Thursday, 18 February 2016

Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday, 18 February 2016

Race No. 1Wwr Sawdust12:02 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1NO ROAD [M]384NBTT Burns (Koo Wee Rup)
2MAGIC KARMA [M]22424NBTC Busuttil (Kilmany)
3SHAKEY BENZ (QLD)[M]42444FSHG Johnson (Chum Creek)
4SELECT SHADOW [M]378FSHK Bailey (Maffra)
5BANDIT’S GIRLS [M]8774NBTP Pollutro (Morwell)
6CHEAP OBJECT [M]42248NBTF Malloy (Heidelberg Heights)
7HURRICANE CRAIG [M]87262NBTV Sultana (Newborough)
8LUNCHMONEY LEWIS [M]34655FSHL Bicchieri (Fawkner)
9SCANEZ JEWEL [M]Res.225NBTI Newcombe (Bayles)
10FURIOSA (NSW)[M]Res.24435NBTA Imperatori (Mulgrave)
Race No. 2Top Run Images12:21 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1NORM’S WISH (QLD)[M]27376FSHJ Cooper (Lethbridge)
2DR. LACHIE [M]47466NBTW Mcmahon (Darriman)
3CHAD’S BIG BOY [M]45866NBTT Kennedy-harris (Somerville)
4LUNAR MAGIC [M]25667NBTE Lieshout (Drouin West)
5SALOOT (NSW)[M]83NBTR Mcrae (Junction Village)
6MATES BLUE [M]55FSTDG Girvasi (Cranbourne)
7AEROPLANE BENNY (NSW)[M]62435FSTDR Cameron (Cranbourne)
8UNCLE BARNEY [M]48NBTL Allen (Darnum)
9DARMODY (NSW)[M]Res.7T5FSTDG Jose (Catani)
10QUINCEY MC GOO [M]Res.48577NBTP Krasnaborodkin (Noble Park)
Race No. 3Mel’s Kitchen12:39 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MADDI [M]77NBTS Nagy (Traralgon)
2KARSHAN (NSW)[M]56854NBTA Anderson (Cranbourne)
3LUNAR SHADOW [M]44NBTD Churchill (Allambee)
4NIGHT FOX [M]85454NBTG Mclachlan (Cranbourne East)
5SPITFIRE ROAD [M]55NBTS Marsh (Neerim South)
6ARVO’S STEVA [M]47565NBTG Arvanitis (Nyora)
7GEE WHIZ GRAN [M]26563NBTJ Sultana (Newborough)
8BLUEHAWK BURST [M]36444NBTC Mizzi (Cranbourne)
9EAT MY SHORTS [M]Res.63246NBTJ Lindrea (Stratford)
10SELECT SCOTT [M]Res.75456FSHK Bailey (Maffra)
Race No. 4Murphy’s Greyhound Complex12:57 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NIKITA’S MARLOW [7]13788FSTDT Kennedy-harris (Somerville)
2WEOWNA JET [7]4466823.38(1)P Pollutro (Morwell)
3BELLA VITALI [7]71472NBTG Howell (Pearcedale)
4LUCKY CHIC [7]72815NBTK Fogarty (Heyfield)
5MR. NASTY TIME [7]6541223.03(4)B Moles (Allambee Reserve)
6WHITE DIAMOND [7]51376NBTG Jennings (Churchill)
7ZAHRA BELLA [7]21656FSHL Bicchieri (Fawkner)
8THORN AND ROSES [7]1677322.98(1)M Clay (Lang Lang)
9BUD THE BUILDER [7]Res.2168823.08(1)B Moles (Allambee Reserve)
10TAYLA NICOLE [7]Res.34174NBTT Whitford (Sale)
Race No. 5Longwarry Hotel1:20 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LONESOME DUDE [7]16644NBTK Fogarty (Heyfield)
2GAS A LIGHT [7]6784426.75(8)W Dawes (Moe)
3ACHAI [7]52553FSHC Tilley (Sale)
4LORD SOMERSBY [7]14672NBTC Mcmillan (Drouin)
5DEMO LAD [7]78658NBTW Mcmahon (Darriman)
6NODS ONE [7]56663NBTT Whitford (Sale)
7MAGIC BIT [7]78334NBTL Harris (Somerville)
8FEAR THE BOSS [7]46F53NBTW Mcmahon (Darriman)
9DICK DASTARDLY [7]Res.85544NBTJ Stephens (Drouin West)
10FIESTY IVY [7]Res.65236NBTG Graham (Woodleigh)
Race No. 6Top Cat Video1:36 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JUST GUS [6]64383FSTDR Cunneen (Moe South)
2SUEDON BELLE [6]7774626.67(2)S Northway (Heyfield)
3YARAMUNDI DOMINO (SA)[6]71172FSHV Roz (Connewarre)
4DR. NICHOLAS [6]78454NBTJ Mcmahon (Darriman)
5DR. TAYLOR [6]377F7NBTJ Mcmahon (Darriman)
6ASTON PARK (SA)[6]3745126.47(1)E Lieshout (Drouin West)
7TEKKI HAIL [6]2458126.35(2)R Lesjak (Nyora)
8CASH OWNLEY [6]5617326.32(1)G Graham (Woodleigh)
9DUSTY SKY [6]Res.62845NBTP Stanwix (Cranbourne North)
10AREJAY BELLE [6]Res.73435NBTL Iredale (Pearcedale)
Race No. 7Endeavour Locksmiths1:54 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SONIC FEAR (TAS)[5]3163723.39(3)P Burns (Koo Wee Rup)
2IONA MACHINE (NSW)[5]76578NBTI Dann (Whitelaw)
3BUCKLE UP NIKKI (TAS)[5]4774423.07(4)N Lund (Longwarry)
4WIA GOOD [5]58748NBTR Allan (Pearcedale)
5SELECT SANZ [5]81888NBTA Scott (Pearcedale)
6SAVAGE STORM [5]8534323.05(5)T Attard (Altona Green)
7KEY LARGO PRINCE (NSW)[5]6648522.81(4)P Colthup (Cranbourne)
8SPEEDIE RIOLI [5]8872323.04(8)P Kelly (Longwarry North)
9LONE GUN (QLD)[5]Res.56458FSHG Whitford (Yarram)
10ELFIE [5]Res.86574NBTD Cortese (Hampton Park)
Race No. 8Morland’s Meats2:12 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RYLEE’S MARSHALL (QLD)[5]5344426.12(3)G Whitford (Yarram)
2ROXY’S PRIDE [5]6157225.99(8)J Grindley (Gladysdale)
3HEAVENLY STAR [5]54456NBTG Graham (Woodleigh)
4JANE ELIZA [5]85F4626.26(8)R Mcrae (Junction Village)
5WADELOCK BILL [5]5686226.59(6)M Clohesy (Stratford)
6FANTASY MCQUEEN [5]76732NBTJ Musselwhite (Lindenow)
7DARK AVENGER [5]74465NBTY Andrews (Cranbourne North)
8DIAMOND ED [5]6385326.15(4)F Ryan (Koo Wee Rup)
9SHOW DAWN [5]Res.88667NBTC Kas (Lynbrook)
10BLACK SELANDRA [5]Res.7157826.12(6)G Tatti (Devon Meadows)
Race No. 9Australian Quality Pet Foods2:33 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BURNSY’S SUE [7]4462723.84(2)P Burns (Koo Wee Rup)
2RIVERSIDE SHAZ [7]4768623.33(7)R Little (Mt Eliza)
3SMASHING CANS [7]22536NBTK Sweeney (Gladysdale)
4SCARY SISTER [7]38426NBTC Tilley (Sale)
5ALL ABOUT ASH [7]16765FSHJ Mcmahon (Darriman)
6ARVO’S SAMARAS [7]88832NBTG Arvanitis (Nyora)
7MEGGS RAWSON (NSW)[7]73272NBTM Williams (Pakenham)
8KAYLA LAS [7]55326NBTW Dawes (Moe)
9PLATINUM HEPPLE [7]Res.4186523.45(4)G Villinger (Pearcedale)
10SAGE JAY [7]Res.8T8T5FSTDD Jones (Devon Meadows)
Race No. 10Find Us On Facebook2:57 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BURNSY’S SAM [6]1254123.15(5)P Burns (Koo Wee Rup)
2MERCURY BENZ (QLD)[6]87362NBTG Johnson (Chum Creek)
3PARKFIELD SHOWER [6]27467FSTDS Spoljaric (Kilmany)
4NINETYMILE ACE [6]5441123.30(4)R Whitford (Yarram)
5SHAZMAL (NSW)[6]37188NBTD Bettles (Cape Woolamai)
6FALLEN STAR [6]8887823.25(3)J Sultana (Newborough)
7KIYOSHI [6]1146623.21(7)C Busuttil (Kilmany)
8MOLLY WALKER [6]3174823.03(7)C Schembri (St Albans)
9SELECT SEASPRAY [6]Res.38264FSHK Bailey (Maffra)
10HOME ALONE [6]Res.77278NBTC Goodman (Blind Bight)
Race No. 11Tab Rewards3:17 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FUTURIST (QLD)[6]7463522.97(1)P Krasnaborodkin (Noble Park)
2MARVEY [6]3884723.25(6)S Hardisty (Moe)
3ALL ABOUT ARBY [6]3613123.26(8)W Read (Devon Meadows)
4FURY ROAD [6]1646723.04(1)S Marsh (Neerim South)
5DYNAMIC HEAT [6]57564NBTJ Mcmahon (Darriman)
6DOOGIE BOY [6]24335NBTT Whitford (Sale)
7MISS AINSLEIGH [6]48862FSTDC Feltham (Devon Meadows)
8GROOVER GROOVER [6]66843NBTT Burns (Koo Wee Rup)
9PACIFIC IMPULSE [6]Res.1714723.01(1)F Bickerton (Pearcedale)
10THUNDERING STAR [6]Res.46455NBTJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 12Tab – More Than Just Winning3:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S VIOLET [5]4664222.92(1)K Arvanitis (Nyora)
2WORTHY REAB [5]5876722.83(3)M Clay (Lang Lang)
3FAMOUS SEAMUS [5]8827522.96(4)T Burns (Koo Wee Rup)
4BELJAY BELLE [5]4718TFSTDA Scott (Pearcedale)
5MISS MATHIESON [5]21F66FSTDD Hay (Maffra)
6ACQUITTED [5]4473823.24(4)L Harris (Somerville)
7RADLEY’S REALITY [5]77432NBTI Dann (Whitelaw)
8BALI ALLEN (NSW)[5]24478FSHS Ferguson (Avalon)
9BUCKLE UP VICKI (TAS)[5]Res.5232722.97(1)T Burns (Koo Wee Rup)
10HIT THE BEAT [5]Res.4187822.86(8)G Dalton (Hazelwood North)