Sunday, 19 April 2015

Greyhound Box Draw For Warragul – Sunday, 19 April 2015

Race No. 1Top Run Images5:45 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SHREK’S KING [M]47FSHR Lesjak (Nyora)
2PREMIER MCQUEEN [M]36454FSHJ Lindrea (Stratford)
3HOW BIZARRE [M]1834FSHB Burns (Werribee)
4ELA MIMI [M]83544NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
5BUMPER BOY [M]663FSHM Forsyth (Riverslea)
6BABY’S RATTLE [M]53842FSTDD Cortese (Hampton Park)
7SAV BAM BOOM [M]38825FSHJ Delaroche (Cranbourne North)
8BURNSY’S SUE [M]346NBTP Burns (Koo Wee Rup)
9EVERY CLOUD [M]Res.37366NBTJ Atkinson (Traralgon)
10COSMIC KADE [M]Res.238FSTDM Biggins (Ferntree Gully)
Race No. 2Murphy’s Greyhound Complex6:03 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PERRY WHITE [M]65378NBTG Bartlett (Tenby Point)
2BLUSH BURST [M]32843NBTE Hamilton (Berwick)
3GRAND BASHA [M]53FSHD Wheeler (Cranbourne North)
4TOP LOAD (NSW)[M]72653FSHJ Absalom (Lang Lang)
5EAT MY SHORTS [M]18642NBTJ Lindrea (Stratford)
6ELITE RUNNER [M]43474NBTG Tuck (Pakenham)
7COSMIC DOLLY (SA)[M]64575NBTM Braithwaite (Moe)
8WILLOWBROOKE [M]58FSTDG Dalton (Hazelwood North)
9DR. NADAL [M]Res.5344FSTDJ Mcmahon (Darriman)
10DR. NICHOLAS [M]Res.6344NBTJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 3Big Dog Products6:24 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ANOTEROS [M]28834NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
2GAELIC EMERALD [M]67748NBTW Ferguson (Trafalgar)
3SHREK’S COSMIC [M]48738FSHR Lesjak (Nyora)
4FOR SPOLESS [M]552FSHK Smale (Meeniyan)
5SHREK’S PHANTOM [M]85544NBTR Lesjak (Nyora)
6DEMON PUZZLE [M]26243NBTB Moles (Allambee Reserve)
7MY POCKET ROCKET [M]55485NBTC Barnard (Longwarry)
8MINI MEL LEVO [M]57FSHG Dalton (Hazelwood North)
9LIFE MEMBER [M]Res.477NBTD Hill (Traralgon)
10CLASSY CATCH [M]Res.7635NBTA Lauterboom (Tooradin)
Race No. 4Endeavour Locksmiths6:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DOMESTIC GIRL [7]37T12NBTT Sharp (Melton West)
2MARGARET ARELIA [7]51783FSTDN Boyd (Pearcedale)
3ASTON DIEGO (SA)[7]43123.13(3)B Moles (Allambee Reserve)
4COSMIC COAD (NSW)[7]411FSHR Colpoys (Bass)
5UVALDE [7]2532623.09(3)A Wood (Nambrok)
6HOLY TRACK [7]58837NBTG Debono (Lang Lang)
7BRAN NUE SHEWAMA [7]51FSHJ Griffiths (Lang Lang)
8BANDIT BRAD [7]8215623.48(1)V Sultana (Newborough)
9WORTHY REAB [7]Res.3126NBTM Clay (Lang Lang)
10BUCKLE UP VICKI (TAS)[7]Res.6312423.16(8)T Burns (Koo Wee Rup)
Race No. 5Longwarry Hotel7:02 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ICE BUSTER [6]42147FSTDM Cortese (Hampton Park)
2BUSTA VOE [6]77188NBTW Read (Devon Meadows)
3DR. BUFFY [6]F5466NBTJ Gill (Darriman)
4MAKE THAT CALL [6]7155826.69(1)G Bartlett (Tenby Point)
5JUNGLE JANE [6]2181326.31(8)D Rhodes (Heyfield)
6ZATRITE [6]86773NBTK Mccann (Rosebud West)
7CUSTOM FITTED [6]17167FSTDN Tapp (Narre Warren)
8DR. TAYLOR [6]45846NBTJ Gill (Darriman)
9ZELEMAR ZONK [6]Res.24147NBTS Reed (Yarram)
10RUSTY’S CAPE (QLD)[6]Res.4725426.50(3)S Lithgow (Devon Meadows)
Race No. 6Australian Quality Pet Foods7:25 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SLICK JOHN [5]1244526.36(7)N Wakefield (Cranbourne)
2OUTER TIME [5]5865326.22(2)C Haigh (Crossover)
3IN THE FLESH [5]33653NBTP Martinovic (Koo Wee Rup)
4LOST MY JOCKEY [5]6346626.34(4)J Grindley (Gladysdale)
5GEE DOUBLE YOU (NSW)[5]4258326.89(4)S Coulson (Balliang)
6BEKIM GODDESS [5]53666NBTT Chatwin (Johnsonville)
7BLACK CHASE (QLD)[5]1675526.15(1)J Gill (Darriman)
8HAVE A TINNIE [5]7861426.24(3)M Justice (Five Ways)
9PRECIOUS PINK [5]Res.45775NBTT Burns (Koo Wee Rup)
10ZELEMAR KNIGHT [5]Res.4768526.72(1)A Gieschen (Maffra)
Race No. 7Mel’s Kitchen7:44 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GOLDEN MELENI [5]1488522.93(1)M Grindley (Gladysdale)
2DELTA QUEEN [5]7227322.83(3)R Mcrae (Junction Village)
3BAR THE BULLET [5]17427NBTW Read (Devon Meadows)
4BOLT ME DOWN [5]4575522.97(2)G Debono (Lang Lang)
5KIAN’S HYBRID [5]24433FSHA Chapple (Exford)
6RIPPLEBROOK AL [5]7765323.02(1)D Hill (Traralgon)
7JUNGLE WARFARE [5]1754322.76(5)J Martinovic (Koo Wee Rup)
8CITIZEN JANE [5]3136422.97(3)C Haigh (Crossover)
9WHERE’S NEO [5]Res.8534823.02(1)T Burns (Koo Wee Rup)
10BUCKLE UP LOUIS (TAS)[5]Res.6736722.70(3)T Burns (Koo Wee Rup)
Race No. 8Moreland’s Meats8:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GO GO GAIL [5]1368726.11(2)F Bickerton (Pearcedale)
2BLACK SELANDRA [5]4645626.12(6)G Tatti (Devon Meadows)
3PLAYING TOUGH [5]5676626.58(7)I Clarke (Frankston South)
4BERNMAR PETE [5]3456226.15(3)P Borradale (Rosedale)
5WALLY PORTELLI [5]1847526.54(3)W Portelli (Rockbank)
6JANE ELIZA [5]6236326.26(8)G Cinnamond (Junction Village)
7CHARLOTTE BELLE [5]5667426.12(1)G Tatti (Devon Meadows)
8PEREGON FLYER [5]5674826.14(1)D Crawford (Pearcedale)
9ZOLTAR [5]Res.45647NBTJ Gill (Darriman)
10SEEYA SATURDAY [5]Res.45544NBTP Craig (Langwarrin)
Race No. 9Wwr Sawdust8:28 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SOCIAL MEMBER [M]85FSHD Hill (Traralgon)
2OUR PETITE (NSW)[M]46352FSHE Hamilton (Berwick)
3SHREK’S JUNIOR [M]45854NBTR Lesjak (Nyora)
4BEN’S STAR [M]55335NBTS Ralph (Tooradin)
5SHOOTERS ECHO [M]47NBTS Trim (Devon Meadows)
6KEMOSABE [M]76NBTK Podmore (Wagga Wagga)
7UNO RAE [M]83744NBTG Biggins (Glengarry)
8SOUND BARRIER [M]73573FSHT Whitford (Sale)
9FALLEN STAR [M]Res.847NBTJ Sultana (Newborough)
10OUR KIMI [M]Res.76NBTR Cunneen (Moe South)
Race No. 10Www.hotdogs.com.au8:48 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ST. VICTORY [7]53467NBTC Goodman (Cranbourne)
2SUEDON BELLE [7]4132326.75(7)D Rhodes (Heyfield)
3BUBBLE HEAD [7]46361FSTDB Sands (Narre Warren)
4WAVE ACTION [7]67786NBTG Graham (Woodleigh)
5GAELIC TRALEE [7]51546NBTW Ferguson (Trafalgar)
6ZEVA DIVA [7]387F6NBTW Read (Devon Meadows)
7COSMIC JOHNO [7]56876NBTB Moles (Allambee Reserve)
8CASH YOU LATTE [7]13546FSHB Divirgilio (Langwarrin)
9PULLY GEORGE [7]Res.56888NBTS Thomas (Junction Village)
10COUNTESS JUANITA [7]Res.63646NBTN Boyd (Pearcedale)
Race No. 11Top Cat Video9:12 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BEST SONG EVER [5]54287NBTS Dervish (Stanhope)
2WICKED WENDY [5]7446722.99(3)M Braithwaite (Moe)
3DARLENE’S THEORY [5]32548FSHA Chapple (Exford)
4AYDEN JACKSON [5]46671FSHG Hopes (Reservoir)
5ACE HENDRIX [5]3478623.03(7)P Martinovic (Koo Wee Rup)
6VIV TUDOR [5]45562NBTN Parsons (Carrum Downs)
7TEKKI TWIST [5]28173FSTDJ Imlach (Pearcedale)
8JEMLEE [5]22663NBTS Dervish (Stanhope)
9WAKEUP WEDNESDAY [5]Res.4467522.68(8)P Craig (Langwarrin)
10MR. PATONG [5]Res.6577822.75(3)S Ralph (Tooradin)
Race No. 12Tab Rewards9:32 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KETCHUM [6]46365NBTJ Griffiths (Lang Lang)
2MYSTIC DREAM [6]5246123.40(6)J Lindrea (Stratford)
3RULLA RONALDO (TAS)[6]4574622.88(2)T Burns (Koo Wee Rup)
4HYMIE (QLD)[6]84872NBTT Whitford (Sale)
5MIDNIGHT MYTH [6]1338123.16(8)J Gorgioski (Narre Warren)
6SODA ANNE [6]6212422.91(2)J Van gelderen (Traralgon)
7COLLEKKI [6]5316523.13(1)F Bickerton (Pearcedale)
8GROOVER GROOVER [6]21117NBTT Burns (Koo Wee Rup)
9DR. GOMEZ [6]Res.877T722.82(7)J Mcmahon (Darriman)
10SCHERRI LEE LASS [6]Res.81F8423.08(1)P Martinovic (Koo Wee Rup)