Thursday, 17 March 2016

Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday, 17 March 2016

Race No. 1Mel’s Kitchen12:11 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1WHAT’S THE GOSS [M]234FSHR Conway (Bunyip)
2BOHDI SAGE [M]42353NBTA Wood (Nambrok)
3HURRICANE CRAIG [M]45842NBTV Sultana (Newborough)
4MIGHTY BREE [M]72FSHJ Brown (Nyora)
5NIGHT FOX [M]54626NBTG Mclachlan (Cranbourne East)
6SAVIO’S FLYER [M]55FSHT Salih (Springvale)
7MADDI [M]77767NBTS Nagy (Traralgon)
8TERRA FLASH [M]44822NBTC Spiteri (Morwell)
9OUR JESS [M]Res.36266NBTP Romagnino (Moe)
10AEROPLANE BENNY (NSW)[M]Res.37347NBTR Cameron (Cranbourne)
Race No. 2Wwr Sawdust12:28 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BELRON BEALE [M]88567NBTR Partington (Pearcedale)
2TREE CLIMBER LIV [M]3223FSTDG Allen (Darnum)
3BOTANIC LASS [M]54FSHG Nicoll (Botanic Ridge)
4MAJOR NIPPA [M]2366FSHN Parsons (Carrum Downs)
5CAPTAIN FRECKLES [M]3224FSHV Mihalache (Altona Meadows)
6HONCHOMATIC [M]76823FSHC Paez (Athlone)
7CHEAP OBJECT [M]22483NBTF Malloy (Heidelberg Heights)
8MAGNIFICENT PETE [M]32374NBTP Pollutro (Morwell)
9ARVO’S NICO [M]Res.74546NBTK Arvanitis (Nyora)
10AEROPLANE BENNY (NSW)[M]Res.37347NBTR Cameron (Cranbourne)
Race No. 3Australian Quality Pet Foods12:46 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MUDHONEY MARK [M]4F273NBTM O’keefe (Giffard West)
2DAINTREE JIM [M]23448NBTJ Harrington (Alberton)
3BANDIT’S GIRLS [M]77484FSTDP Pollutro (Morwell)
4WADELOCK ARKY [M]745FSTDJ Telling (Maffra)
5BARROOM BLAZER [M]47575FSHG Burke (Hazelwood North)
6CARMYLE [M]47485NBTC Mizzi (Cranbourne)
7LUNAR MAGIC [M]67438NBTE Lieshout (Drouin West)
8TINY BOPPER [M]44FSHG Nicoll (Botanic Ridge)
9SWIFT REASON (NSW)[M]Res.87734NBTT Whitford (Sale)
10SODA SKY [M]Res.64FSHR Cunneen (Moe South)
Race No. 4Top Run Images (1-2 Wins)1:04 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMIC HEAT [6]64366NBTJ Mcmahon (Darriman)
2GEE WHIZ GRAN [7]31872NBTJ Sultana (Newborough)
3LOVE THE GRUB (NSW)[6]3466423.19(3)S Spoljaric (Kilmany)
4SIMPLY MYSTIC [6]6565223.06(8)M Musselwhite (Lindenow)
5GIRL IN FLIGHT [7]52282FSHA Wood (Nambrok)
6MARVEY [6]4773723.25(6)S Hardisty (Moe)
7WADELOCK CAPPA [7]44556NBTM Empson (Lake Tyers)
8GOTTA PERMIT [6]75873FSHC Johannsen (Devon Meadows)
9TIGER JAMS [7]Res.65547NBTK Fogarty (Heyfield)
10THUNDERING STAR [6]Res.46455NBTJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 5Tabrewards.com.au1:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S TAYZER [5]72446NBTK Arvanitis (Nyora)
2PAPILLON [5]1538222.93(5)S Labozzetta (Cheltenham)
3BUCKLE UP VICKI (TAS)[5]3276622.97(1)T Burns (Koo Wee Rup)
4DR. GOMEZ [5]7878422.82(7)J Mcmahon (Darriman)
5MACEY’S QUEEN (TAS)[5]4766522.99(3)T Burns (Koo Wee Rup)
6ARGYLE DIAMOND [5]2466623.10(5)P Cusack (Mount Cottrell)
7WILLOWVALE STORM (NSW)[5]71775FSHA Flores (Yinnar South)
8COSMIC MADNESS [5]1875323.06(8)A Wood (Nambrok)
Race No. 6Longwarry Hotel1:44 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RICHO BRAE [5]52472NBTE Lieshout (Drouin West)
2CASH OWNLEY [5]7378126.32(1)G Graham (Woodleigh)
3DARK AVENGER [5]54251NBTY Andrews (Cranbourne North)
4SNOW MATTER [5]5655626.10(5)M Brown (Loch)
5MAXIMUM STRIKE [5]21146FSHC Russell (Kyabram)
6PHIL MIYOOT [5]5547526.20(3)V Gay (Hastings)
7DESSIE WALNUT [5]5225226.30(8)L Davis (Yarram)
8DR. CINNAMON [5]68675NBTW Mcmahon (Darriman)
9VASILE BOY [5]Res.78774NBTV Mihalache (Altona Meadows)
10DAINTREE PUZZLE [5]Res.86727NBTK Joske (Hazelwood South)
Race No. 7Murphy’s Greyhound Complex1:59 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TEKKI HAIL [6]1655626.35(2)R Lesjak (Nyora)
2DEE MUM’S GIRL [6]54253NBTT Whitford (Sale)
3INVICTUS IVY [6]6182826.10(4)C Schmidt (Devon Meadows)
4SUEDON BELLE [6]4627526.67(2)S Northway (Heyfield)
5BLACK FLORENCE [6]65746NBTS Arvanitis (Noble Park)
6DR. NICHOLAS [6]45474NBTJ Mcmahon (Darriman)
7RENBERG [6]3736426.37(8)J Clay (Lang Lang)
8ZIPPING LAURA (NSW)[6]67664NBTP Brown (Loch)
Race No. 8Endeavour Locksmiths2:14 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DR. LES [5]73655NBTJ Mcmahon (Darriman)
2JAGMAN [5]2547625.97(8)C Johannsen (Devon Meadows)
3WENDY LEW [5]28626NBTM Sposito (Morwell)
4DAGWOOD [5]8173726.85(7)S Reed (Yarram)
5ROZEHILL LISA [5]33785NBTJ Simmonds (Boolarra)
6BUDDIE BARGAIN [5]56578NBTC Johannsen (Devon Meadows)
7DR. RAHOUAL [5]6574526.28(8)J Mcmahon (Darriman)
8GLAMOUR GAS [5]2F865FSHR Eades (Carrum Downs)
9VASILE BOY [5]Res.78774NBTV Mihalache (Altona Meadows)
10DAINTREE PUZZLE [5]Res.86727NBTK Joske (Hazelwood South)
Race No. 9Morland’s Meats2:32 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BARROOM EXPRESS [7]36647NBTG Burke (Hazelwood North)
2HELD HOSTAGE (NSW)[7]88287NBTG Arvanitis (Nyora)
3DR. TILLYME [7]8167NBTJ Mcmahon (Darriman)
4DR. LUVDISC [7]61546FSHJ Mcmahon (Darriman)
5YORGI BLUES [7]13454NBTM Musselwhite (Lindenow)
6NODS ONE [7]32526NBTT Whitford (Sale)
7RUB THE BUDDHA [7]35377NBTV Gay (Hastings)
8ALL ABOUT ASH [7]76574FSTDJ Mcmahon (Darriman)
9KAYOKO MAGIC [7]Res.32778FSHW Mcmahon (Darriman)
10DEMO LAD [7]Res.58726NBTJ Gill (Darriman)
Race No. 10Find Us On Facebook2:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FIESTY IVY [7]52362NBTG Graham (Woodleigh)
2RUNAWAY ELLIE (NSW)[7]47574NBTG Paez (Athlone)
3MEGGS RAWSON (NSW)[7]32722NBTM Williams (Pakenham)
4KAYLA LAS [7]32645NBTW Dawes (Moe)
5RIVERSIDE SHAZ [7]7686523.33(7)R Little (Mt Eliza)
6SQUEAKY GATE (TAS)[7]3741723.41(2)B Selleck (Tooradin)
7ARVO’S LEROY [7]33585NBTK Arvanitis (Nyora)
8DUSTY’S GIRL [7]6737723.13(4)P Stanwix (Cranbourne North)
9JAZZY FIZZLE [7]Res.74214FSTDR Floyd (Cobains)
10TIGER JAMS [7]Res.65547NBTK Fogarty (Heyfield)
Race No. 11Like Grvictoria On Facebook3:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DR. CARLOS [7]38361NBTJ Mcmahon (Darriman)
2NO ROAD [7]1364223.08(1)T Burns (Koo Wee Rup)
3BUD THE BUILDER [7]1688523.08(1)B Moles (Allambee Reserve)
4FEAR FIRE [7]5127NBTJ Jarkis (Lang Lang)
5WEOWNA JET [7]6686623.38(1)P Pollutro (Morwell)
6ARVO’S SAMARAS [7]83258NBTG Arvanitis (Nyora)
7SHREK’S JUNIOR [7]7888623.29(7)R Lesjak (Nyora)
8LUCKY CHIC [7]15686NBTK Fogarty (Heyfield)
9JAZZY FIZZLE [7]Res.74214FSTDR Floyd (Cobains)
10TIGER JAMS [7]Res.65547NBTK Fogarty (Heyfield)
Race No. 12Watch Grvextra On Youtube3:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GROOVER GROOVER [5]3164323.09(8)T Burns (Koo Wee Rup)
2FAMOUS SEAMUS [5]2758622.96(4)T Burns (Koo Wee Rup)
3SONIC FEAR (TAS)[5]7533323.39(3)P Burns (Koo Wee Rup)
4OXYGEN BANDIT (QLD)[5]67341NBTG Graham (Woodleigh)
6OVER ANGRY [5]15722FSHS Spoljaric (Kilmany)
7GOLDEN HAND [5]8223523.15(2)S Northway (Heyfield)
8ARVO’S VIOLET [5]2854422.92(1)K Arvanitis (Nyora)