Metres 10:33AM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 57353 SPANISH MAID NBT B J Martell
2 57234 KIOWA DIAMOND NBT B J Iredale
3 48877 JUST STATELY 27.24 S J Waycott
4 13361 INNER TRADING FSTD M G Niele
5 15335 BARNEY FSH M Fearnley
6 54368 SECULAR TRICK NBT B Groom
7 31723 CYCLONE BABE FSH C J Dalton
8 71176 PROVEN COBALT FSTD J M McClelland
9 5F366 TERRY’S PICK Res. FSTD N R Tait
10 75376 I’M GROUSE Res. NBT M G Niele

Race 3 wangaratta.grv.org.au
Grade 5 403 Metres 10:48AM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 77565 UNO’S GARDEN 23.74 T J Jones
2 38535 TIGER CHERRY 23.47 D I Trethowan
3 12237 WESTERN GIANT FSH B R Parker
4 48168 PANDANUS 23.68Q J A Thorpe
5 56311 BUSTER MAN NBT B J Iredale
6 61128 BLACKNOSE BANDIT 23.45 M Humphries
7 54272 SILVER GRUB NBT F Hand
8 66757 WILD ELLE 23.43 G J Matheson
9 56876 WEE ELITE Res. NBT A T Reid
10 63886 OLD ROY CASH Res. 23.43 J R Donaldson

Race 4 TWIN TRACKS CHALLENGE HT2
Grade 5 Heat 474 Metres 11:03AM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 66554 BROTHER RAZZ NBT D L Warburton
2 55723 EXFORD WILD NBT S E Stefanos
3 54632 RUPTURE 27.04 A Shovan
4 72576 BLACK RAIDER NBT J M McClelland
5 57881 SISCO BRADO FSH J Jarkis
6 51232 STEEL ROD FSH S G Dalton
7 65F43 HOLD ON MONARO NBT B K Mills
8 22211 STAT DECH FSH M Fearnley
9 35867 CONQUER Res. NBT M G Niele
10 5F366 TERRY’S PICK Res. FSTD N R Tait

Race 5 JADE MEDIA PHOTOGRAPHY
Grade 5 403 Metres 11:18AM
$1000-285-140 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 57785 BELOW THE CLOUDS 23.22 J R Donaldson
2 13836 OUR WILD PHANTOM NBT M Fearnley
3 35861 SPOT ON SARGE 23.27 W J Majoor
4 21121 REDLINE REAPER NBT D Harrison
5 42357 BALACLAVA GOLD 23.21 N R Tait
6 76263 CRUISE STAR 23.38 P J Clark
7 67876 MAJESTIC SHIRAZ NBT A J Kiley
8 11571 MISS TWO BELLE NBT G J Collins
9 56876 WEE ELITE Res. NBT A T Reid
10 63886 OLD ROY CASH Res. 23.43 J R Donaldson

Race 6 WANGARATTA.GRV.ORG.AU (GOBIS)
Free For All 403 Metres 11:33AM
$1245-355-180 GOBIS $800 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 55617 RED SHOES 23.64 K A Whybrow
2 41111 BREAKAWAY THREAT 22.75 A F Osborne
3 11224 TICKLE ME TILLY 23.33 S G Dalton
4 62322 COOL TEMPTATION 22.72 S E Stefanos
5 13582 LIGHTNING CHERRY 23.17 D I Trethowan
6 86135 MAJOR DANJER 23.57 D J Dunn
7 58474 DELIGHT IMAGE 23.17 P J Clark
8 21578 VINOPIROZZI 23.07 M G Niele
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 TWIN TRACKS CHALLENGE HT3
Grade 5 Heat 474 Metres 11:48AM
$1000-285-140 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 87676 MISS GRINDLES NBT D J Grindley
2 74325 HOT ZIPPIN’ LADY NBT M Fearnley
3 66274 GIRRAWARRA KING NBT T Baker
4 41523 TIGGERLONG MAY NBT M J Finn
5 52571 BLACK EIGHT FSH P M Tabone
6 41178 GO TO AFRICA NBT T Duncan
7 57534 DIRECT VISION NBT Y G Carter
8 28854 DUSTY BELLE 26.99 R J Whybrow
9 75376 I’M GROUSE Res. NBT M G Niele
10 57657 BAREFOOT RADLER Res. NBT B J Iredale

Race 8 BILLETT ELECTRICAL PTY LTD
Free For All 474 Metres 12:03PM
$1245-355-180 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 18841 CONFLICT 26.70 K Podmore
2 55551 HIGHER 26.91 L M Bannan
3 67446 SWIFT CHARIOT 26.85 C Newman
4 47833 KATUNGA BLUE 27.15 A L Dexter
5 61152 CAN DO 27.16 L C Christopherson
6 61768 KID SULLIVAN 27.42 D L Jarvis
7 45113 TRACY’S DELIGHT 26.82 P J Clark
8 74273 PRINTER DELIGHT 27.22 P J Clark
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 WAREENA PARK TRASH & TREASURE
Grade 5 403 Metres 12:18PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 17722 CLARE JEAN 23.36 B K Mills
2 45575 CRYSTAL BALLS 23.49 M Davison
3 46743 JOKER SHIRAZ 23.35 J E Williamson
4 32164 SMASHBOX FSH P C Anderton
5 82113 KIHAEL KING FSH S E Stefanos
6 78211 PARRYDISE DANA FSTD M J Finn
7 22633 PATSY JAY 23.17 D L Jarvis
8 85864 LITTLE PISTON NBT L M Bannan
9 63886 OLD ROY CASH Res. 23.43 J R Donaldson
10 56876 WEE ELITE Res. NBT A T Reid

Race 10 J.T STONE & SON PLUMBING
Grade 5 403 Metres 12:33PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 21714 ELITE BURNS 23.70Q L V Armstrong
2 52557 ROLLING RIVER FSH R N Eades
3 1657 DARK ENDEAVOUR FSTD D J Grindley
4 131 CREATIVE EXPRESS 23.27 K Podmore
5 3188 WIPE OFF FIVE NBT L J Whitnall
6 2741 EL GUSSO 23.44 M B Osborne
7 36554 ELITE HILTON FSH T Baker
8 71237 OVERTURE JESSIE NBT N R Tait
9 63886 OLD ROY CASH Res. 23.43 J R Donaldson
10 56876 WEE ELITE Res. NBT A T Reid

Race 11 TWIN TRACKS CHALLENGE HT4
Grade 5 Heat 474 Metres 12:54PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 77728 SHIRDON BULLET NBT D M McDonald
2 77542 BRANDEEN JACKSON 27.34 R Quigley
3 33682 BIBBY’S PRINCE 27.24 N R Tait
4 32318 BLUE GUNNER FSH P C Anderton
5 17423 TIGGERLONG NESS FSTD M J Finn
6 32187 SHELLE AGENT 27.32 W T Lamb
7 51452 MISS LEMON NBT S E Stefanos
8 18 BARRACOUTA FSH M Fearnley
9 35867 CONQUER Res. NBT M G Niele
10 57657 BAREFOOT RADLER Res. NBT B J Iredale