Sunday, 22 February 2015

Greyhound Box Draw For Warragul – Sunday, 22 February 2015

Race No. 1Murphy’s Greyhound Complex6:02 PM (VIC time)
All Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MY MISS MAUD [M]FSHT Churchill (Allambee)
2GROOVER GROOVER [M]32425NBTT Burns (Koo Wee Rup)
3ASTON ZEUS (SA)[M]2NBTB Moles (Allambee Reserve)
4DR. DARBY [M]32FSHW Mcmahon (Darriman)
5STADIUM DANCER [M]28723NBTA Gringhuis (Ripplebrook)
6ELYARNA [M]FSHP Ryan (Lang Lang)
7OH LELE PETER [M]5FSHG Campbell (Anakie)
8FOUR SEE [M]2FSHT Whitford (Sale)
9DR. NICHOLAS [M]Res.63FSHJ Mcmahon (Darriman)
10RENEE BOUCHEAU [M]Res.42245FSHW Craig (Koo Wee Rup)
Race No. 2Australian Quality Pet Foods6:20 PM (VIC time)
All Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CHIEF RED CLOUD [M]7565FSHS Combridge (Junction Village)
2PRETTY CRAZY [M]35665FSHS Collyer (East Coburg)
3DR. NADAL [M]53FSHJ Mcmahon (Darriman)
4STEALTHY WHO [M]85P34NBTR Boyce (Korumburra)
5RUNNIN’ ON GAS [M]66426FSTDI Bindley (Wonthaggi)
6MYSTIC DREAM [M]FSHJ Lindrea (Stratford)
7KEMOSABE [M]FSHK Podmore (Wagga Wagga)
8WILLOWBROOKE [M]FSHG Dalton (Hazelwood North)
9HAPPY COLOUR [M]Res.4FSHJ Reynolds (Pearcedale)
10FEW SCREWS LOOSE [M]Res.88676NBTD Edgar (Nyora)
Race No. 3Mel’s Kitchen6:40 PM (VIC time)
All Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CHE ROAD [M]35678FSHM Collyer (Coburg East)
2SIMPLY MAYBE [M]36335NBTG Paez (Athlone)
3SMILEY GIRL [M]77787NBTC Cortese (Hampton Park)
4LITTLE PIG [M]FSHB Moles (Allambee Reserve)
5DARK AVENGER [M]84236NBTY Andrews (Cranbourne North)
6EL MARNY [M]4NBTK Minne (Moe South)
7LADY AMEERA [M]5FSHJ Lindrea (Stratford)
8DR. BRANDON [M]65FSHJ Gill (Darriman)
9ADARA LAD [M]Res.858FSHP Ryan (Lang Lang)
10FEW SCREWS LOOSE [M]Res.88676NBTD Edgar (Nyora)
Race No. 4Endeavour Locksmiths6:59 PM (VIC time)
All Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1FEAR ME ROAR [M]63226NBTM Braithwaite (Moe)
2CINQUEDEA (QLD)[M]FSHI Dann (Whitelaw)
3BUCKLE UP VICKI (TAS)[M]76634NBTT Burns (Koo Wee Rup)
4SAL TALK (NSW)[M]FSHD Douch (Maffra)
5WINO WAVES [M]5FSHN Rilen (Nilma North)
6GAELIC TRALEE [M]63422NBTW Ferguson (Trafalgar)
7WORTHY REAB [M]FSHM Clay (Lang Lang)
8DR. NEDDIE [M]183FSHW Mcmahon (Darriman)
9ADARA LAD [M]Res.858FSHP Ryan (Lang Lang)
10CREATIVE IDEA [M]Res.2FSHK Podmore (Wagga Wagga)
Race No. 5Big Dog Products7:20 PM (VIC time)
All Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RACING RUBY [M]67466NBTJ Campbell (Sale)
2SODA STORM [M]64FSHR Cunneen (Moe South)
3DOMINO [M]FSHG Villinger (Pearcedale)
4MARLY GIRL [M]52256NBTR Boyce (Korumburra)
5FUTURIST (QLD)[M]64266FSTDP Krasnaborodkin (Noble Park)
6GAELIC FLIGHT [M]76734NBTW Ferguson (Trafalgar)
7WINNING TICKET [M]76NBTD Mckenzie (Tynong North)
8SHOW DAWN [M]558F4NBTC Kas (Lynbrook)
9DANCE A TRON [M]Res.23716FSHK Hodges (Garfield)
10BLACK ALABAR [M]Res.33247NBTG Tatti (Devon Meadows)
Race No. 6Top Run Images7:39 PM (VIC time)
All Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SACRED DIAMOND [M]8887NBTJ Jarkis (Lang Lang)
2TROY’S VERDICT [M]86586NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
3MINTER BEE (NSW)[M]173FSTDR Reinke (Johnsonville)
4NITRO RUSH [M]74547NBTK Gorman (Moe)
5HOLD ON NITRO [M]42F66NBTL Kraemer (Cranbourne South)
6EL STAGGERITA [M]4646NBTJ Lindrea (Stratford)
7TINY TEEPEE [M]787FSHM Bradshaw (Seaford)
8FEELING LUCKY [M]65755NBTJ Peterson (Morwell)
9DANCE A TRON [M]Res.23716FSHK Hodges (Garfield)
10BLACK ALABAR [M]Res.33247NBTG Tatti (Devon Meadows)
Race No. 7Top Cat Video7:57 PM (VIC time)
All Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PATTY AND EYE [M]66434NBTN Lund (Longwarry)
2CRUISING PANTHER [M]35584FSHP Westbrook (Corio)
3GET ‘EM TED [M]736NBTR Ashworth (Seaton)
4DON’S RACER [M]5FSHN Carthew (Newcomb)
5GRANTED BAIL [M]34NBTD Langley (Cranbourne)
6BEAU LIGHTNING [M]25333NBTT Whitford (Sale)
7PLAYBOY PRINCE (NSW)[M]4T8NBTT Churchill (Allambee)
8ISSA BEE [M]7FSHI Bradshaw (Edithvale)
9DANCE A TRON [M]Res.23716FSHK Hodges (Garfield)
10BLACK ALABAR [M]Res.33247NBTG Tatti (Devon Meadows)
Race No. 8Wwr Sawdust8:17 PM (VIC time)
All Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BOBBY CASH [M]FSHP Ellul (Noble Park North)
2PACEY NIKITA [M]78754NBTA Mammone (Cranbourne West)
3MISS MARGOT [M]45575NBTJ Brown (Nyora)
4MR. LEIGH [M]54525FSHG Jose (Catani)
5STYLISH MAGICIAN [M]FSHM Fearnley (Yinnar)
6RENAJOHN [M]45NBTM Campbell (Longwarry)
7YOU ASH KIM [M]24365NBTG Clifton (Tynong North)
8PARAMOUNT PINK [M]17447FSHG Mcmillan (Nambrok)
9DANCE A TRON [M]Res.23716FSHK Hodges (Garfield)
10BLACK ALABAR [M]Res.33247NBTG Tatti (Devon Meadows)
Race No. 9Longwarry Hotel8:37 PM (VIC time)
All Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1VANE SCAPE [M]8875FSHN Lund (Longwarry)
2SODA LADY [M]FSHR Cunneen (Moe South)
3SO LIKE SAL [M]FSHD Douch (Maffra)
4BLITZEM COLA (TAS)[M]3FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
5ELA MIMI [M]48758NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
6CALIFORNA LEVO [M]8FSHG Dalton (Hazelwood North)
7ROZEHILL IMPACT [M]78FSHJ Forrest (Rosedale)
8SUPER STRESS [M]FSHK Ward (Mount Moriac)
9DR. NICHOLAS [M]Res.63FSHJ Mcmahon (Darriman)
10RENEE BOUCHEAU [M]Res.42245FSHW Craig (Koo Wee Rup)
Race No. 10Www.hotdogs.com.au8:57 PM (VIC time)
All Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1OUR ALICE [M]5787FSHE Eastley (Nungurner)
2GUN LAW LEVO [M]7FSHG Dalton (Hazelwood North)
3BOBBY DILLON [M]FSHT Allen (Darnum)
4BARRY BEACH [M]77738NBTJ Peterson (Morwell)
5DON’S PICK [M]FSHN Carthew (Newcomb)
6DR. LEONARDO [M]3FSHJ Mcmahon (Darriman)
7FLYWHEEL MAGIC [M]24426FSTDS Bye (Gormandale)
8MADD NITRO [M]FSHL Hall (Yarragon)
9ADARA LAD [M]Res.858FSHP Ryan (Lang Lang)
10HAPPY COLOUR [M]Res.4FSHJ Reynolds (Pearcedale)
Race No. 11Follow @grv_news On Twitter9:19 PM (VIC time)
All Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BOZUMOLU [M]7F834NBTL Kraemer (Cranbourne South)
2DR. DELTA [M]52FSHW Mcmahon (Darriman)
3DON’S LICKER [M]FSHK Ward (Mount Moriac)
4BANDIT BRAD [M]6788NBTV Sultana (Newborough)
5SURPRISE ESCAPE [M]67658NBTE Eastley (Nungurner)
6RAGTIME JAYMEE [M]57277NBTD Rose (Cowwarr)
7ONE STORMY NIGHT [M]32347FSHY Andrews (Cranbourne North)
8AUNTY PUNCHY [M]5FSHS Eustace (Athlone)
9HAPPY COLOUR [M]Res.4FSHJ Reynolds (Pearcedale)
10FEW SCREWS LOOSE [M]Res.88676NBTD Edgar (Nyora)
Race No. 12Tabrewards.com.au9:40 PM (VIC time)
All Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MICK RYDIAN (NSW)[M]56FSHG Campbell (Anakie)
2PEROXIDE BOB [M]3424NBTS Eustace (Athlone)
3ZOU ZOU NEE [M]88357NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
4ZELEMAR ZONK [M]46157FSTDS Reed (Yarram)
5DON’S CHIEF [M]FSHK Quinn (Cundare)
6SURPRISE BILLY [M]88678NBTP Eastley (Nungurner)
7MAYBE COULD BE [M]76466NBTD Edgar (Nyora)
8ASSERTIVE SEER (NSW)[M]5527NBTT Curtain (Cranbourne South)
9DR. NICHOLAS [M]Res.63FSHJ Mcmahon (Darriman)
10CREATIVE IDEA [M]Res.2FSHK Podmore (Wagga Wagga)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments