Tuesday 18th September 2012

Greyhound Box Draw For Warragul – Tuesday 18th September 2012

Race No. 1Lion Quality Products Final(gobis)06:50PM (VICtime)
Maiden Final event over 400 Metres at Warragul Of $1,902,700 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $1,901,000.

No.NameFormBestTrainer

1TOP REALITY2NBTM J Tharle (Cranbourne)
2ACE POWER2NBTS A Holmes (Blind Bight)
3NAT’S JOY52NBTG B Wood (Warragul)
4SISCO SHUFFLE232T123.10J Jarkis (Lang Lang)
5DEXCELLENT122.70W A Vassallo (Devon Meadows)
6SAILAWAY2NBTL M Gorman (Newborough)
7QUINCY2223122.85C J Dalton (Coldstream)
8MODEST RULER22123.15H A Clarke (Buln Buln)
9QUARK32183NBTN G Wakefield (Cranbourne)
10JET PLANE333NBTT W Chatwin (Nicholson)
Race No. 2Lion – Hid Driving Lights Ht107:09PM (VICtime)
Maiden Heat event over 460 Metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1TEENA’S DRIVER762FSTDA R Anderson (Cranbourne)
2JET PLANE333FSTDT W Chatwin (Nicholson)
3JAVAICAFSHA M Lauterboom (Tooradin)
4ABIT COOLERFSHG J Mclachlan (Cranbourne East)
5JOJO JUNIORFSHC J Johannsen (Devon Meadows)
6KID ICARUS28544NBTB D Pulis (Moe South)
7LIL MISS TENBY34762NBTJ Paterson (Tenby Point)
8NO MORE CRICKET26275NBTF E Alister (Cranbourne South)
9PRIVATE MOLER34755FSTDD W Wheeler (Cranbourne)
10THERE YOU ARE72565NBTM V Sposito (Morwell)
Race No. 3Lion – Trailer Nets Ht207:27PM (VICtime)
Maiden Heat event over 460 Metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RECKLESS CHARM674NBTB D Pulis (Moe South)
2SORRY BUDDY2NBTF Vassallo (Doveton)
3LUCKNOW HILTONFSHM Fearnley (Yinnar)
4ON THE EDGE65253NBTG Girvasi (Cranbourne)
5MR. BOOM BOOMFSHS B Ralph (Tooradin)
6ABIT LATEFSHG J Mclachlan (Cranbourne East)
7NEWFIRE RILEY33FSHP Goold (Monbulk)
8ZAK ADDYFSHM J Tharle (Cranbourne)
9RIDE FREE POPPA255NBTC W Mizzi (Cranbourne)
10CUZZEN BOULDY47345NBTS Fredericks (Narre Warren South)
Race No. 4Lion – Tyre & Wheel Products Ht307:50PM (VICtime)
Maiden Heat event over 460 Metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SOOPA SNOOPAFSHL M Gorman (Newborough)
2RESISTOR64F26FSTDJ M Hopkins (Junction Village)
3LUKE’S SPECIAL7432NBTD Mines (Woodside)
4TOPOLADFSHM J Tharle (Cranbourne)
5SIENNA ROSE22422NBTS Fredericks (Narre Warren South)
6SMURF’S EL GALO45233FSTDC A Tabone (Nambrok)
7OUR MATILDAFSHM J Giles (Mirboo North)
8MR. SECURITYFSHS B Ralph (Tooradin)
9YARDBIRD26765NBTM R Patching (Langwarrin)
10SOUPY’S RETURN55475NBTI W Dann (Whitelaw)
Race No. 5Lion – Battery Chargers08:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DANYO’S BOY52355NBTN S Ryan (Devon Meadows)
2SWEET GALO61582NBTY Andrews (Cranbourne North)
3JET STAR LAD51637NBTM Height (Yarragon)
4SIR BLUFF ALOT82146NBTP C Ellul (Noble Park North)
5RULING CLASS2537626.21I W Dann (Whitelaw)
6RETWEET5322526.47W Cunningham (Devon Meadows)
7DENISE MAGIC8213627.07G L Howell (Pearcedale)
8WHAT A CORKER7718326.39D W Wheeler (Cranbourne)
9JAMRON14334NBTM J Busuttil (Kilmany)
10SENT FROM ABOVE44386NBTJ Digiorgio (Highett)
Race No. 6Lion – Jump Starters08:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HOT FUEL48612NBTP J Galea (Rosedale)
2THALKIRKEN21785NBTM R Patching (Langwarrin)
3MASTER HUGH3746226.09N P Boyd (Pearcedale)
4AL MORAN1111FSHR D Mcrae (Junction Village)
5ARAGORN67314NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
6BARNEY’S BUDDY2167426.15G R Barnsley (Carrum Downs)
7MUCHO CALIENTE24415NBTW A Vassallo (Devon Meadows)
8FLAMING PADDY3456326.17I W Dann (Whitelaw)
9EXCELLENT TALENT1168826.27A M Christie (Devon Meadows)
10BELJAY BLITZ75748NBTB A Scott (Pearcedale)
Race No. 7Lion – Compressor Car Fridges08:50PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Warragul Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1FLASHING WISH3132322.81D M Pulis (Moe South)
2ARVO’S VIXEN25F17NBTM A Delbridge (Balliang)
3LEKTRA FLY32333NBTL Delbridge (Balliang)
4MISS ALOUETTE5333622.87K R Ward (Mount Moriac)
5BATTLE ROSE4413522.97J Chignell (Rosedale)
6COSMIC SNOW1842522.72I C Brown (Loch)
7ARVO’S HANNAH2221422.85M A Delbridge (Balliang)
8MANX MISSILE4422522.92R D Mcrae (Junction Village)
9FERGIE’S DREAM32786FSHP C Anderton (Devon Meadows)
10SHE’S GOT RHYTHM5716822.90M J Row (Morwell)
Race No. 8Lion – 12v Accessories09:09PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Warragul Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MAKE THE CALL12156NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
2DONS MISS52525FSHK R Ward (Mount Moriac)
3RAINBOW’S GIFT12231NBTN M Carthew (Newcomb)
4BUREAUCRAT7528425.93T M Curtain (Cranbourne South)
5MR. KANSAS32213NBTT O’Donovan (Lara)
6SUAREZ4667826.24G J Tatti (Devon Meadows)
7ROY GALO11124FSHS B Ralph (Tooradin)
8MOROTAI5F18426.26F Ryan (Koo Wee Rup)
9REGAL WOO28568NBTP J Kelly (Longwarry North)
10SMURF’S LARA67287NBTC A Tabone (Nambrok)
Race No. 9Lion – Ladders09:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN ODOM13FSHW A Vassallo (Devon Meadows)
2HAPPY TIGER63182NBTM J Fox (Newport)
3MISTER CURTIS62431FSTDN P Boyd (Pearcedale)
4BETRAYER65345NBTR T Mchugh (Pakenham)
5FIRE FIRE31621NBTG R Hall (Yarragon)
6URANA GOODUN35216FSHM L Mallia-Magri (Lara)
7HARD TO EARN63832FSHT M Curtain (Cranbourne South)
8CHARMING RUMBLE16822NBTH A Clarke (Buln Buln)
9MASTER MIKE21FSTDD F Bottrell (Belgrave)
10BLACK ASSEGAI1647NBTD M Pulis (Moe South)
Race No. 10Lion – Soldering & Wood Burning Irons09:50PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FANCY DIAMOND12128NBTW A Vassallo (Devon Meadows)
2UNIQUE VENOM5522622.99B Divirgilio (Devon Meadows)
3NEWFIRE CHARGED33322NBTP Goold (Monbulk)
4KASUNDI3116522.90C J Johannsen (Devon Meadows)
5SCORSESE6757323.05Y Andrews (Cranbourne North)
6FRANKLIN GEMINI13111NBTG Rossin (Reservoir)
7ROMA KNOWS5727222.92F Ryan (Koo Wee Rup)
8DAINA ALLEN4663322.75M A Delbridge (Balliang)
9HOEDOWN77543FSTDM Fearnley (Yinnar)
10WHERE’S TOM64346NBTG J Cinnamond (Junction Village)
Race No. 11Lion – Fully Australian Owned10:07PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SMURF’S COOL48136NBTA C Tabone (Nambrok)
2EMO ECLIPSE82513NBTB C Toner (Giffard West)
3KIRABILLI JETHRO1722422.99P C Brown (Loch)
4ITZ BATH TIME17131NBTM A Delbridge (Balliang)
5SHE’S SHUFFLING16633FSHL Delbridge (Balliang)
6TELL ‘EM TOM7285522.98M Height (Yarragon)
7DAMAGED GOODS4326123.38D Hill (Traralgon)
8SNOW KNIGHT71F2123.04C J Johannsen (Devon Meadows)
9BRONZED UP47136FSHC J Johannsen (Devon Meadows)
10KID KIDDO11854FSHF E Alister (Cranbourne South)
Race No. 12Check Out Www.lion.net.au10:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RIVIERA SANDS31461FSTDJ L Frusher (Lara)
2TATTY FIELDS2511FSHM Puleio (Mulgrave)
3GIDGEE ESTATE2372423.26S A Mifsud (Hernes Oak)
4POWER ELECT2715523.13A Kent (Wantirna)
5OUR MINDY1218423.20A L Lawson (Mirboo North)
6CUZIN BOB14725FSTDM Fearnley (Yinnar)
7DYLAN’S SPECIAL22123.16D Mines (Woodside)
8PORKS27231FSHF E Alister (Cranbourne South)
9NEBBIOLO181FSHJ A Illman (Pearcedale)
10I’M SOMEONE12715NBTP Grima (Coronet Bay)