Thursday, 16 April 2015

Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday, 16 April 2015

Race No. 1Australian Quality Pet Foods12:10 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GOLDEN DREAMS [M]T7537NBTC Barnard (Longwarry)
2BILLIE BLUE GIRL [M]77647FSTDT Kennedy-harris (Somerville)
3CLASSY CATCH [M]7635NBTA Lauterboom (Tooradin)
4DEMON PUZZLE [M]26243NBTB Moles (Allambee Reserve)
5BAD ADVICE [M]73876NBTG Debono (Lang Lang)
6MISS TURMOIL [M]67877NBTM Thomas (Meeniyan)
7COOL MILO [M]26513FSHK Houlahan (Grantville)
8FOR SPOLESS [M]552FSHK Smale (Meeniyan)
9SHREK’S KING [M]Res.47FSHR Lesjak (Nyora)
10KEMOSABE [M]Res.76NBTK Podmore (Wagga Wagga)
Race No. 2Murphy’s Greyhound Complex12:30 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1EXPLOSIVE SKY [M]3F87FSHY Andrews (Cranbourne North)
2DR. DELTA [M]27777FSTDJ Mcmahon (Darriman)
3DANCE A TRON [M]16262NBTR Boyce (Korumburra)
4PLAYBOY PRINCE (NSW)[M]4T86NBTT Churchill (Allambee)
5EAT MY SHORTS [M]18642NBTJ Lindrea (Stratford)
6TIGER EYED JACK [M]275P8NBTM Thomas (Meeniyan)
7MIF’S KEEPER [M]44245FSHJ Mifsud (Hernes Oak)
8LIGHT FEATHERS [M]35572NBTD Beasley (Mount Cottrell)
9ELA MIMI [M]Res.83544NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
10PERRY WHITE [M]Res.65378NBTG Bartlett (Tenby Point)
Race No. 3Mel’s Kitchen12:51 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SAN DIEGO [M]66576NBTL Harris (Somerville)
2RAVENWOOD [M]73812NBTA Wood (Nambrok)
3BLACK HOOLIGAN [M]34673FSTDK Houlahan (Grantville)
4CINQUEDEA (QLD)[M]43523NBTI Dann (Whitelaw)
5BENDING BANANAS [M]72223FSHJ Musselwhite (Lindenow)
6TAYMEL PRINCE [M]73374NBTG Debono (Lang Lang)
7LIL’ MISS MUSKET (NSW)[M]532NBTN Lund (Longwarry)
8EXQUISITE LAD [M]242NBTD Agius (Rosedale)
9WILLOWBROOKE [M]Res.58NBTG Dalton (Hazelwood North)
10SHREK’S JUNIOR [M]Res.45854NBTR Lesjak (Nyora)
Race No. 4Top Run Images1:11 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SAAHD [5]33656NBTG Ennis (Sandhurst)
2SURF JESTER (QLD)[5]71585NBTJ Gill (Darriman)
3RIPPLEBROOK AL [5]7765323.02(1)D Hill (Traralgon)
4LUNCHLESS [5]25837NBTC Johannsen (Devon Meadows)
5MR. TEE [5]1724622.97(8)E Lieshout (Drouin West)
6DELTA QUEEN [5]7227322.83(3)R Mcrae (Junction Village)
7JUNGLE WARFARE [5]1754322.76(5)J Martinovic (Koo Wee Rup)
8LORETTA [5]7577822.92(3)K Mccann (Rosebud West)
9RIVERSIDE WADE [5]Res.6557823.07(1)S Trotman (Ripplebrook)
10HERE COMES ALEX [5]Res.4365522.98(8)P Repici (Hampton Park)
Race No. 5Endeavour Locksmiths1:26 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ADARA LAD [7]16454FSTDN Lund (Longwarry)
2BLONDE NELLIE [7]34378NBTJ Paterson (Tenby Point)
3OUR MISS NITRO [7]7176326.51(4)G Hall (Yarragon)
4FEAR INDIGO (QLD)[7]562126.96(1)L Hall (Yarragon)
5SECRET COLOUR [7]57357NBTC Haigh (Crossover)
6BRENDA BRAE [7]67168NBTM Thomas (Meeniyan)
7GAELIC DANCER [7]7644127.03(7)W Ferguson (Trafalgar)
8RITE STUFF [7]F186526.64(1)G Sneyders (Nilma North)
9ST. VICTORY [7]Res.53467NBTC Goodman (Cranbourne)
10EL GRAND KARA [7]Res.52667NBTT Karasavidis (Hawthorn)
Race No. 6Moreland’s Meats1:46 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TRICKY MOVER [6]5275626.49(3)I Bindley (Wonthaggi)
2ARVO’S JOY [6]67685NBTG Arvanitis (Nyora)
3BIG MANNIE (QLD)[6]13567NBTW Mcmahon (Darriman)
4OBSTINATE [6]1F586NBTB Scott (Pearcedale)
5MERMAID MILLIE [6]77736FSHC Grenfell (Lara)
6OUR MISS PENNY [6]6172226.67(1)J Imlach (Pearcedale)
7DR. TIMOTHY [6]16274NBTJ Mcmahon (Darriman)
8ICE BUSTER [6]42147FSTDM Cortese (Hampton Park)
9MAKE THAT CALL [6]Res.4715526.69(1)G Bartlett (Tenby Point)
Race No. 7Wwr Sawdust2:02 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NORTHERN EMMA [5]4455722.95(5)I Dann (Whitelaw)
2WICKED WENDY [5]7446722.99(3)M Braithwaite (Moe)
3ELSWYK MISS [5]8736723.28(1)S Hardisty (Maffra)
4MISS DELIGHT [5]57274NBTK Minne (Moe South)
5ZIPITY DO DAH [5]5656523.15(3)P Burns (Koo Wee Rup)
6SMASH IT [5]3448323.10(4)R Romyn (Newborough)
7MIND BENDER [5]38767NBTM Pirani (Boronia)
8KALLARA TIPENE [5]7566122.81(6)S Colpoys (Warneet)
9MIDORI MOMENT [5]Res.3342423.69(8)E Lieshout (Drouin West)
10MR. PATONG [5]Res.6577822.75(3)S Ralph (Tooradin)
Race No. 8Big Dog Products2:21 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SERIOUS DARCY (QLD)[5]2618326.42(8)K Minne (Moe South)
2JANE ELIZA [5]6236326.26(8)G Cinnamond (Junction Village)
3GOLD BULLION [5]6655226.13(8)L Kraemer (Cranbourne South)
4BRANDON’S WAY [5]37588NBTT Jones (Devon Meadows)
5HESTON LODGE [5]6154326.19(7)C Haigh (Crossover)
6SAMMY THE FOSS (NSW)[5]5646626.24(2)P Wilson (Hastings)
7MACALISTER MARY [5]5556126.44(8)L Hughes (Longford)
8DARBAIN DASHER [5]56872NBTR Cook (Munro)
9PLAYING TOUGH [5]Res.5676626.58(7)I Clarke (Frankston South)
10BLACK CHASE (QLD)[5]Res.1675526.15(1)J Gill (Darriman)
Race No. 9Www.hotdogs.com.au2:43 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JACK WILLOW [7]56341NBTK Iles (Longwarry)
2LITTLE BOOTS [7]68274NBTT Kennedy-harris (Somerville)
3DR. TALKBACK [7]36757NBTR Floyd (Cobains)
4SPANKY’S THUNDER (NSW)[7]43325NBTE Lieshout (Drouin West)
5SENOR TAB [7]3547823.21(2)D Curtain (Longwarry)
6MARMION STAR [7]32633FSHM Said (Diggers Rest)
7RUN DORA RUN [7]75864NBTT Whitford (Sale)
8BOZUMOLU [7]6325323.23(1)L Kraemer (Cranbourne South)
9BUCKLE UP VICKI (TAS)[7]Res.6312423.16(8)T Burns (Koo Wee Rup)
10REMEMBRANCE DAY [7]Res.66236NBTS Thomas (Junction Village)
Race No. 10Longwarry Hotel3:05 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LUMUMBA [5]7287423.08(3)J Brooks (Longwarry)
2OOPS (TAS)[5]82463NBTD Coleman (Lara)
3GINGER PIECES [5]6686323.03(2)F Ryan (Koo Wee Rup)
4YELLOWROCK FLAME (NSW)[5]4516422.87(6)D Agius (Rosedale)
5TRENT TWOGOOD [5]15768FSHR Moles (Neerim East)
6TINY BIT LEFT (NSW)[5]31564FSTDD Coleman (Lara)
7EXPLOSIVE LASS [5]4486823.12(7)L Kraemer (Cranbourne South)
8RUSTY MIA [5]77227FSTDB Moles (Allambee Reserve)
9WON WRON FLYER [5]Res.8445623.19(8)P Pollutro (Morwell)
10DAINTREE MUSTANG [5]Res.86587NBTP Pollutro (Morwell)
Race No. 11Tabrewards.com.au3:22 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JOE HANDSON [7]77786NBTD Jones (Devon Meadows)
2ARISTOS [7]7764623.06(3)S Kipirtidis (Cranbourne South)
3LIKA SURPRIZE [7]8338723.49(4)M Campbell (Longwarry)
4SNOW GYPSY [7]4135323.17(1)P Brown (Loch)
5BRETT’S CHOICE [7]6686523.28(3)T Whitford (Sale)
6INTER SANDRA [7]47422NBTJ Interligi (Dandenong North)
7ASTON DIEGO (SA)[7]43123.13(3)B Moles (Allambee Reserve)
8LIL’ FEISTY [7]15123NBTM Macdonald-johnson (Ferntree Gully)
9BANDIT BRAD [7]Res.8215623.48(1)V Sultana (Newborough)
10SCANEZ TWELVE [7]Res.2822823.34(2)I Newcombe (Bayles)
Race No. 12Watch Grvextra On Youtube3:41 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1EXTRA STARS [6]148F323.27(4)C Barnard (Longwarry)
2HYMIE (QLD)[6]84872NBTT Whitford (Sale)
3SHE’S EXCITING [6]16668NBTJ Brooks (Longwarry)
4RAGTIME LUCY [6]18673NBTD Rose (Cowwarr)
5FAWN KARA [6]4427323.33(2)J Reddoch (Healesville)
6GAELIC FLYER [6]3584223.28(7)W Ferguson (Trafalgar)
7HIT THE GAS [6]2751323.18(4)I Dann (Whitelaw)
8ZATRITE [6]8677323.39(1)K Mccann (Rosebud West)
9GOLD ANTHEM [6]Res.P6224NBTC Haigh (Crossover)
10ICE COGNAC [6]Res.25168NBTD Cortese (Hampton Park)