Thursday, 19 January 2017

Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday, 19 January 2017

Race No. 1Mel’s Kitchen (300+ Rank)12:07 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ANY OTHER UNION [M]4FSHN Lund (Longwarry)
2SHE’S GOT DASH [M]46662NBTJ Carr (Devon Meadows)
3NINETYMILE LUCKY [M]44533NBTG Whitford (Yarram)
4VANISHKA [M]67553FSHI Brown (Loch)
5RUNNIN’ ON FIRE [M]43NBTI Bindley (Wonthaggi)
6TIGER GIRL [M]67322NBTF Malloy (Heidelberg Heights)
7WHY NOT LYN [M]25362NBTP Burns (Koo Wee Rup)
8BOSSINO [M]5FSHD Rhodes (Heyfield)
9CHARLIE HAZE [M]Res.46FSTDS Combridge (Junction Village)
10DEEP COURT (NSW)[M]Res.54NBTP Brown (Loch)
Race No. 2Luca [email protected] (300+ Rank)12:27 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DAVE’S GIRL [M]57FSTDD Agius (Rosedale)
2MY ALIBI (NSW)[M]4423NBTI Brown (Loch)
3PIA [M]55FSHS Creighton (Giffard West)
4MAYBE HANNIBAL [M]48473NBTI Bindley (Wonthaggi)
5TIANA [M]44673NBTG Mclachlan (Cranbourne East)
6ARVO’S MCQUEEN [M]6FSTDG Arvanitis (Nyora)
7OUR GAL LIVY [M]66FSHC Johannsen (Devon Meadows)
8DETROIT WALLY [M]7FSHJ Lindrea (Stratford)
9ECONOMICS [M]Res.67NBTP Dedes (Devon Meadows)
10MAGGIE’S ALONE [M]Res.33264NBTI Dann (Whitelaw)
Race No. 3Top Cat Video Productions (300+ Rank)12:42 PM (VIC time)
Grade 7 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MIGNON [7]84325NBTS Sinclair (Morwell)
2DEE JAY DANCER [7]3762126.73(6)E Dowsey (Cowwarr)
3BLOCKA BOY [7]373F1NBTG Barnsley (Carrum Downs)
4BLUE MAGNUM [7]61787FSHP Newell (Wallan)
5CORROBOREE (NSW)[7]81625NBTP Borradale (Rosedale)
6ZULU ZOE [7]44264NBTK Mccann (Rosebud West)
7HANNAH BEAR (NSW)[7]42778FSHJ Lindrea (Stratford)
8TEMUJIN [7]45265NBTV Gay (Hastings)
9DON’T TRUST [7]Res.44415NBTP Ellul (Noble Park North)
10OH LELE SIMON [7]Res.67363NBTC Morris (Kilsyth)
Race No. 4Wwr Sawdust (300+ Rank)1:02 PM (VIC time)
Grade 6 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LYLEY LASS [6]35744NBTI Bindley (Wonthaggi)
2KAYLA LAS [6]35565NBTW Dawes (Moe)
3EMPEROR CRUZ (NSW)[6]3831523.10(4)D Belsham (Longwarry)
4ECNAL [6]6445723.20(2)I Dann (Whitelaw)
5MR. BANKS (NSW)[6]2276623.19(1)N Bukowski (Flowerdale)
6SEE SIXTY THREE [6]3865622.99(1)T Whitford (Willow Grove)
7OSCAR BEAM [6]4772422.75(4)B Albert (Cranbourne North)
8CELTIC FIRE [6]71378NBTJ Carr (Devon Meadows)
9IT’S DEBATABLE [6]Res.57753NBTD Williamson (Moe)
Race No. 5Tab Rewards (300+ Rank)1:17 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RENBERG [5]5833626.18(5)J Clay (Lang Lang)
2EXTRA CUDDLES [5]43545NBTC Barnard (Longwarry)
3SONNY’S HONEY [5]845P226.47(6)L Davis (Yarram)
4SPOIL THE PARTY [5]73336NBTG Campbell (Drouin South)
5BIG BURKEY [5]3755426.86(1)C Tuck (Pakenham)
6FAMILY RULES (NSW)[5]64568NBTT Chatwin (Johnsonville)
7OAKMONT OCTUM [5]38857NBTD Mcphie (Kilmany)
8DARK AVENGER [5]73575NBTY Andrews (Kilmany)
9DROMORE’S OPAL [5]Res.8668F26.21(4)F Alister (Cranbourne South)
10EXTRA STARS [5]Res.64777NBTC Barnard (Longwarry)
Race No. 6Morland’s Meats (300+ Rank)1:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MAX ROXY [5]46715NBTL Harris (Somerville)
2TELLING LIES [5]73388NBTJ Condon (Devon Meadows)
3MACHIKO [5]4463426.07(4)R Busuttil (Kilmany)
4CASH CAR STAR (NSW)[5]67868FSHG Rigg (Girgarre)
5GET ALONG DAISY [5]5355726.17(4)B Russell (Sale)
6MIGHTY BREE [5]43865NBTJ Brown (Nyora)
7MIZ JOSIE [5]5735426.49(8)G Tatti (Devon Meadows)
8PAUA INVADER (NSW)[5]5865526.48(2)T Chatwin (Johnsonville)
9DROMORE’S OPAL [5]Res.8668F26.21(4)F Alister (Cranbourne South)
10PINK POPPY [5]Res.85688FSHG Rigg (Girgarre)
Race No. 7Top Run Images (300+ Rank)1:52 PM (VIC time)
Grade 6 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1STELLA’S GRACE [6]75736NBTJ Stemmer (Bangholme)
2BLAZING THUNDER [6]8156626.44(3)T Curtain (Cranbourne South)
3TEKKI HAIL [6]5855326.35(2)R Lesjak (Nyora)
4MAROON BLITZ (QLD)[6]36878NBTJ Lindrea (Stratford)
5REALITY THUNDER [6]77551NBTN Parsons (Carrum Downs)
6PARISIENNE [6]21574NBTM Elliott (Pakenham)
7DYNAMITE ZARA [6]74785FSHJ Worsfold (Girgarre)
8USEFUL [6]5445426.38(1)P Dedes (Devon Meadows)
9IT’S DEBATABLE [6]Res.57753NBTD Williamson (Moe)
Race No. 8Endeavour Locksmiths (300+ Rank)2:17 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Warragul Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC COLLINDA [5]55371NBTS Cameron (Maffra)
2HALO EXPRESS [5]5532726.19(1)P Brown (Loch)
3ASTON TROY [5]57285FSHE Lieshout (Drouin West)
4SUNNY BREAKS [4]8765326.22(3)J Stemmer (Bangholme)
5NIGHT PRANCER [5]7537826.21(5)T Howell (Pakenham)
6RIVERSIDE DEB [5]1877826.47(6)S Trotman (Fulham)
7WOLFBANE MCCABE (QLD)[5]5154526.23(2)P Romagnino (Moe)
8NICKY DAL [5]5745726.29(8)T Curtain (Cranbourne South)
9PINK POPPY [5]Res.85688FSHG Rigg (Girgarre)
10EXTRA STARS [5]Res.64777NBTC Barnard (Longwarry)
Race No. 9Murphy’s Greyhound Complex (300+ Rank)2:37 PM (VIC time)
Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CHABAY LARAY (NSW)[7]8373123.05(7)G Condon (Hampton Park)
2BOUND FOR ALICE [7]F775723.24(8)V Gay (Hastings)
3MURRABIT YAP [7]67463NBTL Mitchell (Lara)
4EYE SPY EMMA (QLD)[7]68353NBTV Wisener (Hazelwood)
5GALLOPING LEO [7]34437NBTR Conway (Bunyip)
6CELTIC CHARM [7]4354123.00(3)J Carr (Devon Meadows)
7LIBERTY DIAMOND [7]345123.27(4)P Trim (Devon Meadows)
8RICKIE METISSE [7]17667NBTV Gay (Hastings)
9RUNNIN’ ON LUCK [7]Res.5878522.97(2)I Bindley (Wonthaggi)
10GATS PRODIGY (NSW)[7]Res.67334NBTD Phillips (Endeavour Hills)
Race No. 10Australian Quality Pet Foods (300+ Rank)2:52 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TEKKI CLOUD [5]T753423.21(5)R Lesjak (Nyora)
2KIYOSHI [5]4768323.10(3)C Busuttil (Kilmany)
3ASTON SPRITE (SA)[5]6646322.95(3)B Moles (Allambee Reserve)
4WALMAC [5]61588NBTR Gilmore (Traralgon)
5SIR FANCY (NSW)[5]3753423.69(3)J Peterson (Morwell)
6TRY ME [5]3263823.08(1)M Justice (Five Ways)
7RUNNIN’ ON GAS [5]4788722.74(4)I Bindley (Wonthaggi)
8RICHO RICHO GIRL [5]73318NBTS Creighton (Giffard West)
9MY BABY PORSCHA [5]Res.8542823.13(3)T Cortese (Hampton Park)
10CASH OWNLEY [5]Res.65657NBTG Graham (Woodleigh)
Race No. 11Tab – We Love A Bet (300+ Rank)3:19 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Warragul Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1MO GREEN [5]38675FSHK Mitchell (Lara)
2NIRRANDA RIPPER [5]7545723.15(7)L Mitchell (Lara)
3GOTTA PERMIT [4]5864723.12(7)T Kennedy-harris (Somerville)
4JONI SUNSET (NSW)[4]4685522.96(8)G Tuck (Pakenham)
5RIBACOLA [5]4173723.11(3)P Ellul (Noble Park North)
6TARREE’S RUSLIE [5]4754123.11(1)J Condon (Devon Meadows)
7FLEUR DE ROSE [5]7776622.96(6)V Gay (Hastings)
8WHITE DIAMOND [5]7415123.01(8)P Pollutro (Morwell)
9STYLISH CHIEF [5]Res.61676FSHR Matthews (Arcadia South)
10SAY NOTHING [5]Res.37546NBTT Whitford (Willow Grove)
Race No. 12Find Us On Facebook (300+ Rank)3:39 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHANKS VERY MUCH [5]65416FSTDR Winter (Denison)
2SIMPLY MYSTIC [5]7683523.06(8)M Musselwhite (Lindenow)
3ASTON NOIR (SA)[5]1718522.85(4)E Lieshout (Drouin West)
4BAMBALAM EMMA [5]58334NBTC Paez (Athlone)
5POKER BRAT (NSW)[5]17638FSHL Harris (Somerville)
6ANOTHER HOPE [5]4655223.20(3)D Cortese (Hampton Park)
7TRICKY TREY (NSW)[5]2672323.13(4)L Repici (Hampton Park)
8ONTO JATT [5]4375122.90(5)N Tapp (Giffards West)
9DAINTREE ALICE [5]Res.43654NBTR Matthews (Arcadia South)
10ELITE SWIFT (NSW)[5]Res.82448FSTDJ Walker (Arcadia South)