Thursday 13th September 2012

Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday 13th September 2012

Race No. 1Lion Quality Products12:52PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1EDITHTAIL TIGER34444NBTG J Mills (Frankston)
2CRAZY CHEV75545NBTS Fredericks (Narre Warren South)
3UP THE SAINTS66266NBTP P Krasnaborodkin (Noble Park)
4SMURF’S SUNSHINE75577FSTDA C Tabone (Nambrok)
5ROXY NICE774FSHL H Harris (Somerville)
6TEENA’S RULE454NBTT Cortese (Hampton Park)
7JESS DUNROAMING47355NBTM V Sposito (Morwell)
8OUR DEBREE43324FSHR Boehm (Dollar)
9AMBER MOGAMBO538FSHM Thomas (Meeniyan)
10GEOFFREY’S ALONE47837NBTI W Dann (Whitelaw)
Race No. 2Australian Quality Pet Foods01:13PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BURNSY’S BRUISER71T65NBTP J Burns (Koo Wee Rup)
2MAJOR AGOGO55633NBTR F J Colpoys (Bass)
3STICK WITH IT55477NBTW P D Read (Devon Meadows)
4TIGER ROCK858FSHL H Harris (Somerville)
5ASTRONOMER26677NBTT Churchill (Hallston)
6TEENA’S CHISEL667NBTF W Morris (Glenburn)
7DOVETON22864NBTR Boehm (Dollar)
8SIR BENJAMIN JON26537FSHB Divirgilio (Devon Meadows)
9BLACK MAMBA74638NBTT Cortese (Hampton Park)
10PADDY BEAR25773NBTP P Krasnaborodkin (Noble Park)
Race No. 3Topcat Video Productions01:34PM (VICtime)
Maiden T3 event over 460 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER FLY83587NBTW P D Read (Devon Meadows)
2SIENNA ROSE42242NBTS Fredericks (Narre Warren South)
3PETE’S CHOICE84757NBTW P D Read (Devon Meadows)
4BRUNO MOGAMBO567FSHM Thomas (Meeniyan)
5ULTRA SMOOTH22FSHR L Dowler (Hallam)
6WHY NOT RENAE24667FSHD B Curtain (Drouin)
7CUZZEN BOULDY44734NBTS Fredericks (Narre Warren South)
8HALL’S GIFT4884FSTDA Ware (Doveton)
9LUKE’S SPECIAL7432NBTD Mines (Woodside)
10MADAME PENELOPE68556FSTDC R Haas (Tynong)
Race No. 4Wild Dog Winery01:54PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JETTISON26674FSTDS Long (Pakenham)
2ARVO’S STEFAN88782NBTK Arvanitis (Nyora)
3MAJAK MAGIC3283722.93T E Burns (Koo Wee Rup)
4SPIRITUAL ONE8527123.21N T Tapp (Narre Warren)
5KARINGAL TOTE1372322.74M C Brown (Loch)
6DARKEN RAHL81868FSTDC J Johannsen (Devon Meadows)
7HAWKETTE1T515NBTP R Lambert (Melton)
8BUSH LAD4363123.35A M Mcinnes (Elliminyt)
9JAQUI STRESS1357423.19K R Ward (Mount Moriac)
10SIEGER4131623.23B Divirgilio (Devon Meadows)
Race No. 5Www.hotdogs.com.au02:14PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CANTANKEROUS8447726.88D Hill (Traralgon)
2QUINBERLY SOUPY6517426.73I W Dann (Whitelaw)
3MRS. MCGAIGUS54537NBTH P Taylor (Langwarrin)
4MITZERELLA5736526.66P Jones (Hoddles Creek)
5TOMBSTONE4886126.48A R Wood (Nambrok)
6PURE SPACE26565FSTDP J Grills (Lara)
7SURGING PASS45485FSHP J Smith (Sunbury)
8MAJOR BLITZ7325226.70N T Tapp (Narre Warren)
9EMOTIONAL LASS33346NBTJ Imlach (Pearcedale)
10SPECIAL TOUCH1521626.72T Attard (Altona Green)
Race No. 6Elgas02:34PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CE SENOR PEDRO58286NBTW E Dawes (Moe)
2SNIPER’S LIST68646NBTF Spiteri (Sunshine West)
3MISS JANNIS8665826.62S Kipirtidis (Cranbourne South)
4SMURF’S ZANDRA7664626.60A C Tabone (Nambrok)
5COONAWARRA5652626.22M Clay (Lang Lang)
6JOIE DE VIVRE5657726.28M Height (Yarragon)
7ARVO’S BEATTIE15786NBTK Arvanitis (Nyora)
8I’M FOOLING3777726.43J Imlach (Pearcedale)
9HE’S DEEP PURPLE87677FSHW H Ferguson (Trafalgar)
10ARVO’S DIEGO27165NBTG L Arvanitis (Nyora)
Race No. 7Veolia Environmental Services02:54PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SPEEDWAY STUEY43582NBTA M Mcinnes (Elliminyt)
2SLICK MIX7233126.83J E Barlow (Hampton Park)
3BORDERLANDS75666NBTA R Wood (Nambrok)
4VERBALIZE5852326.58I W Dann (Whitelaw)
5NAUGHTY NUGGET5F788NBTP A Simone (Pirron Yallock)
6MISS BENBRIDGE56876NBTW P D Read (Devon Meadows)
7BOBBY BLUE NOSE76166NBTK W Mitchell (Norlane)
8HALLUX8473526.40F Vassallo (Doveton)
9JAMRON14334NBTM J Busuttil (Kilmany)
10KYRAZZI64574FSTDC A Lawrence (Morwell)
Race No. 8Lion Products Load Restraints03:14PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DONS DAUGHTER5112126.40N M Carthew (Newcomb)
2BANK ROLL41188NBTN C Rilen (Nilma North)
3PURE INK4357726.54C R Haas (Tynong)
4ARVO’S ROCCO3761426.61K Arvanitis (Nyora)
5OPTIMISTIC STAR7655426.32J Grindley (Gladysdale)
6ALLEGIANCE14666NBTA R Wood (Nambrok)
7REGAL WOO52856NBTP J Kelly (Longwarry North)
8FAT BOY JOHNNY346F526.12K W Hodges (Garfield)
9RIVERSIDE MARY7882726.66J Imlach (Pearcedale)
10FIRE FIRE31621NBTG R Hall (Yarragon)
Race No. 9Wwr Sawdust03:29PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FRAME2576522.63B Divirgilio (Devon Meadows)
2DRAGON LORD64564NBTH M Colpoys (Bass)
3MAKIN’ WAVES6547722.84T E Burns (Koo Wee Rup)
4TOOPAEUS PRINCE7514222.92J Brooks (Longwarry)
5SHEEZA EUPHORIA18484NBTD Bartelloni (Attwood)
6RICEY4256322.93B J Stephens (Tooborac)
7LARKHILL BUCK5578622.84K L Minne (Moe South)
8EMO ECLIPSE18251FSHB C Toner (Giffard West)
9MODERN SILK6T288FSHP D Hammerstein (Ararat)
10PORTLEE LADY1377523.00P A Simone (Pirron Yallock)
Race No. 10Pakenhamarket Fruit & Veg03:49PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S HAYDENS3575723.08K L Minne (Moe South)
2BURNSY’S MATE77287NBTP J Burns (Koo Wee Rup)
3FIVEWAY ARANDT55256NBTP A Simone (Pirron Yallock)
4SMURF’S PABLO4668722.92F Vassallo (Doveton)
5NELLIE IMLACH1386623.27P J Burns (Koo Wee Rup)
6LILY QUIST46576NBTD R Vigor (Lara)
7PUCKER UP74T5723.14B J Stephens (Tooborac)
8ANCIENT HEART78868NBTP P Krasnaborodkin (Noble Park)
9BURNALICIOUS3264323.26N T Tapp (Narre Warren)
10LIL MISS FANTASY55376NBTP J Smith (Sunbury)
Race No. 11Big Dog Products04:07PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BURNSY’S STYLE6268123.02P J Burns (Koo Wee Rup)
2CHEEKY CHOPS88387NBTR E Johnson (Blackburn South)
3MISTER CURTIS46243NBTN P Boyd (Pearcedale)
4PATCH IN TIME6768623.04B A Scott (Pearcedale)
5VOODOO ENFORCER4544723.19G Burke (Keysborough)
6WHITE RABBIT47628NBTI W Dann (Whitelaw)
7BLUEY’S LUCK5615323.45M Georgiou (Cranbourne South)
8LOZZY GEE1272423.36M Campbell (Longwarry)
9FIRE WITH ICE3784423.14J C Rohan (Trafalgar)
10BOSS TALKING4256623.09J Clay (Lang Lang)
Race No. 12Ashley Institute Of Training04:29PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1AMLIN LAD4674422.80P Terry (Warragul)
2DARYL DOUGLAS88868FSHP A Simone (Pirron Yallock)
3GLOBAL SUNSET2638623.10P C Ellul (Noble Park North)
4POPPY’S RAFFLE5786523.18T E Burns (Koo Wee Rup)
5WHO JACKMAN78465FSTDC Mason (Neerim South)
6TRYING8331323.23J Brooks (Longwarry)
7SHEZA RUNAWAY1788523.33J E Peterson (Morwell)
8CASHAHOLIC3731523.58C Hagistavrou (Kings Park)
9ARVO’S CHITA87888NBTG L Arvanitis (Nyora)
10KING SOCK COLLO4231823.24R N Floyd (Sale)